Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 18:23

Netřeba nic štelovat, stačí podržet tlačítko a už to bliká. Jednou jsem vyzkoušel a bylo to velice efektivní, pozitivně mě to překvapilo, spokojenost :)
Já s tím /E16, jen o něco málo slabší/ pracuju, hledám poklady, jezdim na kole,....... Stačí mi ta baterka na necelý týden, než to vybiju. Ono to svítí fakt fest, ty vyšší režimy zapínám jen výjimečně, i na půl výkonu vidíš 50m+ před sebe. Čili tvůj požadavek na výdrž to splňuje. Vážně ta druhá polovina výkonu už je na tebou uváděný činnosti většinou až moc, stačí svítit na slabší mód. Až to budeš držet v ruce a vyzkoušíš ten svit, pochopíš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 13, 2022 11:12

Tak ta E05R už nemá takovou výdrž, jakou bych chtěl na větší výkon.
U té mé E15 mi na kolo přijde jakž takž dostatečný ten max výkon pro jízdu v terénu v přírodě, kde je fakt tma bez pouličního osvětlení. A ten zase nevydrží dlouho. Ty nižší lumeny jsou použitelné leda do města nebo abych byl vidět. Budu proto kupovat extra světlo na předek, který bude mít aspoň dvojnásobný výkon toho max výkonu u E15 a vydrží nějakou hodinu na tento výkon svítit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » úte pro 13, 2022 11:18

Pak musíš hledat něco s větší baterií, tudíž i většími rozměry a, vyšší hmotností
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 13, 2022 11:25

Může mě hřát na srdíčku, že mám na řídítkách baterku o váze 25g, ale co je mi to platné, když s ní nevidím na cestu nebo musím jet pomale.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » úte pro 13, 2022 11:50

Neznám výkon e15, mám e16 a tam stačí půl výkonu a vůbec nevadí, že mám při jízdě tmavý brejle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 3:40

Dromedaro píše:Tak ta E05R už nemá takovou výdrž, jakou bych chtěl na větší výkon.

Nevim, jaky vykon chces, ale tady je 25 lumenu na chuzi naprosto dostatecne. Nejnizsi 3 lumeny uz je trochu malo, ale i to se da. 150 lm v podstate nepouzivam a 400 lm jen vyjimecne, kdyz si chci na neco posvitit. Treba na divocaky, pak staci zmacknout tlacitko a drzet.

Ono totiz mezi 25 a 150 lm neni az tak velky rozdil, ten se projevi hlavne okolo tebe a do dalky moc ne. Je to dano reflektorem, ktery je na muj vkus zbytecne siroky, ale to je ted moda, vetsina i Fenixu je horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř pro 14, 2022 9:49

Já ten svit hodnotím podle té E15 co mám, tak si podle toho dělám představu jak to svítí. Chci nějaký větší výkon do dálky, kdyby mu třeba ten pes utekl nebo odběhl někam dál, i když on jej má ve tmě na vodítku, ale i tak, se může hodit delší svit na větší výkon. Těch 25lum by asi jinak na obyčejnou chůzi stačilo, aby člověk viděl pod nohy.
Ale děkuji za informace a zkušenosti.

EDIT: Objednal jsem nakonec tu E18. Líbí se mi u ní ještě ta oboustranná spona a magnetická koncovka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 16:26

Pod nohy si clovek vidi i s tema 3 lm, na chuzi staci, akorat to neni uplne komfortni. 25 lm je komfortu az moc. Na vyhledavani ovsem neni ani 150 lm prave kvuli tomu sirsimu kuzelu. E18 je na tom o neco lip, ale ne o moc, snad ti bude stacit. Mel jsem ji v ruce, docela se mi libila, ale pro me ucely uz byla moc velka a tezka.

Vykon totiz neni vsechno, nejvic zalezi na kuzelu. Moje stara HL20 sviti na 50 lm do dalky vic, nez E05R na 400 lm. Kdyz chces videt do dalky, nekoukej na lumeny, ale na candely, Fenix je nastesti uvadi pro vsechny mody.

Vlastne mne E05R v tomhle prekvapila a ne uplne prijemne. Kdyz prepnu z 25 lm na 150, tak jiste dosviti dal, ale ja o moc dal nevidim. Protoze vetsina svetla jde do blizka, cemuz se prizpusobi oci (neco jako lehke oslneni) a nevidi tolik do dalky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 17:44

E18 má zřejmě stejnou optiku, jako E16 a tam je kužel v pohodě. Nic vyloženě do šířky, ani extra nic extra ouzký. Pro takovou svítilnu tak akorát.
@mike: vždyť je to na RCR123A a neváží to ani 50g včetně baterie, to se ti zdá moc velký a těžký? Je to buclatější, než svítilna na AA, ale kratší. Rozdíl váhy je kolik mezi tvojí a E18?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 17:49

E05R ma 24 g a jde mi o to, abych o ni v kapse nevedel. Coz uz by u E18 neslo. Taky aby se mi dobre drzela v ruce, E18 je prave uz moc silna. Oboji splnovala jak stara E05, tak nova E05R, s tou kapsou bohuzel tak dobre, ze si nevsimnu, kdyz ji nekde vytratim. Holt neco za neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 17:59

24g bez nebo včetně baterie?
Ty tvary jsou dost individuální, jako u rukojetí nožů. Já nemám zrovna malý ruce, líp se mi drží ta tlustší. A hlavně ta dvojitá spona je super, jelikož věčně nosím kšiltovku, mám tak čelovku bez nutnosti popruhu, což ušetří polovinu hmotnosti a kus místa.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 18:07

Vcetne, jelikoz baterka je vestavena. E18 jsem zkousel, ale v ruce mi tak nesedela a spony k nicemu nepotrebuju, akorat mi prekazi. Kazdy si holt vybere, co mu sedi lip :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř pro 14, 2022 23:12

mike píše:Pod nohy si clovek vidi i s tema 3 lm, na chuzi staci, akorat to neni uplne komfortni.
Není to komfortní. Vlastně mi to nepřijde moc použitelný mimo cesty, anebo stezky, který trochu znám. Jinak se s třema lumenama moc chodit nedá. Tím mě můj nový Fénix - HM51R Ruby, dost štve. Buď 3 lumeny nebo 50 :roll: To tam sakra nemohli dát jeden až dva režimy mezi? Jinak skvělá čelovka, ale ten nedostatečný výběr nižších režimů je dost špatně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 3:43

Kdyz ti nic jineho nezbyva, treba kdyz dochazi baterka, tak da. Zpocatku je to neprijemne, ale casem si zvyknes. Pokusne jsem si tak dal nejakych 6 km a ke konci uz mi to prislo docela pouzitelne. Ale dobrovolne to nedelam. Predtim jsem mel nejnizsi mod (na E05 XP-E2) 8 lm a ten jsem pouzival v podstate porad, na me chozeni uplne stacil.

50 lm pouzivam na sve stare HL20. Ta ma uplne jiny kuzel, sviti do dalky a tohle je skvele, u novych celovek by na to bylo potreba tak 500 lm. Zas to ale nesviti pod nohy :)

Porad cekam, az Fenixove konecne udelaji celovky, ktere si clovek pripoji k PC a nastavi vlastni mody a jejich prubeh v case. Cimz se vyresi jak tenhle problem, tak (ne)konstantni regulace. Vubec nechapu, ze to jeste neni #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 3:56

sobb píše:To tam sakra nemohli dát jeden až dva režimy mezi? Jinak skvělá čelovka, ale ten nedostatečný výběr nižších režimů je dost špatně.

Pro tebe nedostatečný, jiným režimy vyhovují. Pak sis tedy měla koupit např Armytek s 12 režimy, tam je to odstupňovaný s menšími skoky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 4:12

To je prave to. Uplne staci tri az ctyri rezimy, ovsem nastavene podle sebe. Proto by to melo jit nastavit, klidne z pocitace a jednorazove. Fakt nechapu, proc takova celovka jeste neni, technicky to dneska neni zadny problem. Asi napisu Fenixum 8-[

(Teda, bohuzel asi chapu. Cilovka nejsou uzivatele, kteri by to ocenili, ale bezni hipsteri, na ktere by to bylo moc slozite... ti chteji jen zmacknout tlacitko a o nic se nestarat, jak vime z druheho vlakna :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 4:22

Bylo by šikovný mít možnost nastavit vlastní režimy. Ale čelovek je solidní výběr, tedy pokud ti nevadí ledový světlo :x
Viz Armytek, ten má zas režimů na mě až moc, tím bych se nechtěl furt proklikávat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 4:37

Ale to je prave to, nechci proklikavat, chci mit jen spravne vlastni rezimy. A ne, solidni vyber neni, ja bohuzel vim, co chci a to se proste nedela. Nahradu HL20 s moderni diodou. Uzky kuzel s dalekym dosvitem, fakt nepotrebuju mit osvicene sve okoli, ale potrebuju videt do dalky. Opravdu konstatni regulaci, zadne podvody s postupnym snizovanim. IP68 a kvalitni provedeni. A k tomu rezim na sviceni okolo sebe pri taboreni. Na HL20 to resi difuzor naprosto v pohode, dneska se spis delaji dva reflektory, to bych i skousnul, ale podvodnou regulaci ne (cimz padaji odpovidajici Fenixy...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 5:41

Máš dost specifický požadavky. Zejména na předpotopní zdroj /AA/. Já se s těmi svými požadavky naštěstí vešel, ale teď bych taky nic nekoupil - to, co by jinak vyhovovalo, má studený světlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 5:55

Pozadavek na AA nemam, mohla by byt i nabijeci vestavena. A ano, mam, jelikoz se prvni malou celovkou trefili do cerneho a od te doby se ji v podstate ani nepriblizili... Pritom by stacil update se zachovanim zakladnich vlastnosti. 2158 cd pri 90 lumenech, coz je dosvit 93 m. Tva E18R to nema ani pri 350 lm (1661 cd, 81 m) a to je z tech s uzsim kuzelem. Mne proste naprosto vyhovuje jit s 50 lm a videt daleko pred sebe (tak 60 m) a moc mi nevyhovuje mit osvetlene sve okoli a videt houby do dalky. E05R ma 40 m pri 150 lm a realne vidim ani ne polovicni vzdalenost, co s HL20 na 50 lm... protoze oslneni zminovane vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 6:58

Pak jedině to se dvěma reflektory, ale to je na 18650, což bude pro tebe nesmyslně velký..
Někdo zas nesnese ouzkej kužel světla..
Viděl jsem dost čelovek s ouzkým kuželem, všechno bohužel pro naše potřeby nepoužitelný low tech šunty. Už se moc nedělají no.. Dělá se právě spíš opačnej extrém, moc široký, to je taky naprd. Já preferuju něco mezi, což má ta E16. 140 metrů s tím opravdu ve tmě vidim když je potřeba. Na takovýho prcka super výkon.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 8:40

Tohle nevypadá zle, ale velký. Sobb by se mohly líbit ty odstupňovaný nízký módy.
https://www.molle.cz/celovka_acebeam_h1 ... 50gr_AH15/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 15, 2022 8:42

mike píše:Vykon totiz neni vsechno, nejvic zalezi na kuzelu.

S tím souhlasím.

Mně se ta E15 drží dobře a nemám s ní problém. Pro mě je to ještě pořád něco, o čem v kapse moc nevím. Ta váha už je trochu na hraně, ale furt se to dá. Těch 24g je určitě lepších. Asi se mi drží lépe než ta E05R, ale v ruce jsem ji neměl, jen že se mi spíše lépe drží tlustší věci. U té E15 je třeba na kole blbý to, že se režimy mění tím pootáčením kroužkem. Při chůzi to nevadí. U té E18 mi zase přišlo, aby se ten spínač v kapse nezapínal, ale co jsem četl recenze, tak to zapínání jde blokovat to sponou.

Já moc nemám rád ty světla do šířky. Spíše něco mezi, ale kdybych si měl vybrat, tak raději úzký.
I kvůli tomu jsem se zbavil fenixe HM61R. Ten dosvit na ten výkon zase nic extra, protože to svítí hodně do šířky. Plus se dost nepohodlně nosila na hlavě a byla těžká. Sháním teď náhradu a protože nosím taky kšiltovku, tak přemýšlím, že si pořídím tu E18 ještě pro sebe a budu ji mít místo čelovky. Uvidím jaká bude.

Etheric píše:A hlavně ta dvojitá spona je super, jelikož věčně nosím kšiltovku, mám tak čelovku bez nutnosti popruhu, což ušetří polovinu hmotnosti a kus místa.

Pořád špekuluješ, jak vydělat prachy, tak proč nesepíšeš nějakou knihu s radami a všeobecně o UL výbavě a jak k ní přistupovat? Když navíc rád píšeš. Navíc je to teď v modě, tak by ses na tom mohl trochu svést a knih o tom zase tolik není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 9:25

@Dromedaro: knih o tom moc není, protože většina nečte, nýbrž sjíždí videa.. A když už čtou, tak obsah sociálních sítí :twisted:
Já raději čtu, ale je nás poměrně málo takových. Navíc kniha je nákladná na vydání. Ok, korekturu mám zdarma, ale grafický zpracování bych si musel zaplatit, to neumím, a pak platit nakladatelství za vydání. Jako dalo by se, ale je otazný, zda by se to vyplatilo, nebo by to bylo šul nul.. Holt dneska jede namísto knih sdílet ten obsah na sociálních sítích a prodávat se za reklamu. Na to nemám povahu. Nejsu prodejná coura.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 15, 2022 9:31

Abych se přiznal, tak já už taky nečtu. Mě to nějak přešlo asi před deseti lety. Což mě štve, protože to bylo fajn těšit se na večer nebo na cestu domů ve vlaku, že si počtu další kus knihy a tu knihu a její obsah prožívat. Ale už mě to nějak nebere. Zkoušel jsem se k tomu vrátit, ale už mě to nebaví jako kdysi a ani jsem ty knihy nedočetl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 9:44

Já tedy čtu knihy v online verzi. Šetřím papírem a místem. Spíš mě nebaví videa, respektive su už alergickej na tu všudypřítomnou vlezlou reklamu. Ta v knihách není, amen..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 10:16

Zpět k čelovkám - u E18 jsou ve skutečnosti vyšší časy svitu o bezmála 20%, protože nejsme hloupí a koupíme baterie Keeppower 850mAh namísto chabých 700 od Fenixe, se kterými jsou ty časy měřeny ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 15, 2022 11:51

Sorry za OT... Jen jedna pzonamka, vice k tomu stejne nemam co rict.
Dromedaro píše:Chci nějaký větší výkon do dálky, kdyby mu třeba ten pes utekl nebo odběhl někam dál, i když on jej má ve tmě na vodítku, ale i tak, se může hodit delší svit na větší výkon.
Zrovna k tomu by se mu nehodil vice "svitici"/blikajici obojek na psa?
Nemam to moc rad, je to srandovny, kdyz vidis ve tme tu blikat a pohybovat se cervene svetlo, tu zelene, tam modre... Ale musim uznat, ze pokud chces ve tme videt, kde pes je, je to uplne nenahraditelne. Sebesilnejsi baterkou to tak nezjistis a hlavne musis prohledavat vetsi oblast.
Nebo alespon silne reflexni "oblecek", ktery dokaze neskutecne "zasvitit" i pri pomerne slabem osvetleni - na Zverovce jsem si pri nizke intenzite celovky premyslel, co to tam obcas "problikuje" nekde vedle cesty. Az jsem tam po nejakych 200+ metrech dosel, jsem videl, ze je to reflexni nalepka HZS na hrane strechy pristresku s cislem a hlavne sachovnicovym bilym reflexnim podkladem - to bylo, co mi tak "svitilo" pres vetve smrku v mirne zatacce.

Jo, jeste jedno upozorneni - az silnym svetlem zasvitis psovi primo do oci, bude taky mit trochu problem se zrakove zorientovat. Coz je dalsi duvod proc jeho hledani resit jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » čtv pro 15, 2022 13:26

mike píše:Kdyz ti nic jineho nezbyva
Když nic jiného nezbývá, tak je člověk rád za jakoukoliv bludičku. Ale jinak se s těma třema lumenama jde mizerně. 5 lm u mého druhého Fenixe už celkem stačí. Takhle bohužel u té nové musím svítit na 50 lumenů :?

Etheric píše:Pro tebe nedostatečný, jiným režimy vyhovují. Pak sis tedy měla koupit např Armytek s 12 režimy, tam je to odstupňovaný s menšími skoky
Myslím, že v nižších režimech, by ocenil odstupňování snad každý, kdo je používá. Skvělé by samozřejmě bylo i to, co navrhuje mike - nastavit si je individuálně.
Prioritou u výběru týhle čelovky nebyly režimy, ale váha, možnost použití jednorázové baterie a způsob ovládání. Proto jsem nakonec skončila u tohoto Fenixe. Kdyby byla rozumně sehnatelná Zebra, tak jsem právě kvůli širší nabídce režimů, brala jednoznačně ji.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv pro 15, 2022 16:20

sobb píše:Myslím, že v nižších režimech, by ocenil odstupňování snad každý, kdo je používá.
Jo. Hlavne pri soucasnem trendu nahaneni maximalniho poctu lumenu. Potom mas celovku, ktera "ma" rekneme 500lm a nechteji do toho davat prilis moc modu, jen 3, tak jsou to
500 - ale max. 5 minut ("prisviceni")
100 ("bezne pouziti")
3/5 lm ("ve stanu")

Nejvetsi sranda je, ze "evoluce" prakticky stejne celovky mely postupne 100-20-3; 200-50-3; 300-80-3 a ted 500-100-3, pricemz doba sviceni na max. sla od "az do vybiti" po "max. 5 minut" (rozumej, kym celovka "skoro shori"), druhy stupen byl pro normalni chuzi a vice nez plne dostacovalo i tech 20lm; uz 50 bylo presprilis. (Uvedene je jen cca priklad na znazorneni "davem zadaneh evoluce", neni to konkretni celovka.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky