Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » pát čer 25, 2010 8:16

No tak především má H7 geniální zoom v strašně širokým rozsahu. Ve spojení s tím plynulým regulováním výkonu je použitená od vaření (zoom na maximální širočinu, bludice) až po hledání značek na obrovskou vzdálenost (fakt to smaží snad na 100 metrů). Já o ní velmi vážně uvažoval, ale Mařena brblal, že to směrování reflektoru rádo přeskakuje. No a vzhledem k tomu, že jsem to chtěl primárně na běh, skončil jsem nakonec u ultralajt kompaktu Fenixe H20 R2 na jednu AA (viz spešl vlákno).
Ale myslím že H7 na aktivity, u kterých nemusíš dělat prudké pohyby :mrgreen: bude výborná.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod kiksa » pát čer 25, 2010 12:39

Ta H7 je teď v prodeji aktualizovaná verze za stejný peníze,má větší výkon,stejnou váhu,ale otázka je jestli vyřešili ten kloub! :(( Jinak bych jí bral hned...
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » pon črc 12, 2010 9:28

Ahojte,neviete ako sú na tom nové čelovky od Silvy?Myslím model Trail Runner/Trail Runner Plus.Zaujíma ma hlavne či sú regulované pre konštantný jas a aká je výdrž pri maximálnom výkone.Neviem nikde nájsť nejaké normálne údaje.Vďaka.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » pát říj 22, 2010 15:43

Má někdo tohle zebralight h51
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod kejklir » úte lis 16, 2010 17:16

Taky premyslim o ZebraLight H51. Tak kdyby nekdo mel prakticke zkusenosti, tak je ocenim...
kejklir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 12, 2009 21:21

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 16, 2010 18:57

Vypada dobre, 30 lm mi prijde jako idealni mod na chuzi, ten bych ocenil u sve HL-20. Dobry kompromis mezi svitovosti a vydrzi. Bal bych se dosvitu, umi jen siroky kuzel, coz je na chuzi fajn zvlast v obtiznem terenu, ale obcas se clovek potrebuje kouknout do dalky a neni jak. Coz je duvod, proc jsem do zebry nesel, jinak se mi libi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod juhele » stř lis 17, 2010 16:53

kejklir píše:Taky premyslim o ZebraLight H51. Tak kdyby nekdo mel prakticke zkusenosti, tak je ocenim...


Ahojky,
cca před měsícem mi dorazila z Hongkongu (u nás stojí o hezkých pár stováků víc). Zatím jsem ji používal několikrát doma, když jsem něco hledal na půdě :mrgreen: a pak, když nám v obci nefachalo v několika místech pouliční osvětlení. Několikrát byla hrozná mlha.

Baterka na mne působí perfektně řemeslně zpracovaná, na jednu NiMH Sanyo Eneloop fakt vydrží svítit hodně dlouho. Obvykle používám ten nejslabší režim, ten max. je fakt brutálně intenzivní. Uchycení na pásku v té gumové objímce je fakt super nápad - není tam žádný pant, co by se mohl ulomit a dá se taky tím pádem otáčet dle libosti a potřeby.

Celkově je to hrozně malá a šikovná baterka, kterou člověk může nosit pořád s sebou a nijak nepřekáží.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » stř lis 17, 2010 21:51

@juhele: Pod to se podepíšu, měl jsem ji chvíli, pro mě je problém v tom, co už uvádí mike, že má moc široký kužel, tedy je použitelná více méně pouze na vzdálenost pár metrů (byť parádně). Pro jsem šel do Fenix HL-20, kterou bych jinak řadil do podobné kategorie, jen má trochu menší výkon, ale je zase levnější...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » stř lis 17, 2010 22:05

@teoretic- je údaj dosvit 70 metrů reálný. Chci to používat i na kole a abych náhodou zase nebyl rychlejší než světlo. :)
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » čtv lis 18, 2010 8:17

Na kolo bych bral raději něco silnějšího - HP10 nebo HP20

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » čtv lis 18, 2010 8:44

Na kolo mám lepší zkušenost s klasickou baterkou připevněnou na řídítka..čelovku jen v nouzi..ale je asi ideální kombinace obojího, pak by ta HL20 nebo H51 mohla taky stačit ..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » čtv lis 18, 2010 9:53

Jistě, na kolo to chce kombinaci, něco pořádného na řídítka a něco na dosvětlení. Zase :(( jak to dostat na přilbu. Tu Zebru ještě dostanu na čelo pod přilbou, chjo....
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ZbynekN » čtv lis 18, 2010 12:32

DAV píše:Zase :(( jak to dostat na přilbu.


Nevím, jaký má ta zebra popruh. Ale u své Tikky rozepnu sponu, protáhnu ji větracíma otvorama vpředu, pak spojím a nasadím na hlavu *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod bobo » čtv lis 18, 2010 13:29

prasknem to sem, ked uz tu rozoberate regulaciu....Ma niekto skusenosti s Petzl Core? da sa to fakt programovat/regulovat s nejakymi realnymi vysledkami? ...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 14:14

ono už se to prodává? :(( jinak Hír je samostatné vlákno.
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Trafikant » čtv lis 18, 2010 17:46

V ČR dle Verticalu dostupné koncem listopadu, cena kolem sedmi stovek...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 18:40

Ta cena je dost, ale pokud to bude fungovat :ú
A konec listopadu se blíží :wink:
Díky za info :wink:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod juhele » čtv lis 18, 2010 19:30

teoretic píše:@juhele: Pod to se podepíšu, měl jsem ji chvíli, pro mě je problém v tom, co už uvádí mike, že má moc široký kužel, tedy je použitelná více méně pouze na vzdálenost pár metrů (byť parádně).


Ahoj,
a to Zebralight změnil konstrukci - starší modely měly dost široký rozptyl, páč měly bezreflektorovou konstrukci. Původně jsem chtěl koupit starší model ale po konzultaci s výrobcem jsem šel do té Zebry s reflektorem.

Podle mne by to šlo v pohodě použít i na kolo. Mám sice cyklosvětlo Blacburn Quadrant a přijde mi, když to dám vedle sebe, že se Zebrou by to šlo taky.

Ale faktem je, že já jezdím spíš cykloturistiku - tj. žádný extrémní biking a ani se neřadím mezi ty tryskové užovky na silnicích. Quadrant pro mne má výhodu, že vydrží déle a má možnost kombinace blikání bočních diod (takže je člověk vidět i z boku) a k tomu svit hlavních diod (takže vidíte na cestu). Navíc na ty 4 tužkový baterky vydrží déle než Zebra na max.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv lis 18, 2010 19:57

Taky jezdím na kole s čelovkou a žádný problém. A to se mi pod helmu musí vejít i brýle :ú
Jinak hlásím, že mi OPĚT čelovka odchází do věčných lovišť. Tahle je v pořadí třetí a výdrž byla vždy většinou dva roky. Tímto se tedy řadím k těm, co shánění novou čelovku /ráda bych si ji koupila dříve, než mi tahle definitivně umře, abych měla včas náhradu/. Jen mě už přestává bavit vrazit 2 litry do čelovky sice s výborným dosvitem, ale krátkou životností. Tímto se navíc loučím se značkou Silva, nikdy více :axe:
Moje požadavky:
- napájení z 2 AA, možná bych zkousla i 3AA, ale jen v nouzi nejvyšší /mám ověřeno, že mě pak bolí hlava, protože to už pod helmou tlačí/
- baterie nikoliv v pouzdře, ale přímo na pásku
- dosvit 35m je naprosté minimum, ideálně více /tolik má moje poslední a někdy je to o hubu/
- celá soustava by měla být pokud možno lehká do 200g
- pokud možno vodotěsnost, nebo alespoň výrazná voděodolnost /jezdím i v dešti, navíc když spíme někde venku, tak jen pod celtou a na čelovku tak někdy může napršet/
- v žádném případě regulace osvitu přes sklopnou čočku! Nosím brýle, a čelovka koupená před rokem je pro mě nepoužitelná, čočka funguje jako světlovod a kouskem, který přesahuje prodloužené těleso čelovky, mě výrazně oslňuje! Nikdy více! /Mimochodem, znám minimálně dva obrýlené kamarády, co mají stejnou zkušenost, není to tedy náhoda/
Cena až tak nerozhoduje, sice nehodlám vrazit do čelovky horentní sumu, na druhou stranu jezdím denně a nehodlám se přizabít v lese jen proto, že jsem nechtěla dát o pár stovek více.
Díky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 20:02

@šíp: Rěším stejný problém jako ty, čelovka převážně využívaná na kole a jen jako doplněk na výpravách a nočních toulkách.. V podstatě jsem zatím rozhodnut pro kombinaci "programovatelná" baterie petzl core a k ní čelovku petzl tikka 2 XP :-..
Naposledy upravil suslos dne čtv lis 18, 2010 21:13, celkově upraveno 1
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv lis 18, 2010 20:05

Myslíš tuhle? Na tu zrovna koukám a vypadá dobře =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 20:09

Přesně tu :wink: a k ní bych si rád koupil toto to se mi moc líbí :lol: jen jak to doopravdy bude fungovat :oops:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv lis 18, 2010 20:11

Já mám s nabíjecími bateriemi do čelovek obecně špatnou zkušenost, fungovaly mi jako "tvrdý zdroj". Zatím se mi nejlépe osvědčili lithiové.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 20:14

Já měl zatím jen low-end modely čelovek :lol: takže jsem baterky moc neřešil... Ale tahle "vychytávka" od Petzlu se mi fakt moc líbí... "naprogramovat" si svůj vlastní režim svícení :ú to by bylo super :-..
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv lis 18, 2010 20:21

Já zatím vždy na kole využila jediný mód, a to MAX :-.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 20:34

Tak to já zase ne e :-$ vždycky to řeším podle současné viditelnosti :-k a nerad na sebe v noci přitahuju můry... proto by se mi to líbilo :oops: ale když MAX tak ať to pořádně svítí :rock:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 18, 2010 21:05

suslos píše:V podstatě jsem zatím rozhodnut pro kombinaci "ptogramovatelná" baterie petzl core a k ní čelovku petzl tikka 2 XP :-..
Taky o tom uvažuju. Tedy Tikku 2XP mám necelý rok. Protože jsem předtím měl jen low-endy, jsem spokojený, ale nedokážu jí posoudit a porovnat s jinými. Zatím jsem v ní používal klasické alkalické baterky a za rok je v ní 4. sada baterek.
Zítra se zeptám u Šilhánovic a zkusím objednat :-k
Jediná chyba u Tikky 2XP následující: u mojí, ani u těch, které jsem měl v ruce nedoléhá kryt baterií na tělo čelovky v místě kloubu odklopení krytu ](*,) Je tam díra tak 0,5mm a už mám v čelovce jemný prach :evil: Takže pro někoho dost podstatné. Na druhou stranu s ní chodím běhat i v hustém dešti a čelovka drží.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » čtv lis 18, 2010 21:15

@vonkreuz: Mockrát díky za info =D> Jsem tedy takřka rozhodnut, jen počkat až bude "Core" k dispozici :ú
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv lis 18, 2010 21:46

Sice jsem do požadavků napsala lehkou čelovku, ale u té Tikky je ta váha podezřele nízká - 88g proti mé současné Silvě - 165g. Vrtá mi hlavou, proč :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 18, 2010 21:55

Vážně je lehká. Vyndal jsem z ní baterky a neváží prakticky nic.
Tvoje Silva je myslím na AA baterky, navíc je starší a má v sobě více řídící elektroniky... takový je tedy můj laický odhad.
Jak říkám - běhám s ní a kdyby byla těžká, tak by díky váze a setrvačnosti moc poskakovala, takhle drží jak přibitá.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky