Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon říj 9, 2023 11:27

oodoow píše:U té Fenix HM-65R-DT tam ani o tom "systému prodloužení výdrže" nic nepíší

Digitální regulace výkonu, indikace stavu nabití akumulátoru.
Při delším použití jednotlivých světelných režimů čelovka postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení.

Tím to celý zabili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pon říj 9, 2023 11:49

Aha, máte pravdu, takže pokles tam je stejně. To se mi z principu nelíbí a nekoupil bych i když ostatní věci se mi na té čelovce líbí.

@milarepa: Jak sedí na čele netuším a ani další info. Muselo by se to vyzkoušet a když tak poslat zpátky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 11, 2023 18:06

Ke svítilnám Fénix. Jak jsem teď koupil novou svítilnu, tak tam byl nějaký papírek v anglickém jazyce a pochopil jsem, že se jedná o nějakou registraci. Tak jsem si to přes mobil přeložil v aplikaci deepl a prý když si člověk zaregistruje jejich výrobek na jejich stránkách, o půl roku se prodlouží záruka plus další výhody servisu a řešení problémů. To mají běžně u svých výrobků nebo je to nějaká novinka? Já jen, že nikde jsem o tom zmínku nenašel ani neslyšel a divím se, že to teda nepropagují nějak, protože je to plus navíc a kdybych si ten papírek neprohlížel a nezaujala mě zmínka o registraci, k čemuž mě napadlo, že by to mohlo přinášet nějaké výhody, tak jsem si to přeložil a bez toho bych to normálně vyhodil. A třeba u minulých výrobků, které jsem od nich koupil, jsem o tom nevěděl a nic neregistroval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv lis 16, 2023 6:37

Test 102 čelovek

Prekvapilo me mereni Boruit D10 jaky je to odpad. Ja je pouzivam denne a jsem s nima spokojeny. Zaujalo me mereni celovky z PRC s barevnou LED, tak jsem je objednal na vyzkouseni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DrZkaza » ned lis 19, 2023 19:54

Ten test je zajímavej, i když mi tam poměrně zhanil mojí oblíbenou čelovku. :)
A taky jsem neodolal a z Ali objednal tu jím chválenou čelovku 3+2. Tak uvidíme až dorazí a vyzkouším jí, jestli bude opravdu tak dobrá.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 3:59

On nekdo kouka na ctyrapulhodinove video? :shock: Uzitecne jsou grafy svitivosti, co se tam daji stahnout.

Kouknul jsem se akorat na Fenix HM23 a s jeho hejtem na Fenix naprosto souhlasim. Ano, "prodluzovani vydrze" rizenym snizovanim svitivosti je podvod. A ano, kdyz si nastavim 123 lm, tak chci, aby to svitilo 123 lm a ne aby to za hodinu vyklesalo na 30 lm. Pisu to tady uz roky.

(ale jinak je takove video naprosta ztrata casu, spousta planych plku a kdyby uzitecne informace sepsal, tak s tim clovek stravi zlomek casu, odhadem dvacetinu...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DrZkaza » pon lis 20, 2023 13:47

Tak ono to bude tím, že sledování videa je dnes pro hodně lidi lepší forma konzumována informaci než čtení.

A já osobně jsem s tím neměl problém, máš tam přesný obsah, tak si jen klikneš na to, co tě zajímá a nemusíš to sledovat celé.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » pon lis 20, 2023 14:07

Čtení je podle mě mnohem efektivnější, v mnohem kratším čase víc informací.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 16:26

Asi tak. Jsou videa, ktera maji smysl, ale tohle to neni. Smysl maji takova, ktera neco opravdu ukazuji (treba jak neco neco sestavit), ale ne tahle zvanici.

@DrZkaza: obsah tam je, ale je tam spousta neznamych celovek, na ktere se takhle ani nepodivam. Text bych proskekoval za chviliku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pon lis 20, 2023 22:12

@mike Ano a kam by to psal? Kdo by to cetl? Jak by se zaplatil takovy test?

Vždy na videa nadavas, tak se na ne nedivej a nekomentuj to. Takova posahana je doba a bud to prijmes nebo ne.
Diky nemu a jeho porovnani mame moznos nejakeho laboratorniho porovnani, coz zadarmo neudela nikdo.

Ja jsem vdecny, za jeho praci a cas.

A toto si cetl?
Grafy lumenů, tabulky i beamshoty jsem uveřejnil zdarma pro soukromé nekomerční účely zde: https://drive.google.com/drive/folder...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 2:15

booze píše:Ano a kam by to psal? Kdo by to cetl? Jak by se zaplatil takovy test?

Na web, na blog, sem... Ja. Nijak, tohle se taky nezaplati. Muze se to ale vratit jinak. Taky jsem udelal v zivote nemalo veci tohodle typu, neplacenych, ale vratilo se to a velmi pozitivne. Neco jako karma ;-)

(myslis, ze mi nekdo plati za moderovani OF? ;-))

booze píše:Vždy na videa nadavas, tak se na ne nedivej a nekomentuj to. Takova posahana je doba a bud to prijmes nebo ne.

Nedival bych se, kdybys sem nedal link :P Komentovat si s dovolenim budu, co chci. Je to jeden z ucelu tohodle fora.

booze píše:A toto si cetl?
Grafy lumenů, tabulky i beamshoty jsem uveřejnil zdarma pro soukromé nekomerční účely zde: https://drive.google.com/drive/folder...

Jo, vzdyt jsem to psal. Ano, to je uzitecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » úte lis 21, 2023 9:16

Kdo ma svuj blog nebo web? Hodne malo lidi cte, kazdy si pousti podcasty, audio knihy, youtube a co ja vim co jeste.

Neco psat aby to davalo hlavu a patu je narocnejsi nez to natocit. Ctenaru je min nez cumilu. Veskera tvorba je nyni na youtube a klasicke fora umrely a mam pocit ze umiraji uz i FB.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 14:36

Mne to tak neprijde, asi jina socialni bublina. V te me lidi ctou a vidioti se moc nevyskytuji ;-)

Ano, je to vic prace. Sednout si a zvanit je vyrazne jednodussi. Je to ovsem naprosta neucta k casu publika. Pak se musi clovek zamyslet, proc to vlastne dela. Jestli chce nekomu neco uzitecneho sdelit nebo jen exhibovat pred kamerou.

Mas na to, co pises, nejake statistiky? Nebo je to jen dojem? Ja mam opacny, ale jak pisu, jina bublina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř pro 13, 2023 22:40

Připadá mi docela dobrá tady ta novinka od Fenixu Čelovka Fenix HL16
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 2:02

Mel jsem ji vcera v ruce a nijak zvlast mne nezaujala. Napajeni 3xAAA je asi nejhorsi mozne. Spatny pomer vaha/vykon i cena/vykon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 8:23

@mike: ze by Te odradily AAA baterky vice nez toto
Elektronika s funkcí prodloužení doby svícení (postupné snižování výkonu).Elektronika s funkcí prodloužení doby svícení (postupné snižování výkonu).
...by bylo hodne zvlastni :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 14, 2023 9:13

Přemýšlím, jestli se díváte na stejnou čelovku...

mike píše:Napajeni 3xAAA je asi nejhorsi mozne. Spatny pomer vaha/vykon i cena/vykon.

No z těch baterií také nejsem nadšený. Mohli udělat něco jako má Petzl, že tam člověk může dát baterie nebo plochý dobíjecí akumulátor. Ten špatný poměr máš na mysli, že když k tomu ještě koupíš nejlehčí dobíjecí baterie na Kroniu, kus cca 200Kč, aby sis nezvýšil váhu, tak se čelovka prodraží o 600Kč? No ale i tak je ten výkon (s nabíjecími bateriemi za stejnou cenu) pořád o dost lepší než dražší HM50R V2.0 a HM51R V2.0, který mají ten výkon a dobu svícení pro mě docela k ničemu? Protože jinak oproti ostatním čelovkám, jak jsem psal, to má právě nízkou cenu a dobrý výkon/výdrž.

Vždyť ten výkon a doba svícení je u HL16: 450 lumenů (3 hodiny) -> 150 lumenů (8 hodin) -> 50 lumenů (27 hodin) -> 5 lumenů (100 hodin).

A třeba HM51R Ruby: 700 lumenů (0,5 hodiny) -> 400 lumenů (1,5 hodiny) -> 150 lumenů (2,5 hodiny) -> 50 lumenů (8 hodin) -> 3 lumeny (120 hodin)

apuka píše:@mike: ze by Te odradily AAA baterky vice nez toto
Elektronika s funkcí prodloužení doby svícení (postupné snižování výkonu).


No já nevím, ale z propagačního obrázku ve videu jsem pochopil, že ten výkon se nesnižuje:
fenix HL16.jpg


Ale fakt je to v parametrech uvedeno to postupné snižování jasu... To jsem přehlédl a když jsem viděl ten graf ve videu, tak jsem po tom nepátral.. Tak to je na hov.. a pak mi to vysvětluje tu dlouhou dobu svícení, což mi přišlo zvláštní v porovnání s těmi ostatními. Jsem byl zvyklý, že to snižování jasu uvádí tím klesajícím grafem. Tak jestli to ve Fenixu schválně změnili aby to neodrazovalo...?

No ale u té HM51R to mají zobrazeno stejně a má to být konstantní jas:
HM51R.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 10:18

Prave uz porovnanim tech dvou poslednich grafu Ti musi byt jasne, ze na 3 AAA to nemuze svitit naplno napr. 3h na 450lm nebo 8 h na 150 lm. Za to by asi dostali Nobelovu cenu, kdyby to tak bylo :-). Staci jen srovnat kapacitu 3 AAA a CR123A (nebo odpovidajiciho aku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 14, 2023 11:05

No, tak to byl zase zbrklý úsudek ode mě, tak to má Mike pravdu. Tak už ty grafy změnili teda a neukazují tam to klesání, tak už se ani nedovím, jak dlouho to na ten výkon svítí, než to klesne. Ono jde i o to, že když by člověk chtěl mít v tom ty nabíjecí baterky, tak by zase musel tahat nabíječku na tři baterie...

Mně se to plete, takže když je tam uvedeno ta digitální regulace, svítí to konstantně a nesnižuje se to?

Tak aspoň to mám vyřešené. Přemýšlel jsem, jestli koupit jen výkonnou nebo výkonnou a méně výkonnou (lehčí) na léto, kdy je dlouho světlo. Ta výdrž u těch lehkých cca 2,5hodiny na 150 lumenů je málo, že bych stejně musel tahat náhradní baterku nebo powerbanku i na krátké vandry a nějaká výkonná s váhou cca 150g ale výdrží 350 lumenů (8 hodin) -> 130 lumenů (18 hodin) mi vystačí bez nutnosti mít náhradní baterii nebo powerbanku, takže se to váhově vyrovná.

Ještě mi není jasná jedna věc. Když tam uvádí, že to má široký a dálkový reflektor, tak to svítí naráz nebo samostatně a člověk si volí, jaké světlo chce? Ve videu to ukazovali samostatně. Měl jsem od kamaráda půjčenou výkonnou čelovku se zoomem a ten zoom mi taky nepřišel špatný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 12:16

Tady to mas graf na jejich jine strance.

Digitalne regulovana = konstantni svit.

Jinak premyslej, jestli fakt potrebujes mit stale sviceni 150 lm - to je ve tme hrozne moc, zatezuje to dost oci. Na normalni chuzi staci (pri nocni tme) 20 lm, pri seru do 50 lm. Vyssi vykon potrebujes poze kdyz se chces na neco podivat do dalky nebo po okoli.
Tech 20 lm mi vzdy stacilo i pri ceste jak chodim z Lyse, je to vetsinou lesni cesta nebo stezka, plna popadanych vetvi, mensich i vetsich kamenu, obcas pekne vyjezdene koleje od stahovani dreva. Dokonce mi to v pohode stacilo i na sestup pod vlekem, to je hodne strmy svah s velkymi schodami, casto uzka stezka zakryta papradim nebo boruvcim, ve vysi oci jsou obcas u sebe nizke smrky a vetve.

Mozna jsi na velke svetlo zvykly - ale zkus nekdy pri tom mensim, myslim si, ze se Ti oci docela podekuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv pro 14, 2023 13:15

booze píše:Test 102 čelovek
Zaujalo me mereni celovky z PRC s barevnou LED, tak jsem je objednal na vyzkouseni.

Tak dosly asi pred tydnem. Sviti neskutecne. Na praci je svetlo pekne rozprostrene nikde zadne smouhy. Pokud dam nejvyssi mod tak muzou delat dva lidi pod jednou celovkou do 3m od sebe. USB C podporuje PD :shock:
Cervena ledka ma nekolik modu a da se pri blikani kombinovat s bilou. Mesicni svetlo staci ma chuzi po okoli.
Takze D10ky muzu vyhodit a koupim 10ks techto cinskych kvalitnich zazraku. :prayer:

Minus je opet gumicka, ktera bude brzo vytahana, coz mi pripomina...
Kde se daji prosim koupi nove poche gumicky na celovky?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 14, 2023 13:47

apuka píše:Tady to mas graf na jejich jine strance.

Díky. Tak ale mají to mít i na českých stránkách. Úplně neprojíždím všechny mezinárodní verze.

Tak ano, na chůzi abych viděl pod nohy mi stačí míň, ale když budu potřebovat svítit déle do dálky a ta možnost tam nebude nebo jen krátká, tak je to horší než tu možnost u čelovky mít. Já ten daleký dosvit využívám v lese v nočních hodinách, abych viděl jak vedou značky na stromech. Kolikrát se mi stane, že dlouho nevidím značku, což mě znejistí a nevím pak, jestli jdu správně nebo jsem měl na té poslední pěšince odbočit, tak když mám slabě světlo, musím se vracet a hledat značení, jestli jsem jej jen přehlédl nebo fakt jdu špatně. Při chůzi se často zamyslím a nevěnuju pozornost značení...

Nebo když jdu nějakou špatně viditelnou cestou nebo úplně mimo cesty v málo přehledném a horším terénu, tak chci vidět do dálky, abych viděl jak to vypadá dál nebo kam se to stáčí a tak podobně. Já mám někdy takový "záchvaty", že prostě jdu lesem cesta necesta, jak mě zrovna napadne. Myslím, že je lepší ta možnost dlouhého svitu, když to tam je a nemuset furt přeblikávat, což si myslím, že je pro oči horší.

Ano lze to jít i s bludičkou a dlouho jsem chodil s bludičkami ze supermarketu, ale zpomaluje to postup, alespoň u mě. Když se podíváš na ty dražší čelovky u Fenixu, tak tam mají funkci: "Čelovka navíc v režimech 130 a 350 lumenů nabízí v dálkovém reflektoru speciální funkci nazvanou 'FREQUENCY SENSING', kdy v těchto režimech detekuje pohyb a umí dle rychlosti běhu (frekvence kroků) automaticky upravovat výkon vůči zvolené hodnotě. Je tak proto vhodná pro noční běh, běžecké lyžování, turistiku, rybaření, speleologii i pracovní použití." , takže těch 150 -300lumenů není úplně mimo. Na Šumavě jsem šel na podzim cestu za tmavé noci se supermarketovou čelovku a ta svítila málo a mrholilo plus mlha, že jsem viděl jen kousíček před sebe a došel do tábořiště kvůli tomu až někdy v jednu ráno, protože jsem úplně neviděl kam jdu a musel jsem kontrolovat všechny cestičky atd, jestli tam není značka, jak bylo blbě vidět a celou dobu doufal, že jdu správně a ne úplně jinam..

Jinak, když je dobrá cesta a třeba jasná noc s měsícem, tak ani nesvítím a mám třeba jen červené světlo, aby do mě nevypálil myslivec nebo abych měl jen trošku světla. To červené světlo taky chci, to používám v noci při táboření na svícení okolo nebo když jdu v noci na záchod.

booze píše:Test 102 čelovek
Zaujalo me mereni celovky z PRC s barevnou LED, tak jsem je objednal na vyzkouseni.

Kouknul jsem se na délku videa a ten člověk má čelovky opravdu rád :D
Díky za odkaz, proklikám se tím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 14:37

@Dromedaro: Jo, jasne, to jsou pripady, kdy se ten vyssi vykjon hodi - ale vetsinou (nerikam, ze vzdy) to staci na chvili. Presne tak jsem myslel, co jsem napsal.
Ty upravy vykonu nevim... to je mozna dobre v nekterych pripadech pro nektere lidi, ale pokud to upravi ze 150 na 100 lm, tak je to na h... Stale si myslim, ze pro oci je (opakuji - ve tme) lepsi, kdyz nepouzivas prilis silne svetlo a taky kdyz radeji obcas kouknes silnejsim (hledas znacku).
Dromedaro píše:Na Šumavě jsem šel na podzim cestu za tmavé noci se supermarketovou čelovku a ta svítila málo a mrholilo plus mlha, že jsem viděl jen kousíček před sebe
Tak na mlhu bacha - tam mam zkusenosti, ze cim pouzijes silnejsi svetlo, tim hur vidis. Pri stejne poloze celovky (na hlave to neni dobre, lepsi je si "podsvitit") a se stejnou barvou svetla. Vice svetla totiz znamena vice odrazeneho svetla zpet do Tvych oci od kapicek vody ve vzduchu, tj.tim mensi moznost videt "pres ne".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 17:34

Dromedaro píše:Ten špatný poměr máš na mysli, že když k tomu ještě koupíš nejlehčí dobíjecí baterie na Kroniu, kus cca 200Kč, aby sis nezvýšil váhu, tak se čelovka prodraží o 600Kč?

V lepsim pripade, v horsim bys kupoval jednorazova AAA baterky, kde jeden kus stoji stejne jako AA, pricemz kapacita 1 AA a 3 AAA je priblizne stejna. Navic i tech nabijecich potrebujes aspon dve sady, abys mel nahradni. Ja na tydenni akce nosim 3 AA, jednu v celovce a dve nahradni, coz mi da 18 - 27 hodin sviceni. Tady bych potreboval 9 AAA.

Pak je tu jeste nepohodli pri vymene, kterou obvykle delas ve tme a nekdy spatnem pocasi. Tu AA zvladnu po hmatu, se 3 AAA je docela problem. To jsem mival driv jeste za starych spatnych casu Petzlu, ted ma takovou celovku pritelkyne (na Vanoce dostane novou) a musim ji na vymenu svitit.

Dromedaro píše:Vždyť ten výkon a doba svícení je u HL16: 450 lumenů (3 hodiny) -> 150 lumenů (8 hodin) -> 50 lumenů (27 hodin) -> 5 lumenů (100 hodin).

A třeba HM51R Ruby: 700 lumenů (0,5 hodiny) -> 400 lumenů (1,5 hodiny) -> 150 lumenů (2,5 hodiny) -> 50 lumenů (8 hodin) -> 3 lumeny (120 hodin)

Diky za krasnou ilustraci, jak funguje ten jejich podvod s "prodluzovanim vydrze" a proc ho delaji. Presne proto, ze takhle bude uvazovat vetsina lidi, co se o celovky moc nezajimaji. Smutne, ale takova je realita.

HM51R je varianta HM50R, kterou si nechalo udelat Kronium pro cesky trh a zasadni rozdil je prave v konstantni regulaci. Za mne dnes uz bohuzel jedinecna vyhoda, ale na prvni pohled to vypada jako horsi celovka, protoze ma mensi vydrz...

apuka píše:Digitalne regulovana = konstantni svit.

Ne, to platilo kdysi, dnes uz bohuzel ne. Digitalne muzes regulovat jakkoliv, bezne se postupne snizuje vykon, ale muze se i zvysovat, viz Dromedarem zminena silenost s FREQUENCY SENSING (moje prvni reakce: da se to vypnout?).

Proste konstantni regulace je jen jedna z moznosti digitalni regulace. Nejdriv jsme meli nerizene bludicky, pak skvelou konstantni regulaci a ted digitalne rizene bludicky ](*,)

apuka píše:Tak na mlhu bacha - tam mam zkusenosti, ze cim pouzijes silnejsi svetlo, tim hur vidis

Jo, v silnejsi mlze vidis jen bilou stenu. Je potreba vzit celovku do ruky a drzet ji co nejniz, pak je videt aspon neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 17:41

Jeste k tem grafum vyse. Ony jsou spravne, akorat "trochu" zavadejici. Kdyz mas u sloupecku napsano 150 lumenu, tak to neznamena, ze to celou dobu sviti 150 lumenu, ale je to rezim, ktery se jmenuje 150 lumenu a sviti nekde mezi 150 a 15 lm. Proste podvod na neinformovane zakazniky :evil:

(nez se toho zas chytne apuka: podle definice Fenixu se muze jit v danem rezimu az na 10 % nastaveneho vykonu, ale ne vzdy to delaji)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 17:56

Jeste k tomuhle:
apuka píše:Tady to mas graf na jejich jine strance.

Ten graf je taky velmi zavadejici. Osy jsou semilogaritmicke, nakreslene je to asi od oka a na prvni pohled to vypada, ze se vlastne nic moc nedeje. Realita je ale uplne jinde, na linearnim grafu je pokles docela zasadni. Tady je zmereny graf pro HM50R a HM51R: https://www.kronium.cz/uploads/docimage ... gh_V20.png

Myslim, ze je dost rozdil, jestli to sviti 2.5 hodiny 150 lm nebo to behem prvni hodiny vyklesa na 40 lm... Kdyz sakra chci svitit 40 lm, tak si nastavim 40 lm a ne 130 a budu mit 40 lm za hodinu ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 14, 2023 19:18

apuka píše:Ty upravy vykonu nevim... to je mozna dobre v nekterych pripadech pro nektere lidi, ale pokud to upravi ze 150 na 100 lm, tak je to na h...
mike píše: zminena silenost s FREQUENCY SENSING (moje prvni reakce: da se to vypnout?).

Ano, to jsem si taky říkal, že to bude akorát tak k vzteku a budou s tím jen problémy. Proto jsem si říkal, že pokud to nepůjde vypnout, tak takovou čelovku nechci.

mike píše:tak to neznamena, ze to celou dobu sviti 150 lumenu, ale je to rezim, ktery se jmenuje 150 lumenu a sviti nekde mezi 150 a 15 lm. Proste podvod na neinformovane zakazniky :evil:

Ano, taky to vnímám jako podvod. Šel jsem se podívat na krabičku od jiné svítilny od Fenixu, jestli to je uvedeno na krabičkách ten graf, že klesá výkon. On tam sice je v angličtině, ale přelepený informacemi v češtině.
Díval jsem se na ty grafy u čelovek Fenixu a někde je to fakt, že to svítí třeba na 350 lumenů jen pár minut, pak to jde prudce dolů a už je zbytek svitu jen třeba 100lumenů. Třeba má svítilna na kolo to tak má, ale tam to klesne po chvíli prudce na hodnoty, kdy mi to ještě stačí.

apuka píše:150 lm - to je ve tme hrozne moc, zatezuje to dost oci.

Jinak teda na kole mám svítilnu od Fenixu a tam používám často 250Lm a mně to nepřijde nějak moc světla. Stačí mi to zatím akorát na kole. Já zase nejsem příznivcem nějakého velkého svícení v lese kvůli rušení zvěře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 14, 2023 22:08

mike píše: (na Vanoce dostane novou)

A můžeš napsat jakou, pro inspiraci? Nebo až po Vánocích.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát pro 15, 2023 1:36

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát pro 15, 2023 4:35

apuka píše:150 lm - to je ve tme hrozne moc, zatezuje to dost oci. Na normalni chuzi staci (pri nocni tme) 20 lm, pri seru do 50 lm. Vyssi vykon potrebujes poze kdyz se chces na neco podivat do dalky nebo po okoli

Nemám to tak a to mám asi nejcitlivější smysly z OF. Chůze s 20 lumeny je tak na rozbití huby teď, to můžeš tak leda na nějaký krásný, upravený cestě. Ne mezi kořeny, kameny, listím a zbytky sněhu. Chodím i s 300 lumeny a nemám problém, bo jsem záměrně vybral ledku, která svým světlem oči nezatěžuje.. A hlavně když tam nastavím 300 lumenů, tak to kua svítí 300 lumenů dokud to nechcípne...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky