Svitilny Fenix

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod fps » čtv úno 8, 2018 16:57

o Panasonic Eneloop Pro a o předchozích Sanyo Eneloop XX jsem tady psal často, takže jen ve stručnosti, i cca pět let staré akumulátory vydrží svítit stejně dlouho v čelovce Fenix HL21 R2 90 lumenů cca 2h, a to jak v +25°C tak v -25°C, a taky mají s extrémně nízkým samovybíjením
Naposledy upravil fps dne čtv úno 8, 2018 17:05, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:02

Sorry, to je nesmysl. Zadna baterka nevydrzi stejne dlouho v +25 a -25. Ani primarni lithiove, ktere jsou (nejen) v tomhle zdaleka nejlepsi. Muzes si najit krivky kapacity podle teploty, tam je to krasne videt.

A mimochodem, 2 hodiny je dost malo. Lithiove primarni vydrzi tak 4 - 5 hodin. Nemeril jsem to, ale na 50 lm 9 hodin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod fps » čtv úno 8, 2018 17:18

- neber mě hned za slovíčko, rozdíly ňáké budou, ale já je nedokáži rozeznat, jsou jen minimální, a tak malé rozdíly mě ani nezajímají
- čelovka Fenix HL21 R2 má výdrž při 90 lumenech 2h, a tohle jsem i kdysi naměřil že to sedí, nevím kde si nabral ty tvé hodnoty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:24

Prave, ze minimalni nejsou. Nechce se mi to hledat, ale mam pocit, ze pri -20 uz jde kapacita dolu tak o 40 %.

Pouzivam HL20, ktera ma jen o trochu min efektivni LEDku a ty hodnoty mam dlouhodobe overene. Pouzivam skoro porad 50 lm a tech 9 hodin na jednu baterku to da. Primarni lithiovou, protoze ty maji asi dvojnasobnou kapacitu proti tem tvym. A taky vazi polovinu, takze jsou 4x lepsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod oodoow » čtv úno 8, 2018 17:37

mike píše:Primarni lithiovou, protoze ty maji asi dvojnasobnou kapacitu proti tem tvym. A taky vazi polovinu, takze jsou 4x lepsi :twisted:

akorát že ty jeho dají až 500 nabíjecích cyklů, takže ty tvoje jsou 4/500x lepší tzn. 125x horší :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:41

Zkus to prepocitat na cenu i s nabijeckou ;-) Nejspis ti vyjde, ze zaplatim neco malo navic, ale jelikoz si mensi vahy na zadech a neotravovani se s nabijenim cenim mnohem vic, vyjdou mne levneji 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:53

Mimochodem, kdyz jedu na trek do tvou tydnu, beru si 3 baterky, coz mi da 27 hodin sviceni a vazi 44 gramu. Jestli ty jeho nabijeci vydrzi na 50 lm 4 hodiny, tak bych jich potreboval 7 a vazily by 190 g. To uz mi prijde jako celkem slusny rozdil.

Plus cena. 7 baterek by stalo asi 500 Kc, co tak koukam, zatimco 3 me sezenu rekneme za 120 Kc. Plus nabijecka, opruz s nabijenim... Sorry jako :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod oodoow » čtv úno 8, 2018 18:15

akorát 500 treků jeho bude stát pořád 500,- zatímco tebe 120 x 500 = 60000,- :twisted: slušný rozdíl
vlastně půjde 5x na trek a už je oproti tobě v plusu
Jinak opruz to žádný není, prostě před trekem dám nabít ,co potřebuju a jsem si jist, že to je pak plně nabité a bude to svítit. Rozhodně menší opruz než chodit kupovat pořád nové a brát si třeba dvě náhradní, protože v té současné nevíš kolik ještě je, pokud si to nějak neeviduješ, což je opruz ještě větší..
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 18:24

Na 500 treku bych potreboval tak 150 let, toho uz se asi nedoziju :twisted: A velmi pochybuju, ze by se toho dozily ty baterky ;-)

Ti nevim, ja jsem jich koupil hromadu pred nekolika lety ve sleve (takze mne vysly jeste levnejsi) a ted proste jen sahnu do supliku. Ony se totiz opravdu nevybijeji, takze 5 let skladovani v pohode. A taky neztraceji kapacitu, coz ty nabijeci jo. Kolik ze to maji kapacity po 500 cyklech? 50 %?

Pro mne je teda opruz i nabijeni GPSky a baterek do fotaku, nekdy to skoro nestiham ;-)

Jo a jinak, samozrejme neeviduju. Proto beru 3. Jedna v celovce v neznamem stavu plus dve plne. Uz se mi parkrat stalo, ze mi baterka v celovce chcipla behem par minut po prvnim zapnuti #-o Ty dve cerstve mam s sebou porad v pytlicku ala KPZ. Kdyz v celovce vymenim, tak doma doplnil novou a takhle to bez problemu funguje uz spoustu let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod sobb » čtv úno 8, 2018 23:48

zase debata ... :roll: :mrgreen:

Kdo má na AA a podobné baterie jednu věc, tak nabíjecí baterie a nabíječku jen těžko ocení, kdo má takovýchto přístrojů víc, tak to má přesně naopak. No, a kdo používá primární i nabíjecí, tak má holt oboje :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2018 0:42

A kdo nema zadny baterky, tak at si tam nedava vubec zadny baterky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod apuka » pát úno 9, 2018 13:31

Misto hastereni se o baterky osobama, ktere konkretni typ nikdy vezkouseli, ale hlavne, ze maji grafy (delane na jinych) byste mohli poradit nejvhodnejsi alkalicke AAA baterky, ktere vydzi zimni pouziti s co nejmensi ztratou kapacity. Jedna se o baterky do pipaku, tam se nesmi pouzivat ani nabijeci ani Li... Proste idealne alkalicky klon Eneloop Pro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod zdenki » pát úno 9, 2018 15:44

Do některých pípáků je možné používat i lithiovky. Co vím, tak Mammut Barryvox Pulse a Pieps Micro (software 2.0).
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod apuka » ned úno 11, 2018 13:59

@zdenki: diky, ale ja neshanim pipak k baterkam ale baterky k pipaku (kam se jine nez alkalicke davat nemaji) :wink: . (A prijde mi jednodussi a levnejsi si vymenit baterky nez pipak :lol:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Svitilny Fenix

Příspěvekod davidF2 » ned črc 1, 2018 19:06

davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » pon črc 2, 2018 2:01

Ne. To prvni je podvod (6800 mAh mivaji dve dobre a ne jedna), u druheho si vsimni namerene kapacity, ktera je o rad mensi: Kapacita: 525mAh(0,2A),515mAh(0,5A),431mAh(2A). Vaha je divna, polovicni, nez normalne, te by mozna (mala) kapacita odpovidat mohla, ale nevidim duvod neco takoveho kupovat.

Tohle je ovsem spatne vlakno na takovy dotaz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 11, 2018 9:43

apuka píše:Misto hastereni se o baterky osobama, ktere konkretni typ nikdy vezkouseli, ale hlavne, ze maji grafy (delane na jinych) byste mohli poradit nejvhodnejsi alkalicke AAA baterky, ktere vydzi zimni pouziti s co nejmensi ztratou kapacity. Jedna se o baterky do pipaku, tam se nesmi pouzivat ani nabijeci ani Li... Proste idealne alkalicky klon Eneloop Pro.

Varta Industrial.

Po cca 7 letech umřela čelovka BD Spot 150lm (tipuji spínač - byl jsem pod autem, skládal brzdy a už jsem jí nevypnul). Mám objednanou Fenix MH50R, tak jsem zvědavej, jak mi bude sloužit. Bude to moje první 1 bateriová čelovka. * Už jsem jí měl v ruce, zkoušel jsem si jí, líbí se mi možnost dobíjení přes USB a už jen čekám, až mi přijde moje, jen moje...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » sob srp 11, 2018 23:44

Proc sis objednal ze vsech Fenixu zrovna tuhle? Je prvni, ktera postupne snizuje vykon a navic nejradikalneji, po nepriznivych ohlasech couvli a dalsi uz to delaji rozumneji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 12, 2018 9:31

Protože nabídka na dobrou cenu. Protože nejsem čelovkový fetišista.

Jinak BD už zase funguje. Stačilo ji nechat položenou dvě noci na střeše moji "bela makína" a přenesla se na ni schopnost samoopravování. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 20:46

Ha! U Fenixe dostali rozum: Srovnání čelovek Fenix HM50R a Fenix HM51R Ruby. Podstatne jsou grafy dole, navrat ke konstantni regulaci proti podvodu s "prodloužením výdrže". Coz jsme tady opakovane kritizovali.

Palec nahoru pro Kronium za prehledne srovnani a hlavne ty grafy :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Etheric » pát pro 27, 2019 14:19

https://www.kronium.cz/lovecka-svitilna ... _2232.html
Konečně baterka s pořádným dosvitem a současně dobrou váhou svítilny i baterie. Doteď mě u podobnejch baterek odrazovaly právě ty hmotnosti, moc gramů za malej čas světla. Tady toto už se vyplatí. Navíc to valí na USB-C.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Etheric » stř led 15, 2020 10:24

Měl jsem možnost výše zmíněnou baterku vyzkoušet, bude mi říkat pane. Mazec. Baterka s takovým výkonem se ještě před deseti lety dala tak leda vozit v autě..
Barva světla je naprosto ok, mám hodně citlivý smysly, na světlo obzvláště a jen tak nějaký mi nesedne.
Až v noci bude kolem bivaku zas chodit nějakej magor s noctovizí, odnese si nezapomenutelnej zážitek :mrgreen: :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 7, 2020 10:14

ty falesny aackovy liionky nornalne funguji, dotaz sem.neposilala pac selskym rozumem nebyl duvod a mike to potvrdil a normalne funguji. duvam se, ze to mike nepresunula le.uz to tu nwcham.

koupila jsem fenix usb "aa" baterii arb-l14-1600 mah a s fenix e11 funguje paradne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Lipon » pon lis 29, 2021 9:59

dám to i sem - Fenix HM65R-T na Alze za 2.159,-
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Etheric » úte srp 9, 2022 18:37

Znáte někdo svítilnu jako je Fenix E18R, jen s teplejším odstínem světla? Na 1x RCR123A s konstantním jasem, kvalitně a technologicky top.. Budu rád za tipy, případně jestli někdo prodáváte Fenix E16..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 10, 2022 6:19

Vím, že ty to se svým vnímáním máš trochu jinak, ale ten studenější odstín mi nepřijde až tak špatný, protože on zanechává přirozenějši vzhled okolí a podání barev v přírodě.I to je myslím důvod, proč to zavedli, pokud si dobře vybavuji jejich propagační text Doma bych to ale nechtěl. Jsem jednou koupil do pokoje tu chladnou bílou žárovku a ani se v té objímce neohřála a šla do koše. Bych si připadal, že bydlím na pitevně. Nehledě na ten pocit chladu z toho, po kterým člověk v zimě moc netouží.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Etheric » stř srp 10, 2022 6:32

Dromedaro píše:studenější odstín mi nepřijde až tak špatný, protože on zanechává přirozenějši vzhled okolí a podání barev v přírodě

To právě že ne, teplejší odstín je blíž dennímu světlu a méně zkresluje barvy. Studená se mi nelíbí, fuj. Důvod, proč to vyrábí je, že na trhu, kde maj největší odpal, frčí studená bílá. Poptávka x nabídka.
Našel jsem vícero podobných tý E16, ale všechno cool white..

Fenix má ještě toto, neutrální denní bílá https://www.kronium.cz/led-svitilna-fen ... _2531.html na jednu RCR, ale ta váha, 78g a ta velikost, to se mi vůbec nelíbí. E16 má 38g a je poloviční..
Nepotřebuju USB-C slot na svítilně. A už vůbec nepotřebuju na takovým prckovi dvě ovládací tlačítka. To vše přidá na váze a velikosti, přičemž ovládání to udělá ještě složitější. Tohle neberu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 10, 2022 6:48

Etheric píše:[ Důvod, proč to vyrábí je, že na trhu, kde maj největší odpal, frčí studená bílá. Poptávka x nabídka.

A proč to lidi chtějí?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod oodoow » stř srp 10, 2022 6:49

Podle mě to vyrábí proto, že studenější světlo má víc lumenů, ne? Jinak taky mám mnohem radši teplejší odstín, míň to ničí oči. Hlavně když jde člověk celou noc, tak je to poznat. Sice to trochu míň svítí, ale vyplatí se to.
Koupil jsem teď na kolo tuhle, ale ještě nevyzkoušeno. Pak napíšu víc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod Etheric » stř srp 10, 2022 7:43

155g světlo bych na kole vozit nechtěl.. Ikdyž je to vzhledem k výdrži a svítivosti jedna z nej cyklosvítilen, furt mi 155g přijde moc.

@Dromedaro: Taky nevim, co s tim studenym světlem maj. Lidem do hlav nevidim a zvyklosti lidí v těch zemích neznám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky

cron