Spark ST6-320CW

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spark ST6-320CW

Příspěvekod AndrejBPB » ned dub 8, 2012 20:34

Má niekto skúsenosti s touto čelovkou? Prípadne odkazy na recenzie?
AndrejBPB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 6, 2012 22:33

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod Dr4k3 » ned dub 8, 2012 21:17

použij Google, Luku

podle mě je to ekvivalentní Zebralightkám H600xx, až na tvar a nějaký ty režimy.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod pepek » pon dub 9, 2012 11:52

Jak píše Dr4k3, je to takový bráška čelovek Zebralight. Oproti nim je Spark o něco robustnější a těžší a má posunuté těžiště, takže se příliš nehodí na běhání, neboť se při něm mírně rozkmitává. Má ale lépe řešené chlazení, díky tomu se výrazně méně zahřívá a podstatnou výhodou dle mého je demontovatelný čelní kroužek umožňující používat matné difuzní sklíčko (je v balení), které je velmi příjemné pro blízké svícení, např. při manuální práci, případně je možno vyměnit rozbité sklíčko, což u čelovek Zebralight není možné. Mimochodem čelovka 360CW se již nevyrábí, byla nahrazena výkonnější verzí Spark ST6-500CW (Google ti najde nějaké recenze).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod Dr4k3 » pon dub 9, 2012 12:14

Ta část s diodou a reflektorem je oproti baterii lehoučká, to nehraje až tak podstatnou roli. Daleko důležitější je tuhost uchycení a komfort čelenky. Zebralight H600 má v základu gumovej úchyt kterej je hodně pružnej a na běhání je takhle prakticky nepoužitelná. Na lezeckou nebo cyklo helmu je to lepší, přímo na čelo nic moc. Výhledově to chci u té svojí nějak vylepšit.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod DAV » pon dub 9, 2012 12:47

Ta tuhost proti -sklápění- opravdu stojí za prd, musel jsem to řešit namotáním další gumky aby gumová oka lépe držela. Dost mne irituje ten třetí popruh přes temeno hlavy, docela se tím zvětší pocení.Jinak na běh je to takové, no prostě je to čelovka a mám dojem, že světlo někde na ramenou bude asi lepší v mlze je čelovka naprosto nanic.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod pepek » pon dub 9, 2012 13:27

Tak nevím, s čelovkou H600 jsem zkoušel běžet a přidalo mi to použitelné. V mlze je čelovka samozřejmě k prdu, musí jít dál od osy očí. Zajímalo by mě, zda-li by se dalo běhat s čelovkou na prsou, přidělanou třeba na popruh batohu. Svícení od spodu má totiž výhodu v tom, že díky vytvořeným stínům zachovává představu o velikosti terénních překážek (dobře vidět např. při svícení z řídítek kola).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod Dr4k3 » pon dub 9, 2012 14:04

DAV píše:Ta tuhost proti -sklápění- opravdu stojí za prd, musel jsem to řešit namotáním další gumky aby gumová oka lépe držela. Dost mne irituje ten třetí popruh přes temeno hlavy

ty mluvíš o Sparku, jo? Zebralight nemá temenní popruh.

Vtipný. S mojí Zebrou není problém s nastavením a tuhostí náměru, ale s tím, že to ten gumový bazmek, co drží svítilnu na popruzích má moc nízkou opěrnou základnu, a celej se při prudších pohybech kýve nahoru a dolu.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod DAV » pon dub 9, 2012 15:51

Ano mluvil jsem o Sparku, jinak to uchycení na popruh batohu už začínám řešit.

To že čelovka dosti zkresluje terén je známé věc, také používám světlo na řídítkách, ale raději bych ho viděl až někde těsně nad blatníkem. [-o<
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Spark ST6-320CW

Příspěvekod Foggy » pon srp 27, 2012 12:04

Ahoj, prosím o radu, odešla mi nedávno čelovka petzl myo (která mi svítivostí naprosto nevyhovovala) a hledám nějakou novou. Chtěl bych aby byla čelovka dostatečně výkonný pro noční pohyb - trailovy beh, skialp, vht, lezení, atp.

Spíš než o nějaký extrémně daleky dosvit úzkého kužele mi jde o dobrou svítivost a rozptyl do vzdálenosti 50-100 metrů. Také bych pro běh ocenil, aby nebyla čelovka moc těžká, nebo se dali baterky dat k opasku. Směr svícení by se měl dát vertikálně směrovat a při pohybu by měla držet. Dále také aby při zimním použití hned neodešli baterky. Výdrž bych si představoval při maximálním výkonu tak 2h a při nějakém klasickém min 10h.

Fenix HP11
Spark ST6-460NW
Spark SD6-460NW
LED Lenser H7R
LED Lenser H14
ZebraLight H600w
Petzl Nao

Kterou byste pro moje využití doporučovali?
Děkuji
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici


Zpět na Světla a čelovky