Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » ned pro 4, 2016 20:42

Oslnovat to ani ne. Spis mi ze zacatku vadilo, ze mam pred sebou vyrazny kruh o cca 80 cm.
Sel jsem hlubsim snehem po ceste, kde uz byl vyslapany pruh od pesaku, takze jsem si akorat tak svitil na tu cesticku, diky snehu ta celovka nemusela svitit moc, i tak ten zbytek kuzele stacil, abych treba videl vetve kolem pesiny.
Ne ze by ten hotspot byl na snehu nejak potreba, preci jen, tam clovek nepotrebuje mit jistotu, kam slapne, stejnak jdu jak tank. Jeste uvidim, jak se to osvedci treba pri sestupu volnym terenem, kor lesem.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pon pro 5, 2016 4:46

deu píše:
Tak jo. Taky se mi to mírně hýbe. Raději to ani nebudu nabíjet přes kabel. Jen v nouzi a s výsostně opatrnou manipulací. Voděodolnost taky testovat nebudu ;-) Rád bych se zeptal, jestli se to hýbe i vám ostatním. Díky.

To ni stejně upadne :lol: , doporučuju odloupnout a zakápnout lepidlem po celém obvodu(jako jsem to udělal já), třeba to pak neztratíš někde na výletě.Normálně teď nabíjím přes kablík a čekám jestli to vydrží. Šunka jedna čínská.


Do toho nejdu. S mým štěstím na tyhle případy by to skončilo tak, že tam ulomím ještě něco dalšího.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon pro 5, 2016 9:30

scinkk píše:Jeste uvidim, jak se to osvedci treba pri sestupu volnym terenem, kor lesem.
Podľa mňa je práve toto jej silná stránka. Halo je dosť svetlé a primerane široké, aby dobre osvietilo blízke stromy a kríky, a hotspot je natoľko široký, aby presvetlil celý „tunel“ v strede. Takže výsledný dojem je rovnomerné osvetlenie bez toho, aby niekde vznikali rušivé diery alebo presvetlené plochy. S TIR optikou u Armyteku Wizard vzniká v strede tmavšia až tmavá diera, ten mierne zosilnený stred nestačí kompenzovať prírastok vzdialenosti.

Ale toto je naozaj individuálna záležitosť, nie každému tie pomery musia vyhovovať.

scinkk píše:Zkousel jsem v lese dosvit a stale mam k dosvitu dost pochybnosti, opet mi prisel jen o chlup lepsi nez HL21.
Môžeš urobiť nejaké spoločné beamshoty, plíz? Trebárs aj oproti stene plus zvrchu na stole kvôli uhlom... Čo si tak spomínam na Vachonovu HL21 (predtým, ako sa mu dvakrát pokazila :twisted: ), tak ten dostrel bol síce slušný, ale nijako výnimočný. A aj keď beriem do úvahy, že do halo posiela podstatne menej svetla ako Imalent, dosť sa mi nezdá, že by AA čelovka dosvietila tak ďaleko ako 700-lumenová 18650. Až tak široký ten hotspot Imalent fakt nemá :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » úte pro 6, 2016 14:03

Tak HR20 dorazil. Celnictvo se toho zřejmě nebálo, nebo nevim, ale každopádně krabička roztrhaná, všechno se uvnitř toho plastového pytlíku pohybovalo volně. Návod a dodák zmuchlanej na hadr. Čelovka nicméně vypadá nepoškozeně. Nabijí, svítí, přepíná. Všiml jsem si že na některých vygůglenejch obrázcích je součástí balení kovovej klips a dva náhradní těsnící kroužky. To sem tam neměl. Ztratilo se to při přepravě, nebo je to nějaký příslušenství navíc ?
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 14:09

Kovový klip nemusí byť súčasťou - ak si to teda kupoval na Gearbeste. Ale pokiaľ ti chýbajú aj náhradné krúžky - ktoré sú tam vždy, tak ti to asi vypadlo naraz, ono to je v spoločnom sáčku (ak je teda aj klip súčasťou balenia).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 17:24

Jo to se mi už taky stalo že do toho na celnici lezli a něco ztratili nebo se jim to líbilo :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod blam » pát pro 9, 2016 8:30

Zdravím,

potřeboval bych prosím poradit s výběrem čelovky.

Cena do 1200 Kč (může být i méně)

Požadavky:

-vodotěsnou (rybařím),

-lehčí na sport (běh, kolo),

-nárazuvzdornou (na cesty 1x týdně z hospody :lol: )

Zatím je favorit http://celovky.heureka.cz/fenix-hl23/ a nebo Armytek Tiara A1 a nebo jestli nevzít něco obyč https://www.alza.cz/sport/emos-phm0m1b0 ... 7QodnnQC_w

Děkuji za každou reakci a radu
Outdoorpanic
blam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 9, 2016 8:12

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » sob pro 10, 2016 11:22

ty neumíš čít, je tady toho dost na to, aby si si udělal obrázek co koupit, a co ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » sob pro 10, 2016 18:22

Chmeld4: já jsem tam měl i 2 těsnící kroužky i klips.

blam: ta Emos je noname Čína. Za ty prachy to ale udělá hromadu služby při nenáročných aktivitách. My máme pro kluky po osmdesáti kačkách tyhle https://www.alza.cz/sport/emos-hl-h0520 ... d=18856262 a svítí to za těch pár korun skvěle. Hele kup si Imalent HR20 - pár příspěvků (cca max 40) zpátky dával na něj odkaz wawrik i se slevovým kupónem. Je to dělo za pár kaček, plynulou regulaci při rybaření oceníš, zároveň u toho budeš mít i Li-Ion baterii 18650 (velká kapacita, mráz nesnižuje výkon) a dá se nabíjet pomocí microUSB přímo v čelovce, takže nemusíš kupovat nabíječku. Je to super volba za pár korun. Vodotěsnot neřeš. Normální déšť tomu nic neudělá a pod vodu s tím nepolezeš. Jinak já jsem se před 15 lety potápěl s nevodotěsnou LED čelovkou na 3xAAA - svítila i pod vodou, jen pak nešla zhasnout. Tak jsem vyndal baterky a čelovku nechal vyschnout. Funguje dodneška.
Naposledy upravil budo dne ned pro 11, 2016 0:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod xPetr » sob pro 10, 2016 21:35

Zdravíčko, krátký report k čelovce Fenix hp25r:
Jezdíme denně sjezdovku Hornspitz - Gosau za měsíčku i za naprostý tmy (bo když nesvítí měsíc nebo neni jinak jasno (že projede rolba) tak je fakt tma i na sjezdovce jak v jeskyni..)
Udávaných 1000 lumenů a dosvit až 187m na velký reflektor je asi reálný, rozhodně to dělá dostatečný kužel světla na svižnou jízdu dolů - přehled o terenu je parádní, světlo je ostré a při tomhle druhu cestování (pod nulou, venku) se ledka nepřehřívá takže jede na plný výkon celou dobu - s dodávaným akumulátorem 18650 s kapacitou 2600 mAh vydrží 4 sjezdy (co sjezd to cca 20min - čekáme na dvou úsecích na zbytek skupiny, světlo nevypínáme, pak 15 min na nejnižší výkon svícení cestou dom) pak uroveň nabití indikuje pokles pod 30% a to už pro jistotu nabíjíme (udávaný čas 1,5h na max výkon tedy asi souhlasí). Nabíjení souhlasí taky - je necelé tři hodiny, pohodlně přes usb kabel.. jediná "nevýhoda" - když se nedá pozor a posvítí se někomu do obličeje tak fakt nemá radost..

pocitové! srovnání přímo na sjezdovce s Fenix HL60R - hp25r větší kužel světla, větší dosah, teplejší, příjemnější světlo.. ta hl60 má pocitově! lepší konstrukci, u té hp25r mám trošku obavu z plastu který drží a nastavuje uhel kovového těla čelovky že se třeba "ošoupe" a čelovka nebude držet - ale to je možná jen "nezkušenost" s kvalitním plastem, tady jde fakt o světlo pro jízdu a ta je pro mě lepší u toho 25r..
srovnání s petzl myo - nejvyšší výkon petzlu (ne burst, bo je to na stlačení tlačítka) je srovnatelný s druhým nejnižším stupněm fenixa, takže petzl zustane jako čelovka na turistiku (já ho mám rád, mám ho déle, ale tuten fenix je výkonem uplně někde jinde a pro tento druh použití je prostě výkon zásadní..)

drobnost: fenix má odrazky zezadu což je fajn, člověk je vidět..
drobnost II: osvítí dostatečně větší plochu (příjemné přisvícení pro lyžaře před fenixem)

podtrženo sečteno za tu cenu dostane člověk s mírnou nadsázkou "den v krabičce" :)
k dokonalosti by stačilo aby šlo zapnout oba reflektory naráz, to široké světlo by tomu dalo další rozměr (což by teda bylo na ukor baterie, váhy atd) a ono to ve výsledku potřeba vlastně nejni..

Takže díky za tip, spokojenost.
xPetr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 3, 2014 14:58

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 22:31

:smt023 diky za report. Jsem rad, ze se to povedlo. Trochu jsem se bal toho, ze nejdou zapnout oba reflektory naraz, jelikoz to byl jeden z hlavnich duvodu doporuceni na lyze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » stř pro 21, 2016 9:28

Nitecore sa toho fakt nebojí, má zopár zaujímavých noviniek, sériu NU. Majú zabudovanú dobíjateľnú batériu a 100-stupňový rozptýlený kužeľ s mierne zdôrazneným stredom, takže dobré na blízke a stredné vzdialenosti. NU10 má 170-stupňový kužeľ, to je na blízku prácu alebo do kempu.

NU30 je pre outdoor asi najzaujímavejšia, má dostatočnú kapacitu aj na stredne dlhé treky (1800 mAh li-ion), dobrý výkon, indikáciu stavu batérie, kombináciu reflektorov - jeden na stredne dlhý dostrel a široký rozhľad, dvojicu diód s vysokou farebnou vernosťou (HighCRI) na blízku prácu, a ďalšiu dvojicu červených diód. 85 g.
NU30_EN_22[1].jpg

NU20 je na behanie, ale ako ľahká záložná čelovka by sa možno niekomu hodila aj na treky, veď váži dokopy 47 g. Veľmi prťavá. Má aj HighCRI verziu a výdrž asi ako AA čelovky. Zaujímavo riešené prekrytie spínača proti nechcenému zapnutiu.
NU20_EN_07[1].jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » stř pro 21, 2016 11:10

Ta NU30 vypadá hodně zajímavě, ještě je otázka cena (někde jsem našel za 40$, ale zatím se asi moc neprodává). U NU30 i NU20 mě zaujalo, jak je malý rozdíl ve výdrži při 180lm (22hod) a 36lm (25hod), u NU20 jsou ta čísla dost podobná. Přijde mi to podezřelé ve srovnání s čelovkami na AA nebo 18650, kde bývá zhruba poloviční výdrž u 180lm vs 36lm. Je to jen chyba v prezentaci a nebo si mylsíte, že ty údaje mohou být reálné? Jestli 90g čelovka zvládá 180lm 20 hodin, tak by to na běhání bylo hodně zajímavé (i když na běhání bude ten kužel asi zbytečně široký).

U NU20 mě potěšilo, že může být dobíjená za chodu, u NU30 to ale nezmiňují (vím, že čelovka s připojenou powerbankou není ergonomicky žádný zázrak, ale v nouzi to posloužit může)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » stř pro 21, 2016 11:19

Tie údaje budú preklep. A prvé dodávky u NU20/30 sľubovali 20. 12. Objednávky na žlté NU20 stornovali, vraj ju nebudú robiť, ostatné farby áno. Možno neskôr aj žltú.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 20:44

mitau píše:Je to jen chyba v prezentaci a nebo si mylsíte, že ty údaje mohou být reálné? Jestli 90g čelovka zvládá 180lm 20 hodin, tak by to na běhání bylo hodně zajímavé (i když na běhání bude ten kužel asi zbytečně široký).

Realne to urcite neni, diody s takovou ucinnosti neexistuji. Je ale divne, ze je to velmi podobne ve 4 ruznych tabulkach (u NU10 taky), to spis vypada na neco systematickeho, nez chybu. Ze by high mod nebyl regulovany tj. udaj by byl pri maximalnim nabiti a pak by to rychle klesalo jako u starych celovek? Kazdopadne to nepusobi moc duveryhodne a zrovna s touhle znackou tady porad otravovali spameri...

NU20 je ohavna, ale NU30 vypada zajimave. Skoda jen, ze ty pomocne diody maji polovicni ucinnost proti hlavni, aspon podle vydrze. Zajmalo by mne, jak moc dosiroka ty pomocne diody sviti.

mitau píše:U NU20 mě potěšilo, že může být dobíjená za chodu, u NU30 to ale nezmiňují

Je to tam, uplne na konci. Retains full functionality while being charged.

Premyslim, jestli bych si na delsi akci risknul vzit celovku, ve ktere se neda vymenit baterka. Powerbanka to castecne resi, ale tu mam na jine veci... potrebuju mit vzdycky celovku, ktera ma dost stavy na celou noc a to nejen ve strednim modu. Takze by se asi musela ke konci dobijet... No, v Kroniu pred par dny tvrdili, ze Fenix nahradu HL20/21 s difuzorem opravdu chysta, tak si radej pockam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř pro 21, 2016 21:20

mike píše: No, v Kroniu pred par dny tvrdili, ze Fenix nahradu HL20/21 s difuzorem opravdu chysta, tak si radej pockam.

Nemas tuseni cca kdy?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 21:24

Nemam a oni taky ne. Pry je to s Fenixem a terminama dost tezke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » úte pro 27, 2016 21:11

dudy píše:Tak mě Majk poprosil (no poprosil... zprudil :twisted: ) esli bych neshrnul zkušenosti z dlouhodobého užívání HL50.

A myslis, ze bys ji dal mlademu na tabor atp. Posledni funkci HL21 zacala blikat a asi pujde do kytek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 28, 2016 0:39

Podle toho, co psal pan Dudy o mladým, bych řekla, že by mu HL50 dal na tábor v případě, že by se jí chtěl zbavit :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř pro 28, 2016 8:08

Musím se ho zastat (jako mladýho), z posledního tábora falešnýho aliexpresáckýho Ledlensera H7 přivez, ale zas ztratil nohavici od odpínaček a z minulý skautský schůzky přišel a měl jednu botu svojí a druhou cizí.
Po kom to dítě je?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 28, 2016 13:18

Taky máme doma kalhoty s jednou nohavicí. Akorát, že náš mladej nebyl na prvním stupni ZŠ, ale na SŠ, když mu tu druhou nohavici někdo "ukradl" #-o. A po kom to má netuším, protože já přišla domů v cizích botách, jen když na mě v šatně žádné jiné nezbyly :|.

Booze, rozhodnutí, co dát mladýmu na tábor, by se u nás odvíjelo spíš od vlastností haranta než čelovky. Nějakou superčelovku nejspíš potřebovat nebude, tak hlavně, aby mě moc nevytočilo, až ji domů nepřiveze.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 28, 2016 15:33

dudy píše:Po kom to dítě je?

Sleduj sousedy a postaky, jestli nemaji kazdou botu jinou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » pát led 6, 2017 23:14

V katalogu Fenixu na 2017 je docela zajímavá HL26R, celkem podobné NU30 akorát bez červeného modu. Stejná váha, nabíjecí přes USB, reflektor + 2 boční LEDky na široké světlo. Navíc Fenix má docela pěkné režimy a podle časů narozdíl od Nitecore uchladí i 130lm:
spotlight: 500lm 1,5hod; 130lm 6,5hod; 70lm 13hod; 30lm 17hod
široké: 40lm 16hod, 4lm 150hod, blikání
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob led 7, 2017 4:54

Dobry :) Libi se mi podstatne vic, nez ta od spameru. Rozumejsi rezimy, efektivnejsi diody na blizko. Vypada, ze by to mohla byt fajn celovka na jednodenni a vikendove akce. Skoda, ze kuzel je porad jeste moc siroky a ani 130 lm nedosviti tak daleko, jako HL20 na 90 lm, na to je potreba az turbo na 500 lm... Je ale pekne videt, jak se zvysila efektivita LEDek. Kdyz to prepocitam na stejnou kapacitu baterek, tak HL26R vydrzi na 70 lm svitit tak dlouho, jako HL20 na 50 lm, to je celkem pokrok.

Katalog je tady. Doporucuju stahnout samostatne a ne do prohlizece, PDFko je velke a neoptimalni. Libi se mi, ze zacali uvadet dosvit pro vsechny mody, pak uz se daji celovky rozumne porovnavat. Vypada to, ze cisla odpovidaji vzorci, co jsem pred casem vykoumal tj. ze pomer dosvitu se rovna odmocnine pomeru lumenu.

Zajimava je jeste HP30R, kdo chce poradnou celovku s baterkama v kapse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod iggi » úte led 10, 2017 13:40

Moje skúsenosti s celovkami.
Začínal som klasicky s Petzl - klasicke diodky, potom som kupil Tikka XP a vytesoval sa aka je silna.
Potom som pochopil že to je bludička.
Žene som kúpil Fenix HL30 - výborná, kužel široký, skvelá na chodzu, kemp atď.
Ja som používal na hlave pripnutú Zebru SC600w. Baterka je to skvelá, ale na čelovku sa pre mna nehodí. Hlavne koli malému rozptylu.
Teraz používam Skillhunt H03 nw.
Najlepšia čelovka akú som kedy mal. Vynikajúco vyhotovená, krásne rozptyluje, dobrá farba svetla, ľahké ovládanie.
Čiže si už nemusím požičiavať Fenixa HL03 už mám svoju poriadnu.
Môžem spraviť beamshoty. Mám rôzne svetlá, čelovky.
Čiže odporúčam Skillhunt H03nw - cez gearbest za 29€
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » pon led 16, 2017 13:54

Nemá uz nekdo toho noveho Armyteka V3 ? Pisou ze by mel byt odstranen problem s max vykonem. Tak jak dlouho to zvlada tu max palbu ? Pokud nebude venku zrovna -30C :mrgreen:
Armytek Wizard Pro v3 XHP50 Magnet USB

Ten vykon 1800 lum / 1674 lum u teplejsi 4000 K vypadá lákave :((
Na ledshop.cz jsou vsechny skladem. 350kc priplatek za USB verzi taky neni hrozny. Nabijeni primo z powerbanky by se mohlo hodit. 3K za celovku je uz dost... zase je v cene alespon 1x 3200mAh 18650 baterka :roll:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon led 16, 2017 14:05

Mám Pro V3 warm, len bez USB, vyšla ma v zľavách na zhruba 65 € aj s KP 3500 mAh batériou. Ale koľko to vydrží na 1800 lm neviem, je to nezmyselne silné svetlo. Úplne mi stačí tých 900 lm, a to mi pár minút, kým som to potreboval, vydržalo. Najviac tuším 10 min, žiadny stepdown som si nevšimol - čo ale neznamená, že nebol :D

Btw, príde mi neprakticky veľká - masívna a ťažká. Pre mňa na treky už cez limit.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » pon led 16, 2017 14:53

Aha no prave ta V2 to asi umela jen v sekundach.... Asi nejaky spatny teplotni cidlo.
Moje prvni Zebralight umela taky boost jen 120sec druha uz je jen omezena teplotou. Coz jsou urcite desitky minut. Takze tady to bude podobne... \:D/

Velka a tezka ??? Vzdyt to ma + 20g stejnou hmotnost jako napr Zebralight ne ??? Stou bude srovnatelna ne ? Cca 140g vc popruhu a baterky..... Me prijde dost minimalisticke. Oproti kravam s baterypackem rozhodne :mrgreen:

No cena bude urcite v zahranicci levnejsi. Jen u takove drazsi veci bych si priplatil za bezproblemovou zaruku v Cr. Zrovna ty si myslim psal,ze si reklamoval i zebru :((
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon led 16, 2017 15:27

Jo, a reklamoval som aj Wizarda, ale nechcelo sa mi byť bez čelovky, keď ju potrebujem, tak som si zle vyrezaný závit - kvôli ktorému bol zlý kontakt s uzáverom - zbrúsil sám. Inak bola reklamácia bez problémov, preplácajú aj poštovné do 15 USD. A keď som pindal na poštu a rýchlosť, napísali mi, nech ju pošlem slovenskému distribútorovi, pritom som ju kupoval v Číne. Za mňa je armytekovský user support na jednotku.
WizzardThread.jpg

S tou veľkosťou je to individuálne, Wizard je pre mňa už cez limit, Zebry aj Imalent HR20 tesne pod. Ale pokiaľ je človek zvyknutý na čelovky s batterypackom, asi mu to vadiť nebude :D Wizardov kužeľ je skvelý na blízke a stredné vzdialenosti - doma a do auta. A keď treba, vďaka tým 1800 lm dosvieti cez 100 metrov - akurát v prírode kvôli širokému kužeľu dosť oslňuje tá časť kužeľa blízko na zemi, takže v diaľke vidím prd :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » pon led 16, 2017 15:55

Mám Wizard V2 a maximální výkon u mě teda rozhodně není otázkou vteřin ale spíše minut. Měl by mít čidlo proti přehřátí. Když je chladno nebo třeba běžíš, tak se mi to chladilo v pohodě a asi jen párkrát se mi stalo, že se snížil výkon kvůli přehřátí. Otázka je zda vůbec okem pořádně poznáš 1200lm a 1600-1700. Zas tak často ale na plný výkon nesvítím, když totiž někomu posvítíš do obličeje, tak ti opravdu nepoděkuje.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky