Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 21:44

Co je nepouzitelny? 12 hodin pri 30 lm mi prijde naprosto skvele a vic vetsinou neni potreba dyl, nez na par minut. Opet jednou nevis, o cem mluvis. Kdo jednou vyzkousel celovku s regulaci, tak uz zadnou vykopavku bez ni chtit nebude. Zadna specialita, spis budouci standard. On je totiz strasny rozdil, kdyz se muzes spolehnout na to, ze ti celovka sviti porad stejne, nez kdyz ti dlouhe hodiny postupne skomira. Taky mi jednou takhle na pozdim v Alpach svitila porad dostatecne a pak se posledni den najednou vecer udelalo hnusne a ja se hodiny motal v neznamem terenu a nemohl najit cestu jen proto, ze mi celovka svitila na par metru. Nakonec jsem spal nekde v lese kousek od chaty s luxusni verandou, kterou jsem proste nenasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » úte úno 15, 2011 21:53

@mike: jako obvykle, přečte si diskuzi, a aniž by věděl o čem mluví, vyvozuje závěry. a ještě tomu říká názor, takhle večer je to ale pro zasmání dobrý.

@deckardph: sry jen můj osobní názor
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 22:35

A protoze to u nich na vesnici jeste nikdo nema, usoudi, ze jde o specialitu na specialni aktivity ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deckardph » úte úno 15, 2011 23:33

Na turistiku ani horolezectví nejni potřeba žádnejch 300 lm a kupovat si takhle drahou čelovku abych nakonec svítil 30 lm ? :lol:
Mimochodem já už mam asi 2 roky čelovku s regulací konstantního výkonu :-..
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 23:50

30 lm po ztratach na optice, tedy rekneme 45 lm podle jinych. A 12 hodin, coz je dano spickovou LEDkou. Bavime se o H51, ktera ma maximalne 200 lm, ne 300. Coz sice normalne potreba neni, ale obcas se muze velmi hodit. Navic vnimani svetla neni linearni, takze to az zas tak sileny vykon neni.

Jestli neco podobneho mas, tak fakt nevim, o cem mluvis. Ono asi bude klic v tomhle, jako obvykle, ze? ;-)

deckardph píše:kupovat si takhle drahou čelovku

Mne tedy $64 tj. ~1150 Kc nijak drahe neprijde, zvlast ve srovnani s bezne dostupnyma celovkama od Petzlu u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod kejklir » stř úno 16, 2011 11:36

sobb píše:nepoznáš, právě proto se ptám, jestli neměl někdo možnost porovnat :wink:
2,5 lm bude do stanu dobrý, 0,2 je možná na to, abych se v noci potmě nebála :ú :mrgreen:


mi ten nejslabší výkon 0,2 lm ve stanu v pohodě stačil a hlavně je to perfektní na noční čtení, případně orientaci v mapě. je to úplně akorát, aby to papír osvítilo a přitom neodráželo zbytečně světlo do očí... :o)
při nočním pochodu se pak hodilo i nejsilnějších 200lm. s tím fenixem ale bohužel srovnání nemám. měl jsem před zebrou jen nějakou noname čelovku z tržnice.
kejklir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 12, 2009 21:21

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř úno 16, 2011 17:58

kejklir píše:mi ten nejslabší výkon 0,2 lm ve stanu v pohodě stačil
stačil na co? dá se při tom třeba i uvařit? (sice náš vařič ovládám i po hmatu, ale přece jen ... :mrgreen: )
jinak to zní dobře, by znamenalo další výrazné ušetření energie a tudíž velké plus proti fenixovi
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Skeidži » pát bře 4, 2011 20:36

Já mám zebru SC50W a nejslabší režim 0,6lm jsem ve stanu používal, když jsem něco potřeboval najít ve věcech. A to jsem si jěště říkal, že by to mohlo být tak 0,3lm, to by mi vyhovovalo.
Skeidži
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 15, 2011 19:44

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vomackav » pát kvě 6, 2011 8:42

Po precteni x prispevku jsem se rozhodl pro zebru h51. Doufam ze budu spokojenym uzivatelem. Riskl jsem to pres ebay, uvidime jak dlouho to potvra a jak se na to budou tvarit celnici.
vomackav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 26, 2009 13:49

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod 1970 » úte zář 27, 2011 22:02

Pořizuji novou čelovku na běžky, přečetl jsem všecho od začátku, ale stejně bych se rád zeptal. Doporučili byste Zebra H51 nebo Fenix HL21 (1xAA), nebo raději s většími bateriemi Led Lenser H7 (3xAAA) nebo Fenix HP11 (4xAA)? Preferuji baterie na čelence, zdroj na kabelu se mi nechce tahat.
1970
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 27, 2011 21:47

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod zoul » stř zář 28, 2011 6:36

Celovku na tri AAA bych uz si nekoupil. Lichy pocet baterii je opruz pri nakupovani a nabijeni a mikrotuzkove baterie nemuzu v pripade potreby vytahnout z fotaku nebo GPS.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » stř zář 28, 2011 7:40

Jj přesně tak,ideální je na 1 či 2 AA (i když na 2AA o žádné asi nevím :? Fenix kdysi něco chystal, ale myslím, že se prodávat nezačala). Pokuď jsem u zdroje el. nebo jedu jen na víkend tak je dle mě ideální čelovka na jeden lion akumulátor 18650. Taktéž na kolo či běžky :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod nebulus » stř zář 28, 2011 9:19

V zime batérie trpia zníženou kapacitou, takže ak majú byť vonku, tak by som volil silnejšie napájanie ( 4xAA ). A vyšší výkon sa tiež môže hodiť.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod zaba86 » stř zář 28, 2011 12:18

Na běžkách běhám se Zebrou H51 a je to super. Dělám s ní i při nočních na stožárech a taky super. Mám ji neustále v batohu a taky super. Prostě za ty peníze za které se dá sehnat je to výborná čelovka. Měl jsem Petzla, Vartu, Primuse i Black Diamonda. Zároveň jsem měl i no-name čelovku z decathlonu (mimochodem po zebře druhá nejlepší čelovka a hlavně za pár korun). Všechny jsem je rozdal po rodině, ať si můžou kdykoliv posvítit. Teď mám jen Zebru, v kapse mám náhradní baterky v uháčkovaným pytlíčku od přítelkyně, aby na ně nešel mráz tak z ostra a funguje jak má. Pro Zebru hraje kvalitní provedení, vodotěsnost, velikost a světelné režimy. Jediné co může někomu vadit je trochu halo efekt, ale kdo svítí do dálky, tak spíš hledá něco konkrétního a zvýrazněný střed je lepší. A kdo potřebuje spíše rozptýlené světlo kolem sebe, tak si přepne na nižší režimy a je to tak v pohodě. Na běžkách, když už mě tedy chytne tma, běhám se zapnutým středním režimem a jen občas si přisvítím tím maximálním. Měl jsme v ruce v prodejně Kronium i Phenixe, ale nepřesvědčil mě tak jako Zebra. Proto Ti doporučuju jí. Nicméně je to jen můj názor a spousta lidí Ti řekne úplně něco jiného :) Hodně štěstí při výběru.
Uživatelský avatar
zaba86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 29, 2009 10:55
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř zář 28, 2011 13:47

zoul píše:Celovku na tri AAA bych uz si nekoupil. Lichy pocet baterii je opruz pri nakupovani a nabijeni a mikrotuzkove baterie nemuzu v pripade potreby vytahnout z fotaku nebo GPS.


Dovolím si rozdat nevyžádanou radu. Ohledně nabíjení lichého počtu aku a nejen toho, ale hlavně šetrného a ohleduplného zacházení s nima, z vlastní zkušenosti vřele doporučuju Voltcraft IPC-1L ...... a koukám, že je zlevněná, já ji kupoval ještě za něco málo přes litr. Od té doby, co ji používám, jsou na tom naše nabíjecí akumulátory mnohem lépe a narozdíl od těch "zásuvkových nabíječek" nejsou zničené.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod zoul » stř zář 28, 2011 13:54

Přesně tu mám :) Jsem s ní velmi spokojený, akorát že když nabíjím tři AAA, nemůžu k nim už přihodit třeba další dvě AA pro GPS. Plus se mně jedna AAA zbytečně válí v šuplíku.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod 1970 » stř zář 28, 2011 20:35

zaba86 píše:Na běžkách běhám se Zebrou H51 a je to super. Dělám s ní i při nočních na stožárech a taky super. Mám ji neustále v batohu a taky super. Prostě za ty peníze za které se dá sehnat je to výborná čelovka. Měl jsem Petzla, Vartu, Primuse i Black Diamonda. Zároveň jsem měl i no-name čelovku z decathlonu (mimochodem po zebře druhá nejlepší čelovka a hlavně za pár korun). Všechny jsem je rozdal po rodině, ať si můžou kdykoliv posvítit. Teď mám jen Zebru, v kapse mám náhradní baterky v uháčkovaným pytlíčku od přítelkyně, aby na ně nešel mráz tak z ostra a funguje jak má. Pro Zebru hraje kvalitní provedení, vodotěsnost, velikost a světelné režimy. Jediné co může někomu vadit je trochu halo efekt, ale kdo svítí do dálky, tak spíš hledá něco konkrétního a zvýrazněný střed je lepší. A kdo potřebuje spíše rozptýlené světlo kolem sebe, tak si přepne na nižší režimy a je to tak v pohodě. Na běžkách, když už mě tedy chytne tma, běhám se zapnutým středním režimem a jen občas si přisvítím tím maximálním. Měl jsme v ruce v prodejně Kronium i Phenixe, ale nepřesvědčil mě tak jako Zebra. Proto Ti doporučuju jí. Nicméně je to jen můj názor a spousta lidí Ti řekne úplně něco jiného :) Hodně štěstí při výběru.

Díky za zkušenost s H51. Já ji v praxi neviděl a přestože podle obrázku vypadá velmi kvalitně zpracovaná, trochu jsme se bál, že moc nesvítí.
1970
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 27, 2011 21:47

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod zaba86 » čtv zář 29, 2011 8:44

Svítí až až. Když zvolíš max. režim tak je vidět tak daleko, že i na rychlejší sjezdy ve stopě to je zbytečný. Opravdu nejvíc používám oba střední režimy, na přesuny po svých používám ten silnější z toho nejslabšího režimu a jen málokdy zapnu ty režimy nejsilnější. Zpracování je opravdu perfektní, nenašel jsem zatím na ní po roce používání ani jednu chybku.
Uživatelský avatar
zaba86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 29, 2009 10:55
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » sob pro 17, 2011 23:43

Tak jsem se rozhodnul koupit Zebralight H51, je ňáký jiný rozdíl mezi Zebralight H51W Cree XP-G nebo Zebralight H51F Cree XP-G nebo Zebralight H51 Cree XP-G kromě lumenů?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » ned pro 18, 2011 17:10

Přípona w značí teplejší bílou 4300K (místo 6100~6300K) a přípona F značí rozptýlené světlo (F jako flood). Jestli chceš rozptýlené světlo, tak doporučuju kouknout i na ty nové H501, mají jiné úrovně intenzity světla, umí používat i 3.6V Li-ion a jsou lehčí.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2011 17:11

moc díky, kterou by si viděl jako nejlepší na turistiku?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » ned pro 18, 2011 18:33

Na turistiku ber teplejsi odtien. Pri svieteni na bielu stenu vyzeraju tie chladne odtiene silnejsie, ale ked s tym svietis na spadane listie alebo na mokru cestu, alebo na kombinaciu oboch, tak so studenym odtienom az nechapes ako malo vidis. Technicky teple odtiene produkuju menej svetla (80-90% lumenov oproti studenemu), ale vdaka teplemu spektru v uvedenych podmienkach uvidis viac.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » ned pro 18, 2011 19:04

Mimochodem, jsem si myslel že Fenix HL 20 a HL 21 je pouze vizuálně mírně odlišné totéž, ale omyl.
Tesil má čerstvě HL 21 a poté co hudral, že musí běhat s difuzééérem jsme to začli zkoumat a fakt: HL20 (stará) má reflektor "pomerančová kúra", takže ten kužel je podstatně rozptýlenější a použitelný na běh i bez rozptylky, kdežto HL21 (nová) svítí dál, ale má takový docela slabý koma (na běh) a pekelnej mrňavej hotspot na vypálení vočí, takže se rozptylce nevyhneš. Kromě toho stará má podstatně teplejší světlo, šacoval bych ho tak na 4200-5000K, nová táhne citelně domodra, tak těch 6300K bych řek.
Takže bacha na to. Nová HL 21 spíš na hledání značek než na běh! Anebo nutnost použití kurvítka (rozptylky).
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2011 20:00

podle toho co píšete, tak by byla na turistiku nejlepší Zebralight H31W? http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_516.html, i tady v tom porovnáni se jeví nejlépe http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=1&mode=0
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2011 20:38

dají se někde jinde v Praze koupit čelovky Zebralight než v http://www.kronium.cz Římská 20, Praha 2?
Naposledy upravil fps dne pon pro 19, 2011 7:25, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » ned pro 18, 2011 21:09

@ryba: Tak záleží jak rychle chceš běhat, já ho měl na Pražské stovce, kde jsem běžel max 6min/km při sebězích a šlo to celkem dobře, ale je pravda, že ten střed má hodně přesvětlenej. Vadí mi to na kole, kde to světlo furt poskakuje, když člověk najede na nějakej hrbol. S difuzerem mi ale zas přijde, že to svítí o hodně méně. Předtím jsem měl petzl myobelt xp, což byla celkově čelovka na houby, ale difuzér teda měla o dost lepší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » pon pro 19, 2011 11:55

fps píše:podle toho co píšete, tak by byla na turistiku nejlepší Zebralight H31W? http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_516.html, i tady v tom porovnáni se jeví nejlépe http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=1&mode=0

Zebralight H31W bohužel odpadá z výběru, protože se do ní dává pouze baterie typu CR123A (3V, fotobaterie) nejdou tam 1,5V.
Takže dilema přetrvává, jakou čelovku na turistiku koupit? Fenix HL21 R3? u té mě odrazuje bílý difuzér pro rozšíření světelného kuželu? taky nikde není napsáno jaký má odstín bílé? nebo koupit Zebralight H51W? ta vycház z těch třech na fotkách v http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=3&mode=0 nejhůř, ale má neutrálním odstínem bílé (teplota barev 4200K), což by mělo být lepší na turistiku? nebo koupit Zebralight H51? ta má ale teplota barev 6100-6500K, což na turistiku do přírody prý není ono?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » pon pro 19, 2011 15:27

ten test je nějakej divnej, nikde jsem tam nenašel, jaký používají baterky, rozhodně se podle toho nedá řídit jen tak.

Zebra H31W 103lm
Zebra H31W 189lm
Zebra SC60W 96lm
Zebra SC60W 96lm
Zebra H51W 86lm
Zebra H51W 172lm
- když si uděláš porovnání těchhle šesti snímků, které mají všechny stejný LED modul, a zvlášť se mrkneš na poslední dva, kde se liší jenom režimem, vyjde ti, že pravděpodobně používají mizernou AA baterii. CR123A taky pokulhává a jediná 18650 nemá problém tu LEDku utáhnout. Do té H51 to chce něco opravdu kvalitního, AA Eneloop XX nebo tak - rozhodně ne alkalický, byť by byly sebekvalitnější.

Kdyby začali dělat H600w, šel bych do ní bez váhání (18650tek mám doma přehršel a nabíječky dvě)
A uvažuju nad H501w...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2011 19:16

Ryba píše:Mimochodem, jsem si myslel že Fenix HL 20 a HL 21 je pouze vizuálně mírně odlišné totéž, ale omyl.
...
Takže bacha na to. Nová HL 21 spíš na hledání značek než na běh! Anebo nutnost použití kurvítka (rozptylky).

Hmm, takze opet, kazda zmena je k horsimu. To je tak, kdyz se vylepsuje neco, co vylepsit nepotrebuje. Aspon mne teda prijde sviceni u HL20 skoro optimalni. V nenarocnem terenu svitim na dalku bez difuzeru a v narocnejsim dam difuzer, abych videl kolem sebe. Treba pri splhani po zasnezenych skalach jako vcera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » úte pro 20, 2011 16:52

fps píše:
fps píše:podle toho co píšete, tak by byla na turistiku nejlepší Zebralight H31W? http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_516.html, i tady v tom porovnáni se jeví nejlépe http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=1&mode=0

Zebralight H31W bohužel odpadá z výběru, protože se do ní dává pouze baterie typu CR123A (3V, fotobaterie) nejdou tam 1,5V.
Takže dilema přetrvává, jakou čelovku na turistiku koupit? Fenix HL21 R3? u té mě odrazuje bílý difuzér pro rozšíření světelného kuželu? taky nikde není napsáno jaký má odstín bílé? nebo koupit Zebralight H51W? ta vycház z těch třech na fotkách v http://fonarik.com/test/indexen.php?mod ... e=3&mode=0 nejhůř, ale má neutrálním odstínem bílé (teplota barev 4200K), což by mělo být lepší na turistiku? nebo koupit Zebralight H51? ta má ale teplota barev 6100-6500K, což na turistiku do přírody prý není ono?

po několika denním zjišťování jsem došel k závěru, že asi nejlepší volba bude Fenix HL21 R3, i když původně byly mými jasným favority čelovky od Zebralight, Zebralight H51 dosvítí daleko, ale má úzký světelný kužel, Zebralight H51F má zase široký a plynulí světelný kužel, ale nedosvítí moc daleko, takže by bylo nejlepší mít na hlavě Zebralight H51F i Zebralight H51, což je samozřejmě nesmysl, proto mi vychází jako vítěz Fenix HL21 R3, stačí nasadit bílý difuzér pro rozšíření světelného kuželu, a z úzkého světelného kuželu který svítí hlavně do dálky, je rázem široký a plynulí světelný kužel, nechápu proč nemají čelovky od Zebralight něco podobného, aby jedna čelovka od Zebralight svítila do dálky, a po drobné upravě nebo přepnutí svítila více do šířky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky