Zebralight H600F

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » úte lis 27, 2012 18:06

pepek píše:"může interferovat s funkcí nabíječky čímž zabrání dosažení plného nabití" - u kvalitní nebíječky neexistující problém.

já nemám strach o kvalitu svých nabíječek, děsím se kvality těch ochranných obvodů, hlavně nekonzistence parametrů. Když jim ulítne horní limitní napětí na 4.19, může to znamenat předčasně ukončené nabíjení. A když je ochranný obvod nastavený na 4.25-4.3, tak podle mě už prakticky neplní funkci ochrany článku před poškozením. Na 4.3V to sice ještě neexploduje, ale už to dost škodí.

pepek píše:"znemožní svítilně postupně snižovat režimy na konci vybíjení" - pokud tuto funkci svítilna má a je nastavena na velmi nízké napětí aku (s náhlým zhasnutím při použití chráněného aku nutno počítat a pro použití na kterém závisí zdraví sichrovat či volit jiné řešení).

WTF? Na přecházení ulice se taky přezouváš do speciálních taktických bot?
U těch protected verzí ti málokdo řekne, kdy přesně to elektronika vypne. Když už, tak to bývá u každého jednotlivého obvodu trochu jinak, Číňani to sekají jak jim to vypadne z mašiny - na dolním limitu je sice ±0.2V šumafuk z hlediska ochrany článku, ale bohužel elektronice svítilny to jedno není. Klidně se může stát, že si koupíš dva stejné značkové protected články a jeden bude vypínat náhle, zatímco druhý to nechá řídit elektroniku svítilny.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod @Martin@ » úte lis 27, 2012 19:37

budo píše:Kup si Sanyo Eneloope a neřeš to :wink:


Hmm, já sice chápu, že o těchto bateriích všichni básní a že jsou teďka děsně in a cool :D Ani nepochybuji, že jsou kvalitní. Ale mně primárně nejde o dobu, po jakou vydrží plně nabité doma ve skříni (protože tam mi jsou na pytel). Já potřebuji co nejvyšší výdrž ve spotřebiči po jejich plném nabití! Prostě je rozdíl, když by třeba GPS logger mohl na 1 AAčko vydržet 16 hodin, 18 hodin, nebo třeba 24 hodin,... Dále hraje roli i poměr cena/kvalita. Enelopky jsou poměrně drahé a tuším, že největší kapacitu dělají 2500 mAh (jestli se nepletu). Nyní využívám Ansmann 2850mAh a sleduji, kdy bude za rozumnou cenu ještě nějaký větší výkon.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod pepek » úte lis 27, 2012 21:02

O kvalitu svých nabíječek strach nemáš, ale o kvalitu svých akumulátorů ano? Pokud jsi při obojím použil stejná kriteria při výběru, tak není důvod, aby jedno bylo kvalitní a druhé nikoliv.
Za druhé bych rád vyvrátil častou mýlku, PCB na aku není proto, aby zajistila nejvhodnější provozní podmínky, ale aby zabránila poškození či dokonce zahoření akumulátoru. Proto je vypnutí mosfetů nastaveno na již poměrně vysoké napětí, při kterém sice ještě nedojde k exotermické reakci, ale častější výskyt tohoto napětí značně zkrátí akumulátoru životnost.

Pokud bych tu ulici z nějakého důvodu musel přecházet dvacetkrát za den a jezdily se po ní tréningy na rallye, tak bych ji určitě nepřecházel v sandálech :)
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » úte lis 27, 2012 21:42

no, jelikož ty volné tolerance "over-discharge cut-off voltage" mají i drahé značkové kousky, tak to není strach, jen vědomí reality (tj. i značková baterka může a nemusí způsobit nefunkčnost graduálního zhasínání).
Ale proč bych vůbec měl kupoval protected verze? Do hromady karabin je házet nebudu, ochrana proti vybití je v čelovce a nabíječku mám přesnou a libovolně nastavitelnou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » stř lis 28, 2012 8:05

Mám dotaz - je opravdu velký rozdíl mezi protected a unprotected články?Já používám protected,protože doteď jsem používal levné články Trustfire z DX a nabíječku mám jednu noname a jednu Ultrafire 139 taky z DX.Zajímá mě hlavně výdrž,to jestli zhasne najednou mě až tak netrápí,protože za chůze ho v klidu vyměním poslepu a na kole vozím světla dvě,napadají mě jen dvě činnosti kde by to mohl být problém - při lezení a při jeskyňaření.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod budo » stř lis 28, 2012 8:08

Tak nevim, jestli jsou Eneloopy "tedka desne cool" ..... Ale mel jsem Spoustu ruznych aku. Energizer, Panasonic 2500, Sanyo 2700, ..... ale Sanyo Eneloope mi slouzi nejlip. Je pravda,, ze na tom bude mit asi svuj dil i dobra nabijecka (Voltcraft IPC-1L), kterou jsem porizoval zaroven s nima, nicmene aku fungujou spolehlive.

Jinak k tem Zebram .... uz dlouho mam predchudce tehle, typ uz nevim .... clanky pouzivam AW, kupoval jsem od vyrobce a jsem spokojen.

Nicmene stejne nejradeji pouzivam celovku, kterou jsem poupil manzelce. Predchudce tehle. Ma totiz vybornej reflektor, takze kdyz chci svitit pro orientaci v prostoru dal, vyklopim rozptylku a je to.

Zatimco ta Zebra je spis jen na blizku kvuli sirokemu kuzelu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod fps » stř lis 28, 2012 9:02

@Martin@ píše:Dále hraje roli i poměr cena/kvalita. Enelopky jsou poměrně drahé

vždyť Sanyo Eneloop 2500 mAh stojí cca stejně co tebou zmiňovaný Ansmann 2850mAh

@Martin@ píše:Hmm, já sice chápu, že o těchto bateriích všichni básní a že jsou teďka děsně in a cool

já tohle tedy neřeším, mě zajímá pouze výkon, mam ozkoušeny různé AA akumulátory, i 2800 mAh nebo Sanyo 2700 mAh, a Sanyo Eneloop 2500 mAh vydrží svítit v čelovce o cca 5 min méně, takže ta kapacita je skoro stejná, ale Sanyo Eneloop mají i jiné výhody než jenom že mají pomalé samo vybíjení, ale třeba mají garantováno 500 cyklů nabití, taky fungují Sanyo Eneloop výrazně lépe za chladných podmínek a to i za teploty -20°C

@Martin@ píše:Já potřebuji co nejvyšší výdrž ve spotřebiči po jejich plném nabití! Nyní využívám Ansmann 2850 mAh a sleduji, kdy bude za rozumnou cenu ještě nějaký větší výkon.

Sanyo Eneloop garantují 500 cyklů nabití, což je dost důležité, akumulátory můžou mít papírově třeba 3500 mAh, ale při každém vybytí se jejich kapacita zmenšuje, až pak po padesátém nabyti nebude kapacita ani 2000 mAh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod zdenki » stř lis 28, 2012 10:08

fps píše:taky fungují Sanyo Eneloop výrazně lépe za chladných podmínek a to i za teploty -20°C

Máš to vyzkoušeno? Začal jsem používat XX Eneloop od léta,ale do těchto teplot jsem myslel,že bude lepší brát Energizer lithiovky.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod pepek » stř lis 28, 2012 12:33

deu píše:Mám dotaz - je opravdu velký rozdíl mezi protected a unprotected články?Já používám protected,protože doteď jsem používal levné články Trustfire z DX a nabíječku mám jednu noname a jednu Ultrafire 139 taky z DX.Zajímá mě hlavně výdrž,to jestli zhasne najednou mě až tak netrápí,protože za chůze ho v klidu vyměním poslepu a na kole vozím světla dvě,napadají mě jen dvě činnosti kde by to mohl být problém - při lezení a při jeskyňaření.

Výdrž je stejná, při běžném použití ta ochrana nijak neomezuje. Chráněné aku nejsou vhodné jen do nějakých extrémních spotřebičů, protože při velkém proudu již začíná být na ochranné elektronice napěťová ztráta, která způsobí pokles napětí akumulátoru, nehledě na to, že příliš velký proud může PCB vyhodnotit jako zkrat a pak vypne, nebo se může i poškodit (zvláště nekvalitní PCB na různých něco-firech).
Naposledy upravil pepek dne stř lis 28, 2012 12:51, celkově upraveno 1
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod pepek » stř lis 28, 2012 12:46

Lídrem v oblasti NiMH technologií jsou firmy Sanyo a Panasonic, dnes již sloučené, a když oni nevyrábí aku AA s vyšší kapacitou než 2700 mAh, tak to asi bude strop technologie (pomineme nyní fakt, že kapacita není vše). Nevěřím tomu, že by nějací naprosto neznámí čínští výrobci uměly vyrábět kapacity vyšší. Ono už by mělo být podezřelé, kde se akumulátory s těmito vylhanými kapacitami prodávají, většinou je to na aukru či v nějakých garážových e-shopech, seriozní obchodníci tenhle brak nevedou. Jenže lidi se nechají snadno oblbnout...
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod fps » stř lis 28, 2012 15:55

zdenki píše:
fps píše:taky fungují Sanyo Eneloop výrazně lépe za chladných podmínek a to i za teploty -20°C

Máš to vyzkoušeno? Začal jsem používat XX Eneloop od léta,ale do těchto teplot jsem myslel,že bude lepší brát Energizer lithiovky.

zatím jsem zkusil Sanyo Eneloop 2500 mAh okolo 0°C, ale tento víkend bych je mohl otestovat pří cca -10°C, lithiovky bude lepší, ale bohužel lithium akumulátory nejdou do čelovky Fenix HL21
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod budo » stř lis 28, 2012 16:47

.... ale ty modry lithium jednorazovky Energizer tam pujdou,je to normal AA.
Naposledy upravil mike dne stř lis 28, 2012 20:31, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna a uplne debilni citace celeho predchoziho prispevku i s vnorenyma citacema
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » stř lis 28, 2012 18:08

@deu
hele a máš je změřený? U těch cokoliv-Fire z DX je to tak trochu sázka do loterie...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod fps » stř lis 28, 2012 18:17

tady u Fenix HL21 http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_447.html jsou doporučené AA baterie
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » stř lis 28, 2012 18:34

@Dr4k3: změřený je nemám,jedna byla vadná,ostatních 5ks používám víc jak rok(pro jistotu nabíjím v hrnci s poklicí) :D
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » stř lis 28, 2012 19:41

tak to je slušná paranoia :lol: neřeknu kdyby to byly modelářský li-pol a tlačil bys do nich 5A, ale tohle... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » stř lis 28, 2012 20:03

to je kvůli nabíječce,měl jsem jí rozdělanou a tu levnější jsem musel přepájet 220V kabel,proto ty obavy - nabíjím na lince a byl bych nerad kdyby se opálila nová kuchyně :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod zdenki » stř lis 28, 2012 21:44

@fps: myslel jsem ty AA Energizer lithiovky,ty jsou i do HL21 přímo doporučované.
Ty Eneloopy už jsem lehce pod nulou taky zkusil,ale nevím jakou budou mít výdrž od -10 dolů.
Až je zkusíš ve větších mrazech,dej vědět.Popř.já sem taky napíšu.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod TooMooX » stř pro 5, 2012 21:57

Tak už mám taky Zebřičku doma. Nakonec jsem šel také do frosted optiky. Ten rozptyl je úžasný !!! Žádný přepálený úzký střed. Dosvit sice není tak brutální jako na kamarádově čínské 3x Cree XM-L T6 baterce. Stejně to muže využít tak leda jako ukazovátko :D
Baterky z čajny z DX http://is.gd/ITImGo tak jsem zvědav na výdrž
Co mi hodně vadí je to ovládání.... Kdo tohle mohl vymyslet :vom:

Čelovka má celkem 3 skupiny režimů, přepínání se provádí pomocí mikrotlačítka na boku hlavy svítilny.
Po krátkém zmáčknutí tlačítka se svítilna rozsvítí vždy v Max režimu, při krátkém přidržení se rozsvítí v Min režimu. Pokud se tlačítko drží stisknuté, začnou cyklovat režimy nízký - střední - vysoký po sobě, po uvolnění tlačítka zůstane svítit tvale v daném režimu. Vypnutí se provede krátkým stiskem tlačítka.
Pokud je svítilna rozsvícena, lze rychlým dvojstiskem tlačítka přepínat mezi jednotlivými úrovněmi konkrétního režimu. V režimu Max lze naprogramovat výkon, který se bude spouštět jako druhý. Postup je tento: 6x proveďte rychlé dvojzmáčknutí spínače, načež lze dalšími dvojzmáčknutími přecházet mezi režimy 400lm, 256lm, 162lm a 4Hz strobe. Pro uložení požadovaného podrežimu do paměti je nutno svítilnu v tomto režimu vypnout. Pak bude možno dvojzmáčknutím přepínat mezi Max režimem a nastaveným sekundárním režimem.


Moje FOTO
http://tatry97.xf.cz/P1500852.jpg
http://tatry97.xf.cz/P1500853.jpg
na helmě
http://tatry97.xf.cz/P1500859.jpg
http://tatry97.xf.cz/P1500860.jpg
http://tatry97.xf.cz/P1500864.jpg
pokus o video - ne že by svítila málo do dálky. Spíš to foťák nezvládal filmovat. A můj boj s režimama...vůbec se v tom neorientuji :P
http://youtu.be/JZdX10zp07E
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » stř pro 5, 2012 22:31

Moment, ono si to nepamatuje posledni pouzity rezim a nerozsviti se to znovu v nem? Kdo tohle mohl vymyslet #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » stř pro 5, 2012 23:29

nepamatuje, ale neměl jsem nikdy pocit, že by mi to chybělo. Když už čelovku vypnu, dost pravděpodobně jí příště budu zapínat do jiných podmínek, někdy úplně jiných podmínek, čili možnost vybrat režim během zapínání je podle mě správně.

Ale pamatuje si, která ze dvou podúrovní byla naposledy aktivní na dané úrovni (L-M-H). Což je myslím taky fajn, vzhledem k těm lumenům na jednotlivých úrovních. Většinou používám L2 a M1, na bludičku L1 přepínám jenom když nechci rušit spící lidi a M2 se občas hodí, když M1 tak úplně nestačí a H už by příliš přesvěcovalo ostatní svítilny ve skupině, nebo pro šetření baterek - je to dobrý kompromis osvětlení a spotřeby.

TooMooX píše:Moje FOTO

tvoje foto hrozně zkresluje, vypadá tam větší než ve skutečnosti je :((
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod TooMooX » stř pro 5, 2012 23:36

Vždyť je focena vedle platební karty a v dlani... :mrgreen: Je opravdu malinkatá v porovnání s velkým 18650 článkem co ji napájí.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod mike » stř pro 5, 2012 23:44

Na te prilbe vypada strasne velka.

@Drake: mozna je to vec zvyku, ale ja jsem u HL20 zvykly, ze si pamatuje posledni rezim a jelikoz pouzivam skoro vyhradne stredni mod, tak ji proste jen zapnu. Tohle ovladani mi prijde idealni, kdyz zapnu, mam posledni rezim a kdyz chci, tak ho proste okamzite zmenim. Chapu, ze Zebra ma tech rezimu vic, ale z popisu mi to prijde docela slozite a zacit maximalnim rezimem se mi nezda zrovna stastne (oslneni sebe a/nebo vsech v mistnosti). Ale zkusenost s tim nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod TooMooX » stř pro 5, 2012 23:59

:mrgreen: A to je jedna z největších přileb XL 58-66 cm

Také bych bral "natrvalo" 256 lumenový režim. Až 4hod vydrž je slušná na to aby se se tím dalo chvíli jít. Zkusím si ho naprogramovat za ten MAX....
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » čtv pro 6, 2012 11:13

@mike
jo, start hned do max režimu by byl na palici, ale tak to naštěstí nefunguje. Cyklování mezi režimy L-M-H držením tlačítka jde iniciovat nezávisle na tom, jestli je čelovka zapnutá nebo vypnutá.

Když z vypnutého stavu stiskneš tlačítko, čelovka okamžitě začne svítit v režimu L. Teprve když tlačítko pustíš dřív, než uplyne nějaký poměrně rychlý interval (cca 0.5-0.8s), přepne se okamžitě do H. Čili na běžné rychlé zmáčknutí tlačítka (stisk-uvolnění, nevím jak to teď jazykově odlišit) se spustí přes L do H, ale na lehce delší zmáčknutí zůstane v L, na ještě delší zmáčknutí přecykluje do M.

Když ze zapnutého stavu stiskneš tlačítko, procesor chvíli čeká, co bude. Když ho ihned uvolníš a nenásleduje druhé kliknutí do doubleclicku (ten interval je poměrně krátký, cca jako ve windows na třetí pozici z prava :lol: ), človka se vypne. Když následuje druhé kliknutí do doubleclicku, přepne se podrežim. Když ho neuvolníš a držíš, tak po uplynutí těch cca 0.5-0.8s) začne přepínat L-M-H
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod rieMa » čtv pro 6, 2012 11:28

Teda, Dr4k3u, po přečtení tohohle příspěvku jsem fakt ráda za jednoduché věci :-D
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod Dr4k3 » čtv pro 6, 2012 11:54

ono je to ve skutečnosti intuitivní a rychlé

ještě jsem zatajil třetí způsob chování - když po krátkém stisknutí čelovku zapneš do H, tak další rychle následující krátký stisk sníží režim na M a další na L. Ale zase nesmí být tak rychle z sebou, že by to kolidovalo s doubleclickem. Vůbec tohle nepoužívám. Jednak to není třeba, a druhak je snadnější to tlačítko držet, než opakovaně mačkat.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod kejklir » čtv pro 6, 2012 12:12

Souhlasím s Drakem, ze ovladani sice pusobi krkolomne, zejmena kdyz se to clovek snazi popsat slovy, ale v praxi je to naprosto bez problemu.
kejklir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 12, 2009 21:21

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod wawrik » čtv pro 6, 2012 12:46

Bez problému to síce je, ale logické ani intuitívne teda ani náhodou. Jednoducho ovládanie Zebry sa nedá pochopiť, len naučiť.

Na candlepowerforums.com som našiel pomerne charakteristické zhrnutie :P :

I don't like any of this nonsense with mode 1 and mode 2 and mode 55 and click click press hold double click triple click do the chicken dance.


Ale Zebra to všetko vyvažuje schopnosťami a efektivitou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zebralight H600F

Příspěvekod deu » čtv pro 6, 2012 13:14

Ano je to o zvyk,ze začátku člověk tápe,ale pak se to podá :D
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky