Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř čer 24, 2020 15:57

Dromedaro píše: Až do osudné Ethericovy reakce

Kterou konkrétně máš namysli? To s těma bateriema? Ať jsou jaký jsou, v lese je stejně nekoupíš, když ti dojdou.. chce to mít náhradní / zajištěný nabíjení.
Třeba se vlivem počasí někde sekneš, nebo v noci přehlídneš značku a blbě odbočíš... Pak se ti velkej výkon zatraceně hodí.
A taky je ti hovno platnej plán typu "zítra má otevřeno Jednota, tak dokoupim baterie tam", když potřebuješ energii teď hned.
Tady moc kompromisy dělat nejde..
Prosimtě oprav si tu hrubku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 24, 2020 16:33

Etheric píše:
Dromedaro píše:Fenix HM51R Ruby

Tenhle model je bludička tak na pohyb okolo bivaku, na chození je ten výkon nedostatečnej. Moc malej dosvit, moc malej výkon ....


Tuto reakci.
Já to spíš myslel tak, že bych tahal jen tu baterii s tím článkem a kdyby se s článkem něco stalo, tak můžu někde koupit tužkový baterky. Myslel jsem, když je třeba člověk v cizině nebo, že za dva dny je vesnice s obchodem nebo klidně může zkusit i u někoho zazvonit, jestli nemá na prodej tužkové baterky,kdyby ta Jednota byla zavřená. Ale já bych to asi tak nehrotil. Kdyby nebylo zbití, tak bych se prostě zařídil tak, abych měl před setměním vše pořešené a se soumrakem už jen zalehl. Večer si kdyžtak přisvítit zapalovačem, když bych něco hledal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř čer 24, 2020 17:41

Dromedaro píše:abych měl před setměním vše pořešené a se soumrakem už jen zalehl

To se tak hezky a romanticky představuje :ú

Jenže co když není kde? Tady rákosí, vedle rašelina, šutry, borůvčí po kolena, nálet,..a ty musíš jít a jít dál.
Nebo cokoliv.. Prostě světlo je důležitý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř čer 24, 2020 19:26

Já nevím, ale mám za sebou noční sestupy, ba i lezení v horách za svitu sámodómo čelovky z uřízlé plastové baterky s normální žárovičkou a plochou baterkou v krabičce vod mejdla, čundry s plechovou signální baterkou ČSLA, jeskynářská dobrodružství s karbidkou a následně s Petzlem DUO s normální a kryptonovou žárovkou... a najednou se dozvídám, že na výlet na Kokořín potřebuju minimálně 1500 lm a dosvit 200 metrů...

Jako jo, dobrý světlo je fajn, ale nemělo by se to přehánět.
Taky mám doma baterku co má 5100 lm a dosvit 850 metrů, nebo malou svítilnu co se dá nosit v kapse a má 3800 lm a šajní na 325 metrů, čelovku co má tisíc lumen a svítí přes dvě stě metrů, ale na čundr jezdím s "bludičkou" HL50 nebo babičkou HL21 R3 či HL 20 co má směšných 97/105 lumen a vydrží na plný kotel dvě hodiny a ještě jsem se do úzkých, ani v horách, nedostal.

Jinak mám na klíčích tohle, nebo tohle, kdyby bylo nejhůř...
Přílohy
IMG_20200624_204213.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » stř čer 24, 2020 20:07

@Dromedaro: S tim Fenix HM51R Ruby (a nejenom s nim) si uvedomujes nektere hodne dulezite veci?
- ze na nejvyssi vykon (500lm) to dokaze svitit asi 8-10 min a potom to spadne nekam ke 200lm? Takze ten velky vykon je opravdu jen na kratke prisviceni a rychly prehled do trochu vetsi dalky, ale jen nekolik malo krat.
- ze na "beznou potrebu" mas 150lm (s vydrzi ani ne 2,5 hod) a potom az 30lm?
- ze 150lm je na bezne chozeni hoodne silne svetlo, ktere zdaleka ne vzdy je vyhodou, ani pro oci ve tme to neni uplne idealni mit tak silne svetlo.
- ze 30lm zase muze byt na slozitejsi teren i malo, proste je tohodne velky skok? Srovnej, co mike psal, ze chodi s 50lm i ve slozitejsim terenu, 30lm i min bezne muze stacit na stezce, ale na nejakem slozitejsim hrebinku, kde hrozi pad nekam (trocha podle Tveho popisu), to nemusi byt dostatecne, hlavne kdyz se pridaji ne idealni podminky - prach, mlha, mrholeni, ale i unava...
- ze ty psane vydrze jsou dane tak, ze az zacina dochazet stava, tak jdes hodne rychle do haje a celovka za chvili jednoduse prestane svitit? Toto je dan za udrzeni konstantniho sviceni...

To nahaneni co nejvetsiho vykonu a sviceni - vemte do uvahy ale i to, ze se okoli (napr. zvirata) urcite potesi, kdyz jim budete "do obyvaku" svitit nejakymi 500lm...

@etheric: Kdyz se obavas, ze Ti dojde svetlo a jeste k tomu jsi gramhonic, neni rozumnejsi k normalni celovce/baterce si sehnat neco jako Petzl e-lite, proste 26g (vcetne baterek) vazici zalozni/emergency celovku? Abys urcite mohl alespon nekam dojit. Jo, nahradni baterka je taky dobra, ale co kdyz se neco rozbije a svetlo prestane svitit i s novou baterkou?

Edit: Vidim, ze nektere veci si nemyslim sam. dudy taky ma jeste lepsi reseni bezpecnostniho nahradniho svetla. To je tak, kdyz clovek zacne psat a potom mu zavola syn a keca 3/4 hod pres Skype...
Naposledy upravil apuka dne stř čer 24, 2020 20:11, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 20:07

dudy píše:Jako jo, dobrý světlo je fajn, ale nemělo by se to přehánět.

Moje rec. S tou HL20 uz jsem musel nachodit aspon tisic km, nejsem zadne ranni ptace a za tmy chodim bezne i v Alpach. Naprostou vetsinu stredni mod tj. neco pod 50 lm. Jo, parkat bych ocenil, kdybych si mohl posvitit do dalky, ale nebylo to nic zasadniho a nejvyssi mod pouzivam fakt vyjimecne. Ona je teda vyjimecna i ta celovka, protoze ma celkem uzky kuzel a diky tomu i slusny dosvit na maly vykon. Plus ma difuzor, takze kdyz potrebuju, muzu videt okolo sebe a hlavne pod nohy ve slozitem terenu.

Kdybych si chtel vykonnejsi poridit celovku s podobnymi vlastnostmi, tak vezmu HP25R, jak psal Vojtos. Pro mne je ale zbytecne velka a tezka.

Vetsina modernich celovek ma kompromisni kuzel a kompromisy stoji za houby. Na chuzi sviti zbytecne dosiroka a tudiz na rozumny dosvit je potreba velky vykon a tedy i spotreba, zatimco ve slozitem terenu zas neni siroky dost. Proto jsou podle mne idealni dva mody, daleky a siroky, coz se da zaridit bud tim difuzorem nebo dvema reflektory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 20:34

Ad emergency celovka: tu dudyho E05 nosim v kapse na denni vychazky okolo mesta a v pohode mi staci nejnizsi mod tj. 8 lm. V treky nosim jako zalozni HL05, ale ted na mne vykoukla novinka E03R a ta se mi docela libi. V nouzi se da pouzit i mobil, muj se da takhle primo zapnout a sviti slusne.

Ad lumeny: strasne zalezi na reflektoru. S rozumnym by mohlo byt i 30 lm v pohode, ale kdyz vetsinu svetla vyplytva do stran, tak nebude videt dost daleko. Ve slozitem terenu zas clovek potrebuje videt hlavne pod nohy. Difuzor, co mam na HL20, neni zdaleka tak efektivni jako reflektor a ztraty budou velke. Vidim okolo sebe v okruhu tak 5 m, ale zas vidim skvele, takze lezeni po skalach je skoro jak ve dne. Proto ji furt pouzivam i kdyz uz ma aspon 10 let.

Ad prubehy sviceni: doporucuju se dobre podivat na Srovnání čelovek Fenix HM50R a Fenix HM51R Ruby. HM51R je dneska unikatni v tom, ze nema postupne snizovani vykonu (krome nejvyssiho modu, tam je to kvuli zahrivani) a tudiz neni doba sviceni podvod. Kronium si ji nechalo vyrobit specialne pro sebe. Starsi Fenixy to takhle mely vsechny, ale pak prisli podvodnici z jinych firem (nebudu Nitecore jmenovat) a zavedli tohle. Takze na prvni pohled vypadalo, ze jejich celovky sviti podstatne dyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 20:50

Kdyz jsem po tom koukal, narazil jsem na novou dvoureflektorovou HM65R. Ta by mohla byt fajn, ale ma dva minusy. Dalkovy reflektor neni dost dalkovy, furt je kuzel zbytecne siroky a do dalky je potreba velky vykon. Plus ma to pitome prodlouzeni vydrze za cenu postupneho snizovani vykonu :roll: Pekne je to videt na Srovnání čelovek Fenix HM61R Amber, HM65R a HL60R, opet doporucuju k precteni a zamysleni.

Je tam i odpoved na otazku, co mne vzdycky zajimala: Toto snižování se pak po přepnutí režimů resp. vypnutí a opětovném zapnutí čelovky resetuje a začíná vždy od začátku. Jinymi slovy, te stupidite se da aspon trochu branit, ale furt to bude otrava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř čer 24, 2020 21:37

Jinak jako EDC mám E16.
To je naprostá pecka.
Je to malý, lehký a svítí to jako kráva.
Mám v tom RCR123A s konektorem a na jednorázovku to svítí dostačujícími 30 lumeny celej den.
A má to klips na kšilt...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 21:54

Na tu jsem koukal. Prislo mi, ze by mi nesedla do ruky, je moc kratka. E05 si nejak opru o dlan a je to pohodlne. Jinak dobry, libila se mi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř čer 24, 2020 23:56

Hah, není to úplně čelovka, ale teď mi volal známej co jsem mu půjčil lampu z testu co má 20 000 lumen a svítí to na dva kiláky...

Šli na ryby a posvítili si v lese a přišli na ně policajti, že volali chataři z protějšího břehu Orlíka, že v lese, kde není cesta, jezdí auto...
Benga prej byli, když to viděli, nadšení a sami si na žalobníčky zkoušeli posvítit...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv čer 25, 2020 4:55

apuka píše: Kdyz se obavas, ze Ti dojde svetlo

Neobávám, jsem se zařídil tak, abych byl vklidu.
Jinak to malý světlo na klíče mám taky.
A od Petzlu nic nechci ani zadarmo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 25, 2020 14:14

Díky, kouknu se na ty zmiňované baterky.
To jsem si na základě těch videí také všiml, že ty lumeny nejsou nějak směrodatné, že někdy mi přijde méně lumenů použitelnějších než těch více lumenů. Také nejsem zastáncem toho, aby má chůze s čelovkou byla viditelná z dopravního letadla. I kvůli těm zvířatům. Ten delší osvit se hodí právě na to přisvícení do dálky. To by se mi často hodilo,ale není to nic, bez čeho bych se neobešel. Jen to usnadňuje cestu. Kromě prozkoumání terénu se to hodí,když jsem si kolikrát uvědomil, že už jsem dlouho neviděl značku a pak přemýšlet, jestli je to jen tím, že to má velké rozestupy nebo jsem měl na nějaké z těch cestiček odbočit... Když má baterka dlouhý dosvit, tak si může posvítit do dálky, než se se slabým světlem vracet a hledat po kmenech značky.

Ty maličké svítilny na klíče a podobně, ty vypadají dobře, jako záložní. Prozatím mám takovou tu, co je v těch prodávaných KPZ. Je to malička baterečka na plochou baterku,ale byt mi krásně osvětlí, že bych to do ní neřekl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv čer 25, 2020 16:20

Dromedaro píše:Kromě prozkoumání terénu se to hodí,když jsem si kolikrát uvědomil, že už jsem dlouho neviděl značku a pak přemýšlet, jestli je to jen tím, že to má velké rozestupy nebo jsem měl na nějaké z těch cestiček odbočit... Když má baterka dlouhý dosvit, tak si může posvítit do dálky, než se se slabým světlem vracet a hledat po kmenech značky.

Jo, tohle se mi taky parkrat stalo, ale v tech situacich by stejne dlouhy dosvit nepomohl. Na kilometr bys znacku stejne nevidel i kdyby tam celovka dosvitila. Navic nejcasteji zabloudim za bileho dne ve vesnici, protoze nedavam pozor :) Za tmy je dobre se trochu soustredit a pamatovat si, kde byla posledni znacka.

Jinak to neni spatne kriterium dosvitu. Ve slozitejsim terenu, kde jsou znacky husteji, by mela byt videt aspon dalsi, idealne dve. Na to obvykle staci 50 m, pripadne 100 s boostem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv čer 25, 2020 16:53

No právě, výkon se prostě občas hodí. Proto radši výkonný světlo, kterým budu po většinu času svítit na nízkou/střední úroveň, načež mi nebude tolik žrát, ale když bude potřeba, vykouzlím svit jako v pravý poledne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv čer 25, 2020 16:55

mike píše:Na kilometr bys znacku stejne nevidel i kdyby tam celovka dosvitila.

To ne, ale na těch 200 metrů, když je fakt osvítí, tu značku uvidím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv čer 25, 2020 16:58

Dromedaro píše: ty lumeny nejsou nějak směrodatné, že někdy mi přijde méně lumenů použitelnějších než těch více lumenů

Jde hlavně o optiku a pak taky o podmínky v terénu. Těch víc lumenů poznáš, až když třeba padne mlha..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv čer 25, 2020 20:12

Etheric píše:To ne, ale na těch 200 metrů, když je fakt osvítí, tu značku uvidím

Leda kdyby byla reflexni, obcas uz byvaji. Jinak silne pochybuju, na strome ji neuvidis ani za svetla.

Etheric píše:Těch víc lumenů poznáš, až když třeba padne mlha..

Jj, cim vic lumenu, tim bude bila stena pred tebou belejsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 25, 2020 22:07

mike píše:Jo, tohle se mi taky parkrat stalo, ale v tech situacich by stejne dlouhy dosvit nepomohl. Na kilometr bys znacku stejne nevidel i kdyby tam celovka dosvitila. Navic nejcasteji zabloudim za bileho dne ve vesnici, protoze nedavam pozor :) Za tmy je dobre se trochu soustredit a pamatovat si, kde byla posledni znacka.


Mně se to stává i ve dne a někdy často. Ale zase spíše jenom u nás. Moc nerozumím tomu, proč je naše turistické značení řazeno k nejlepším. Mně teda moc dobré nepřijde. To značení má nepravidelné intervaly. Někdy je na malém úseku plno značek a jindy dlouhé úseky žádná značka. To pak právě nevím, jestli je to zase nějaká dlouhá mezera nebo jdu blbě. Taky často na rozcestích nejsou značky nebo, když jsou tam různé odbočující cesty.Třeba na Slovensku jsem zase se značením spokojený a nemám tam s tím problém. To se zase divím já, když ve vrcholových knihách čtu vzkazy od Čechů, že jsou cesty špatně značeny a bloudili.

Tu malou kapesní svítilnu z vašich odkazů si pořídím do batohu pro každodenní použití. Nosím v něm v boční kapse KPZ, nůž, lékárničku a tohle se k tomu bude hodit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát čer 26, 2020 4:34

mike píše:Jj, cim vic lumenu, tim bude bila stena pred tebou belejsi :twisted:

Ano, pokud bude hustá mlha, tak bude. Pokud budou ale jenom "zhoršený podmínky", bude to ok.

Já teda značku na 200m ve dne vidim úplně vklidu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » sob čer 27, 2020 5:34

Napadá mě, že za tou potřebou více svitu může být krátkozrakost. Když je správně vykorigovaná, vidění je dokonale ostrý, nicméně krátkozraký oko má prokazatelně horší schopnost vidět za šera/tmy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » sob čer 27, 2020 6:55

Etheric píše:Já teda značku na 200m ve dne vidim úplně vklidu


Já teda ne...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » sob čer 27, 2020 7:10

dudy píše:Já teda ne...

Zkus si přidat nějakou tu dioptrickou hodnotu, často pomůže i 0,25D co se týče takovejch detailů jako vzdálený značky ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » sob čer 27, 2020 9:54

Ja bych rekl, ze to muze byt i podminkami a taky okolim, po kterem chodime.

Nekde a nektere znacky jsou viditelne doslava na kilometr i poloslepym, nekde zase mam problem nalezt znacku, ktera je 5m ode mne, napr. Roky stara vybledla zluta znacka na hodne svetlem kmeni nebo svetle skale, abych o zakryvani vegetaci nepsal.

@Dromedaro: stav znaceni je vzdy o lidech (a nekdy i o penezich), navic v soucasnosti mnohdy to zhorsuje kurovec a ztrata stromu. Ja bych se neopovazil rict ve vseobecnosti, ze znaceni je lepsi u nas nebo na Slovensku nebo v Alpach nebo kdekoliv. Proste je to ruzne na ruznych mistech ve vsech krajinach, alespon ja jsem na to nadaval uz vsude :-).
BTW, nikdo nechvali ceske znacky, ale system znaceni, co je dost velky rozdil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » sob čer 27, 2020 12:43

Jeste jedna vec k tem vysokym lumenum.
Ono kdyz pouzivas ve tme prilis silne svetlo, musis pocitat s tim, ze se oko bude mnohem hur prizpusobovat okoli. Napr. Kouknes se bokem, ale ne do kuzele, tak tam jsi "oslepeny", nic nevidis. A kdyz vypnes celovku, jeste hur. Zato kdyzsi jen "prisvecujes" a neoslnujes sebe, tak se mnohem rychleji dokazes prizpusobit.
Samozrejme, plati to hlavne vjednodussim terenu, i kdyz i v pripade toho popisovaneho hrebinku muze byt lepsi, kdyz vedle sebe nevidim pouze cernotu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 18:44

No tady v tom rozhovoru to chválí šéf značkařů Klubu českých turistů.

Vybíráme ty nejhezčí cesty, nejlíp s hospodou. Mapu nepotřebujete, říká šéf českých značkařů
https://video.aktualne.cz/dvtv/ceske-turisticke-znaceni-je-jedno-z-nejlepsich-na-svete-bez/r~0c24482896c711e6b5600025900fea04/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Kedlubna » ned čer 28, 2020 12:05

Ahoj, existuje už nějaká čelovka jako Fenix HM51R, ale ve velikosti na AA baterky? Něco jako Fenix HM23 nebo AceBeam H40, jen s možností nabíjení přímo čelovky bez dalších fildátek jako separátní nabíječka na AA (z USB zástrčky, powerbanky, auto). Reší se tu možný nedostatek výkonu u HM51 na 30lm a u vyššího módu 150 lm zase krátká výdrž 2h50m, tak proto. Pak je tu ještě HL50, která už má 55lm a 6,3 h na AA, ale zase nutnost nabíjení externě.

Mimo to jsou tu Petzl Tikka nebo Fenix HL18R, kde je lze použít s akumulátorem a vyměnit za tři AAA. Bohužel jsem ještě neviděl čelovku tohoto typu, kde by dostatečně ztuha fungoval náklopný systém a zároven se při pohybu (běhu) nehýbala celá. Třeba to ale tyto zvládnou, tak kdyby někdo měl zkušenost, napište. Aku 18650 neberu v úvahu kvůli velikosti.

Díky
Naposledy upravil Kedlubna dne ned čer 28, 2020 12:38, celkově upraveno 3
Kedlubna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 28, 2014 18:31

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » ned čer 28, 2020 12:13

Já teda nevím, ale mě přijde české značení opravdu dobré.
Vždyť spousta zemí se naším systémem inspirovala.
Oproti červenejm flekům na šutrech, nebo pruh, dva pruhy, adidas...
A to nemluvím o značení před třiceti lety.
To i v turistických destinacích, jako třeba v Dolomitech, byly jenom cákance na zemi...
Nedej bože země třetího, nebo čtvrtého světa...
Ale je tedy pravda, že oproti dnešku bylo v horách prázdno...
:twisted:
(Á propós, když se používá až "země třetího světa", nevíte někdo, co jsou země druhého světa? :(( )

Jako jo, narazil jsem na takové špeky, jako "podél křoví 700 metrů", nebo "přes pole rovně a u lesa vlevo", "odbočka na červenou dále neznačeno"...
Jestli najdu tak to postnu, mám někde fotku, na jednom stromě červená zelená, modrá, žlutá, naučná stezka, odbočka k vrcholu a odbočka ke zřícenině pohromadě...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nové čelovky

Příspěvekod Kjuba » ned čer 28, 2020 14:57

dudy píše:(Á propós, když se používá až "země třetího světa", nevíte někdo, co jsou země druhého světa? :(( )


Nebylo to náhodou za minulého režimu tak, že země prvního světa teda úplně nejvíc nejlepšejší na celým světě byly země socialistického bloku, země druhého světa byly nenávidění imperialističtí štváči a země třetího světa byly rozvojové země, hlavně z Afriky a Jižní Ameriky?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned čer 28, 2020 19:10

Kedlubna píše:Ahoj, existuje už nějaká čelovka jako Fenix HM51R, ale ve velikosti na AA baterky? Něco jako Fenix HM23 nebo AceBeam H40, jen s možností nabíjení přímo čelovky bez dalších fildátek jako separátní nabíječka na AA (z USB zástrčky, powerbanky, auto).

Hmm, jestli jsem pochopil spravne tvuj dotaz, tak ti jde o to, abys nemusel tahat nabijecku a zaroven mohl v celovce pouzit AA baterky, kdyz nabijet neni z ceho. OK? Tohle ma celkem jednoduche reseni. Libovolna celovka na AA baterky + tenhle AA akumulator s USB portem. Da se pouzit treba s HL50. Potrebujes akorat USB kablik a ten potrebujes vzdycky.

Kedlubna píše:Reší se tu možný nedostatek výkonu u HM51 na 30lm a u vyššího módu 150 lm zase krátká výdrž 2h50m, tak proto. Pak je tu ještě HL50, která už má 55lm a 6,3 h na AA, ale zase nutnost nabíjení externě.

Bacha na to, lumeny rikaji o pouzitelnosti min, nez se zda. Strasne zalezi na reflektoru a sirce kuzelu. Dulezitejsi je dosvit nebo candely (dosvit je primo umerny candelam). Fenixove u novejsich celovek uvadeji dosvit ve vsech modech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky