Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » sob lis 12, 2016 20:49

Tady je peknej clanek o srovnani "poradnych" celovek ZebraLight :D /prvni dve vlastnim a nove uvazuji../
http://www.shkb.cz/?p=2322

Jinak na Ledshopu ji stale jeste nemaji. Pro ty kdo nerad adrenalin s celniky je k dispozici v Holandsku za super postovne jen cca 100kc a velky vyber i levnych 18650 baterek =D> https://eu.nkon.nl/flashlights/zebralight-flashlights-23.html
Maji tam i model od Armyteku a ten se toho nebal a pouzil rovnou diodu XHP50 = 2300 lumenu !!!! :shock: Jenze je to problem uchladit.... Takze asi jen v radu sekund.

Co teprv az nejaky sileny Cinan do celovky osadi rovnou XHP70 = 4000lumenu !!!! To uz leda s aktivnim chlazenim \:D/ http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Products/XLamp/Arrays-Directional/XLamp-XHP70
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned lis 13, 2016 0:29

TVL, flooted #-o

Hmm, muzes mi rict, k cemu by ti bylo 4000 lm v celovce? To by odpovidalo klasicke zarovce tak 250 - 300W a jeste soustredene do relativne uzkeho kuzele. Kdybys s tim nekomu posvitil do oci, tak oslepne. Nemluve o tom, ze by to melo strasnou spotrebu. Beznou 18650 by to sezralo asi tak za 15 - 20 minut.

Tusite nekdo, kolik lumenu asi tak maji reflektory v aute?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » ned lis 13, 2016 6:23

:mrgreen: Nepotrebuji v celovce 4000 lumenu,ale takove 2000 s nejakym rozptylovym reflektorem... Samozrejme boost na minutu. Pak by to stejne teplotni ochrana shodila dolu... Ja jen ze nejaky Cinan urcite sblasti i 4K a pak nekomu vzplane na hlave *

Kód: Vybrat vše
Každá žárovka H7 má podle evropských norem tzv. světelný tok 1 500 lumenů, kvůli ztrátám v reflektoru však silnici ozáří pouze část z nich.


Skoda ze asi kvuli predpisum to nejde koupit do klasickych autozarovek - ofiko. V Cine uz samozrejme jo :D 6000lumiku to tu diodu pretaktovali 8) nebo trochu prikraslili popisek. Ty chladice jsou, ale brutal asi to trosku topi.... https://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-1set-H7-6600lm-110W-Cree-XHP-70-Car-LED-Headlight-Kit-H4-H7-H9/32625354460.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » ned lis 13, 2016 9:36

Poslušne hlásim, že po takmer štyroch týždňoch intenzívneho používania (vrátane takého toho „a dosvieti to až k tomu lesu? Wau! A k tej rieke za ním?“) má batéria 3,8 V. Ochrana vypína pri 2,6 V (podľa mojej nabíjačky, skutočnosť bude asi o niečo vyššia), plne nabitá má 4,2 V.

Intenzitu používania bohužiaľ nijako kvantifikovať neviem, ale používal som ju častejšie a na vyššie výkony, ako obyčajne používam ostatné čelovky.

Zebra, ktorá sa používala o niečo máličko viac, za ten čas spapala skoro 2 lítiovky (skoro preto, že druhá už síce v horách zdochla, ale v teple ešte ožila a frčí ďalej.

Uvidíme, ako sa bude tá 18650 správať v dlhotrvajúcich mrazoch, ale ja osobne už teraz nevidím dôvod zaoberať sa takým retrom, ako je náhradná baterka :) V núdzi tam napchám CR123 lítiovky zo Steripenu.

Používa niekto čelovku na 18650 na 2-4-týždňových trekoch? V akom stave býva na konci treku?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deu » pon lis 14, 2016 21:20

Imalet HR20 - rozpadl se mi vypínač hned po vybalení z krabice, když jsem chtěl odklopit kryt USB konektoru.Je přidělaný bodově na dvou místech nějakým sekunďákem.Uvnitř prasácky přiletované drátky.O vodotěsnosti si dovolím velmi pochybovat.Na seriózní akci bych si jí rozhodně nebral,budu jí mít jako sekundární světlo na kolo a do práce.Regulace jasu funguje dobře,ale kolečko je taky pofidérní.Na reklamaci kašlu,zkusím to nějak přilepit zpět.Zlatá Zebralight s 2 letou zárukou v CZ distribuci. Ta už slouží roky. Foto nahraju později.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon lis 14, 2016 21:33

Jo, problémy s kolísavou kvalitou sú u Imalentu bohužiaľ známe :cry:

Môj kus je našťastie v poriadku, aj čo sa týka vodotesnosti. Ale trochu si ma zviklal, práve som chcel kúpiť druhý kus (aby som na ňom vyskúšal vymeniť optiku za TIR, prípadne aj diódu za XPL2). Už som ho mal v košíku :-k

Edit: BTW, mal som tri Zebry, a všetky som reklamoval. H502 dokonca dvakrát, ale ako jedinú som si ju kvôli veľmi zaujímavému kužeľu nechal.
Naposledy upravil wawrik dne pon lis 14, 2016 21:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 21:35

Bych jim to poslal, prokvapilo me, ze c. posta chce za doporucenou zasilku (tedy pojistenou) do Ciny stejny peniz jako do Nemecka :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pon lis 14, 2016 22:01

no tak to jsem teda nadsenej .... kdovi co me ceka ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte lis 15, 2016 13:30

No, nejakému fešákovi z Nórska sa stalo to isté :cry:
imalent.jpg

Ale ja by som to na tvojom mieste, Deu, aj tak reklamoval. Tá čelovka je pri používaní tak výrazne iná, že by bolo škoda aspoň to neskúsiť... U mojej som testoval vodotesnosť ešte pred trekom v umývadle, a teraz po ňom, keď som ju dostatočne umyl, som skúsil aj ten fúkací test :) Žiadny problém, ani voda vnútri, ani som ju neprefúkol.

Mňa asi čaká reklamácia Armyteku Wizard Pro :smt022 Nejako divne je ukončený závit a často sa nedá dostatočne zaskrutkovať koncovka, takže nemá kontakt a nesvieti. Šajze, všetky čelovky, čo stáli nad 30 €, som musel aspoň raz reklamovať :-k Tie lacné fungujú bez problémov, aj keď prešli cez paprče môjho triapolročného šarkana...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » pát lis 18, 2016 12:43

Se mi vrátila HP15 z opravy. Doma bez problému. Tak sem si jí vzal ve středu na Šumavu že budem dupat po tmě. Během prvních dvou hodin mi přestala fungovat polovina režimů. Během svícení ve stanu začala problikávat a přišel sem o další. A to mi to poslali týden po 30ti denní záruční době a já vůl nad tim mávnul rukou. Ještě že tam bylo počasí úplně na hovno, tak sme to druhej den zabalily, jinak by mi to podělalo ten vejlet :(
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2016 20:59

Co ji puvodne bylo a pres koho jsi reklamoval?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » sob lis 19, 2016 7:41

Pre priaznivcov čeloviek na 18650 a difuzérov: Skilhunt H03F:
H03F-headlamp-3[1].jpg

Problémom výkonných čeloviek je UI - veľmi ťažko sa dá urobiť zmysluplné ovládanie s prístupom k celému rozsahu výkonov a zároveň jednoducho. Takže to väčšinou vyzerá, že programátori dosť fetujú, ale oni za to veľmi nemôžu... Ovládacia schéma Skilhuntu (ale Zebra alebo Armytek sú na tom veľmi podobne):
H03F-headlamp-9[1].jpg

Zlatý Imalent - zapnúť aj vypnúť krátkym stlačením, priama a rýchla regulácia krúžkom. Hotovo. Blbuvzdorné, intuitívne, netreba si nič pamätať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » sob lis 19, 2016 9:55

Už nevím co to bylo za baterku, míval jsem to na kole, baterka zmizela v propadlišti dějin, ovšem intenzita osvětlení se tam regulovala pootočením kroužku, bylo to takové pohodlné.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » sob lis 19, 2016 14:09

mike: Reklamoval sem jí se stejnou závadou. Zničeho nic přestaly fungovat veškeré režimy kromě nejnižšího a SOS. Teď je na tom stejně :( Koupená na LEDshopu a reklamaci sem posílal přímo na distribuci pro ČR a SR což je ARIGA s.r.o. .
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob lis 19, 2016 23:53

Navrat Difuzora :twisted: Skvele, tuhle asi nechci, ale mohla by to byt prvni vlastovka. Ovladani je pekelne, predpokladam, ze kdyz uz clovek nejaky rezim nastavi, tak stejne nevi, jaky :D Kolecko vubec neni spatny napad, mozna by se s nim lip ovladaly i takovehle prednastavene rezimy. Cvakalo by po nich a clovek by si mohl odpocitat, kde je.

Vymyslel jsem celovku pro hipstery. Bude se ovladat mobilem pres BT. Clovek si na obrazovce pekne nastavi lumeny, bude videt zbyvajici cas do vybiti baterky, u lepsich si nastavi i sirku kuzele... :) A nerikejte mi zas, ze uz to existuje #-o

Hmm, chapu spravne, ze ten difuzor se vyklapi dolu? To mi neprijde moc prakticke. Tlacitko proti nemu taky ne :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob lis 19, 2016 23:54

@Chmeld4: nic moc. Jak dlouho jsi ji mel? Dej pak vedet, jak to dopadlo. Tohle je bud na vymenu nebo vraceni penez.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » ned lis 20, 2016 7:05

mike píše:Bude se ovladat mobilem pres BT.


Jestli tohle je protebe priorita tak.... http://iqsport.cz/bluetooth-celovka-petzl-reactik

:mrgreen: 300lumenova bludicka za 2500kc * ale muses si ji hezky sefovat z mobajlu :supz:

Prekvapive uz i Petzl zjistil ze existuje dioda cree XM-L a dela i 1000 lumikove svetylka... Tak uz nebudou jen pro smích jako doted. Pravda konkurence sice prejde na cree XHP, ale to uz neni tak velky rozdil
Naposledy upravil TooMooX dne ned lis 20, 2016 15:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2016 9:38

Pripadam si jak Jara Cimrman na patentovem urade #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod venkov4ever » stř lis 23, 2016 11:37

4 wawrik: Tak jsem koupil Eneloop Pro, tři hodiny (400 lm) to v čelovce vydrží, ale baterie si moc netykají s nabíječkou. Příliš brzy indikuje Full, jednou jsem to přehlédl a čelovka pak zamrkala po necelých dvou hodinách. S devatenáctkami si nabíječka rozumí, natankuje do nich 2200 (dle displaye, pochopitelně) a je klid. Ale baterie Pro jí nějak nejedou. ](*,)
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » stř lis 23, 2016 15:02

já mám cca 20 let starou nabíječku, a nikdy jsem neměl problém ani s Sanyo Eneloop XX AA, Sanyo Eneloop XX AAA, Panasonic Eneloop Pro AA, Panasonic Eneloop Pro AAA
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod venkov4ever » stř lis 23, 2016 17:17

To máš kliku. Dnešní nabíječky jsou holt trochu náladové. :((
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod xPetr » stř lis 23, 2016 22:51

zkusil jsem pročíst pár stránek dozadu a pomohlo mi to ve třech směrech - docela chvála na fenixa, nitecore nebrat a petzl 10 let uplně marnej..
no já sem uplně marnej s petzl myo xp už pár let (a ano kabel se mi taky vytrhl, napájel sem a jedu dál) ale mám ho jak na běžky tak na kolo i na sjezdovky.. a teď sháním světlo na sjezdovku (já si nechám to marný petzl myo, na který su zvyklý, ale chcu něco pro ženu) po kratším srovnávání mi vypadlo:
Fenix HL35
+ běžné AA / NiMH / li-ion 14500
cena 1500 výkon cca 200lm

Petzl Myo RXP ( je petzl fakt tak marný jak to vypadá z diskuze?)
+ běžná AA / NiMH
cena 1800 výkon cca 280lm

Led Lenser H6R
+běžné AAA/ NimH AAA (součást)
cena 1650 (1400 Lenser H6 bez akku) výkon cca 200lm

Fenix HL55
-3V lithiové CR123A / li-ion akumulátor 18650 (to se asi prodraží ne?)
cena 1700 výkon cca 420lm

cenově jsou dost podobně, výkonem mi vychází ten Fenix HL55 ale proti jsou nákladný baterie.. výkonem nastupuje petzl na "obyčejný baterky" - ale je to petzl takže blbý (?) A rozdíl mezi Fenix Hl35 a Led Lenser H6R je nějak značný? kvalitou, světlem a tak..
Potřebuju zkrátka kvalitní světlo na noční každodenní sjezd po neosvětlené sjezdovce.. (a nemělo by být uplně drahé..) Takže esli někdo můžete přispět radou, subjektivním i objektivním názorem - prosím, směle do toho.
xPetr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 3, 2014 14:58

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2016 1:40

Na sjezdovky s celovkou? To jsi odvazny... Jak mi jinak prijde smesna honba za lumeny, tak na tohle bych chtel co nejvic. Misto Fenixe HL55 novejsi HL60R. Nebo neco jako HP25R a svitil si obema reflektory najednou.

18650 nejsou takova palka, Panasonic 3400 mAh se daji sehnat v paru za nejakych 12 USD. CR123A nemaji dobry pomer cena/vykon, zvlast kdyz musis pouzit dve najednou. Ty se hodi tak do UL celovek, kde staci jedna, ale to uz je lepsi jedna AA.

Nebo muzes zkusit nedavno diskutovanou Imalent HR20, kterou dostanes levneji a 18650 je v cene. Pripadne nejakou Zebru, moznosti je dost. Urcite neco, co je schopno delsi dobu svitit aspon 900 lm a to zaroven znamena 18650 kvuli spotrebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv lis 24, 2016 8:51

xPetr píše:Potřebuju zkrátka kvalitní světlo na noční každodenní sjezd po neosvětlené sjezdovce.. (a nemělo by být uplně drahé..) Takže esli někdo můžete přispět radou, subjektivním i objektivním názorem - prosím, směle do toho.
Po prvé, Petzl nie je žiadny prúser, len pár ľudí sa tvári, že má z neho vyrážky, aby mali dôvod mudrovať. Vôbec sa tým neriaď, pokiaľ ti vyhovuje, kúp si ho.

Po druhé, Led Lenser je síce zoom, ale aj ten široký koniec je - podľa mňa - pre tvoj účel dosť úzky. Navyše je homogénny s veľmi ostrou hranicou prechodu zo svetla do tmy. V rýchlosti sa v tom zle orientuje, aspoň mne.

Myslím, že by ti mohol vyhovovať Armytek Wizard Pro v3. Mám jeho warm verziu, ale ten odtieň mi v prírode príde príliš teplý, radšej som mal kúpiť s tým neutrálnym odtieňom. Ale ktorá verzia je vhodnejšia na sneh netuším, možno zrovna tá teplejšia.

Výhoda je širokánsky kužeľ s plynule zdôrazneným stredom a bezošvým prechodom do tmy, na rýchly šport typu behanie alebo lyžovanie ideálny. Nemáš pocit poskakujúcej loptičky ako pri svetlách s hotspotom. Pri 900 lumenoch to vydrží svietiť 1:40 hod, to by naozaj mohlo stačiť, pritom má aj dostatočný dosvit, odhadom do 100 m. Na snehu možno aj viac. V najvyššom 1800-lumenovom režime vydrží len hodinu, oficiálny dosvit má 135 m.

Je už trochu mohutnejšia (pre mňa cez limit), ale pri lyžovaní by to vadiť nemalo. Ak ti nevadia veľké Petzle, tak si asi zvyknutý. Inak sedí dobre.

Blbé je, že turbo režim sa zapína trojklikom, čo mne robí celkom problémy (mám prsty necitlivé po omrzlinách). Iným nemusí. Ale keď je raz nastavený, zapína (aj vypína) sa priamo do tohto režimu krátkym stlačením.

Tu ma so zľavovým kódom MDWPXH - pokiaľ ešte funguje - vyšla na niečo vyše 60 €. Verzia označená cool white je neutrálna, naozaj sa nedá považovať za studenú. Plus k tomu potrebuješ ešte dobrú batériu (napríklad táto s článkom NCR18650GA so zľavovým kódom 4851f3 za 10 €, nič vhodnejšie zatiaľ neexistuje, alebo stále veľmi slušná NCR18650B za 4 €) a nejakú jednoduchú nabíjačku na 18650 za pár eur.

Edit: Teraz pozerám, že staršia obyčajná v2 verzia Wizardu je vo výpredaji za 45 USD priamo od výrobcu. Pre tvoje účely by stačila.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 24, 2016 10:46

Neosvětlená sjezdovka ? Zajímavý adrenalinový sport. :) Myslím, že by bylo lepší použít něco výkonnějšího než sám píšeš. Já na běhání používám Armytek Wizard PRO v2 s tím studenějším světlem. Z počátku se mi zdálo, jako by v tom světle byly hůře vidět nerovnosti, jakoby je to zplošťovalo. Časem jsem si ale zvykl. Těžko říct, jaká barva bude na sníh lepší.

Wawrik: 60e to je zajímavá cena, že bych provedl upgrade? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv lis 24, 2016 10:50

Pierre111 píše:Z počátku se mi zdálo, jako by v tom světle byly hůře vidět nerovnosti, jakoby je to zplošťovalo...
To je práve vlastnosť teplého svetla. Preto radšej v prírode používam Imalent so studeným odtieňom. Wizard je zasa moc moc fasa okolo auta, ten teplý odtieň je pri práci balzam na oči :D

Inak si myslím, že upgradom nič moc nezískaš...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 24, 2016 10:59

Já mám právě tu verzi white a stejně jsem si toho všimnul. Ale už jsem se naučil terén v tom světle číst.
Taky si říkám, jak velký rozdíl okem pocítíš při 1100lm oproti 1800lm. Spíš, že ta nová dioda vypadá účinnější a tím tedy získáš delší dobu svícení. Spíš uvažuju o nějaké menší ale stále výkonné čelovce jako záloha, kdyby ta hlavní selhala. Začínám mít trochu problém s článkem, občas se hlásí, jako že je vybitý, zatím mě to ale nevypeklo a čelovka stále svítila.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv lis 24, 2016 11:05

Ako záložná je skvelá AA-čková Zebra. Napríklad H52Fw, má veľmi dobre odstupňované režimy, skvelú výdrž aj farbu svetla (neutrálnu). Je mrňavá a ľahučká, vo vrecku sa stratí. Pravda, osvetlenou plochou sa nedá s čelovkami na 18650 porovnávať, ale vo svojej kategórii patrí k najlepším.

Chcel som ju kúpiť k lítiovým AA baterkám, čo sa mi z nejakého dôvodu váľajú v šuflíku, ale všade je vypredaná. Je iba u výrobcu, no to je na dlhé lakte.

Tak čakám, že Zebra pripravuje nový model na AA, keď nezásobuje odberateľov...

Inak rozdiel 900 lm vs. 1800 lm je u Wizardu veľmi malý. Rozhodne podľa mňa nestojí za tých 62 € za novú čelovku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 24, 2016 11:26

Ty výdrže co se tam u H52Fw píšou jsou s AA že ? Nebude na 14500 výdrž větší ? A co třeba H32, CR123 asi nejsou nabíjecí že ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv lis 24, 2016 11:34

Tipnul bych si, že na té neosvětlené sjezdovce při čelovce nechce lyžovat, ale že si přes ní zkracuje denně cestu z práce nebo tak něco.
Naposledy upravil budo dne čtv lis 24, 2016 18:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky