Zebralight H600F

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » čtv pro 6, 2012 13:22

jednoduchost je pro blbce, inteligent zvládne všechno ovládat jedním tlačítkem a může si k tomu užívat benefit vodotěsnosti a čistého designu :supz:
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod rieMa » čtv pro 6, 2012 14:55

Dr4k3 píše:jednoduchost je pro blbce


Tak to ti děkuju :-D

Dr4k3 píše: inteligent zvládne všechno ovládat jedním tlačítkem a může si k tomu užívat benefit vodotěsnosti a čistého designu :supz:


Já mám taky jedno tlačítko... stačí mi dokonce i jen jedna ruka... No, koupel by ta moje asi nepřežila, ale jinak to zvládá... subjektivní věc názoru ;)

Takhle, docela by mě zajímala naživo, ale z popisu tady mi to přijde opravdu zbytečně složité ;)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod wawrik » čtv pro 6, 2012 15:06

Zbytočne asi nie, ale zložité to naozaj je... Osobne si myslím, že keď dokážu utesniť jedno tlačidlo, dokážu utesniť aj druhé :-)

Jeden z hlavných dôvodov, prečo som dal prednosť Zebre (H502) pred Fenixom, je signalizácia stavu batérie. A to sa robí - štvornásobným rýchlym stlačením tlačidla vo vypnutom stave :-) Ale je tam, a to je podstatné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod rieMa » čtv pro 6, 2012 15:11

wawrik píše:Zbytočne asi nie...


Snažím se tu vymyslet nějakou smysluplně navazující otázku co nevypadá moc útočně (jenže po půl dni stráveným s daněmi z nemovisostí to není jednoduché :-D )... V čem spočívá to, že to není zbytečné?
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod wawrik » čtv pro 6, 2012 15:21

Kľudne útoč, ak sa ti od daní uľaví :-) Ja to nejako prežijem.

Jeden príklad som dal - stav batérie. Ďalší je trebárs viac rýchlo dostupných úrovní svietenia, to napríklad ja dosť využívam. Na čítanie mi je občas bežný low level priveľa (a občas nie) a zbytočne žerie baterku. Večer pri varení tiež prepínam na najslabšiu použiteľnú úroveň, sejvujem energiu. Na Fenixe tú možnosť prepnutia na menej s dlhšou výdržou proste nemám, o chýbajúcej indikácii stavu batérie ani nehovoriac. To mi u čeloviek na dlhé treky pripadá ako chyba.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 18:35

@Drake: to ovladani vypada jak od matfyzaku pro matfyzaky :twisted: Ja jsem jen programator a davam prednost primocarejsim resenim ;-)

wawrik píše:Jeden z hlavných dôvodov, prečo som dal prednosť Zebre (H502) pred Fenixom, je signalizácia stavu batérie. A to sa robí - štvornásobným rýchlym stlačením tlačidla vo vypnutom stave :-) Ale je tam, a to je podstatné.

Jakym zpusobem to signalizuje? Vyblika procentualni stav baterie morseovkou? ;-) Ani bych se nedivil. Jinak souhlas, tohle mi u Fenixe chybi taky. Na druhou stranu si nejsem jisty, jestli je to technicky mozne. V (tehle) Zebre se pouzivaji Li-ion clanky, jejichz vybijeci charakteristika celkem nezavisi na vyrobci a kapacite, takze procento zbyvajici kapacity se da odhadnout z napeti. Fenix (HL20/21) je na AA clanky a tam ty pouzivaji nekolik ruznych technologii, u kterych se vybijeci charakteristiky i napeti znacne lisi. Klasicke alkalicke, ruzne druhy nabijecich a pak lithiove, se kteryma bude v tomhle asi nejvetsi problem.

wawrik píše:Na čítanie mi je občas bežný low level priveľa (a občas nie) a zbytočne žerie baterku. Večer pri varení tiež prepínam na najslabšiu použiteľnú úroveň, sejvujem energiu. Na Fenixe tú možnosť prepnutia na menej s dlhšou výdržou proste nemám...

Na druhou stranu zere ten nejmensi mod tak malo, ze je to skoro jedno.

Idealni by byla plynula regulace vykonu a divim se, ze s tim jeste nikdo neprisel. Treba koleckem po strane, kde by si clovek mohl nastavit nekolik ruznych zarazek. Technicky by to nemelo byt o moc slozitejsi, nez nekolik prednastavenych rezimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod wawrik » čtv pro 6, 2012 18:44

Ja mám Zebru H502, tá je na AA. Odbliká to stav baterky, jeden blik najslabšia, štyri plná. Orientačné, ale stačí to. Na druhú stranu je pravda, že vďaka rôznym vybíjacím charakteristikám to rôzne články zobrazuje inak. Lítiové AA si ešte musím odsledovať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 18:53

:lol: koukam, ze jsem se s tou morseovkou skoro trefil ;-) Lithiovou zkus, to by mne fakt zajimalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod wawrik » čtv pro 6, 2012 19:02

Pred odchodom kúpim štyri lítiovky, jednu obetujem na otestovanie a tri zoberiem na trek. Dám vedieť, ako tá testovacia obstála :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod oodoow » čtv pro 6, 2012 19:12

mike píše:Idealni by byla plynula regulace vykonu a divim se, ze s tim jeste nikdo neprisel.

Přišel, ale stejně mi víc vyhovuje ta jednoduchost Fenixe nebo Zebry, každý takový kolečko znamená řešit nepromokavost a muselo by být hodně dobře udělané, aby nekazilo ten čistý design, jak psal Dr4k3.
Jen teda u toho Fenixe HL21 mohli udělat ještě jeden režim někde mezi slabým 3lm a středním. Většinou ho nepotřebuju, ale naposledy jsem šel na celonoční akci a zapomněl si vzít další baterky, tak jsem pak musel celou noc svítit třema lumenama a to bylo fakt o nervy. :twisted: Chyběl mi tam nějaký mód třeba s 12lm, který by svítil 4x tolik, než ten nejnižší a stejně by baterka vydržela celou noc. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2012 19:22

Aha :) Ale ta pro zmenu nema regulaci vykonu na konstantni... Libi se mi i opticka regulace kuzele, to bych taky chtel.

Designove by to udelat slo, u HL20/21 treba koleckem na druhe strane. U Zebry nejak podobne. Vodeodolnost by se urcite resit dala, podobne jako u tlacitka.

No prave, kazdy ma jine pozadavky, ja bych dalsi mod u HL20/21 taky ocenil, ale spis trochu vic (~25 lm). Plynula regulace by byla idealni a verim, ze v budoucnosti bude standard. Tak jako uz je dneska konstantni vykon, ktery byl tak pred 5 lety z rise snu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2012 21:32

se přiznám, že mi ovládání režimů a podrežimů u Zebry celkem chvíli trvalo, dokonce došlo i na návod (aneb když všechno selže, přečtěte si návod :mrgreen: ) ... ale když si na to člověk zvykne, tak je to jednoduchý a fajn, jedno jednoduchý tlačítko na všechno a přitom úžasný rozmezí světelných režimů
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Chmeld4 » pát pro 7, 2012 7:42

sobb píše: ... (aneb když všechno selže, přečtěte si návod :mrgreen: ) ...

+1

OT: To mi připomíná jak sem po roce zjistil že má moje BD Spot blikací mód, když sem "špatně" hmátnul na to jediné tlačítko co to má :roll:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod TooMooX » čtv led 10, 2013 13:56

Je to opravdu o zvyku. Já si už taky na ty ze začátku šílené režimy už skoro zvykl.

Jinak čelovky i po mém 300m pádu je naprosto bez škrábnutí :shock: . Celý pád i po něm stále svítila. Ten ji vytrhl z předního rámečku helmy http://tatry97.xf.cz/P1500859.jpg Turbo režim se hodil pro signalizaci vrtulníku. Jen ten má o poznání festovnější světlomet :D :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » ned led 27, 2013 10:34

Narazil jsem na zajímavou věc - svítilna mi nebere plně nabité aku Trustfire 2500mAh protected - zřejmě ochrana aku nefunguje 100% a leze z ní větší proud=po zapnutí svítilna pouze problikne na max.Pokud aku vložím do jiné svítilny jede v pohodě,zřejmě má Zebra citlivou elektroniku.Když jí nechám chvíli svítit a pak přendám fo Zebry tak jede normálně.Naštěstí jsem to nezjistil v terénu,to by byl malér.Takže pozor na neznačkové aku z dealextreme apod.,se značkovými aku Eagletac(Panasonic) problém není.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » pon led 28, 2013 13:08

a co když to zapínáš na low, držením tlačítka ve stisknutém stavu?
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » pon led 28, 2013 15:29

To samý,jen to problikne a šlus.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » pon led 28, 2013 16:12

hmmm, divný.
Každopádně jsi mi teď trochu ohřál ego: já vám to * říkal, že si těmi protected články koledujete o problémy :D

* na přelomu první a druhé strany diskuze
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » pon led 28, 2013 16:41

Ty značkový jsou taky protected a fungují v pohodě :wink: a ty neznačkový mám jako záložní a do hlavního světla na kolo :)
Ale asi pořídím ještě 2x Eagletac ty fungují všude.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » pon led 28, 2013 18:19

Dr4k3 píše:Každopádně jsi mi teď trochu ohřál ego: já vám to * říkal, že si těmi protected články koledujete o problémy :D

Unika mi, jak by tenhle problem mohl souviset s tim, ze jsou protected. Problem ma podle vseho celovka, ne ochrana v baterce. Tipuju, ze plne nabita baterka ma moc velke napeti a celovce se to nelibi.

Spis mi prijde, ze nefunguje ochrana proti prebiti. Nebo je ta Zebra az moc hakliva.

@deu: zkus zmerit napeti na baterce, kterou celovka odmitne. A pak napeti na plne nabite baterce, kterou vezme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » pon led 28, 2013 19:20

Mám jen obyč.voltmetr made in china - obě aku mají cca 3,7-3,8V což odpovídá údajům.Nabíjeno nabíječkou Ultrafire WF-139(zakoupeno z DX,takže nevím jestli to je origo,ale nabíjí normálně).Proud bohužel změřit nedokážu,ale myslím že problém bude tam.A ještě upřesnění:pokud aku vložím do Spiderfire s P7 - svítí obě na max.Pokud vložím aku do Zebry svítí jen Eagletac,Trustfire problikne na max.a vytuhne,když ale po vložení aku podržím tlačítko tak naběhne do low režimu a jde přepnout do middle.Jakmile přepnu na max.Zebra se kousne a režimy dál nejdou přepínat,musím aku vyjmout a pak jde znovu zapnout do low.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » pon led 28, 2013 20:01

Aha, tak to nebude ono, cekal jsem aspon 4.2. Ted ale pises neco jineho nez predtim, kdyz nizsi rezimy jdou, tak to opravdu vypada na proudovou ochranu. Ale spis v celovce, nez v baterce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » pon led 28, 2013 20:47

předtím jsem zkoušel low režim s vloženou baterkou kdy už to probliklo,a to nešlo i když jsem jí zkusil vypnout a zapnout,až dneska jsem to zkusil a baterku vyndal a zkusil low hned
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » čtv led 31, 2013 10:29

@mike
s ochranou to souvisí přímo, to je zcela zjevné podle popsaného chování. Prostě při zapnutí přímo vysokého režimu Zebra způsobí proudový puls, na který ochrana článku zareaguje rozpojením obvodu. Článek se pak musí vyjmout, aby se rozpojil obvod a ochrana se resetovala.

Hádám, že se tam prostě sečtou proudy do LED a na nabití filtračního kondenzátoru, nebo něco takového. Velikost toho druhého proudu je přímo závislá na aktuálním napětí akumulátoru, čili to vysvětluje, proč částečně vybité aku tu ochranu nespustí. Aku Eagletac může mít prostě vyšší maximální povolený proud, nebo není ta citlivý na krátkodobé pulzy.

Na druhou stranu, svítilna Spiderfire má zřejmě jiný typ regulátoru, větší odpor spínacího tranzistoru nebo silnější filtrační tlumivku, takže ty proudové nárazy při spuštění nevytváří tak velké.

Každopádně platí, že když máš aku bez ochranných obvodů, podobné chyby se prostě stát nemůžou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » čtv led 31, 2013 17:57

Njn, takhle jo, ja jsem reagoval, kdyz to vypadalo, ze zhasina i pri nizsich rezimech. deu to uvedl na pravou miru az potom.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod pepek » pát úno 1, 2013 19:34

To napětí se mi nějak nezdá, nabíječka by měla ukončovat v rozmezí 4,15 - 4,25V, přičemž čínské nonejmy se běžně dostávají blízko k 4,30V. Pokud nabíječka nabije pouze na 3,8V, tak je něco špatně (možná ten měřák měří blbě).
Problém sice není popsán příliš srozumitelně, ale skutečně může být způsoben příliš vysokým napětím na aku těsně po nabití, mám zkušenost, že některé elektroniky při přepětí dělají přesně toto, svítilna pouze problikne a nesvítí. Ovšem divné je, že se to děje jen s některými aku.
"Jakmile přepnu na max. Zebra se kousne a režimy dál nejdou přepínat" z této věty usuzuju, že svítilna nezhasne ale blokne se ovládání, což nemá s proudovou ochranou akumulátoru nic společného.

"Každopádně platí, že když máš aku bez ochranných obvodů, podobné chyby se prostě stát nemůžou."
Ano, to je pravda, podobné chyby se asi nestanou, nechráněný článek může pouze zahořet v nabíječce či při náhodném zkratu, nebo se zničit podvybitím, ale to jsou asi detaily, že. Svádět málo zkušené uživatele na nechráněné liony je nezodpovědné :roll:

EDIT: Ještě mě napadá, že by problém mohl být způsoben vysokým vnitřním odporem akumulátoru, ve vysokém režimu prostě mizernému aku poklesne napětí, elektronika svítilny to vyhodnotí jako vybití a vypne se.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » sob úno 2, 2013 7:54

@pepek - "svítilna se blokne a NESVÍTÍ",s tím měřákem máš asi pravdu je to čínský šunt a kdovíjak měří,každopádně všechny aku na něm mají stejné napětí :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » sob úno 2, 2013 8:24

na chráněných aku vůbec nevíš, co měříš ;)
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » sob zář 21, 2013 20:03

Máme tady nástupce: Zebralight H602w 18650 XM-L2 Flood Headlamp Neutral White dělá se i ve variantě s klasickým reflektorem.Parametry jsou u obou stejně impozantní:High:H1 1020 Lm (PID, approx 2 hr) or H2 620 Lm (PID, approx 2.5 hrs) / 330 Lm (3.9 hrs) / 150 Lm (11 hrs) atd.Cena 89USD.Akorát už je asi nikdo nedováží do ČR.Na ledshop.cz mají v podstatě kopie Zebry pod značkou Armytek Wizard Pro za cenu cca 2600kč,parametry jsou podobné,váha o něco vyšší.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod tor88 » sob čer 25, 2022 4:32

Zebralight H600 MKII

viz vlakno Vodní filtr - výběr tak proč ty dvě RCR123 nezkusit i do ní :(( Dvě nenabíjecí CR123 by měla umět jako nahradu 18650 (3.7V) ač napětí je rozdílné.

Keeppower RCR123A 3V představuje "oba" problémy. Je chráněna a má USB = velikost. Takže velikostně není problém. Pružiny to pojmou, ale nestvítí :( Nejspíš tím že jsou chráněné? V páru? Nebo Zebra neumí chráněné aku (ani 18650)?

Sonshine nechraněné RCR 3.0V v Zebře fungují 8)

Velikosti
Obrázek
Porovnání s nechráněnou Činskou 18650
Obrázek
Vyčuhuji
Obrázek
Uvnitř v čelovce
Obrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky