Celovky Fenix HL20/21, HL22 a HL23

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Celovky Fenix HL20/21, HL22 a HL23

Příspěvekod postrageanac » úte dub 26, 2011 10:43

Chci vedet jestli mam koupit LED čelovka Fenix HL21 R2 --> http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... _447.html.. je to vazne dobrej ne? nebo jine doporuceni ?
Naposledy upravil mike dne úte led 20, 2015 18:19, celkově upraveno 2
Důvod: zobecnen nazev vlakna
postrageanac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 13, 2011 20:07

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Zdéňa » úte dub 26, 2011 10:55

Dneska jsem na ní už koukal, je to nástupce HL20, což si myslím, že je výborná čelovka. Ta HL21 má trošku upravené parametry, ale podle mě používá pořád stejnou LEDku. Kdybych HL20 neměl, koupil bych bez váhání HL21 :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2011 22:50

Divne. Sviti min ve vsech rezimech a vydrz nema o moc vetsi. Ale dosviti dal (93 vs. 70 m). Ze by zuzili kuzel? Navic vypada trochu jinak, tak nejak umelohmotneji :-k No, jsem rad za svou HL20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 27, 2011 5:49

Miku Fenix zacal od jiste doby merit svitivost podle ANSI normy, mozna proto to 'snizeni'. I kdyz jak to bylo presne u HL20 si jisty nejsem.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod postrageanac » stř dub 27, 2011 7:32

tak uz nevim, jakou celovku byste doporucovali?staci max do 1500 kc
postrageanac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 13, 2011 20:07

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod kejklir » stř dub 27, 2011 8:01

V podobné kategorii jsem nadmíru spokojený se Zebrou:
http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_354.html
kupoval jsem ji přímo od výrobce, poštovné bylo zdarma a vyšla na cca 1.100,- ale teď se asi platí DPH od nižší částky, tak nevím jestli se ještě vyplatí.

Nemá sice regulaci kuželu, ale ten co má ta Zebra mi naprosto vyhovuje. Má dost zesílený střed, takže na plný výkon dosvítí fakt docela daleko a na slabší výkony vydrží zase docela dlouho. Nepotřebuju jí na běhání ani na kolo, jen chůze, turistika apod a k tomu je dosvit a další parametry naprosto dostačující.

Navíc má naprosto luxusní zpracování.

V některém z vedlejších vláken je o ní psáno víc, kdyžtak zkus hledat, nebo se ptej, co by tě zajímalo.
kejklir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 12, 2009 21:21

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 27, 2011 8:06

Já bych vzal klidně tu HL21 :wink:
Prošlo mi rukama několik fenixů a kvalita zpracování byla vždy na vynikající úrovni. Moc se mi nezdá, že by HL21 byla horší než HL20. Co se týká světelného toku, tak podle mě je jen měřen novou normou, jinak bude hodně podobný.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod mike » stř dub 27, 2011 15:24

Zdéňa píše:Miku Fenix zacal od jiste doby merit svitivost podle ANSI normy, mozna proto to 'snizeni'. I kdyz jak to bylo presne u HL20 si jisty nejsem.

To jsem netusil a v takovem pripade bych nevidel problem. Naopak, za tu cenu je to skvele a klidne bych ji bral. Pomer cena/vykon je mozna nejlepsi z dostupnych celovek v tehle kategorii.

BTW, s HL20 jsem ted sel celou noc a opet naprosta spokojenost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Morchack » úte čer 14, 2011 21:17

Nevím, jak HL20 svítila, ale včera jsem si koupil v Brně HL21 a ta teda šajní božsky :supz: Samozřejmě, že jsem se nemohl dočkat tmy, abych ju vyzkoušel a paráda, oproti ztracené stařičké Silvě je to nebe a dudy :-) Inu pokrok nezastavíš :t:t Teď už jenom, aby vydržela aspoň tak ze pět roků...
Morchack
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 14, 2008 12:39
Bydliště: Velké Bílovice

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod svetlovdusi » pát črc 22, 2011 10:40

Kupoval jsem dvě HL21 a obě bohužel trpěli stejným neduhem. Nasazovací difusér (rozptylka) měl příliš volné pantíky, takže se sám odklopil při naklonění čelovky. Okamžitě pak začal fungovat jako skvělá odrazová plocha a čelovka tak svítila do ksichtu a očí.

Vše jsem vyřešil domluvou s výrobcem a ten mi poslal dva nové difuséry, které mají chod tužší a fungují jak mají. Po kontaktování emailem jsem měl během týdne rozptylky doma.

Čelovka svítí opravdu skvěle, nicméně nejvíce využiji stejně ten nejslabší mód, při stavbě stanu, svícení uvnitř a podobně. Tady se také nejvíce hodí difusér, kterému ale bohužel kvůli provedení svítí okraj. Takže pokud se chcete někde zašít, jste takto viditelní i z boku. Nicméně to se dá vyřešit nabarvením okraje difusoru.

S provedením čelovky jsem spokojen. Bral jsem žlutou variantu, je lépe vidět a nemusím ji pořád hledat. Kvalita plastů je dobrá, bez otřepů a vypadá odolně., že by mohla vydržet i nějaký ten pád.
Jediné čeho se obávám, tak je životnost rozptylky. Ty pantíky nedělají moc dobrý dojem a můj prvotní problém se může snadno opakovat. Ale nebudu věšet čerta na zeď, snad to pár let vydrží.

Svítí to pěkně, chod na jednu AA je super. Oproti petzl tikka xp a 3 AAA rozhodně lepší ve svícení, váze i elektronickém řízení chodu.. Petzl má zas lépe vyřešenou rozptylku a na nejslabší režim při trochu vybitých baterkách svítí méně, což je ale pro mne spíše výhoda. U petzla mám také dokoupenou červenou rozptylku, což u Fenixe nijak řešeno není.

Volil jsem mezi Fenixem a Zebralightem, kde mne ale odradila vyšší cena a pevně nastavený kužel světla. Jinak se mi Zebralight líbil více pro větší univerzálnost v použití.. například možnost připnout někam přes klip nebo postavit do rohu místnosti (to ale Fenix ve finále splní také). U Zebry si musíte vybrat jaký kužel vám bude vyhovovat a už ho pak nezměníte. Pokud by k zebže byla také nějaká rozptylka, byl by můj výběr o trochu těžší.. i když vzhledem k cenovému rozdílu bych stejně asi nakonec zvolil Fenixe.

Celkově jsem spokojen a čelovku Fenix HL21 R2 s klidným svědomím mohu doporučit. *
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Ja?No! » čtv srp 25, 2011 6:23

difuzor na HL20-ke ktoru mam je zabezpečený guličkou na strunke, tá drží polohu odklopenú aj zaklopenú. Rozmýšlam o čelovke ako darčeku tak hadam na novej 21-tke problemy s difuzorom nebudu..............
Ja?No!
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 25, 2011 6:18

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod zdenki » pon srp 29, 2011 20:44

svetlovdusi : dík za recenzi a doporučení :D . S novou HL21 taky spokojenost, dokonce ani s difuzorem není problém (koupil jsem raději za 100,- jeden náhradní). V porovnání s TikkouXP vynikne hlavně regulace výkonu,větší dosvit a nižší váha. To,že je jen na jednu AA je pro mně přednost,ale to už bych se po Tobě jen opakoval... Jediné co bych ještě ocenil,by bylo další nastavení na zhruba 20lm.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod aksam » čtv zář 8, 2011 18:34

pořídil jsem si také čelovku HL 21,zatím jsem testoval na pár výšlapech u nás,jsem maximálně spokojený,příští týden vyzkouším v Alpách s lithiovými baterkami by to mělo být ok a jako takovou "nouzovku" jsem si k tomu vzal maličkou baterku E 15,neváží to nic a výkon užasný.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Ja?No! » sob pro 31, 2011 5:54

tak už som HL21R-ko daroval kamarátke.
bola troška zaskočená, lebo si vysnívala Led lenser H7R (ale to som netušil :oops: )
tak dúfam, že bude spokojná.
mne HL20 slúži spoľahlivo, jedna AA baterka sa mi zdá najoptimálnejšie napájanie pre tieto účely.
Držte palce.

edit:
teraz pozerám, že už je aj s označením R3 :shock:
vie niekto povedať či došlo k úpravám?
Ja?No!
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 25, 2011 6:18

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod fps » sob pro 31, 2011 10:42

Ja?No! píše:teraz pozerám, že už je aj s označením R3 :shock:
vie niekto povedať či došlo k úpravám?

jediné v čem by mel být rozdíl je že R3 má 97 lm kdežto R2 má 90 lm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod pepek » pon led 2, 2012 23:14

Jj, čelovka je stejná, jen je v ní použita LED s trochu vyšší účinností.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod amigo » čtv led 12, 2012 18:37

dneska mi HL21 R3 konečně dorazila poštou. vyzkoušel jsem jí při odpoledním běhu, kdy už po pátý je (v lese) regulérní tma a jsem nadšenej. někdo tu byl zklamaný, že musí běhat s rozptylkou a že má přesvětlený střed a kdesi cosi. na ten střední mód - 43 lm pomalejší běh úplně luxusní - měl jsem jak přehled do dálky i pod haksny, na ten nejsilnější mód - 97 lm to bylo jak běhat v noci na osvětleném stadionu :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2012 19:19

Koukam, ze spokojenych majitely HL20/1 pomalu ale jiste pribyva :) Gratuluju k dobre koupi. S hodnocenim mozna chvili pockej, jestli jsi mel predtim nejakou petzlovku, tak nadseni je pochopitelne, to je jak presednout z Trabanta do Mercedesu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod amigo » čtv led 12, 2012 19:53

@mike: díky, před tím jsem měl Black Diamond spot - maximální dosvit lehce pod tím středním režimem u fénixe, ale bohužel jen pokud byly baterie čerstvé, dlouho to nevydrželo. jinak mi přijde, že ta BD měla taky studenější podání a zvýrazněný střed - u fénixe je to výraznější, takže je možné, že mi to tolik nepřijde. ale samozřejmě teď ze mě mluví prvotní nadšení :wink:

jinak zpracování fénixe, váha, rozměry, nemám co vytknout, vyloženě příjemné je ovládání, které se dá v pohodě v rukavicích - u té BD byl přepínač šíleně tuhý.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2012 21:57

pro mně je taky Fenix HL21 R3 o několik tříd lepší čelovka než moje předchozí Petzl TIKKA 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod oodoow » čtv led 12, 2012 22:09

To psal Ryba, že jeho kámoš s tím nemůže běhat bez roptylky, taky se mi to mu nechtělo moc věřit.
@amigo: A co říkáš na to rozptylovací sklíčko? Mně přijde na dost houby, protože to pak svítí o dost míň, tak možná k použití na nejmenší režim do stanu na čtení. To je jediná věc, která mi přišla na Petzl Myo xp udělaná lépe.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3077
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod šíp » čtv led 12, 2012 22:10

Pokud tedy nejsi obrýlený :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod amigo » pát led 13, 2012 10:58

@oodoow: zatim jsem ho nezkousel, mozna ho vytahnu dneska na zkousku, ale po vcerejsku mi prijde, ze na behani snad ani nebude potreba.

akorat subjektivni dojem, jak tu kdosi psal, ze ta rozptylka ma volne pantiky, tak se mi naopak zda, ze zpracovana je dobre, nikde zadna vule, jen je to takove subtilni nic, ze mam pocit, ze ji hned rozbiju, nebo ztratim...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod fps » pát led 13, 2012 14:57

u Fenix HL21 R3 je pant u rozptylky pevný, ale na chůzi mi rozptylka přijde zbytečná, jedině doopravdy tak do stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod mike » pát led 13, 2012 17:16

U me HL20 je taky pevny, mozna je to kus od kusu. Nebo bylo predtim a pak trochu vylepsili technologii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 6, 2012 14:21

Kolik má u čelovky Fenix HL21 R2 LEDka W? 3 nebo 5?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Aranwe » čtv pro 6, 2012 15:41

myslim, ze necely 3W ... pac 5W by z 1,2V baterky cucalo proud prez 4A ... coz by NiMh davalo se slusnejma problemama :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Standa63 » čtv pro 6, 2012 17:01

Byla mi nabídnuta čelovka Solid, ta má 3W.

Ale spíš mě zajímá ta Fenix HL21 R2.
Chtěl jsem se zeptat, jaké tam dáváte baterky(link?) a jak dlouho vám tam vydrží. Díky.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod oodoow » čtv pro 6, 2012 17:15

@Standa63: Pohledej tady na fóru, o téhle čelovce se tu už popsala spousta stránek. Pochybuji, že se to tu bude někomu chtít psát znovu..
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3077
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Celovka Fenix HL21 R2

Příspěvekod Aranwe » čtv pro 6, 2012 19:12

standa: jenom ti k tomu napisu par commentu:
ta co ji linkujes ma jen jeden mod 90lm (neres Watty, ale primo lumeny, kolik ta celovka dava - kazda dioda ma jinou ucinnost, ktera se za poslednich par let rapidne zvedla a porad se zveda) ... jsem si skoro jistej, ze nebude regulovana - ze zacatku sviti na plnej knedlik - a ihned po zapnuti rapidne klesa svetelnej tok az do bludicka modu ... fenix je regulovanej, casy zjistis v nejakym eshopu napr. - ty casy odpovidaji realite ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Další

Zpět na Světla a čelovky