Býti viděn

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Býti viděn

Příspěvekod MaxLoimy » úte led 17, 2012 12:44

Chca-nechca toho nachodím dost i po silničních úsecích a proto řeším nejen jak vidět, ale i ABYCH BYL VIDĚN.
Nosívám reflexní pásky na obou rukách (jeden z nich s blikajícíma LEDkama), k tomu mám blikačku na batohu a bílou, když nemám čelovku, zpravidla držívám v ruce, nebo jí mám v kapse, abych mohl rychle reagovat a rozsvítit. Problém je kvalita "nečelovek", za poslední měsíc se mi vysypaly hned 3 blikátka (2× author a cateye) a blikající reflexní pásek na ruku se mi páře a chvílema sám vypíná, což taky stojí za ***.

Neznáte něco opravdu kvalitního, co se perfektně hodí k upevnění na batoh a ruce, co dává ostrý a jedovatý světlo více směrama (ideálně do paprsků dokola)? Klasický blikačky na kolo jsou k ničemu, pod určitýma úhlama skoro nejsou vidět a hovno vydrží.

Reflexní vesta není špatná věc, ale už ne v kombinaci s batohem, radši bych aktivně svítil, jen pořádně nevím čím :((
If you can't, you must.
Uživatelský avatar
MaxLoimy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 14, 2012 23:58

Re: Býti viděn

Příspěvekod jonza » úte led 17, 2012 13:27

vzhledem k tomu, ze casto jezdim vecer, tak te chvalim, rad bych potkaval vice takovych chodcu =D>

jinak radu nemam
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Býti viděn

Příspěvekod deckardph » úte led 17, 2012 13:48

Taky chválim tohle je hodně důležitý !
Jinak za nejůčinější a nejefektivnější považuju ty reflexní prvky (baterky v tom nedojdou a svítí to fakt dobře). Myslim že by postačila i uplná improvizace, kamarád někde našel kus tohodle reflexního pásku, tak si ho normálně přivázal na batoh, nevypadá to sice cool, ale možná mu to už zachránilo zadek 8)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Býti viděn

Příspěvekod keijei » úte led 17, 2012 14:12

Souhlasím, pro mne jako řidiče jsou mnohem líp vidět reflexní prvky jako jsou např. pásky než různá blikátka. Obvykle mají mnohem větší světelnou plochu a jejich cílem není řidiče oslnit, ale zdůraznit nečekaný předmět, případně velikost. Ony reflexní pásky jsou vidět ze značné vzdálenosti líp než nějaká baterka nebo čelovka.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Býti viděn

Příspěvekod lukasx » úte led 17, 2012 14:19

Žena si pro ranní chození do práce udělala parádní proužky.
Ve švadlence se prodávají reflexní pásky po cca 23kč metr v délce jaké chceš.
Ty si pořídila a přišila na ně suchý zips. Ty pásky potom dává na ruce, batohy, nohy. Vidět je to jako čert, pohybuje se to (upozorní řidiče, že to není značka).

Sám jsem jí je zabavil na noční běhání, kde odvedou mnohem lepší funkci než blikačky atd...
lukasx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 5, 2011 7:38
Bydliště: Valašská Polanka

Re: Býti viděn

Příspěvekod -ant- » úte led 17, 2012 14:27

Petzl e-lite by mohlo být to co hledáš :D
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Býti viděn

Příspěvekod deckardph » úte led 17, 2012 14:31

-ant- píše:Petzl e-lite by mohlo být to co hledáš :D

Tohle je největší blbost ! Málo to svítí, rychle docházej baterky a je to drahý. [-X
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Býti viděn

Příspěvekod šíp » úte led 17, 2012 15:36

Já mám na batohu do práce i na batohu na kolo a procházky již stabilně připevněny reflexní pásky, to na bocích a vzadu. Koupila jsem je za pár kaček v OBI v oddělení pro motoristy. Jsou pružné s ukončením na přezku, díky čemuž se dá se libovolně a rychle měnit jejich obvod, tedy v případě potřeby navléct na ruku apod. Jen díky každodennímu nošení mi vydrží pár měsíců - slunce je vypálí a musím upgradovat.
Edit: ty pásky vypadají nějak takhle, nyní již mám žluté, ty předchozí byly oranžové. Výhoda je, že je mám na batohu stabilně, nemusím tedy řešit, zda někam půjdu ještě za světla nebo ne.
Přílohy
reflexni.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Býti viděn

Příspěvekod Indy » úte led 17, 2012 16:39

e-lite je nouzove svititko, skutecne nic vic. neni to na bezny uzivani ale jako zaloha.

ty reflexni prvky, kdysi jsem sehnal ve STIMu to co se pouziva na silnicni znaceni, existujou i v nalepovaci podobe, ostatne takhle jsou delany na policejnich autech ty reflexni napisy a kdysi tak diskutovany "KISS-like" marking.

bude to pomerne dostupny reseni.

staci tak olepit napr spony na baglu a podobne, na textilu to drzi hur.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Býti viděn

Příspěvekod martan » úte led 17, 2012 16:40

jednoznačně jsem pro retroreflexní pásky. nic to neváží a fungují furt.
Maxi, ale jestli chceš aktivně svítit, doporučuju helmu s majákem jako měl Fr. Filipovský ve 4 vraždách stačí, drahoušku :finga:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Býti viděn

Příspěvekod Lhotse » úte led 17, 2012 16:50

Pro psa jsem koupil blikačku - kovový válec cca 1 cm průměr a do 2 cm délka. Bliká jasným bílo-modrým světlem. Cenu si už nepamatuju, ale nic hrozného (100 Kč?) Baterie je v tom už druhou sezónu a ještě nechce vyměnit. Vidět to jde na velkou vzdálenost, takže další varianta jsou chovatelské potřeby... Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Býti viděn

Příspěvekod martan » úte led 17, 2012 16:58

když tu zmiňuješ psa: onehda jsem jel po tmě a míjel slečnu se psem a ptal se jí, jestli je na volno nebo na špagátě (ten pes samozřejmě :wink: ), abych si nerozbil čuňu kvůli nějakému smetákovi... no a tak mně napadlo, že by měli dělat vodítka s reflexníma vláknama. by to zasvítilo a člověk by se hned měl na pozoru, že je špagát přes cestu.
jestli to někdo začnete vyrábět, tak chci podíl ze zisku, jasný :-..
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Býti viděn

Příspěvekod Robur » úte led 17, 2012 17:06

martan: pozdě
Reflexní vodítka mají stejně jako reflexní obojky prpo psy jediný účel- zviditelnit zvíře v co nejvyšší míře a zvýšit tak jeho bezpečnost v městském provozu, ale i v lese či při záchranných a pracovních akcích. Jsou vyrobena z velmi výrazně barevných materiálů s reflexní vrstvou či jinýmu světlo odrážejícím prvky.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Býti viděn

Příspěvekod DAV » úte led 17, 2012 17:12

[-o< Už ať je to povinné, jako tohle mne opravdu sere, už jsem takhle jednoho pejsánka potáhal, naštěstí se nic nestalo, ale nasralo to.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Býti viděn

Příspěvekod amigo » úte led 17, 2012 17:30

já mám pro naší fenku jak reflexní vodítko s obojkem, tak ještě blikací obojek - dneska už běžně dostupné. a už se hodil, když se mi podařilo zabloudit ve žďárkách, a pak jsem se za tmy vracel k autu asi 8 km po silnici. sice to asi vypadalo, jako když venčím vánoční stromeček, ale auta se nám vyhnula zdálky.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Býti viděn

Příspěvekod Indy » úte led 17, 2012 17:45

no a pokud je majitel psa epileptik muze mu poridit obojek se stroboskopem :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Býti viděn

Příspěvekod martan » úte led 17, 2012 19:02

Indy píše:no a pokud je majitel psa epileptik muze mu poridit obojek se stroboskopem :)
ne mu. si :finga:

robur: hmm tak zase asi milionář nebudu :((
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Býti viděn

Příspěvekod Indy » úte led 17, 2012 19:07

proste ho da tomu na kom ho bude lip videt.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Býti viděn

Příspěvekod MaxLoimy » úte led 17, 2012 22:08

Bylo by fajn, kdyby takhle zvýraznění byli všichni, chodci jsou fakt blbě viditelní, kor v tomhle počasí. Na druhou stranu - i takhle ověšenej musím nepříjemně často do škarpy, spousta řidičů jsou neuvěřitelně bezohledný hovada. A to už vůbec nemluvím o detailu, jak mizivý procento řidičů tlumí dálkový při setkání s chodcem...
Ale v tom případě by nepomohlo ani kdybych byl zabalenej do vánočních svíček od Vietnamců a na hlavě měl majáček, jak píše Martan :mrgreen:

Kamarád si chválí na běhání reflexní čepici: http://www.reflexni-obleceni.cz/reflexn ... y-c-2.html Na rozdíl od těhle tam má ještě i reflexní logo, fakt je vidět hodně slušně.
If you can't, you must.
Uživatelský avatar
MaxLoimy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 14, 2012 23:58

Re: Býti viděn

Příspěvekod mike » úte led 17, 2012 22:42

MaxLoimy píše:A to už vůbec nemluvím o detailu, jak mizivý procento řidičů tlumí dálkový při setkání s chodcem...

Na to mam trik. Celovku zamerit primo na ridice. U nas mam v posledni dobe temer 100% uspesnost, na Slovensku neco okolo 90%. Tam to driv se slabsi celovkou byla skoro nula, u nas tak pul na pul. Chce to ovsem rozumny vykon, driv to tak dobre nefungovalo, ale co mam HL20 (na stredni vykon), tak naprosta vetsina ridicu prepne sama od sebe a neni nutne je takhle upozornovat. Na Slovensku asi tak tretinu a na ta zbyla hovada asi nepomuze nic. Nedavno mne jedno takove mijelo a nezhaslo ani kvuli autu v protismeru (blikal na nej).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Býti viděn

Příspěvekod MaxLoimy » stř led 18, 2012 22:51

Když mám čelovku, tak to taky často dělám, jdouc ale pouze s reflexníma páskama, jsem nahranej :mrgreen: Možná budu házet šutry :-k
If you can't, you must.
Uživatelský avatar
MaxLoimy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 14, 2012 23:58

Re: Býti viděn

Příspěvekod šíp » stř led 18, 2012 22:55

Kdo mě někdy potkal na nějakém srazu OF, kde jsem byla na kole, tak ví, že prostě není možné mě nevidět. Pásky reflexní na batohu zepředu i zezadu, další na nohou i rukou, čelovka, reflexní vesta vzadu na kole, dvě bílé silné blikačky vepředu, dvě silné červené vzadu... Přesto se mi mnohokrát stalo, že při přecházení přes přechod, kde řádně sesednu a kolo tlačím, se řidiči tváří, že jsem neviditelná. Přitom když mě míjejí chodci, tak se mě ptají, jestli už začaly vánoce :mrgreen: Prostě chyba je v řidičích :axe:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Býti viděn

Příspěvekod mike » stř led 18, 2012 23:22

No jo, ridici nemaji radi cyklisty a zvlast ty na prechodu. Neptej se mne proc, ridit odmitam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Býti viděn

Příspěvekod mike » stř led 18, 2012 23:27

MaxLoimy píše:Když mám čelovku, tak to taky často dělám, jdouc ale pouze s reflexníma páskama, jsem nahranej :mrgreen: Možná budu házet šutry :-k

Driv jsem na to mel taky obcas chut ;-) Bez celovky ses docela odvaznej po nasich cestach. Zrovna o vikendu bych se bez ni asi prizabil, na jinak suche ceste bylo nekolikrat necekane naledi. O dirach nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Býti viděn

Příspěvekod amigo » čtv led 19, 2012 7:51

pokud na sobe chodec nema nejaky zdroj svetla, je skoro nemozny v horsim pocasi v aute nejak vcas zareagovat, o prepnuti dalkovych svetel nemluve. nekolik poslednich navratu ze zdarskych vrchu v kombinaci mlha a tma, nebo dest, huste snezeni, me v tom utvrdilo a to jsem jel krokem. nastesti mistni jsou zkuseni a vetsina nosi blikacku, takze pohoda, nicmene jakehosi vidlaka v obci staj, v klidu si jdouciho po prave strane se psem, jsem mijel docela tesne...

takze to "byti viden" bych nepodcenoval. ty reflexni pasky jsou imho znouzectnost, v horsim pocasi nemusi stacit.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Býti viděn

Příspěvekod šíp » čtv led 19, 2012 7:54

mike píše:No jo, ridici nemaji radi cyklisty a zvlast ty na prechodu. Neptej se mne proc, ridit odmitam ;-)

Řidiči nemají obecně rádi cyklisty na silnici, ale to sem nepatří.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Býti viděn

Příspěvekod martan » čtv led 19, 2012 17:36

šipko: a jelikož je každý řidič taky chodec, tak platí, že chodci nemají rádi cyklisty :mrgreen:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Býti viděn

Příspěvekod šíp » čtv led 19, 2012 21:23

Mě nevadí ani cyklisté z pozice řidiče, ani řidiči z pozice cyklisty, pokud se chovají korektně a dle pravidel :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Býti viděn

Příspěvekod Bossinko » sob srp 18, 2012 1:37

Tie reflexné nálepky (modrá, biela, červená) nejaké doma mám, keby to niekto zháňal tak nech napíše. A taktiež tie omotávky na ruku - biela farba.

/Do bazáru to nedávam, lebo ich nepredávam/
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40


Zpět na Světla a čelovky