Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 2:33

Zapomnel jsem: jo, lumeny se odhaduji hodne blbe. O to mi presne jde, ze se v pohode seknes o desitky procent, takze spotrebu neodhadnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » stř lis 14, 2018 2:40

Programovani na pocitaci (a nove modely i pres aplikaci na Androidu) umeji celovky Petzl s reaktivnim svicenim Tikka RXP/Reatic/Reatic+/Nao. Sam dokonce mam Tikku RXP, kterou jsem si koupil na vecerni/nocni behani a na kratke akce se mi reaktivni rezim osvedcil, Pouzivam ji i do hor, protoze jinou odbrou celovku nemam, ale tam bych byl radeji za nejakou lehci a jednodussi jako jsou Fenixy.

Zarazky na mechanickem krouzku u Imalentu si umim perdstavit, ale jejich nastavovani by byl uz pekny konstruktersky orisek (kam se ztratil po ceste KISS?) a za tu slozitost a vahu by to asi nestalo. Ale dve rozumne umistene zarazky by urcite pomohly.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 2:55

Programovat v terenu mobilem celovku by mohl byt dalsi level :D Pote, co jsem posledne v Alpach sedel vecer u rozcesniku vysoko nad udolim a kupoval na mobilu jizdenku na vlak :twisted:

Mozna by to nebylo tak tezke, uz jsem neco takoveho kdysi videl, ale je fakt, ze sehnat nekoho, kdo umi navrhnout jemnou mechaniku, uz asi nebude jednoduche.

KISS ma i svou druhou pulku. Tenhle (asi mnou lehce zpotvoreny) citat je myslim od Einsteina: Keep it simple. As simple as possible but not simpler. Jde o to, ze kazdy problem ma svou inherentni slozitost, pod kterou nemuzes jit, jinak uz reseni nebude dostatecne (tohle je strasne tezke vysvetlit nekterym kolegum programatorum, jsou lidi, co to nepochopi, ani kdyz jim to nakope).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 3:06

A vubec. Co takhle nastavovat vykon celovky primo z mobilu? Pekne na displeji, kde byly lumeny byly hned videt a k tomu i zbyvajici kapacita baterky a jak jeste dlouho vydrzi na nastaveny vykon svitit, kolik zbyva do svitani a jestli celovka vydrzi... :-..
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř lis 14, 2018 6:26

Tak si sviť mobilem.
Tam to všechno máš.
Akorát nemá tisíc lumen...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » stř lis 14, 2018 13:37

Kup si Petzla Reatic :twisted:

Vazne, nejdriv mi BT prisel jako blbost, ale presny stav baterky a vlastne i nastavovani rezimu by se obcas hodilo. Takhle obcas zapomenu "bezecke" rezimy na turistiku (ano, jsem geek a pouzivam dve ruzne nastaveni rezimu) a na horach to nemuzu zmenit.

Ja taky netvrdim, ze KISS musi jit do extremu, ale aby si ta jemna mechanika mela podobnou odolnost jako bezne celovky, tak by to muselo byt fakt neco dobre vymakane.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 17:17

Casem budou mit celovky vlastni inteligenci a hlasove ovladani. Hej, celovko, 150 lumenu! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř lis 14, 2018 18:24

To sem měl už před sedmi lety.
Sem nes mladýho na koníčka a šikanoval ho:
Rozsviť, zhasni, ztlum to... a von přepínal.
Akorát mi u toho málem ukroutil kedlubnu.

P.S.: A mazej spát. Na Tebe je brzo...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 18:36

Co? Kdo? Ja? Dneska mne predcasne vzbudil permonik, co jsme si ho najali na opravy v baraku :roll:

dudy píše:Akorát mi u toho málem ukroutil kedlubnu.

Mozna si myslel, ze te ridi a v podstate mel i pravdu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř lis 14, 2018 18:45

Myslíš jako dálkově ovládanej servomotor?
Páč mě, ve skutečnosti, řídí jeho matka.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 18:50

Jo, dalkove ovladani. Mozna pres telepatii, zensky se nezdaj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv lis 15, 2018 13:33

No že ani ten smajlík nebude stačit, to mě teda fakt nenapadlo :mrgreen:

PS: na tu čárku si posvítíš tou starou čelovkou. :roll:

PS2: hele a kdyby to PS nestačilo, tak ještě takhle :lol:
Přílohy
sarcasm.jpg
sarcasm.jpg (14.63 KiB) Zobrazeno 9706 krát
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv lis 15, 2018 19:01

A proc myslis, ze jsem tam dal smajlik ja? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv lis 15, 2018 20:25

Jo, lumeny se fakt odhadují blbě, si pamatuju, jak jsem ještě na staré HL21 měl nastaven ten nejsilnější režim a myslel, že mám střední. Všiml jsem si toho až po nějaké době a jak na potvoru jsem si s sebou zapomněl náhradní baterku, takže jsem pak zbytek noci musel svítit na 3lm z obavy, že když budu svítit na střední mód, tak mi to zhasne úplně.

S příchodem regulovaných čelovek je super, že člověk ví, jak dlouho čelovka vydrží na jakém stupni. Imalent s regulací by mi tohle úplně rozhodil, prostě žádná jistota. Pokud někdo chodí jen tak sem tam večer na procházky a je mu jedno, kolik náhradních baterek nese, tak to asi není problém, ale na vícedenní akci pak můžeš zůstat poslední dny bez světla.
Stejně tak u těch reaktivních petzlovek není jisté jak dlouho vydrží, protože mění intenzitu podle toho kam koukáš. Tam je vyzkoušené, že u běhu vydrží méně než při chůzi a lidem, co běhají rychle, se vybije rychleji, než těm, co běhají pomaleji. Je to tím, že při rychlém běhu se prostě člověk dívá více do dálky a čelovka více svítí a je to rozpoznatelný rozdíl. Takže při použití takové čelovky si pak musí každý asi vyzkoušet sám, jak dlouho mu to vydrží a potom před akcí zvažovat jak je ve formě a jak rychle poběží anebo si vzít zásobu náhradních baterek. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv lis 15, 2018 20:26

Ze zvyku. To je jasný :-$
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv lis 15, 2018 23:00

@oodoow: je to reaktivni sviceni k necemu dobre? Tj. pomaha ti nebo je spis na zlost? Prijde mi, ze by mi vadilo, kdyby celovka svitila kazdou chvili jinak, ale vyzkousene to nemam. Treba u mobilu mi adaptivni jas podle okolniho svetla obcas vadi a obcas bych byl nejradeji, kdyby se na to vykaslal :)

BTW, co to udela v mlze? Dneska prisla od Vltavy docela husta, a tak jsem delal pokusy. Ze je svitilna v ruce lepsi, nez celovka, mne neprekvapilo, ale ze je lepsi svitit min, nez vic, trochu jo. Mel jsem Fenix E05. Nejnizsi mod tj. 8 lm v pohode, s tim chodim normalne a akorat si vidim pod nohy, abych do neceho neslapl. V mlze skoro zadny rozdil. Na stredni mod 25 lm uz jsem pred sebou videl bilou stenu, jeste se to dalo, ale uz to bylo horsi. Nejvyssi mod 85 lm se ale nedal. Bila stena uplne oslnovala a videl jsem houby. Cekal bych, ze cim vic svetla, tim dal mlhu prosviti, ale ne, min (a niz) je lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát lis 16, 2018 0:30

@mike: Nevím, já to nikdy nepoužíval, nemám rád zbytečný věci navíc, který se můžou pokazit a ještě k tomu mám averzi k petzlu, bo jsem měl kdysi jejich čelovku. :twisted:
Je to ale celkem populární, takže si na to určitě jde zvyknout. V mlze pokud vím, tak to svítí míň, protože si to asi myslí, že jsi blízko stěny. Stejně tak když tomu posvítíš do toho senzoru, tak do dotyčnému zhasne. :D Taky někde psali, že pokud se při výdechu dělá pára od úst, tak světlo s každým výdechem zakolísá, prostě super featura.
V mlze je opravdu nejlepší držet světlo co nejníž, však se i prodávají opasky, na které si čelovku připevníš a pak svítíš vlastně od pasu blíž k zemi. Možná bys to s ještě větším světlem prosvítil, určitě je na to lepší mít čelovku se zesíleným středem, jako byl ten starej hl21 třeba.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát lis 16, 2018 1:04

Jo tak, myslel jsem, ze ji mas. Spravne, Petzl a jine patentove trolly bojkotovat [-(

oodoow píše:Taky někde psali, že pokud se při výdechu dělá pára od úst, tak světlo s každým výdechem zakolísá

:D to bych asi jeste venku hledal, jak se to vypina a kdyby to neslo, tak by letela do popelnice.

oodoow píše: Stejně tak když tomu posvítíš do toho senzoru, tak do dotyčnému zhasne.

Jeste lepsi. To je skoro jak helium na iPhony, jen ne tak trvale :twisted: Mohly by se poradat souboje celovek. Posvitili by proti sobe a vyhral by ten, komu by reagovala pomaleji. Druhy by byl slepy a celovka mu nesvitila ;-)

oodoow píše:V mlze je opravdu nejlepší držet světlo co nejníž, však se i prodávají opasky, na které si čelovku připevníš a pak svítíš vlastně od pasu blíž k zemi. Možná bys to s ještě větším světlem prosvítil, určitě je na to lepší mít čelovku se zesíleným středem, jako byl ten starej hl21 třeba.

Neni mlha jako mlha, tahle byla docela husta. Zazil jsem sestup v Alpach do inverze s HL20, kdy jsem ji musel nest v natazene ruce u kolen, jinak jsem nic nevidel. Nenapadlo mne, ze bych mohl zkusit nejnizsi mod, mozna by to bylo lepsi. Ale ani na nejvyssi neprosvitila. Opasek by nestacil a na noze by se to zas moc hybalo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » pát lis 16, 2018 1:36

Petzl RXP mam a na pravidelne nocni behani je to fajn. Rozsvitim na plny rezim a cely beh neresim intenzitu svetla. Asi by slo rosvitit naplno konstantni rezim a nemelo by to moc nevyhod, jen jsem k tomu nemel nikdy duvod. Navic takto clovek sviti rozumnym vykonem pod nohy a kdyz se podiva do vetsi dalky, tak se automaticky zvysi vykon. Nejvetsi vyhoda je podle me to, ze se automaticky upravuje siroky a uzky kuzel, takze pri pohledu pod nohy sviti siroka cocka a pri pohledu do dalky hlavne uzsi optika (alespon myslim, moc experimentu jsem s tim nedelal). Zmeny vykonu mi nijak nevadi, protoze ve vetsine pripadu to opravdu funguje jak ma. Obcas se neco nepovede (probihas skrz vetvicku a celovka na okamzik pohasne, protoze se pred ni dostane list, ktery odrazi vsechno svetlo do reaktivniho senzoru), ale neni to moc casto a zatim me to nikdy extra nevadilo.

S vydechovanim pary nemam az tak velky problem, i kdyz mam pocit, ze obcas to trochu zakolisa, ale neni to nijak strasne (jeste takove teploty nejsou, tak mam zkusenost jen z minule zimy a to bylo davno). V podminkach jako mlha, padajici snih atd. reaktivni sviceni nepomuze, ale tam nepomuze nic (krome sundani celovky do nizsi pozice).

Naprostou vetsinu casu svitim v reaktivnich a ne v konstatnich rezimech, takze zjevne reakivni sviceni nejak funguje. Jestli to stoji za slozitost celovky, slozitost ovladani a jestli by misto usporene energie reaktivnim svicenim nebylo lepsi vyhodit reaktivni senzor a misto usetrene vahy pridat vetsi baterii netusim.

Sam jsem celovku kupoval z druhe ruky za dobrou cenu a v te dobe to byla jedna z mala celovek na akumulator, coz pri pravidelnem behani je nejpohodlnejsi (jinak bych musel investovat do nabijecky, nabijecich baterek...)

PS: Beham v lese, reaktivni sviceni je specialne nedoporucovane na silnici, kde ti zasviti do celovky protijedouci auto a celovka zhasne :(
PPS: Ja jsem spokojen i s adaptivnim jasem na mobilu a nezaznamenal s tim zadne problemy, takze mozna akorat nejsem tak citlivy na podobne veci. Za me porad mnohem lepsi nez muset nastavovat jas na mobilu rucne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » pát lis 16, 2018 1:44

Ma to tri intenzity reaktivniho svetla, tri intenzity konstantniho svetla a cervene svetlo (jedno tlacitko na tyto tri volby a druhe tlacitko na prepinani v ramci techto skupin). Takze po zapnuti by stacilo jednim stiskem tlacitka celovku prepnout do konstantnich modu a mezi nimi pak druhym tlacitkem za behu prepinat, ale jak jsem psal - nejak automaticky zustavam u reaktivnich modelu.

Ovladani je trochu komplikovane a hlavne je otrava, ze je tezke poznat, v jak intenzivnim reaktivnim modu jses + obecne prepinani mezi reaktivnimi mody je jedina chvile ty ta reaktivni technologie je pomala (po prepnuti celovka zacne na minimalni intenzite a pak se rozsveci vic a vic dokud reaktivni snimac nerekne, ze to uz staci). Ono dava smysl, ze clovek mezi reaktivnimi mody zas tak casto neprepina, ale obcas to chce a pak je ztraceny v ovladani.

Akorat netusim, jak by to meli navrhnout lepe.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát lis 16, 2018 3:00

mitau píše:Ja jsem spokojen i s adaptivnim jasem na mobilu a nezaznamenal s tim zadne problemy, takze mozna akorat nejsem tak citlivy na podobne veci. Za me porad mnohem lepsi nez muset nastavovat jas na mobilu rucne.

Zalezi dost na konkretni implementaci. Na iPadu to maji (jako jednu z mala veci) dobre, celkem nemam potrebu do toho zasahovat a nevadi mi to. Na mobilu se to obcas rozjede a musim to rucne zmenit, jinak bud nic nevidim nebo mne to naopak rentgenuje. Vetsinou to ale celkem funguje a taky uz jsem si zvyknul.

mitau píše:reaktivni sviceni je specialne nedoporucovane na silnici, kde ti zasviti do celovky protijedouci auto a celovka zhasne

To by mi celkem vadilo, jelikoz pouzivam reaktivni sviceni na kkty, co kvuli chodci nehodlaji prepnout na potkavaci ;-) Posvitim jim do ksichtu a obvykla reakce je prepnuti 8) (50 lumeny, nez se toho nekdo chytne) ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod crowley » ned pro 9, 2018 14:31

Ahojte,

poprosil bych o tip na novou celovku. Primarne urcenou do hor (resp. to bude asi jeji neextremejsi vyuzititi), obcas i v zime, kde bych byl rad kdyby dokazala vydrzet svitit treba sest hodin i pri minusovych teplotach. Cena do 1500 Kc.

Diky
crowley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 9, 2018 14:18

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 18:18

To vydrzi snad kazda celovka, otazka je, jak moc bude svitit. Doporucuju, aby sis prosel tohle vlakno, tipu najdes dost. Asi bude nejlepsi cist odzadu. Pripadne si muzes vybrat neco tady: https://www.kronium.cz/led-svitilny-fen ... t_102.html.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod crowley » ned pro 9, 2018 19:48

To jsem udelal a zjistil jsem ze Petzl, kterz na eshopech je videt nejvic ne :)

Od Fenixu pak by to vychazelo na HL26R, HL50 ci HM50R...i kdyz je to Cina
crowley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 9, 2018 14:18

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 19:55

Spravne :)

Jo, tohle je rozumny vyber, ale misto HM50R zvaz HM51R. Lisi se v nekolika vecech a z toho je jedna velmi vyznamna. Tady je srovnani: https://www.kronium.cz/srovnani-celovek ... fo_86.html

Fenix je sice Cina, ale znackova Cina a o kvalitu se bat nemusis. U Kronia mas normalni zaruku a i kdybych mel vybirat jen podle kvality provedeni, tak Fenix proti Petzlu, BD a podobnym znackam, vyhraje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lacke » pát led 4, 2019 19:28

Zdravím :-),
prosil bych o pomoc při výběru čelovky. Přijde mi, že na trhu je spousta čelovek s velkým množstvím funkcí..., které se ale můžou pokazit, nebo jenom překáží... Proto jsem zastáncem jednoduchosti a od toho se odvijí i můj požadavek na čelovku... Měla by být spíše lehčí, dobíjená bateriemi AAA, nejlépe pouze dvěma. Svítivost a výdrž tak nějak normálně :-). Hlavně aby byla odolná (nerozbila se po pár použitích) a voděodolná (našel jsem např. jednu čelovku, která má voděodolnost IPX-8 a když jsem si o ní zjistil více, ukázalo se, že zatéká voda do prostoru s bateriemi...). Takže prostě jednoduchou čelovku s jedním čudlem, kterým zvětšuju a zmenšuju svítivost. Používáná na tůry do kopců atd. Cena kolem 1000kč nebo něco málo přes...
Děkuji předem za rady ;-)
Lacke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 24, 2011 14:41

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 4, 2019 19:32

Dve AAA je hodne nevyhodna kombinace, to jsem snad ani nikde nevidel. Co takhle jedna AA? Pak tve pozadavky splnuje treba Fenix HL23 (i kdyz uz je trochu starsi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » sob led 5, 2019 15:54

Dve AAA baterky mi prijdou jako blbost? Proc zrovna tyhle ? To uz radeji nabijeci AA. Nejlepe jeden clanek 186500. Nabijeci, dobra kapacita a vykon pro sviceni.

https://www.svitilny-fenix.cz/produkt/n ... m51r-ruby/

Me prijde treba tato zajimava. Mala, slusne sviti, nabijes ji pres usb pred akci, odolna.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned led 6, 2019 0:38

Mozna se spletl a myslel dve AA, to uz trochu smysl dava. Nenapada mne nic, v cem by dve AAA byly lepsi, nez jedna AA, naopak, jsou horsi ve vsech parametrech.

Jinak souhlas, ale celovky na 18650 uz jsou docela velke a nabijeci zas nejsou pro kazdeho. Maji sve plusy i minusy a osobne bych je videl jen na akce, kde se nemusi nabijet tj. s prehledem pokryjou maximalni mozna pouziti. Coz je tak vikend, ale tyden uz ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lacke » ned led 6, 2019 15:11

Zdravím :-),

ano skrz nabíjení jsem se spletl, nebo spíše lépe řečeno jsem typy baterií až tak neřešil. Každopádně děkuji za doporučení. Ze všech možností mi přijde nejvhodněší čelovka
https://www.kronium.cz/celovka-fenix-hl ... _1027.html
s tím, že bych dokoupil jako hlavní baterii
https://www.kronium.cz/dobijeci-usb-aa- ... _2035.html
a náhradní baterii, kterou bych měl při sobě
https://www.kronium.cz/lithiova-tuzkova ... od_76.html

Co si o této kombinaci myslíte?

Děkuji za rady ;-)
Lacke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 24, 2011 14:41

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky