Petzl NAO

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Petzl NAO

Příspěvekod Trafikant » stř črc 11, 2012 16:42

Obrázek

Nová chytrá světluška od Petzlu, která se vyznačuje (krom jiného) reaktivním módem svícení. Zatím jsem s ní byl jen párkrát v lese, větší testování se kvapem blíží.

Co je na čelovce sympatické:

- překvapivě skvěle sedí na hlavě
- není přehnaně těžké (vzhledem k parametrům a funkcím vlastně lehká)
- voděodolnost (půl metrová hloubka)
- snadné ovládání a manipulace
- možnost použítí AA baterií jako nouzového napájení místo Li-iON

Na internetu se povalují prezentační videa, info články i první recenze, například toto:

http://www.petzl.com/en/outdoor/headlam ... o-headlamp

http://www.petzl.com/en/outdoor/headlamp/nao/video

http://www.outdoorgearlab.com/Headlamp- ... /Petzl-Nao

http://www.triedge.net/product-reviews/ ... e-lighting

Na nějaké velké celkové zhodnocení se vrhnu až po delším čase (počítám na konci zimy 2013), ale prozatím:

Reaktivní mód je opravdu chytrý nápad, který skutečně funguje a jde o velmi dobrého pomocníka, například pro běh či různé adventure závody atp. Kromě reaktivního módu se můžete snadno přepnout do klasického konstatního svícení a pak (což je druhá velká výhoda) máte možnost pomocí softwaru v počítači nastavit několik (tuším že čtyři) vlastní svítící módy, dle aktivity, pro kterou je budete využívat (například (čísla čistě orientační) noční přeběh hor - 80 lumenů konstantně po 6 hodin; kolo v noci 200 lumenů po 2 hodiny atd).

Když sem čelovku poprvé viděl, říkal jsem si, že na hlavě nebude nic moc, ale opak je pravdou, sedí parádně, aniž bych musel přidávat horní pásek. Manipulace s přepínačem je bezproblémová, je dostatečně velký i na obsluhu v rukavicích a má funkci zámku.

Na baterii je indikátor stavu nabití, dobíjení probíhá přes USB kabel a k dispozici budou i náhradní Li-iON články, stejně jako belt kit.

Kolem a kolem jsem zatím nadšený, uvidíme po delší době, kdy za sebou bude čelovka mít noční přeběhy a přechody, lezení v létě i v zimě atd.


P.S. - Jo a v trafice máme jeden kus, kdo by měl zájem, můžeme se domluvit, že donesu i svůj pro prhlédnutí atd.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Petzl NAO

Příspěvekod suslos » stř črc 11, 2012 21:55

Ať slouží jak má Jarilo :wink:
Brzo napiš alespoň další poznatky, i sebemenšího významu, tohle mě moc zajímá :ú
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Petzl NAO

Příspěvekod womastec » stř črc 11, 2012 21:57

nápad dobrej... ale ta cena :((
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Petzl NAO

Příspěvekod Trafikant » úte črc 17, 2012 23:28

Zítra razím do hor a hraju si s OS Petzl, první kroky jsou nejlepší = pojmenujte si svou čelovku, pojmenujte si svou baterku :D .

Akorát uživatelské rozhraní není user friendly s malými monitory, nemůžu se zaboha dostat k takovým těm méně podstatným tlačítkům jako SAVE atd. ale poperu se s tím :axe: .

Uvidím, jaká bude příležitost k vyzkoušení (ono by to znamenalo pozdní návraty nebo bivak, což samozřejmě nebudu nikterak úmyslně přivolávat :-.. ).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Petzl NAO

Příspěvekod Foggy » ned srp 26, 2012 23:25

Ahoj, tak jak obstala celovka? Take o ni uvazuji. Stoji za ty penize?
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Petzl NAO

Příspěvekod Brko » pon srp 27, 2012 8:05

První ošahání.
+ prefektně sedí na hlavě
+ nápad s technologií senzoru a automatického přepínání
+ možnost použití akumulátoru i klasických baterek
+ prodloužená záruka

- vypínač jde ulomit (na veletrhu byl zničený asi u 5 čelovek)
- vysoká cena
- přetechnizovanost
- pouze specifické použití (hlavně běh)
- špatně se nasazuje na přilbu, na některé je to dokonce nemožné

Pokud někdo něco doplní, rád to doplním zde: http://www.e-celovka.cz/petzl/pezl-nao.html
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Petzl NAO

Příspěvekod Trafikant » úte říj 16, 2012 13:56

Protože NAO zatím nikdo nechce, vytáhl jsem ji na další výlet :D.

Proběhli / prošli jsme se spolu po nočních Krkonoších, podmínky ideální - tma, mlha jak mlíko. I když jsem si před cestou nastavil nějaký vlastní režim pro danou trasu, nakonec sem běžel na klasický reaktivní mód lvl. 2, kdy to má vydržet svítit v průměru nějakých 8 hodin. Čelovka byla zaplá zhruba 370 minut (6h10) a zbývalo 20% baterky, což zhruba vychází, párkrát jsem pro test zapínal i ten silnější režim.

Jinak super, opravu sedí skvěle na hlavě, vyšší váha oproti klasickým čelovkám není nijak znát ani po těch 6 hodinách. Sama se krásně regulovala - v mlze šajnila minimálně, aby to světlo k něčemu bylo a když jsem vběhl do lesa, kde bylo mlhy méně, nebo žádná, tak se pěkně rozjasnila a viděl sem krásně na kluzkou kamenitou stezku.

- vypínač jde ulomit (na veletrhu byl zničený asi u 5 čelovek)


Na veletrhu možná, tam kolega vždycky "naštve" plno dodavatlů tím, že jim něco zničí - hrozně nad těmi věcmi koumá a vymýšlí, jak by to šlo zkurvit (třebas pepřenky od Primuse :D ) ale na školení ani mě při běžném provozu se to teda nepovedlo, asi to od veletrhu vylepšili =).

- vysoká cena


To je jako bys to prohlásil o prvním automobilu...v porovnání s čím? S jakou jinou čelovkou s funkčním reaktivním režimem?

Myslím, že NAO je cenově mnohem dostupnější než ULTRY a podobně a přitom pro většinu "adventure" (fuj to je slovo, ale myslím tím ten běh, orienťáky atd.) aktivit svým výkonem dostačuje.

- pouze specifické použití (hlavně běh)


To už jsem tu psal (určitě z větší části běh, ale nejen ten), ale nebral bych to vysloveně jako mínus, protože pro to specifické použití je skvělá. Na nějaký choďák po ledovci taky nebudeš brát Nomicy a přitom to je přece cepín....ale tím pádem není mínusem Nomicu, že to je cepín pro specifické použití.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Petzl NAO

Příspěvekod Brko » úte říj 16, 2012 19:31

Doplním recenzi - Petzl NAO (en)
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08


Zpět na Světla a čelovky