Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod @Martin@ » čtv dub 5, 2012 11:47

Tesco čelovka "made in China" opět v prodeji (od včerejška) za 149 Kč/ks. Popis lze najít zde.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod Hafi » úte dub 10, 2012 23:42

Diskuze o morálce při kupování kopií značkových výrobků, kterou podnítil příspěvek výše, naleznete zde.
K věci a ke kvalitě odkazované čelovky tam bylo asi toto:
Semo píše:Videl niekto z vas Princeton Quad na vlastne oci?? Ja ju vlastnim uz asi 5-6 rokov a tato kopia z nej ma tak tvar puzdra, o-kruzok (otazka ako spolahlivo funguje) a ryhovanu srubku a pocet diod. Quad ma dost inu logiku ovladania, uplne inu elektroniku (3 urovne + blikanie; regulaciou vykonu; kontrolnu diodicku slabych bateriek) a prinajmensom este tu placku na popruhovej spone, takze si netreba lamat nechtu ak drazkovanie srubky nestaci.

@Martin@ píše:Se zájmem koukám, jak se diskuze vyvýjí. Vy plagiátoři, nechcete si založit vlastní téma :D :D :lol: Já jsem nepočítal s tím, že mi to "znehodnotíte" plkáním o vyšších principech mravních :) Jak já teď k tomu přijdu? :D Alespoň že někdo napsal, v čem se originál od té Tesco verze liší (že je to napodobenina Princetonu jsem nevěděl). Ale od koupě by mě to teda neodradilo a nestydím se za to. Musím říct, že svítí nad očekávání dobře. Myslím srovnatelně s Tikkama či Zipkama,...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod kakos » stř dub 11, 2012 20:49

u nas zacala akce vcera, cena dobra, i kdyz uz se mi dva kusy podarilo, kdysi kupit jeden za 115 :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod xgeorgeas » stř dub 11, 2012 21:44

Zrovna u čelovky neřeším, jestli je to copy nebo ne, páč to je výrobně tak triviální věc, že to nehodlám řešit. Prachy si radši šetřím na pořádný boty nebo třeba na objektivy k foťáku :supz:
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod tuso » čtv dub 12, 2012 7:24

Tak jsem si jednu v Tescu koupil. Svítí skvěle. Potřebuju čelovku na takovéto "domácí žvýkání." Petzl co mám, je těžký a velký jak kráva. /stará kombinace halogen+LED- 3 popruhy na hlavu a 4 AA baterky. :mrgreen: /.
Osobně je mi jedno, kdo to okopčil a od koho. Toto ať si řeší obchodní inspekce a Policie a nevím, kdo ještě. Jak je to na trhu tak je to k mání. Nejsem Gándhí ani Matka Tereza.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod DavidFM » pát led 10, 2014 16:24

Dávám sem jen tip na opravdu levnou čelovku z ebay za 54Kč. O kvalitě zatím nic nevím teprve jsem ji objednal.
http://www.ebay.com/itm/141113016213?ss ... 1497.l2649
DavidFM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 10, 2014 15:57

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod progym » pát led 10, 2014 19:06

...jaká bude kvalita čelovky v hodnotě 54,- :-k
Není ztracený čas tohle objednat? ](*,)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod grco » pát led 10, 2014 20:28

Hahaha, najskor som si myslel, ze ten napis je v azbuke, az potom som si vsimol, ze je to LED HEADLIGHT naopak :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod @Martin@ » sob led 25, 2014 10:43

Pro DavidFM - já tam vidím cenu v přepočtu kolem 100 Kč (asi podražili :)). Ale i tak za tu ceny vypadá parametricky o mnoho lépe, než ta Tescová.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod patentik » sob led 25, 2014 13:34

tento typ čelovky má bídné zpracování a výkon neodpovídá určitě 3W. rovněž červené světlo nesvítí ale jen bliká. za ty peníze či něco málo navíc lze na ebay najít určitě lepší - třeba tuhle
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod @Martin@ » sob led 25, 2014 20:23

Záleží pro jaký účel. Z hlediska váhy, rozměrů a nepotřebnosti vývodů kabelů má ta první (typově "zipka") určitě svůj smysl.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod Skimpy » ned led 26, 2014 12:43

Zde zmíněnou kopii čelovky jsem koupil cca 2 roky zpět, není to žádný zázrak, ale určitě lépe zpracována než tato, která mi už ani nejde otevřít a vyměnit baterky.Obrázek


Na takové to domácí svícení jsem si oblíbil jednu noname čelovku s integrovaným akumulátorem, sice nevydrží dlouho, ale když skončím práci tak ji píchnu do zásuvky a dobiju. Má pouze tři režimy svícení silně, slabě, blikání a takový ten šoupací reflektor s jednou LED diodou.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky


Zpět na Světla a čelovky