Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2022 15:10

mike píše:Dovedu si predstavit, ze bych po par pokusech hodil celovku ze skaly
Nehodil - mas (snad) tolik rozumu, abys vedel, ze potom ze skaly spadnes i Ty za ni :wink: :lol:.

Ja mam taky celovku s plynulou regulaci, i kdyz "jen" BD a bez regulace standardnich rezimu (ano, ona ma jak standardni rezimy, tak i plynulou regulaci). Ta plynula regulace je dobra tak do stanu nebo kolem baraku, kdyz mas casu dost a chces si zmenit svetlo jednou do dalky silne a jednou staci slabe, napr. se na neco kouknout. Menit se to nemuze moc rychle, protoze se urcite netrefis, jak chces, musis pocitat se svoji reakcni dobou; kdyby to slo jeste pomaleji, tak to zase trva - a cim mas vetsi rozptyl mezi minimem a maximem, tim hur. Taky to neni vubec plynule, ale musi to byt "digitalne" plynule, je tam nekolik stupnu, mozna 16, mozna 64, mozna 33 - toto ale asi nikomu nevadi, rozdil v jednotkach procent svitivosti se fakt neda normalnimu cloveku okem poznat.

Moc to nepomuze ani kdyby to melo zapamatovani posledniho stavu (myslim, ze BD to tak ma, ale nikdy jsem to nezkoumal). Ta vyhoda plynule regulace by melo byt prave v tom, ze stale pouzivas tolik svetla, kolik prave potrebujes - ale kazdykrat je to neco jineho, co potrebujes, protoze jsou jine vnejsi podminky.

Kdyby se to melo ovladat jedinym tlacitkem, tak to prijde za chvili hodne slozite se vzdy trefit, jak a do ceho chces. Kdyz je na regulaci druhe tlacitko, taky to neni uplne ono. Toto je fakt vec, kterou je treba osobne vyzkouset.

Idealni by bylo, kdyby se dalo plynule nastavit podle sebe, rekneme 4-5 modu a ty by si celovka zapamatovala a potom se to prepinalo mezi nimi. V tom pripade by bylo jedno, jestli by se to nastavovalo, jak mike psal na PC nebo nejako tlacitkami specialni morzeovkou - clovek by to udelal jednou, max. nekolikrat za zivotnost celovky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ntz » stř kvě 4, 2022 15:39

mike píše:Dovedu si predstavit, ze bych po par pokusech hodil celovku ze skaly ;-)


me nekdy loni nekde v lese na Kokorinksu kde jsem byl fotit uletl ze skal takove sedatko formatu 1/4 penove karimatky a skoro jsem si tam srazil vaz kdyz jsem to hledal - hlavni motivace byla nenechat kus plastu v lese a ne najit sedatko za 150 korun
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 15:47

Nedelej apuku, to bylo mysleno obrazne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 19:15

mike píše: Zalezi, jak je to udelane tj. jak rychle se to meni a jak tezko jde tlacitko. Jestli jde tezko, jak Bossinko pise, a zaroven se to meni bud hodne pomalu nebo rychle, tak to muze byt o nervy (pro mne takove veci vetsinou jsou). Zrovna u tohodle zalezi, jak to sedne konkretne tobe, proto jsem navrhoval objednat a ve 14 denni lhute vyzkouset.
V první fázi dám na poznatky a zkušenosti jiných, nerada objednávám úplně naslepo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 20:15

Poznatky uz mas, copak s nima udelas? ;-)

Dam ti jeden subjektivni za sebe. Podobne nastavuju v hodinkach nadmorskou vysku, coz delam pokazde na zacatku trasy. Tlacitko nahoru a dolu, na displeji aktualni cislo a vim, jake chci nastavit. Situace je tedy lepsi, nez u celovky. Je to docela otravne, zvlast kdyz se zmeni tlak hodne a musim menit vyssi desitky nebo i stovky metru. Drzim tlacitko a sleduju cislo, jak se meni. Nejdriv pomalu a kdyz je to delsi dobu, tak se to rozjede vic, coz obvykle vede prejeti, takze druhe tlacitko a zpatky a kdyz se zadari, tak jeste dalsi iterace... pricemz u tech hodinek to ani moc jinak nejde. Uz jsem to delal aspon tisickrat (bez nadsazky) a furt to povazuju za otravne.

Njn, ja fakt nechapu, proc jeste nemame celovky, kde si clovek nastavi mody (a typ regulace) podle sebe. Ze bych zase napsal Fenixum? :-k :D Jako vazne, tohle vyrobit by nemel byt zadny problem, potrebny hardware uz tam nejspis je, takze jen napsat firmware (velmi jednoduchy, pro mne mozna tyden prace) a k nemu ovladaci software na PC.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 20:52

Právěže ne úplně. Třeba jsem Bossinka ještě úplně neotrávila a rozepíše se ohledně té regulace.
No, a pak se konečně rozhodnu, jestli vezmu toho Fenixe nebo tuhle. Oboje mají přednosti, o který bych stála, nejlíp je zkřížit :D

S tím výškoměrem to asi nebude úplně dobré přirovnání, tam to potřebuješ velmi přesně, u čelovky stačí zhruba to, co oku v danou chvíli vyhovuje. Ale fakt bude záležet na té rychlosti a plynulosti změn a otravnosti to měnit, jak to popisuje i apuka u své čelovky.

Ta plynulá regulace je strašně lákavá, protože právě z části odstraňuje jednotlivé mody, které ne vždy vyhovují. Zvlášť třeba u Fenixe, kde je jich málo a jsou tam dost nepříjemné skoky. Zebra v tom byla mnohem lepší a kdyby se prodávala u nás, tak si ji koupím (pokud ještě dělají podobné modely).

Do Fenixe napiš, můžeš si to vzít jako vedlejšák a pak tady výsledný produkt rovnou distribuovat :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 20:57

Proc trvas na tom, aby se to prodavalo u nas? Navic mam pocit, ze Kronium Zebry sveho casu prodavalo, ale aktualni stav nevim.

Popravde, klidne bych jim to napsal, ale tohle by melo byt tak jednoduche, ze by to zvladli i v Asii ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 21:07

Protože jinde nakupovat neumím :lol: Jo, prodávali, však moje Zebra byla z Kronia. Už dlouhou dobu je tam ale bohužel nemají.

Možná jen nemají potřebu to řešit. Takže je tím vlastně můžeš i donutit nad něčím takovým přemýšlet.
Ale jestli je to tak strašně jednoduchý, jak píšeš, tak opravdu nerozumím tomu, že to některý z výrobců už nenabízí. Vždyť zrovna mody a obecně fungování při spuštění (na nejnižší, poslední, nebo předdefinovaný mod, či možnost přímého vstupu do červené nebo turba) je přece, minimálně pro informovanější jedince, jedním z důležitých kritérií výběru čelovky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 21:20

Anglicky umis a jinak je to uplne stejne ;-) Si ji nekde najdi a ja ti s objednavkou pomuzu ;-)

Jo, asi jim fakt napisu, ta HL18R-T mne fakt dostala, takhle ji zabit... fakt jsem ji vazne zvazoval a zapinani do plna jsem si nevsiml, protoze stara verze to nemela.

No, ono je to jednoduchy z pohledu vyvojare, ale z pohledu firmy to muze vypadat jinak. Muze si myslet, ze by to vyuzilo jen par silencu, zatimco cilova skupina je jinde. Vyzadovalo by to support, ktery muze vypadat uplne jinak, nez co maji ted. Fima na to nemusi byt zarizena, je to neco jineho, nez normalne delaji a nema v tomhle smeru zkusenosti. V neposledni rade si jen myslim, ze tam potrebny hw uz je, nemusi to byt pravda. Podminka nutna je USB konektor, ten uz tam obvykle je, ale jak funguje logika vevnitr nevim. V nasi firme bychom tam dali nejaky jednoduchy a levny procesor, protoze to tak delame (a tam se da naprogramovat cokoliv), ale oni tam klidne muzou mit nejake logicke pole, kde je to vsechno natvrdo zadratovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 21:39

Se mi budeš/budete smát, ale já prostě zvenku snad ještě nic nekupovala :) Předpokládám, že jinde, než z EU se to kvůli clu nevyplatí, a v tom NL e-shopu, co mi tu byl doporučován, teď Zebry taky nemají.

Jo, napiš. Já ji taky chtěla našim koupit, s tím, že bych si ji ráda občas půjčila a otestovala.

S tou cílovou skupinou je to asi i o patřičné reklamě a propagaci obecně. Ale koukám, že to teda asi může být složitější. Jestli si myslíš, že to má nějaký význam, tak jim určitě napiš, třeba se díky tomu Fenix stane průkopníkem. Kronium už na takovéto "výmysly" asi páky nemá, že?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ntz » stř kvě 4, 2022 22:52

rychla otazka ... koupil jsem dneska ten "core" modul od Petzla (eg ten nabijeci clanek pro Tikku) a jsem dost zklamanej .. nekoukl jsem se pred tim na specifikaci ... ten core modul pise ze je Li-Ion 1250mAh a podle letacku vydrzi na mod standard svitit 6 hodin ... (jen pro zajimavost Fenix HL40R ma dle specifikaci 2000mAh a na medium vydrzi 11 hodin - coz by tak nejak +/- odpovidalo, zkousel jsem ted na chodby i ty mody, Tikka standard == Fenix medium) .. takze ty otazky

1) kolik teda vydrzi bezna AAA baterka, mam tu asi 3je ruzny a nepisou to na nich .. vydrzi teda vic 3 bezny baterky nebo ten core 1150mAh modul ?

2) mam ten modul nechat dneska pres noc uplne vybit a pak ho znovu nabit ? Neni na nem zadnej indikator nabiti ..

diky moc .. zitra je posledni den a uz nespim doma .. ted se na ostro balim

edit: jdeme na 6 dnu a asi 5 noci .. puvodni plan byl vzit celovky obe .. zadnou powerbanku nevedu .. do stanu a po kempu jsem planoval Tikku a pro skutecne outdoor pouziti Fenixe .. Pak jsem to zase kvuli vaze prehodnotil ze vezmu jen jednu .. ja fakt nevim .. 5 noci pod stanem jsem fakt nebyl, vubec nevim, kolik toho budu potrebovat ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 23:26

Šmánkote, nejanči zase :wink:

Kapacity některých mikrotužkovek máš tady: lithiovka energizer, nebo klasická alkalická Maxell
S ostatním neporadím, Petzl je pro mě záležitost minulýho tisíciletí a zatím nemám důvod se k němu vracet, takže nemám nastudováno.

Jinak si uvědom, že je květen a strašně dlouhý dny. Pokud hodláte šlapat celej den, tak na noční pochody jen těžko zbyde síla, za tmy tak maximálně něco uvařit a spát. Na pět nocí Ti vydrží kterákoliv z nich. Vem, tu, kterou máš radši.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod ntz » stř kvě 4, 2022 23:51

sobb píše:Šmánkote, nejanči zase :wink:


ok, diky malicka ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 0:10

ntz: spíš by seděl ten dovětek, ale to je fuk :wink: Každopádně si vejlet príma užij a přežij :D

Nemá tu někdo některou čelovku Nitecore někde mezi verzemi NU17 - NU35? Jak tam funguje zapínání, do kterého modu se spouští? Výrobce má na webu spoustu řečí (pravda, něco je i užitečné), ale tohle jsem tam nenašla. V recenzích jsem zatím nepátrala, ale třeba tu někdo bude vědět.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 0:34

sobb píše:Se mi budeš/budete smát, ale já prostě zvenku snad ještě nic nekupovala

To je docela paradox, nacestovano mas z fora mozna nejvic, ale nakupy naopak :D

sobb píše:Předpokládám, že jinde, než z EU se to kvůli clu nevyplatí

Clo je az od 150 Euro (nectes prislusne vlakno ;-)), jinak platis jen DPH. Te se uz vyhnout neda, ale v EU ji platis taky. Problem je s jejim placenim, rozumne e-shopy ti umozni ji zaplatit rovnou, a pak uz je to v pohode, pokud ovsem tvou zasilku nedostane do pracek Ceska posta a to se vzdycky neda ovlivnit. U CP te ceka nesmyslne papirovani a klidne ti zdrzi zasilku mesic i kdyz u jinych by prosla rovnou. A pak se s nima jeste mozna budes handrkovat o podruhe zaplacenou DPH. Takze pro zacatek spis radej EU.

No a pak potrebujes uz jen platebni kartu, ta od Equa by mohla stacit.

sobb píše:Ale koukám, že to teda asi může být složitější.

Je, hw a sw firmy fungujou uplne jinak a Fenix je hw. Software by si mohli nechat napsat, ale museli by resit jeho podporu a to muze byt pro hw firmu silena predstava :)

sobb píše:Jestli si myslíš, že to má nějaký význam, tak jim určitě napiš, třeba se díky tomu Fenix stane průkopníkem.

Sance na uspech je mala, spis minimalni, ale zabere mi to tak 10 minut, tak proc to nezkusit. Ono strasne zalezi, komu se to dostane do rukou. Kdyz to dostane nemotivovana support osoba, tak akorat napise zdvorilou odpoved, ze dekuji za podnet a vymaze to :) Tohle funguje dobre u malych firem, kde maily vyrizuje rovnou majitel. U vetsich firem a korporaci se to musi dostat ke spravnemu cloveku a to neni jednoduche. Vidim to treba u nas, kdyby se nejaky zajimavy podnet dostal ke mne, tak se nad nim rozhodne zamyslim a mam sanci ho prosadit. Ovsem pravdepodobnost, ze probubla korporatnimi strukturami az ke mne je minimalni. No a Fenix uz, obavam se, ma ke korporaci blizko.

sobb píše:Kronium už na takovéto "výmysly" asi páky nemá, že?

Trochu jo, ty celovky s opravdovou konstantni regulaci jsou jejich prace, ale kdyz jsem s nima pred lety mluvil, tak pry je lepsi kontaktovat Fenix primo, protoze je lepsi, kdyz to dostanou z vic zdroju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 0:53

ntz píše:1) kolik teda vydrzi bezna AAA baterka, mam tu asi 3je ruzny a nepisou to na nich .. vydrzi teda vic 3 bezny baterky nebo ten core 1150mAh modul ?

Lithiove, co odkazovala sobb, o neco vic, nez ten modul, nejlepsi alkalicke tak nastejno, standardni min a levne sunty z Lidlu treba desetinu ;-)

ntz píše:2) mam ten modul nechat dneska pres noc uplne vybit a pak ho znovu nabit ? Neni na nem zadnej indikator nabiti ..

Vyzkousej, jestli funguje a pak ho dobij do plna. Vybijet netreba.

Jinak jak pise sobb, jsou dlouhe dny a 11 hodin u Fenixe by ti mohlo na 5 dni stacit. Kdyz vezmes obe, tak to stacit musi ;-)

sobb píše:Petzl je pro mě záležitost minulýho tisíciletí

Zrovna timhle modulem nakoukli do tisicileti soucasneho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv kvě 5, 2022 8:38

mike píše:nejlepsi alkalicke tak nastejno, standardni min a levne sunty z Lidlu treba desetinu
[-X Protoze na dTestu jsou vysledky placene, mas tady shrnuti:
Velký test alkalických tužkových baterií AA a AAA uspořádal v letech 2014 a 2017 dTest, který shledal značné rozdíly v kvalitě i ceně. U baterií AA testoval 13 různých značek, mezi nejlepší se překvapivě dostal Aerocell z Lidlu a Alkalisk z IKEA, jež patřily mezi nejlevnější.

Vítězem byla tužková baterie Varta High Energy s 4-5× vyšší cenou než výrobky z uvedených řetezců. U baterií velikosti AAA byly výsledky podobné, vítězem byly baterie z Lidlu a na druhém místě se umístil výrobek z IKEA.
Kdybys potreboval presnejsi technicke udaje, ty najdes v tam odkazovanem linku.

Takze, prosim, svoji nevrazivost vuci nekterym znackam neber jako dukaz male kvality jimi prodavanych veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 5, 2022 12:36

Díval jsem se teď na Kronium, protože budu kupovat držák na kolo pro čelovku HM-61Amber a zaregistroval jsem tam, že začali prodávat další generaci čelovek HM50R V2.0 a HM51R Ruby V2.0. A ta nová čelovka HM51R V2.0 už má mít konstantní světelný výkon bez jeho snižování. Více zde:
Fenix HM51R Ruby V2.0

Vybavuji si, že tu nedávno někdo poptával lehčí čelovku, ale u toho Fénixu vadilo postupné snižování výkonu a řešilo se to, že už je Fenix nedělá bez toho postupného snižování (také to nemám rád). Tak pokud to zde ještě nepadlo, tak dávám info.

Zde je srovnání těch dvou nových typů čelovek:
Srovnání čelovek Fenix HM50R V2.0 a HM51R V2.0
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 12:57

mike píše:To je docela paradox, nacestovano mas z fora mozna nejvic, ale nakupy naopak :D
No jo, když já na to nakupování moc nejsem :wink:

mike píše:Clo je az od 150 Euro (nectes prislusne vlakno ;-)), jinak platis jen DPH. Takze pro zacatek spis radej EU.
Pardón, vlákno čtu, já se upsala, myslela jsem DPH.
Akorát koukám na nabídku v EU a vypadá to, že se Zebrou neuspěju. Odkazovaný NKON (jenž je zřejmě zároveň i distributor pro Evropu) nemá v nabídce téměř nic, a jinde jsem taky zatím nic nevypátrala. Přímo Zebralight už nezasílá mimo U.S. Našla jsem jednoho UK prodejce, který něco málo skladem má, ale jednak je to už taky mimo EU a druhak stejně mimo UK nezasílají.
Takže to vypadá, že Zebra nebude. Ach jo, kdybych nenašla tu Acebeam, tak koupím Fenixe, a byl by pokoj. A takhle stále váhám kterou #-o :)

mike píše:Trochu jo, ty celovky s opravdovou konstantni regulaci jsou jejich prace
To ano, i některé další fajn fičury jsou jejich zásluhou. Jen mi přijde, že tohle už je trochu jiný level.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 13:00

Dromedaro píše: Tak pokud to zde ještě nepadlo, tak dávám info.
Díky, ale padlo. O pár stránek zpět se o tom bavíme :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 16:57

sobb píše:No jo, když já na to nakupování moc nejsem

Vzacna to zena :twisted:

sobb píše:Pardón, vlákno čtu, já se upsala, myslela jsem DPH.

DPH mas u nas v cene, takze to vyjde +/- nastejno. Koukam treba na tu HL18R-T, cena $55, coz dava asi 1280 Kc a s 21 % DPH asi 1550 Kc. Kronium ji ma dlouhodobe za 1500 a maji nakoupeno v dobe, kdy byl dolar podstatne niz, ted je nedrazsi za delsi dobu. Uz pomalu dotahuje Euro (pomer 1:1.05 uz tu dlouho nebyl).

Cimz chci rict, ze DPH je default a neni ho potreba moc resit, clo je neco jineho, cista zlodejina.

sobb píše:Takže to vypadá, že Zebra nebude. Ach jo, kdybych nenašla tu Acebeam, tak koupím Fenixe, a byl by pokoj. A takhle stále váhám kterou

Kdyz vahas, vem obe, vyzkousej a jednu vrat ;-) Chce to prekonat zbytecne predsudky :D

sobb píše:Jen mi přijde, že tohle už je trochu jiný level.

Je, vsak tomu taky moc sanci nedavam, ale je mozne, ze uz o necem takovem uvazuji a treba je to trochu postouchne. Nebo aspon daji vedet, ze je to v planu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 21:49

mike píše:DPH mas u nas v cene, takze to vyjde +/- nastejno.
No jo, ale hlavně ten případný opruz s tím, jak to popisuješ výše.

mike píše:Kdyz vahas, vem obe, vyzkousej a jednu vrat ;-)
Takhle to u mě nefunguje. Chci si jednu předem vybrat víceméně najisto a vrátit jen v případě, že mi opravdu nebude vyhovovat.

Ještě k Nitecore, co jsem se na ně ptala výše - všechny z řady NU na které jsem se dívala, jdou spoustit do LOW režimu. Nechápu, proč to jinde nejde, respektive kdo a proč u toho Fenixe HL18R-T vymyslel tu pitomost spouštět čelovku do skoro nejvyššího modu :roll:
Asi pro rodiče nakonec vezmu některou z těch NU.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 23:46

Ještě bych měla otázku k zabudované nevyměnitelné baterii. Jakou výdrž si tak reálně představit při proklamaci "Built-in high performance Li-ion battery with over 500 recharge cycles" Po kolikati nabíjeních se takováto věc (mělo by to mít 610mAh) začne chovat spíš jako bludička?
Zvažuju, jestli vzít model se zabudovanou baterií nebo raději s vyměnitelnou. Jestli to má tedy vůbec ekonomický význam a akumulátor pak nestojí to samé jako čelovka. Jen nerada vyhazuju věci, který by jinak mohly sloužit dál.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 23:57

sobb píše:No jo, ale hlavně ten případný opruz s tím, jak to popisuješ výše.

Tomu se da vyhnout vyberem dopravce, kdyz je moznost. A kdyz neni, tak vyberem e-shopu.

sobb píše:Takhle to u mě nefunguje. Chci si jednu předem vybrat víceméně najisto a vrátit jen v případě, že mi opravdu nebude vyhovovat.

Jeste nejsi tak stara, aby ses nemohla naucit neco noveho ;-)

sobb píše:Nechápu, proč to jinde nejde, respektive kdo a proč u toho Fenixe HL18R-T vymyslel tu pitomost spouštět čelovku do skoro nejvyššího modu

Tohle jim pro zmenu muzes napsat ty. Ze ji chtela koupit i pres ty podvodne setrici rezimy, ale tohle te odradilo. Naprosto vazne.

sobb píše:Asi pro rodiče nakonec vezmu některou z těch NU.

#-o

sobb píše:"Built-in high performance Li-ion battery with over 500 recharge cycles" Po kolikati nabíjeních se takováto věc (mělo by to mít 610mAh) začne chovat spíš jako bludička?

Tech 500 cyklu je bezna zivotnost pri poklesu myslim na 80 % kapacity. Takze si to spocitej, v jakem asi rezimu se bude pouzivat a k nemu tam mas hodiny. Pocitaji se plne cykly tj. muzes brat ty hodiny kompletne, ale zas ber v uvahu, ze Nitecore ma taky jen podvodne rezimy. Osobne si myslim, ze pri beznem pouzivani je to naprosto v pohode, pokud teda nebudou svitit furt na plny vykon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 0:09

Mozna to reknu jeste jinak. HL20 mam 12 let a kolik jednorazovych baterek jsem tam spotreboval? Nevim, ale 500 to rozhodne nebylo, myslim, ze to skoro urcite bylo do stovky. Pouzivam vetsinou lithiove, ktere jsou pri stejne velikosti kapacitne jen o neco lepsi, nez Li-Ion.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2022 10:01

sobb píše:Nechápu, proč to jinde nejde, respektive kdo a proč u toho Fenixe HL18R-T vymyslel tu pitomost spouštět čelovku do skoro nejvyššího modu
Ber to tak, ze mozna nekdo mel zase problem s tim, ze se to spoustelo do nejnizsiho modu. Nekdo muze pouzivat/zapnout celovku zrovna, kdyz potrebuje "neco videt" a to hned.
Ta celovka je urcenim "Ultralight trail-running headlamp", kde zrovna toto dava dobry smysl, rozhodne lepsi nez se zapinat do nejakeho setriciho modu. Jak jsem naznacoval, ten bezec vyrazi a potrebuje videt, a to videt dobre, ne jenom na par lumenu tesne pod nohy. On si to prepne do nizsich modu mozna, kdyz se nekde zastavi najist/napit, ale nejspise ani tehdy ne, mozna az bude odkladat sve veci, jak dobehl. Kdyz se na to kouknes takto, tak Ti musi byt jasne, ze u toho bezce bude vyuziti a potreby uplne jine nez u bezneho turistu. Uz jen potreba ta silnejsiho svetla.

Holt, musis se smirit s tim, ze cim dal, tim vice jsou veci s uzsi a uzsi specializaci. Musim zacit tlacit, aby udelali i podobnou celovku pro "Ultralight not-speed hiking", kde by se to zapinalo do nizsiho rezimu (nebo idealni do posledniho pri vypnuti).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 10:05

mike píše:Jeste nejsi tak stara, aby ses nemohla naucit neco noveho ;-)
To není o učení se, ale o tom, že je to pro mě taková nepříjemnost, že mi to tento způsob nestojí za to :wink:

mike píše: #-o
?

mike píše:Tech 500 cyklu je bezna zivotnost pri poklesu myslim na 80 % kapacity.
Díky, to je to, co jsem nevěděla. Původně jsem se vestavěné baterii bránila, ale vypadá to tedy, že pro domácí použití to bude v pohodě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 10:30

apuka píše:nebo idealni do posledniho pri vypnuti
Přesně. A jinde to jde, zatímco tady vymysleli pitomost s 200 lumenama jako základní a jedinou možnost.
Přijde mi to jako silně zpátečnický přístup, vždyť i u celkem historické Zebry je možnost zvolit, jestli se zapne do nejnižšího, nejvyššího nebo posledně použitého režimu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 17:31

sobb píše:To není o učení se, ale o tom, že je to pro mě taková nepříjemnost, že mi to tento způsob nestojí za to

Myslel jsem ucit se prekonavat neprijemnosti a pak mozna zjistis, ze to az takova neprijemnost neni ;-) Nejsi prece pp, aspon zatim :twisted:

sobb píše:?

Prisli s podvodnymi rezimy a vsadil bych se, ze jsou pricina, proc na ne presel i Fenix :vom: Navic jsou to spameri, sveho casu tu otravovali hodne, takze uz dva dobre duvody k bojkotu.

sobb píše:Díky, to je to, co jsem nevěděla. Původně jsem se vestavěné baterii bránila, ale vypadá to tedy, že pro domácí použití to bude v pohodě.

Ono to teda zalezi na konkretni baterce a jejim pouziti, pro 500 cyklu najdes rozmezi 50 - 85 %, ale i ta nejhorsi varianta je pro domaci pouziti dostatecna. Zamysli se nad tim, kolikrat jsi asi dobijela baterku ve svych celovkach, taky to urcite bude od 500 cyklu daleko.

sobb píše:Přijde mi to jako silně zpátečnický přístup, vždyť i u celkem historické Zebry je možnost zvolit, jestli se zapne do nejnižšího, nejvyššího nebo posledně použitého režimu.

Tahle moznost je i u jejich uplne prvni male celovky tj. HL20, stare 12 let. Mne fakt prijde, ze tam sedi nekdo, kdo vymysli, jak dobrou celovku "znicit". Mozna aby lidi nekupovali jen tu jednu, ale vybirali si z celeho sortimentu, kde kazda ma nejakou takovou vadu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 21:00

mike píše:Myslel jsem ucit se prekonavat neprijemnosti a pak mozna zjistis, ze to az takova neprijemnost neni ;-)
Proč bych to dělala? Pro mě je to takový opruz, že to prostě nestojí za to.

mike píše:Prisli s podvodnymi rezimy a vsadil bych se, ze jsou pricina, proc na ne presel i Fenix :vom: Navic jsou to spameri, sveho casu tu otravovali hodne, takze uz dva dobre duvody k bojkotu.
Kdo s tím přišel jako první se nejspíš ani neví. A že na to pak přešel i Fenix je chyba Fenixu, nikoliv konkurence. Naopak to s trochou chytrosti mohli využít. Co se týče spamu, tak to byly příspěvky s linkama, pochybuju, že by se s tím patlal někdo z Nitecore. Tipuju to na spam affilů. A nabídku na testování která Ti přišla v SZ (nevím, zda i někomu dalšímu) tak úplně za spam nepovažuju.
Myslela jsem, že máš nějakou konstruktivní připomínku k těm čelovkám :wink:

mike píše:Zamysli se nad tim, kolikrat jsi asi dobijela baterku ve svych celovkach, taky to urcite bude od 500 cyklu daleko.
O to nejde, já prostě nevěděla, jak rychle ten vestavěný typ ztrácí kapacitu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky