LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Standa63 » sob pro 1, 2012 21:18

Nebí někdo o nějaké LED svítilně s rádiem, s vestavěnou baterií a dynamem na dobíjení?
Sháním něco kvalitnějšího, na outdoor.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Standa63 » ned pro 2, 2012 19:54

Tak jsem něco našel sám: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Další.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Aranwe » pon pro 3, 2012 6:01

no ... ja jsem mel neco podobnyho v ruce 2x (ruzny vyrobce) a ani jedno bych rozhodne nepovazoval, jak pises, "za neco kvalitnejsiho" ...oboji brak zpracovani ... svetlo silena bludicka ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod petrbw » pon pro 3, 2012 13:24

Stando63, asi jsem paranoia ale nejsi náhodou z valmezu??Když někdo nový na nějakém fóru shání takovou kravinu(promiň) a pak sem hodí link na e-shop s takovou kravinou, podezírám ho že je to reklama...
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Standa63 » pon pro 3, 2012 14:57

No, toto je spíše SZ, sem do vlákna to moc nepatří.

Ne, nejsem "z valmezu".
Ano jsem tu nový a sháním toho víc(snadno si lze zjistit z mých příspěvků zde na foru).

Možná se to bude zdát někomu divné, ale opravdu sháním takovouto multifunkční věc: rádio+svítilna nejlépe se solar, dynamem a vnitřní baterkou. Aby se s tím dal třeba také dobíjet mobil, MP3 přehrávač. Bohužel přesně takový typ nemůžu pořád sehnat, buď to nemá vnitřní baterii anebo to zase nemá dynamo.

:)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Aranwe » pon pro 3, 2012 15:34

no kazdopadne +dobijeni mobilu/mp3 - to bys musel sakra moc tocit / sakra dlouho ...
jinak imho je to vazne blbost ... napis proc to takhle chces .. to uz se mi vic pozdava tady z vedlejsiho vlakna solarni panel nez tohle .... to svetlo je opravdu ultrabludicka ... srovnal bych to tak s fenixem HL20 na minimalni vykon (mozna pri velke fantazii o fous lepsi ... ale i tak ...). ...
jinak pokud vim, tak se tim vetsinou nabiji kondenzator ne baterie ... dava to smysl ... po ztratach na elektronice, ktera by zprostredkovavala nabijeni by ti nic nezbylo na samotny nabijeni :) ...
tudiz: to, co od toho cekas je dle me z rise sci-fi ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod petrbw » pon pro 3, 2012 15:35

OK. a k tématu.Tyhle multifunkční věci jsou většinou kompromis jednoho mezi druhým.Třeba baterku používám takovou, aby se dala nosit na hlavě, v ruce, na ramenním popruhu batohu a v nejhorším třeba podržet v zubech.A nevadí mi že k ní potřebuji pár baterií navíc.Solární nabíječka samostatná aby nabíjela mobil a podobně, je taky relativně malá a pokud ji budeš opravdu potřebovat, je asi lepší koupit takovou, která bude fungovat a nabíjet.(takže nějaký malý panel, skládací).Pokud bude zabudovaná v baterkorádiu, moc bych tomu nevěřil.....A rádio-no to už má dneska skoro každý mobil.Takže sluchátka a eventuálně dobíjet tím solárním panelem.Mobil s sebou většinou člověk nosí pořád.Pokud už ale opravdu chceš tři v jednom, myslím, že kterýkoliv z toho co jsi našel bude na jedno brdo.Myslím kvalitou na kterou bych osobně moc nespoléhal.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Standa63 » stř pro 5, 2012 15:46

OK, přehodnotil jsem svůj požadavek.

Sháním tedy dobrou svítilnu na dynamo - tedy s vnitřní baterií. Pokud bude umět i dobíjet mobil, paráda, ale mít to nemusí. Jde mi především o to, aby dobře svítila, dobrá výdrž a samozřejmě pokud možno čím menší tím lepší.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Rembrandt » stř pro 5, 2012 20:02

Spíš bych ti doporučil vykašlat se na paskvil svítilny s dynamem a jít do něčeho co dobře svítí, třeba Fenix HL21, ten svítí víc než výborně a přitom je jenom na jednu tužkovou baterku. Pár náhradních uneseš.

Já kdysi něco takového měl, šílená bludička, člověk musel furt pumpovat aby mu to nezhaslo a nakonec se ten vnitřní mechanizmus celý nějak zasekl a už sem s tím nehnul, stát se mi to v horách uprostřed lesa, tak nevím.
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Standa63 » stř pro 5, 2012 20:53

Díky za tip, ale mám na mysli spíše svítilnu do ruky(na půjčování), než čelovku.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Aranwe » čtv pro 6, 2012 0:35

v tom pripade klidne nejakou trustfire/neco podobnyho za par korun z dx.com ... porad jsi nenapsal predpokladany vyuziti ... ale ty s dynamem jsou, jak jsem jiz psal, velky bludicky :)
jinak kdysi myslim vodafone rozdaval dynamo nabijecku na mobil - a zadnou chvalu jsem na to neslysel :) ... imho nepouzitelny - aby clovek nabil aspon par % musi tocit ... a tocit ... a tocit ... a tocit ... a tocit ... a tocit ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: LED svítilna s rádiem, dobíjecí.

Příspěvekod Rembrandt » čtv pro 6, 2012 11:19

V poho, chtěl jsem spíš říct, jdi do jednoduchých věcí, protože na složitých nebo "univerzálních" máš více prvků, které se můžou pokazit a nechat tě ve štychu v nejnevhodnější okamžik.
Na obranu té baterky, co jsem měl - byl to nějaký levný noname kousek od vietnamců, ale přesto mě to nadobro odradilo.
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava


Zpět na Světla a čelovky