Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » sob črc 22, 2023 7:06

Zdravím, mám čelovku: Fenix HM61R Amber a čelovka je moc super jsem spoko jen mám problém s tím popruhem na hlavu nějak mě kouše existuje k tomu koupit nějaký jiný? :roll: Děkuji moc za tiipy. *
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » sob srp 26, 2023 9:51

booze píše:Kus gumicky jsem ustrihl a cely system predelal. Motal jsem se do toho..

Tak jsem to predelal znova a uz je to 100%
20230826_102502.jpg

20230826_102512.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2023 13:22

WDSNV píše:mám čelovku: Fenix HM61R Amber a ... mám problém s tím popruhem na hlavu nějak mě kouše existuje k tomu koupit nějaký jiný?
Napriklad cerny, primo na Kroniu.

Jestli to bude z jineho materialu, to netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod lojzmen » čtv srp 31, 2023 15:00

booze píše:Tak jsem to predelal znova a uz je to 100%


Booze, pamatuje si ten bazmek poslední použitý režim? To by pak bylo fakt booží ;-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 15:46

Nepamatuje. Vzdy startuje od nejnizsiho.
Nechces tu NU 21? Mam dve. Cenu si rekni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 16:18

nenapada nekoho nejaka lehka zoomovaci celovka pls ? jak jsem psal drive muj fenix HL40R odesel po dvou letech ... uz mu neverim .. strasne mu degradovala baterka a ted normalne prestane svitit kdyz ma 2 carky ze 4 a dela podivne artefaktky typu ze blikaci rezim petkrat zablika a pak prestane .. proste uz to neni celovka, se kterou bych se nekam odvazil, abych se na ni mohl spolehnout ... Zoomovaci celovku chci protoze to je nutnost do tezsiho terenu napr. na sestup z hrebene po zapadu slunce ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 16:28

Boruit D20
Dosvit se zoomem 200m v CR ji prodava Alza a 4camping pod svoji znackou. Je boozi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod lojzmen » čtv srp 31, 2023 17:19

booze píše:Nepamatuje. Vzdy startuje od nejnizsiho.
Nechces tu NU 21? Mam dve. Cenu si rekni.


Ne. Děkuji za nabídku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 17:27

@booze - diky ... to je pitomy ze treba 4camping ani alza nemaj ve filtrech u celovek tuhle ficuru
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 17:35

Campgo t20 a stala asi 350kc
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 17:43

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod @Martin@ » sob zář 2, 2023 19:31

booze píše:Dosvit se zoomem 200m v CR ji prodava Alza a 4camping pod svoji znackou. Je boozi


Nikde se neobtěžují uvést, co je tam za diodu. Na Alíku jsou momentálně nejpopulárnější čelovky asi s LED XHP 90.2.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát zář 8, 2023 12:56

Mě zaujalo tohle. Zas posun o něco dál. Mám na světla fetiš... :ú
https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka ... _2624.html
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 8, 2023 13:36

Pěkný výkon a výdrž. Váha 140g i s baterií taky dobrý. Něco takového by se mi hodilo podzim zima, kdy jsou krátké dny. Až na tu cenu...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát zář 8, 2023 15:25

Cenu yebal pes. Kolik hodin to budeš nosit na hlavě? Jak skvěle to bude sloužit? To je jako s batohem, vařičem, se vším.... High tech holt stojí, ale kolik času mi trvá vydělat na tu čelovku (rozdíl oproti "běžný") vs jak mi to ulehčí batoh (a život)... Co je dnes 2800.... 10 obědů v restauraci?
...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát zář 8, 2023 15:34

Mne to nedava smysl. Dva reflektory se hodi, kdyz je jeden do dalky a druhy do blizka. Tady jsou oba temer stejne, akorat maji jinou barvu. Kuzel je podle dosvitu kompromisni, tedy zbytecne siroky pri chuzi, ale na dobry dosvit potrebuje prilis mnoho energie. Na druhou stranu je moc uzky v komplikovanem terenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát zář 8, 2023 15:42

Bych to potřeboval vidět naživo. Videa a údaje jsou jedna věc, ale zkouška je zkouška. Mně by třeba tohle rozložení dávalo smysl a kužely by byly pro moje účely úplně ok. Nejsu jeskyňář, skialpinista, ani horolezec..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát zář 8, 2023 15:47

Jde mi o to, ze na tohle nepotrebujes dva. Uplne staci jeden s vice rezimy.

Nepovazuju se za horolezce, ale siroky kuzel se fakt hodi na libovolne skalce. Protoze pak vidis kolem sebe a muzes po ni lezt jako ve dne. S uzkym nebo kompromisnim kuzelem to nejde. No a takovou skalku obcas v Alpach potkas i na znacene stezce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát zář 8, 2023 17:28

Etheric píše:Cenu yebal pes. Kolik hodin to budeš nosit na hlavě? Jak skvěle to bude sloužit? To je jako s batohem, vařičem, se vším.... High tech holt stojí, ale kolik času mi trvá vydělat na tu čelovku (rozdíl oproti "běžný") vs jak mi to ulehčí batoh (a život)... Co je dnes 2800.... 10 obědů v restauraci?
...

Přesně tak, pokud se něco používá často, tak je dobrý na tom nešetřit. Ony se ty náklady potom rozpustí v tom použití a je mnohem lepší do toho něco investovat než pak často používat něco, co tě pokaždé štve.
Nedávno jsem to zkoušel tak zhruba spočítat a zjistil jsem, že jsem strávil ve tmě s čelovkou už přes měsíc čistého času, to je přes 700 hodin. Takže pro mě se vyplatí si připlatit.
Pokud to někdo použije párkrát za rok při cestě do sklepa na výměnu rozbité žárovky, tak potom samozřejmě stačí čelovka z benzinky.

mike píše:Kuzel je podle dosvitu kompromisni, tedy zbytecne siroky pri chuzi, ale na dobry dosvit potrebuje prilis mnoho energie. Na druhou stranu je moc uzky v komplikovanem terenu.

Ohledně kužele světla je za mě ideál silnější střed a slabší světlo široko kolem. Silnějším středem dosvítíš celkem daleko a na rozhlížení nablízku kolem už takovou intenzitu nepotřebuješ. Tím pádem stačí jeden reflektor.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát zář 8, 2023 17:55

Mne osobne by u te celovky jeste zajimalo, co udela michani dvou ruzne teplych odstinu bile. Kazdy odstin ma sve vlastnosti, ale kdyz se pomichaji... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát zář 8, 2023 18:33

oodoow píše:Ohledně kužele světla je za mě ideál silnější střed a slabší světlo široko kolem. Silnějším středem dosvítíš celkem daleko a na rozhlížení nablízku kolem už takovou intenzitu nepotřebuješ. Tím pádem stačí jeden reflektor.

To je lepsi, nez hladky kompromisni kuzel, ale furt to nema na dva dobre nastavene kuzely. Realne potrebujes bud videt do dalky nebo do blizka. Na to mi paradoxne vychazi nejlepsi stary 13 let stary Fenix HL20/21 s dosvitem temer 100 m pri 100 lm a difuzorem, ktery ti udela svetelnou kouli okolo tebe a pak se da lezt po skale jako za denniho svetla. Tady potrebujes na stejny dosvit 400 lm, takze i s novejsima LEDkama bude spotreba vyrazne vyssi.

Ja fakt pri chuzi nepotrebuju videt okolo sebe, ale poradne pred sebe. Difuzor ma sve minusy, proto presli na dve LEDky s dvema ruznymi kuzely. Coz je fajn, ale tahle celovka je ma temer stejne a proto mi nedava smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát zář 8, 2023 19:56

Zrovna z HL21 jsem ten difusor sundal a vyhodil chvilku po koupi. :D Moc mi to rozšíření k ničemu nepomohlo a akorát byl tak hloupě udělanej, že zadržel velké procento světla.
Jinak ty difusory už nějak celkově vymizely, ne? Moc ty nový čelovky nesleduju, ale už jsem dlouho na žádnou s difusorem nenarazil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát zář 8, 2023 20:01

Takze sis ani nemohl vyzkouset, jak je skvely :twisted: Ano, jsou na nem velke ztraty, ale to ti pri lezeni nevadi, potrebujes videt par metru okolo sebe, ale fakt okolo.

Jo, vymizely, jak pisu, maji sve nevyhody. Jednak ty ztraty, ale hlavne mechanicky, snadno se znici. Nahradily je prave celovky se dvema kuzely, spotlight a floodlight. Jenze tahle ma dvakrat spotlight.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » sob zář 9, 2023 4:35

mike píše:Jde mi o to, ze na tohle nepotrebujes dva. Uplne staci jeden s vice rezimy.

Někomu se zas můžou hodit ty dvě spektra světla.
A co když zapneš oba, to nebude svítit dost široko?

apuka píše:Mne osobne by u te celovky jeste zajimalo, co udela michani dvou ruzne teplych odstinu bile

To chcu taky vyzkoušet, jak výsledný světlo bude vypadat. A jestli to osvítí širší plochu atd..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 9, 2023 5:13

Nejde o to, že bych za to ty peníze nechtěl dát, ale že jsou to pro mě peníze, které na to teď nemám. Outdoor neni můj jediný koníček, ale přijem mám jen jeden.

Jinak ano, Fénix je kvalita, která za to stojí a oproti čelovce za cca 1500Kč, jaké ty lepší stojí, už to moc rozdíl není a pokud bych ji neztratil, mám ji na mraky let.

Zase to byl možna unáhlený výkřik. Pokud to má široký kužel, tak se mi do ní moc nechce. Já mám raději užší paprsek. To jsi Miku poznal jak, že to má široký kužel? Už jsem měl HM61R nebo jak se jmenovala a dal jsem ji pryč. Jak psal Mike, tak jak měla široký kužel, tak aby to svítilo do dálky, muselo to být na plný výkon a to byl pak zbytečný reflektor na půl lesa. Já nepotřebuju vidět nějak moc okolo sebe, ale na cestu a na značky na stromech, kam vedou. Jak jsou delší dny, tak moc nesvítím, to by pro mě bylo zbytečný. Dlouhou výdrž chci hlavně na podzim a zimu na jednodenní výlety, kdy je tma v 16hod, ale vracím se třeba až v deset večer. Na treky jaro léto mi stačí něco lehčího jen na svícení u bivaku a občasnou delší chůzi do půlnoci.

Taky už mě moc nebaví (spíš mě to s-re) množství funkcí. Se tím pořád proklikávat mezi režimy a funkcemi než člověk najde, co potřebuje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod milarepa » pon říj 9, 2023 8:05

do trailu si teď chci pořídit novou pořádnou čelovku, po selekci všech parametrů se mi jako nejlepší volba jeví Fenix HM-65R-DT

https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hm65r-dt/prod_2624.html

primární užití jsou dlouhé běhy v trailu, většinou přes noc, na jiné užití mám starší čelovky, které mi plně vyhovují

jediný drobný nedostatek je, že z 5 lumenů se jde skokově na 130, bylo by fajn, kdyby tam byl nějaký mezistupeň na 50-70 lumenech......což by řešil nákup Fenix HM-65R-T, kde to je takhle přednastavené
https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hm65r-t/prod_2441.html

oodoow - co na to říkáš? Máš lepší tip? Ta váha je pro mě hraniční, výkon mi vyhovuje, a více než 3 500 za novou čelovku nechci dávat...............
Naposledy upravil milarepa dne pon říj 9, 2023 8:45, celkově upraveno 2
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon říj 9, 2023 8:31

Já ju nakonec nekoupil - nemá konstantní regulaci výkonu = nechcu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod milarepa » pon říj 9, 2023 8:47

to mě netrápí, stejně jsem zvyklý v přehlednějších úsecích přepínat do šetrnějšího módu, nepotřebuju naplno zářit celou noc, takže za mě cajk
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pon říj 9, 2023 9:45

@milarepa: Jestli to nemá konstantní regulaci, tak bych to určitě nekoupil. Špatně se pak odhaduje kolik to bude svítit na jaký režim, když ti pořád klesá výkon s tím jak se vybíjí baterka. U konstatntní regulace vím přesně, že to na tuhle baterii dokáže svítit tolik lumenů přesně takový a takový čas. Dá se pak lépe plánovat, kdy měnit baterku a kolik náhradních si vzít.
Ale tady to vypadá podle těch grafů, že ten pokles není nijak závratný, aspoň na videu té Fenix HM-65R-T to tak vypadá.
U té Fenix HM-65R-DT tam ani o tom "systému prodloužení výdrže" nic nepíší a ve videu nic neříkají a grafy tam nejsou, tak to možná zase zrušili. Z těch dvou bych bral tu novější Fenix HM-65R-DT.

Můžeš se ještě zkusit podívat na Stoots, co sem teď dováží Sam Straka. Založil u nás Skyrunning CZ Asociaci a o běhu v noci něco ví, takže si myslím, že to budou dobré čelovky.
https://samuelstraka.cz/2022/12/20/celovka-stoots-hekla-3/
https://samuelstraka.cz/2022/12/14/celovky-stoots-lehke-vykonne-a-inovativni/
Na ty bych koukal já, kybych si měl teď kupovat na čelovku Ultra Trail. Tj. jedna nebo více nocí venku. Sam ti když tak odpoví na všechny otázky.

Sám mám na tyhle aktivity už dlouho Zebralight H600 MKII a slouží pořád dobře, ale podobných svítilen na jednu 18650 Li-Ion baterii je spousta. Určitě bych chtěl takové válcové tělo na jednu 18650, které zajišťuje skvělou odolnost a nepromokavost. Sice je trochu větší váha vpředu, ale nejsou tam žádné dráty nebo nějaké další části, co by se mohly urvat nebo zlomit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod milarepa » pon říj 9, 2023 10:18

díky za super tip, promyslím to.

máš nějaké informace jak to sedí na hlavě? V tomhle se mi právě líbí ten nový patent od Fenixe.

ten Fenix HM-65R-DT je inovace toho T, takže tam v tomhle směru nebude v regulaci výkonu žádný rozdíl, to T to posunulo oproti předchozí verzi, proto o tom v průvodci psali
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky