Fenix Hp11

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fenix Hp11

Příspěvekod froton » čtv čer 23, 2011 14:48

Čelovka mi přišla dnes a chtěl bych se s váma podělit o první pocity.
Nyní pár fotek.
Porovnáváno s Fenix HL20.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


V čem je asi největší rozdíl čelovek je velikost, váha a samozdřejmně výkon.(Jelikož to je jiná cenová kategorie)
Oproti Hl 20 je to opravdu obr. Bateriové pouzdro je řešeno celkem chytře až na to že asi není tolik voděodolné.
Difuzor ještě zvětšuje velikost čelovky.
Světelný výkon jsem ještě nějak neměl možnost vyzkoušet, ale dnes večer to půjdu otestovat a můžu porovnat s čelovkou HL20. A dodám pár fotek.
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod @Martin@ » sob črc 2, 2011 0:34

No tady je potřeba hlavně srovnání s HP10, která je předchůdcem. Co jsem HP 11 viděl u kámoše, nevypadá špatně. Má větší výkon, než HP 10. A to nejen v boost režimu (boost vlastně nemá a může svítit na plný výkon stále). Řekl bych, že má jinak všechny klady HP 10, kromě jednoho - voděodolnosti. Nemá IPX 8, ale jen IPX 6, což znamená, že se s ní nedá potopit. Docela velký krok zpět.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod algy » úte črc 26, 2011 20:13

Ahoj, můžu se zeptat majitelů, jak je provedená fixace neklápění reflektoru v tech šesti polohách? Tato část reflektoru je plastová, nebude časem třeba problém se samovolným povolováním aretace? Jak to tam je? Díky za odpověď
Uživatelský avatar
algy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 24, 2009 20:44
Bydliště: Brno

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod pepek » stř črc 27, 2011 9:00

Obávám se, že na tohle ti nikdo neodpoví, protože mechanismus aretace je ukryt uvnitř kloubu a bez demontáže (která by se asi neobešla zcela bez následků) se tam nelze podívat.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod froton » pon srp 15, 2011 9:14

K difuzoru: Je tam poloha uzavřená otevřená :-). je tam takový zoubek přes který se konec rozptylky dostane tak drží(nevím jestli jsi to pochopil) ale moc bytelný není. Stačí někde zavadit čelovkou(difuzorem v otevřené poloze) a zlomíš ho. Navíc trošku osilňuje. Ale stačí přejet černým fixem po okraji a je to v pohodě.

Ale teď čelovku posílám na reklamaci je nějaký špatný kontakt mezi kabelem a zadním bateriovým pouzdrem.
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod froton » čtv srp 18, 2011 9:26

Čelovka zreklamována během 1 dne a následně poslána nová zpět. Obchod Kronium
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod @Martin@ » úte říj 25, 2011 0:13

Tak jsem se po dlouhém váhání (cca 1 rok :)) odhodlal ke koupi nové čelovky a vyhrála to právě HP jedenáctka. Váhal jsem ještě s HP 20, ale ta je skoro 2 x tak drahá a v kategorii čelovek s dlouhým kabelem "do mrazu" myslím pořád není úplně ideální. Časem se třeba objeví v této kategorii ještě lepší. Jistou váhu mělo i to využití pro jeskyňařinu a podobné aktivity, kde se skutečně ten dlouhý kabel může někdy plést. Vodotěsná je dle diskusí na netu také dost - když se to utáhne, tak si myslím v ničem nezadá s HP 10. Fotbalové hřiště v noci přesvítí s přehledem. Zatím hodnocení vynikající. :smt023
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod Mikkal » čtv lis 10, 2011 15:46

Zdravím Vás,
v současné době používám na mtb + noční vandry HP10 ale v mrazech a na kole mě vadí battery pack. Vzhledem k tomu, že je čelovka 14 dní před koncem záruky, jsem se rozhodl si předělat battery pack tak, aby se dal nosit v kapse (prodloužení pomocí kabelu s jackem). Manželce bych rád na tyto vánoce koupil podobnou čelovku v této kategorii. Silně tak uvažuji nad HP20, na HP11 se mně líbí větší výkon a skoro poloviční cena, ale zase je zde battery pack integrovaný přímo na "hlavě" :(. Můžete mi prosím sdělit jaké že jsou rezervy u HP20?

Michal
Mikkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát úno 1, 2008 22:53

Re: Fenix Hp11

Příspěvekod frd » úte pro 6, 2011 23:34

Jenom poznámka k Hp11. Musím říct, že mě docela dostala. Na papíře, teda LCD, nevypadá a nesvítí zdaleka tak dobře jako ve skutečnosti. V porovnání se Sparkem ST-6 460NW jsem čekal, že příliš nezazáří, ale opak je pravdou. Spark má sice pro mě příjemnější odstín, ale Fenix taky poskytuje velmi použitelné množství světla a dosvítí dál, což je sice vykoupeno velmi úzkým kuželem (Spark ho má širší), ale na určité věci bude tahle čelovka lepší (kde je potřeba koukat hodně daleko a nezáleží moc na rozptylu, třeba při hledání značek na Balkáně; Spark je zas lepší na kratší vzdálenosti). Spark je o dost lehčí, menší a skladnější, takže mnohem míň překáží při transportu, nandavání a použití, ale Fenix je na zas tužkovky, což je, nedá se svítit, někdy naprostá nutnost a často velká výhoda.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21


Zpět na Světla a čelovky

cron