Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » úte lis 1, 2011 16:39

Dostal jsem k otestování prototyp svítilny pro outdoorové použité Fenix PD32. Je to svítilna vážící 60gramů a má svítivost 315lumenů. Recenzi jsem uveřejnil na adrese http://jiri-kratochvil.9e.cz/index.php?vybersekce=Recenze&vyberpodsekce=&vybernazev=Fenix%20PD32
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod VEPA » úte lis 1, 2011 16:48

Smažte to reklamy patří na bilboardy. toto je OF.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Zdéňa » úte lis 1, 2011 17:05

Ja jsem dnesk stejnou recenzi cetl na treking.cz :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » úte lis 1, 2011 20:13

No jo na trekkingu jsi to četl, protože jsem to tam poslal. Neuveřejnili mi tam jeden dlouhej odstavec, kde jsem porovnával svítilnu s reflektorem od auta, tak jsem se rozhodl uveřejnil celou recenzi také na svých webovkách.
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » úte lis 1, 2011 20:18

Reklama??? Nechápu! OF to slovo neznám! Napsal jsem uživatelskou recenzi svítilny a dal jsem si na tom velmi záležet a myslím si, že by někomu moje recenze mohla pomoci vybrat si svítilnu.

PS: Od kdy se v reklamách objevuje odstavec Zápory?
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Zdéňa » úte lis 1, 2011 20:18

JJ, chvíli jsem marně to porovnání tam hledal, protože jsi tam o něm psal :wink: Ale přijde mi ten článek užitečný a reklamu v tom určitě nevidím. Já sám teď čekám na čelovku Zebralight H600, jsem zvědavej, jak bude svítit..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod mike » úte lis 1, 2011 20:37

Jirka K píše:PS: Od kdy se v reklamách objevuje odstavec Zápory?

Od te doby, co se chteji zamaskovat a tvarit se objektivne ;-) Ale ja v te tve taky problem nevidim a jako reklama mi nepripada.

Jinak:

OF = Outdoor Forum (kdo by to rekl ;-))

Jestli budes davat odkazy na dalsi recenze, koukni se nejdriv, jestli uz tu neni vlakno, ktere se celovkou zabyva. Jestli jo, pridej odkaz tam. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » úte lis 1, 2011 20:45

OF = Outdoor Forum (kdo by to rekl ;-))

To byla pouze řečnická otázka :-) (nejsem zas tak blbej)

Jestli budes davat odkazy na dalsi recenze, koukni se nejdriv, jestli uz tu neni vlakno, ktere se celovkou zabyva. Jestli jo, pridej odkaz tam. Diky.


Až budu postovat příště, tento fakt uvážím.
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod VEPA » úte lis 1, 2011 21:10

VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » úte lis 1, 2011 21:22

VEPA píše:pro Mike: podívej se na

http://www.fenixlight.com/viewcnews.asp?id=45


Já jsem si mohl napsat do té recenze cokoli, co jsem chtěl, nebyl jsem vázaný žádnými pravidly, když si tu recenzi přečteš, uvidíš že text recenze vychází z různých fyzikálních měření, které jsem provedl a jak tuto nezávislou recenzi můžeš nazvat reklamou fakt nevím.

Jestli si se do té soutěže přihlásil taky a nebyl si vybrán, tak je mi líto.
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod VEPA » úte lis 1, 2011 21:24

bez komentáře
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2011 0:56

Za mody: vlakno jsme na nejakou dobu odsunuli do karanteny, jelikoz se nam moc nelibila motivace autora recenze k jeho zverejneni na OF. Recenze totiz vznikla tak, ze Fenix autorovi svitilnu venoval a na oplatku pozadoval napsani recenze plus zverejneni (mj.) na forech jako je toho. Takze to vypadalo, ze autor forum svym zpusobem zneuzil. Na druhou stranu, s recenzi si dal evidentne spoustu prace a muze byt pro lidi tady uzitecna. Kdyby se zeptal predem, tak s ni nejspis nemame nejmensi problem. Takze jsme se vlakno rozhodli vratit zpatky. Pisu to proto, aby bylo jasno, co se delo a aby se zamezilo pokracovani diskuse vyse. A taky jako pouceni pro priste: v podobnych pripadech se predem zeptejte admina a/nebo moderatoru. A kdyz dojde na diskusi jako je ta vyse, reagujte maximalne vecne, jakykoliv naznak arogance muze jen uskodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Indy » pát lis 4, 2011 1:17

ja tu recenzi cetl a plus minus mi to takhle pripadalo.

proto sem na ni neupozornoval, ale ani se ji nezastal, no.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » pát lis 4, 2011 15:50

Děkuji moderatorům za vrácení vlákna.

Za sebe bych chtěl říci, že jsem sem dal odkaz opravdu z vlastní vůle, poněvadž závazky s fenixem mám dávno splněné, proto mě ani nenapadlo ptát se adminů na napsání odkazu na recenzi a proto mě překvapily negativní příspěvky od VEPY (podle mého arogantní). Myslím si že moje komentáře byly až na jednu větu věcné...

Příště si dám na výše uvedené věci pozor.

Byl bych rád, kdyby moje recenze s výběrem světýlka někomu pomohla :-).

Doufám, že se nadále bude tato diskuse odehrávat v přátelském duchu. A kdokoli budete mít jakékoli věcné připomínky k mé recenzi, určitě je napište, budu za to moc rád!
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod pepek » čtv lis 10, 2011 22:55

Jirka K píše:A kdokoli budete mít jakékoli věcné připomínky k mé recenzi, určitě je napište, budu za to moc rád!

Tak ti tedy udělám radost :)

Přečetl jsem si tvoji recenzi, není špatná, ale některých věcí by se recenzent měl vyvarovat. Především by neměl psát hlouposti:
"Firma Fenixlight se někdy slangově nazývá "Čínský supervýrobce svítilen", je tomu tak proto, že jako jediný výrobce dodává nejnovější diody od firmy CREE do svých svítilen. Není jako ostatní výrobci, kteří vyrobí jeden zdařilý produkt a vezou se na něm po dobu pěti let. Firma uvádí na trh každým rokem několikero svítilen. Když firma Cree vyrobí nový typ diody, okamžitě ji Fenixlight vmontuje do nějaké nové svítilny."
Docela by mě zajímalo, kdo ti tohle nakukal :D

"Přítomnost antireflexní vrstvy vidíme i na obrázku č.3, kde je vyfocena přesně její barva. Vidíme, že při několikanásobném odrazu na reflektoru se odrazila nejvíce právě tato zelenožlutá barva."
Na zmíněném obrázku vidíme odraz žlutého luminoforu LED v reflektoru, antireflexní vrstva s tím nemá nic společného.

"Mód Strobe je naprosto dokonalý na kolo do města."
Blikání je na kolo použitelný tak do výkonu 10 lumen. Zkus si chvíli jet se svítilnou blikající výkonem 315 lm a zjistíš, že mód Strobe u svítilen je pro cyklistiku naprosto nepoužitelný.

"Z obrázku č.23 a č.24 vidíme, že svítilna svítí zhruba jako jeden 60W reflektor u auta, jelikož jen jeden reflektor z obrázku č.23 osvicuje fotoaparát."
Porovnávat vzájemně výkony ruční svítilny a reflektoru auta pochopitelně nelze, každé světlo má naprosto jinou optiku, jiné rozložení světla. Porovnat lze pouze dosvit do dálky.
S fotkama sis dal práci, ale bohužel některé nemají moc velkou vypovídací hodnotu. Ale žádný učený z nebe nespadl, příště to určitě bude lepší :wink:
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Jirka K » pát lis 11, 2011 23:27

Děkuji, že jsi si přečetl moji recenzi a nebál ses mi cokoli vytknout. Přečetl jsem si moji recenzi s odstupem času znovu a musím říci, že jsem tam našel také pár dalších chyb.

Docela by mě zajímalo, kdo ti tohle nakukal :D
Toto mi nakukali v cykloobchodě. Uznávám, že je tento odstavec do očí bijící, tak jsem ho přepsal na trochu střízlivější verzi. V tomto odstavci jsem chtěl poukázat na to, že některé firmy zvláště ty, které nejsou specializované pouze na výrobu svítilen (vyrábí také jinou outdoorovou výbavu), nedbají na vývoj svých svítilen a spoléhají na to, že lidé kupují značku! Nejhorší na tom je, že ji většina lidí opravdu koupí.

Na zmíněném obrázku vidíme odraz žlutého luminoforu LED v reflektoru, antireflexní vrstva s tím nemá nic společného.
Velká moje chyba a tvůj výborný postřeh!!! Děkuji za to, zbytečně jsem zmátl nespočet lidí. To je tak, když člověk má psavou slinu a před očima Airyho funkci a moc o tom nepřemýšlí :-D.

Blikání je na kolo použitelný tak do výkonu 10 lumen. Zkus si chvíli jet se svítilnou blikající výkonem 315 lm a zjistíš, že mód Strobe u svítilen je pro cyklistiku naprosto nepoužitelný.
Přepsal jsem tuto větu na větu střízlivější. Je pravda, že když si svítilnu se strobe módem pustim v místnosti cítim se jako bych měl dostat epileptickej záchvat, ikdyž epilepsijí netrpím. Asi máš pravdu, že řidiči automobilů se cítí podobně :-D.

Porovnávat vzájemně výkony ruční svítilny a reflektoru auta pochopitelně nelze, každé světlo má naprosto jinou optiku, jiné rozložení světla. Porovnat lze pouze dosvit do dálky.
O tom, že nelze porovnávat světelné zdroje tak, že je vyfotím zepředu vím a věděl jsem to i při focení těchto snímků. Tato nepřesnost vznikla následovně, snažil jsem skloubit následující skutečnosti:
1.že 60W halogen s nečirou oprikou svítí zhruba stejně jako svítilna, což jsem pozoroval vlastníma očima.
2.a to, aby si nikdo nemyslel, že automobil (120W halogen) svítí stejně jako svítilna.

S fotkama sis dal práci, ale bohužel některé nemají moc velkou vypovídací hodnotu.
Toto záleží na správné interpretaci fotografií. Správné interpretace jsem snad úspěšně doplnil.

Ale žádný učený z nebe nespadl. Příště to určitě bude lepší :wink:
Nesouhlasím. Jelikož jsme právě spolu vylepšili tuto recenzi, je to lepší okamžitě :wink:

Pro ostatní: Našli jste nějaké další chyby v mé recenzi? Máte jakékoli návrhy na vylepšení recenze? Udělejte dobrý skutek a napište mi to buď sem do fóra, nebo do fóra, které mám ke každému článku na mých stránkách. Budoucí čtenáři recenze to jistě ocení a já samozřejmě také :-).
Jirka K
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 1, 2011 16:33

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod pepek » sob lis 12, 2011 0:14

Po odstranění zmíněných nepřesností ve tvé recenzi již mé připomínky pozbyly na platnosti, tak bychom klidně mohli naše dva předchozí příspěvky editovat, ať to nikoho zbytečně nemate. Pokud souhlasíš.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod Indy » sob lis 12, 2011 0:30

To JirkaK,

vidim ze sem se Te mel zastat.

stavis se k tomu celem a to je dobre.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Svítilna - Fenix PD32 - Recenze

Příspěvekod mike » sob lis 12, 2011 1:08

pepek píše:Po odstranění zmíněných nepřesností ve tvé recenzi již mé připomínky pozbyly na platnosti, tak bychom klidně mohli naše dva předchozí příspěvky editovat, ať to nikoho zbytečně nemate. Pokud souhlasíš.

Prijde mi to zbytecne a mozna kontraproduktivni. Kdo precte jen recenzi, zmaten nebude. Kdyz si nekdo bude stare prispevky cist, tak uz docte i zbytek vlakna a bude mu to jasne. Naopak, uvidi, ze Jirka K na pripominky reaguje pozitivne, a tak mozna napise i nejake vlastni.

Historie ma byt zdrojem pouceni, netreba ji upravovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Světla a čelovky