Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 15, 2010 21:43

Nejsem Homer Simpson, kterému se na nefunkčním trenažéru velína A-elektrárny skoro podařilo dosáhnout Čínského syndromu :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod jirik » stř pro 15, 2010 23:24

mike píše:Dik za potvrzeni, jsem si rikal, jestli mi neco neuniklo ;-) Srovnavals je taky s tema lionkama?


Liionkama se obvykle mysli nabijeci li-ion baterie, jednorazove se obvykle oznacuji jako lithiove :)

Jinak tyhle lithiovy energizery jsem take testoval. Pri vybijeni proudem 0,5A maji 3030mAh. Zajimavejsi je vsak celkova energie (1Wh = dokaze 1W celovku napajet 1 hodinu atd.). Opet vse pri vybijeni proudem 0,5A:

Energizer L91 Lithium - 4,26Wh
Sanyo 2700 NiMH - 3,3Wh
Sanyo XX 2500 NiMH - 3,22Wh
Sanyo Eneloop 2000 NiMH - 2,55Wh
Sanyo AA Alkaline - 1,33Wh
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 23:36

Jj, nazvoslovi jsme uz vyresili vyse. Moje chyba, mam psat presne.

Pekne, skoro 94% idealniho stavu (myslim obdelnikovy prubeh vybijeci krivky). Akorat to asi znamena, ze se neda zjistit zbyvajici kapacita castecne vybite baterky. Nebo znas nejaky (nedestruktivni) zpusob?

Nezkousel jsi nahodou zde zminene Traxcell pry 3600mAh? Ciste pro zajimavost, neverim tomu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 16, 2010 1:26

Už nabíjím.
Ten program se mi líbí.
Vyberu si v % intenzitu výkonu (a délku dosvitu) maximálního módu a tím i dobu trvání, po kterou bude takto udržován. S stejně tak i v % intenzitu (a délku dosvitu) economického módu a tím i dobu trvání, po kterou bude takto udržován.
Během nastavování si můžu zapnout čelovku a sledovat jak se mění intenzita osvětu, když měním parametry Core (délka dosvitu vs. doba osvitu).
Tak jsem si dal maximální režim 100% osvitu, což jsou 4:30hod a v eco režimu je to 48hodin.
Tak jsem zvědav, jaké to bude po víkendu...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 1:31

To umi jenom dva mody? Nic moc, normalne se hodi aspon tri. Standardni, ktery pouzivas skoro porad, maximalni, ktery zapnes na chvili, kdyz potrebujes videt co nejdal a ekonomicky, kdyz nepotrebujes moc svetla, pri taboreni apod.

Da se nastavit intenzita v lumenech, at se da aspon nejak porovnavat? Nastavovani s celovkou je fajn, ale bojim se, ze potrebne svetlo na venkovni pouziti doma neodhadnes. Mozna ten ekonomicky mod, co je jeste pouzitelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 16, 2010 1:52

Je tam klasický graf.
Na levé svislé ose je poměr v % vůči max. režimu a vzdálenost dosvitu v metrech. Max. Dosvit je 40m. Na dolní vodorovné ose potom doba po kterou je zaručena doba trvání vybraného % (dosvitu).
Tohle si nastavuješ pro maximální i ekonomický mod.
Teď mám nastavený naschvál maximální dosvit 40m, doba je pak automaticky nastavena na 4:30hod., ekonomický režim mám 9% z celkového maximálního, což je 12m po dobu48hodin. Prostě přímá úměra - % osvitu ovlivňuje dobu ostivu.
Nabíjet jsem začal v 1:15, kdy měla baterie kapacitu 14%, teď po 35minutách je kapacita baterie 45%.

Ještě k diodám - diody blikají každou vteřinu různou barvou podle intenzity nabití (viz. výše.), pokud bliká červená dioda každé tři sekundy (interval se zvětšil), je kapacita menší než 20% a "akumulátor by se měl dobít".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 16, 2010 8:41

jirik píše:Energizer L91 Lithium - 4,26Wh
Sanyo Eneloop 2000 NiMH - 2,55Wh

Teda překvapil mě skoro dvojnásobný rozdíl kapacity oproti klasickým eneloopům, které používám téměř ve všem..asi na tich lithiových něco bude a pár si jich do zásoby taky někde opatřím :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Schnappi » sob pro 18, 2010 11:50

Semo píše:Petzl byt mal zliezt zo stromu a spravit regulaciu v celovke. Je zbytocne platit za elektroniku v kazdej sade akumulatorov, ked v jeden moment aj tak vyuzivas iba jednu z nich a zvysok tahas v batohu. Mali by spravit tupy lacny akumulator a riadenie odberu presunut do celovky. Nie nadarmo neobsahuje kazdy zasobnik ku zbrani hlaven - staci jedna spolocna pre vsetky zasobniky.
Ano, je škoda, když se i do oboru čelovek dostávají praktiky typu "AF a stabilisace za příplatek v objektivu"... Jinak si ale myslím, že Petzl zas tak mimo není, třebaže tady na OF to začíná vypadat, že svět ovládne Fenix (a možná i Led lenser). :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 20, 2010 2:03

mike píše:To umi jenom dva mody?

Programovat lze jen dva mody, protoze i celovka ma jen dva mody.
Tak, první použití setu Tikka XP2 a Core za mnou:
Nárůst váhy, pokud tedy nějaký je, nepozoruji a tím pádem ani menší pohodlnost. Po jedné noci a svícení na plný režim pár hodin ve stanu při teplotách pod bodem mrazu a několika večerních svíceních (max 2 hodiny) problikne na Core při zapínání čerfená dioda, tedy kapacita 20-33%. Čekal jsem více.
Negativa - asi chyba v metrixu, ale občas nemůžu zapnout čelovku. Musím několikrát proklikat tlačítko, než se čelovka zapne. Stává se to i při přepínání. Mám intenzivní režim, chci zapnout slabší režim a čelovka zůstane vypnutá. Nevím, zda je chyba v čelovce nebo v Core.
Nastavení ekonomického modelu na 9% byla chyba - chce to více. I u stropu ve stanu to byla spíše bludička.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon pro 20, 2010 19:05

Jo tak, ma stara ztracena petzlovka mela tri. Potvrzeni toho, ze kazda zmena je k horsimu ;-)

Jsem ti rikal, ze si mas jednak ten ekonomicky mod zkusit doma a jedna ze budes potrebovat Core dvakrat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 20, 2010 22:02

Ja si to uvědomuji. Obojí. Doma jsem ho zkoušel, ale zdál se mi akorát. Tak holt nebyl :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » čtv led 20, 2011 21:50

Ako tak behám po nete tak som narazil na novinku od Sparku,informácií je zatiaľ málo,ale časom ich bude určite viac,takže:
http://www.spark001.com/Products.aspx?ProductID=9 ,uvidíme aká bude cena v Eur/čk.Takže ak niekto plánujete v najbližšej dobe nákup čelovky tak sa možno oplatí počkať na túto.A pre mňa najzaujímavejšia hlavne kvôli teplejšiemu svetlu :)

Nejaké info napríklad tuhttp://www.cpfmarketplace.com/mp/showthread.php?244466-ST5-series-headlamp-from-Spark-Tech-Beamshot-updated
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 15:56

Konečně nastal čas a má stará čelovka z army shopu se odporoučela do věčných lovišť. Proto bych chtěl poprosit o radu s výběrem nové.(hledal jsem-nebojte) Chtěl bych jí na klasickou turistiku/různé noční akce/hry a na kolo za šera/noci. Vytipoval jsem si dvě čelovky Black Diamond Cosmo a Petzl Tikka XP 2
Parametrově vypadají dosti podobně, proto bych rád radu od zkušenějších jestli se vyplatí připlatit za Petzl? Už jen proto, že se mi dost líbí baterie Core, kterou bych koupil s ní. Vyplatí se tedy Petzl? Nebo mi poslouží BD Cosmo s NiMH bateriemi stejně? Děkuju
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod patentik » ned úno 13, 2011 19:29

myslím, že ti poslouží úplně stejně. nicméně pokud se ti líbí ten petzl a uvažuješ o tom accu core tak není co řešit a těch pár kaček bych připlatil (vždyť to nekupuječ jen na jeden rok,ni? :wink: )
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 13, 2011 19:35

Koupil jsem si už i druhou core baterii.
Zatím jsem nemusel měnit.
Jen jsem si uvědomil, že to nemám ani nazkoušené po tmě. Tak jsem odpoledne trénoval. A uvědomil si další věc. Jestli budu častěji měnit, ošoupu si ty "kolíky" které pak tvoří osy ve kterých se odklápí tělo i baterie. No uvidime, snad to něco vydrží.

Já jsem s XP2 spokojený. Je pravda, že nové Cosmo je lepší než starší model Cosma. Myslím, že i Cosmo je dostačující.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 19:41

Fajn děkuju už jsem tedy rozhodnut - Tikka XP 2 + Core :ú
@Vonkreuz:Nemáš zkušenost jestli se vleze Tikka XP 2 + Core do Petzl Poche? [-o<
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » ned úno 13, 2011 19:54

Kupovat si v dnešní době Pecla? Nechceš rovnou svítit loučí? LED lenser nebo Fenix ti za stejný nebo menší prachy budou svítit 2× tolik, a s regulátorem (konstantní svit). Nic proti Peclům, ale v čelovkách jim beznadějně ujel vlak. To samý SILVA - na Světě Outdooru je ta jejich X-Trail Plus. Za 4500,-, 148 lm, bez regulátoru. K pláči, kdyby to nebylo k smíchu. Prej "na noční orientační běh" - muhehe. Čelovky na NOB mají světelný toky tak 10× tolik.
Naposledy upravil Ryba dne ned úno 13, 2011 19:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pavproch » ned úno 13, 2011 19:56

ne každý potřebuje dvojnásobně in(g)tenzivní světlo.... já třeba na tikku nedám dopustit - za cca 5 let provozu (docela častýho) tam mám třetí !!! baterky... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 13, 2011 19:57

Za sebe bych měl ještě doplnit, že mám slevu na nákup vybavení, takže mě ta cena tak nepoložila. Ale uznávám, že není nejmenší. A že Ryba má pravdu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 19:59

Jo s tou regulací mě to štve, ale co nadělám. Od Fenixe se mi líbí HP10, ale to už je pro mé použití zbytečný dělo, navíc ta váha :(( Jaký jiný model? S podobnými parametry/váhou. HL20?
ad. cena-proto jsem navrhoval i BD Cosmo-cca 800.. Tikka + Core je skoro víc jak dvojnásobek
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » ned úno 13, 2011 20:05

Já HL20 mám a i po roce maximální spokojenost - ale používám ji teda hlavně na běh a na kolo. Nebo zkus mrknout na nějakou ZEBRU, jestli hledáš kompaktní mrně.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 20:20

Nehledám přímo kompaktní mrně, hledám to co mi výkonem bude postačovat.
Nebojíš se s HL20 na kole, že "předeženeš světlo"? :-k Jestli ne tak je to možná to co hledám za příjemnou cenu :D
Ještě nemáš zkušenost s upevněním na lezeckou přilbu? Nepřekáží tam ten "box" na baterku?
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » ned úno 13, 2011 20:41

Na seriózní noční jízdu na kole potřebuješ aspoň 150 lumíků a dvě světla. Něco na dálku na řidítkách a něco pod sebe na helmě. Čelovka na kole je krásná věc, ale kam ji na helmě dáš?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 13, 2011 20:51

To jako že lumíci šlabou v kleci a pohání ti dynamo, které táhneš ve vozíku za kolem? :-k :mrgreen: :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 20:58

Na řidítkách světlo mám :wink: čelovka jako doplněk na čučení pod sebe jak říkáš. Mám zkušenost se svou starou jí dávat těsně pod přilbu na čelo, ale tahle tam má zase ten box. tak nevím. :((
@vk: :lol:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » ned úno 13, 2011 21:05

Já jsem dál, mám tak klec se 150 lumíky a každý má na čumáčku mikro čelovečku -čumáčkovku-.Přes soustavu zrcadel to potom směřuji v jeden světelný tok. Ale narážím na problém s ekology, stran týrání zvířat. ](*,)

Edit: nedá se ta čolovka prostě otočit, taky mám čelovku pod helmou, ale že by to byla zrovna výhra? :-k
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » ned úno 13, 2011 21:18

Nevím jestli by otočení pomohlo, každopádně to snad půjde-ona je dost malá tak se tam snad vleze :D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » ned úno 13, 2011 21:56

Ryba píše:Kupovat si v dnešní době Pecla? Nechceš rovnou svítit loučí? LED lenser nebo Fenix ti za stejný nebo menší prachy budou svítit 2× tolik, a s regulátorem (konstantní svit). Nic proti Peclům, ale v čelovkách jim beznadějně ujel vlak. To samý SILVA - na Světě Outdooru je ta jejich X-Trail Plus. Za 4500,-, 148 lm, bez regulátoru. K pláči, kdyby to nebylo k smíchu. Prej "na noční orientační běh" - muhehe. Čelovky na NOB mají světelný toky tak 10× tolik.

Presne ako hovoríš,po stránke dizajnu vyzerá Silva dobre aj Petzl,ale inak si nemyslím,že majú čo ponúknuť,za tie ceny.Keby som ja kupoval tak jednoznačne HL 20.Ale tiež ma zaujíma,skúšal HL 20 niekto na lezeckej prilbe?
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » ned úno 13, 2011 22:09

HL20 je tak mrňavá, že ji dám na hlavu a přilbu plesknu až na ni. Ale ne u všech přileb to asi jde - mám obyč Ocún Pail (tu starou bez kolečka na upravení obvodu glocny) a ta sedí na palici dost nahoře, takže je tam víc místa.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » pon úno 14, 2011 13:14

na kolo beru provizorně black diamond cosmo a taky ji dávám pod helmu, právě zvažuju že bych na běhání, kolo a běžky (až zas někdy napadne) šel do HL20, ale pořád váhám mezi ní a světlometem HP10 :-k

@Ryba: na běhání ji vychvaluješ, na kolo, říkáš, stačí taky? na kolo na ni dáváš tu rozptylku? nejde mi o nějaké noční výlety, ale jen dojezdy, když se setmí, abysch se nezabil v lese.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky