Led Lenser H14

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Led Lenser H14

Příspěvekod @Martin@ » pon led 24, 2011 22:20

Tak jsem náhodou zjistil, že Led Lenser chystá šílenou "vypalovačku". Ten uváděný dosvit je naprosto brutální (moc tomu nevěřím). Ale i tak. Nemá to dlouhý kabel s pouzdrem na baterie na opasek (takže pro mě bezpředmětné). Ale zájemce o silný výkon to může zaujmout.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: LED LENSER H14

Příspěvekod teoretic » pon led 24, 2011 22:28

@Martin@ píše:Nemá to dlouhý kabel s pouzdrem na baterie na opasek (takže pro mě bezpředmětné)..
V příslušenství má být k dispozici delší kabel pro připnutí na opasek a adaptér pro uchycení na řidítka ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: LED LENSER H14

Příspěvekod @Martin@ » pon led 24, 2011 23:28

Ahááá 8-[ :(( Už jsem trošku začal uvažovat o HP20 :) Takhle budu pořád uvažovat a nic novýho nekoupím :D
Naposledy upravil mike dne pon led 24, 2011 23:54, celkově upraveno 1
Důvod: zkus taky trochu uvazovat nad zbytecnyma citacema
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod teoretic » úte led 25, 2011 8:06

Podle všech informací, které jsem zatím získal, by měla H14 být celkem převratným modelem v oblasti čelovek, takže bych o ní silně uvažoval ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod @Martin@ » úte led 25, 2011 22:55

Teoretiku (cu) :) a nechtěl bys nám prakticky něco prozradit? C V čem by třeba měla být ta převratnost? :wink:
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod iggi » úte led 25, 2011 23:10

dnes byva prevratnost vacsinou v cene :)
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod teoretic » stř led 26, 2011 0:12

@Martin@: Nevím v tuto chvíli o žádné čelovce, která by splňovala zároveň:
1) zaostřitelná
2) nastavitelná intenzita 0-100 bez nutnosti programování
3) volitelně krátký nebo dlouhý kabel, podle toho, zda chci mí pouzdro na baterky na hlavě nebo v kapse
4) s přídavným adaptérem pro uchycení např. na řidítka
5) s elektronickou regulací výkonu
(6) Použitelná jako stojací lampa)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod bobo » stř led 26, 2011 7:38

7) a v pripade H14R aj nabijatelna
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod @Martin@ » stř led 26, 2011 22:00

Hmm, kluci, to zní fakt zajímavě! Žeby se stal zázrak a vzikla první ideální čelovka? :) Vodotěsná min. do 2 metrů taky asi bude že?

No teď ještě záleží, kolik bude stát (to by mohlo všechny naděje zhatit :lol: :D ). A nevíte ještě, kdy by se reálně mohla objevit na našem malém trhu?
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod teoretic » stř led 26, 2011 23:01

@Martin@ píše:Vodotěsná min. do 2 metrů taky asi bude že??
Bohužel toho se trochu bojím, nikde jsem nennašel nic o IPX-8 standardu, který splňují např. čelovky od Fenix atd.. :(( - takže spíš to bude jen asi proti postřikové vodě (IPX-4 nebo tak něco)

MOC by se prý měla pohybovat kolem 2 500 Kč

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod Semo » čtv led 27, 2011 0:40

IPX8 znamena, ze ziadny z IPX 1-7 sa nehodi na popis, a vyrobca doklada vodotesnost (povolenu hlbku) inak ako cez IPX. Fenix svoju IPX8 specifikuje (ak sa dobre pamatam) 2m a 30 minut. Aspon pre HP10 a HP20.

Princeton udava IPX7 = 1m 30 minut.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod Bossinko » ned led 30, 2011 19:13

Na nejakej škandinávskej stránke som ju našiel,ale cena je zaujímavá 119 Eur,čo je celkom dosť,ale vyzerá ozaj dobre.Uvidíme ako vyjde v nejakej recenzii.Ale vo videách na youtube sa mi zdalo,že má trochu studené svetlo...
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod algy » ned led 30, 2011 19:55

No podle toho vyndávání reflektoru z popruhu bych to tipoval na odolnost proti běžnýmu deštíku, nejspíš ne ponoření. Udělat z toho stolní lampu je pro outdoorové použití pitomost, snad jako ruční svítilna, to jo, ale pokud by to snižovalo odolnost proti vodě, tak je to zbytečný. Jinak vypadá pěkně.
Teo - ale hlavně aby to bylo v hranatým futrále, že jo
Uživatelský avatar
algy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 24, 2009 20:44
Bydliště: Brno

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod DAV » ned led 30, 2011 20:20

Za 130 éček je to neprodejná záležitost. Ale vypadá to fak hezky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod teoretic » ned led 30, 2011 21:15

algy píše:Teo - ale hlavně aby to bylo v hranatým futrále, že jo
:mrgreen:
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod Bossinko » čtv úno 3, 2011 14:08

DAV píše:Za 130 éček je to neprodejná záležitost. Ale vypadá to fak hezky.


Tak za takú cenu hej,neviem,kto by za to dal toľko peňazí.Keď tak pozerám tak HP20 od Fenixu stojí 97 Eur.A to mi príde za čelovku tiež dosť,ale dajme tomu.Aj tak väčšia ľudí čo stretávam ma obyčajnú Petzl za 35 Eur a tiež chodia po horách :)
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod mike » čtv úno 3, 2011 18:54

Mne zas pripadaji obycejne Petzl za 35 Euro drahe, kvuli mizernemu pomeru cena/vykon. U te diskutovane bych predpokladal ze vyrobce asi vi, co dela a proc takovou cenu nasadil. Cesko/slovensky trh je zrejme nepodstatny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod jirik » čtv bře 17, 2011 10:30

Dle aktuálních informací jsou parametry následující:

- 210 lumenů, dosvit 210 metrů
- dva režimy výkonu + dva režimy blikací (jejich pořadí šlo snad nějakým zběsilým klikáním nastavovat)
- max výdrž 13 hodin
- cena nenabíjecí verze 119 EUR, uvedení na trh v červnu
- nabíjecí H14R bude později, asi až v září

Kromě toho zoomu, což je deviza LED Lenserul, mi na ní nic převratného nepřišlo. Na omak však působí kvalitněji než H7, která působí trochu levně.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Led Lenser H14

Příspěvekod pepek » pon čer 13, 2011 12:13

LED Lenser H14 se již konečně objevila v českých obchodech, patří k nim i ten náš, tak snad nebude vadit pár mých prvních postřehů:
Zoomování reflektoru je řešeno podobně jako u ručních svítilen LL, trubka s kolimátorem posunující se na válci s ledkou a mezi nimi gumové o-kroužky proti vniknutí vody. Zoomování jde příjemně, ale je cítit odpor těsnících kroužků, takže vniknutí vody ke kolimátoru, jako se to při velkém slejváku mohlo stát u H7, bych se neobával. Na zadní straně hliníkového válce s ledkou je žebrování pro lepší odvod tepla od LED. Krom hliníkového reflektoru je svítilna vyrobena z černého tvrdého plastu, provedení je precizní, nic odfláknutého jsem neobjevil. Klouby umožňující naklápění jsou velmi bytelné, akorát aretace (5 kroků) mohla být po menších skocích. Vyústění kabelu je z plastového lomeného vývodu, což doufejme omezí možnost poškození kabelu namáháním v tomto citlivém místě.
Bateriové pouzdro je též řešeno zcela nově na způsob čelovek Petzl, gumový převlek na plastovém držáku baterií, guma je dostatečně pružná a lze ji téměř celou z pouzdra svléknout (zůstane viset na kabelu), takže k bateriím je dobrý přístup a lze je snadno vyměnit. Čtveřice AA se někomu může zdát zbytečně mnoho s ohledem na hmotnost, ale je třeba si uvědomit, že to má velkou výhodu v menším proudovém odběru z jednotlivých baterií, což je k nezaplacení při napájení alkalickými bateriemi, pro novou elektroniku SLT je vyšší napájecí napětí nutné pro fungování konstantní regulace svitu.
Pásky z pruženky jsou dostatečně dlouhé, ani ti s velkou lebkou tedy nemusí mít obavy :). Komfort nošení je dobrý, čelovka na mé hlavě sedí velmi dobře, i po hodině bez nepříjemných pocitů. Větší rozměry se kupodivu nijak negativně neprojevují ani při prudkých pohybech hlavy, čelovka nijak necestuje, neklepe se a nerozkmitává, na čemž asi mají největší podíl dobře řešené držáky, které se o hlavu opírají poměrně velkou, pěnovým plastem polstrovanou plochou.
Ovládání s pomocí spínače pod gumovým převlekem na pravé horní straně bateriového pouzdra není moc pohodlné, osobně bych spínač uvítal spíše na vrcholku pouzdra, ale dá se na to zvyknout :). Po přečtení popisku se ovládání může zdát složité, ale pokud nebudeme často přepínat elektroniku do různých módů (lze nastavit 2 módy spotřeby a 3 módy s jinou skupinou režimů), tak je ovládání jednoduché. Novinkou jsou blikací režimy, což je u čelovky vskutku nezbytnost :roll:, ale naštěstí se jich lze zbavit nastavením elektroniky do tzv. běžného módu, ve kterém jsou k dispozici pouze režimy výkonu.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec


Zpět na Světla a čelovky