Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned črc 5, 2020 22:43

apuka píše:Miku, Ty uz se zase snazis diskuzi obratit na neco uplne jineho...

Snazim se ji vratit tam, kde vznikla. Jakou celovku si koupit?

apuka píše:Protoze ta plocha (no, na toto je pekny a ne moc oblibeny matematicky termin, ze jo?

Integral, ale psal jsem to tak, aby to pochopili vsichni.

apuka píše:Jenze druha cast Tveho tvrzeni se da obratit - z nizsiho mista bude klesat pomaleji. Presneji, od "rekneme 18" lm bude dal krivka stejna jako kdyby zacala na 100, takze zakonite do tech "rekneme 18" se musi z 20 lm o dost hodin prodlouzit cas, aby celkova plocha zustala stejna.
A to je to, co jsem chtel vyjadrit.

Opet se ukazalo, ze mas ve vyjadrovani znacne rezervy :twisted: Ano, je to tak, vsak jsem to nerozporoval.

apuka píše:Od zacatku vysvetluji, ze tady jde o dva koncepty:
1) co nejjednodussi elektronika (tj. co mozno nejmensi problemy s ni) umoznujici co nejdele dostat "vyuzitelne" svetlo (a vydrzici bezudrzbove dlouho)
2) slozitejsi elektronika (tj. vetsi pravdepodobnost jeji poruchy) umoznujici dostat stale stejne silne svetlo (podle volby uzivatele) ale citelne kratsi dobu a potom smitec.

Zato ve vysvetlovani toho, co je kazdemu jasne, jsi mistr :twisted: S tou pravdepodobnosti poruchy by to chtelo nejaka data, realne to muze byt presne naopak. On totiz cely ten regulator muze byt jeden integrovany obvod, zatimco ta primitivni elektronika muze byt slozena z diskretnich soucastek s pravdepodobnosti poruchy radove vyssi.

apuka píše:Jinak by urcite nebyli miliony naprosto spokojenych dlouholetych uzivatelu celovek toho prvniho konceptu, napriklad i ty od Petzla (a jednym dychem dodavam stejne tak celovek toho druheho konceptu). A malokdo se stezuje na "shitozni elektroniku" a "mizernost" jejich celovek... I takovych uzivatelu, kteri maji i celovky te druhe koncepce, i ty nejlepsi a pouzivaji je - jen vedi, kdy a na co se jim ktera hodi.

Tyyyjo, miliony spokojenych uzivatelu. Ty sis s tim pruzkumem dal fakt praci. Mohl bych ho videt? :twisted:

IMO jsou dva zakladni druhy uzivatelu. Informovani a neinformovani. Ti prvni pouzivaji moderni celovky s regulaci. Ti druzi vlezou do prvniho outdooroveho kramu, u nas treba Hudy, uvidi stojanek s Petzl celovkama, podavac je ujisti, ze je to to nejlepsi, a tak si jednu koupi a dal to neresi.

apuka píše:Mimochodem, kdyby Petzly byly tak mizerne kvality a "za par supu se koupis stejne nebo lepsi u alienu", tak by v nekterych hromadnych testech o nich nepsali, ze vzhledem k ne moc vyssi cene a kvalite oproti temto "alienskym" doporucuji koupit Petzl prave kvuli jejich kvalite.

Odkaz prosim. Tebou prevypravenym informacim uz nejakou dobu neverim. Navic neverim ani nekterym hromadnym testum, velci vyrobci si je dovedou pojistit.

apuka píše:A, mimochodem, Tikka (alespon verze 2016) primo zakazuje pouzivat Li baterky, prave kvuli te co nejjednodussi elektronice.

No vsak jsem to psal, shitozni elektronika :twisted: Nevydrzi o 13 % vyssi napeti. To by samozrejme mohla bez zvyseni slozitosti, ale musely by se pouzit o neco kvalitnejsi a tedy i drazsi soucastky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 7, 2020 12:27

Člověk na chvíli vytáhne paty a taková krásná debata o čelovkách se nám tu rozhořela :D.
Svítivost v lm okem opravdu těžko odhadneš. To musíš porovnávat dva zdroje nastřídačku najednou. Někdy se sám ujištuju jestli svítím na 400lm nebo 165lm. Záleží totiž taky na okolním světle a prostředí, co jak odráží světlo.
Wizard se zdrojem 18650 3400mAh svítí na 165lm přes 10hodin, na 30lm cca 50hodin. Pokud vím, jak dlouho jsem svítil, případně k orientaci použiju ukazatel na čelovce, tak vím kolik použitelného světla mi ještě přibližně zbývá a nestane se mi, že bych někde zatměl.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 0:14

Neprisla vam nekomu pres SZ nabidka na testovani celovek znacky Nite****? Jestli jo, napiste mi to pres SZ nebo sem. Diky.

Akorat prosim ty spamery primo nejmenujte, pritahuje je to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 9, 2020 20:33

Pierre111 píše:Pokud chcete červené světlo, velký dosvit a velkou výdrž, můžete zvolit nový Armytek Wizard

V popisku u těch Armyteku Wizard jsem červené světlo nenašel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 10, 2020 7:44

Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 8:09

Díky moc. Mně to po zadání armytek wizard nacházelo jiný typ. Na českém webu.
Ta čelovka nevypadá špatně. Oproti tomu Fenixu bych si polepšil s váhou. Pokud jsem tedy vyguglil správně, že tam patří baterie Armytek 18650 Li-Ion 3500mAh o váze 50g. Pokud už mají ve báze baterky započítané popruhy, tak by měla i s baterií nějakých 111g.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát črc 10, 2020 10:47

Armytek nabízí 18650 s 3500mAh? Možná jsem to přehlíd, ale myslím, že pro tuto hodnotu bude třeba pořídit akumulátor Fenix. Každopádně do toho padne. Armytek co jsem viděl mají 2600mAh anebo 3200..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 10:50

Etheric píše:Armytek nabízí 18650 s 3500mAh? Možná jsem to přehlíd, ale myslím, že pro tuto hodnotu bude třeba pořídit akumulátor Fenix.

https://www.defendia.cz/outdoor/baterie-armytek-18650-li-ion-3500mah--nabijeci/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát črc 10, 2020 11:45

Tak jsem přehlíd :) Každopádně ty čelovky Wizard od Armytek se mi líbí. Jen tomu něco chybí, ale vzhledem k pokroku LED a kolimátorů to hádám bude do několika let minulostí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 15:43

IMO zadne 18650 Fenix ani Armytek neexistuji. Vsechno jsou to prebrandovane baterky nejspis od Panasonicu. A originaly se daji sehnat za ctvrtinovou cenu. Kdyz jsme to tady pred lety resili, tak dve (!) Panasonic 3400 mAh byly za 10 - 12 USD i s postovnym. Rychle hledani a tady na mne vypadla 3500 mAh za $7.30. Nepochybuju, ze se najdou jeste levnejsi. A ano, je potreba si dat trochu praci s vyberem prodejce, podvody jiste budou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 16:57

Mike: Díky za tip.

Já teda vezmu asi tu od armyteku. Ušetřím s ní váhu a peníze. Předpokládám teda s tou váhou, že když jsem se dočetl na stránkách armytecu, že váha bez bez baterií je 66g, tak už jsou v tom započítané popruhy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát črc 10, 2020 17:38

Ten mikuv tip vyjde draze, je k tomu treba pripocitat postovni a ted uz i clo(?) a dph.
Zato tady najdes o dost levnejsi, dokonce i s prepravou, original Panasonic i jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 18:44

Vsak to taky nebyl tip, jen ilustrace rozdilu ceny. Postovne se platit bude (ale treba u alienu je minimalni nebo zadne), DPH ne, protoze stale jeste plati hranice 22 Euro a clo uz vubec te, tam je hranice tusim 150 Euro a ta snad i zustane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 19:27

Tím tipem jsem myslel právě ukázku toho, že to jde levněji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » sob črc 11, 2020 8:41

OT: je lepší při objednávání zvolit nějakou levnou možnost poštovného. A to kvůli případnému dokazování ceny poštovného u nás. Už se objevily případy, kdy celní úřad u nulového poštovného stanovil pro účely výpočtu DPH poštovné "pomůckami", kdy běžné poštovné ohodnotili na tušímže 100 nebo 150, to přidali k hodnotě zboží a dopočetli.
U poštovného za 0,5 dolaru to jde prokázat dokladem z China shopu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 9:10

Jsem myslel, že to jde koupit i u nás. Jsem ze zahraničí ještě nikdy nic neobjednával a když tu popisujete co a jak, tak bůhví jak by to zase dopadlo aneb ve snaze ušetřit, zaplatil více.

Edit: Jsem se teď s tím Armytekem sekl. Možná to ve vláknu o outdoorových mobilech zapadlo, ale jak je to s magnety a mobily. Protože ten armytek má v sobě magnet a na treku je více než pravděpodobné, že se mi to k sobě dostane (mobil a armytek), třeba v batohu a mít to furt na paměti ... to bych asi neuhlídal.

P.S. Jsem připraven na případný posměch za neznalost fyziky :-)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Kedlubna » sob črc 11, 2020 11:14

1)
Má někdo zkušenost s Xiaomi Mi Power Bank 3250mA? https://powerbanky.heureka.cz/xiaomi-mi ... lashlight/ Mohla by to být pěkná kombinace záložního světla, powerbanky na dobití čelovky, mobilu, jiné elektro. Bude tam 18650 o pěkné kapacitě a celkem 103 g hmotnost. Cena kolem 400 je taky dobrá v porovnání.

2)
Existuje nějaká baterka na 18650 s možností nabíjení jiných zařízení (tedy s USB výstupem)? Tedy jako výše Xiaomi, jen rozdělatená pro výměnu baterie a třeba i v bytelnějším provedení.

3)
Existuje nějaká malá USB ledka (třeba i s reflektorem) na zastrčení do klasické powerbanky jako záložní světlo? Něco takovýho, ale použitelný jako baterka. https://image-tb.vova.com/image/500_500 ... ormat=webp


Celkově tedy ideálně kombinace té Xiaomi a https://www.svitilny-fenix.cz/produkt/u ... nix-arex1/ nebo https://www.fenix-store.com/fenix-are-x ... rging-kit/
Kedlubna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 28, 2014 18:31

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 11:35

2) Existuje a o nějakou stránku dříve takovou baterku řešili.

3) Existuje. Konkrétní typ nevím,ale viděl jsem to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » sob črc 11, 2020 14:42

mike píše:stale jeste plati hranice 22 Euro a clo uz vubec te
Vlastne mas pravdu, platit se bude az od noveho roku plus asi i to zastoupeni pred celnym uradem (200 pro CP).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob črc 11, 2020 20:50

Jo, ty dve stovky za to, ze te okradou, jsou horsi, nez cele DPH a zabijou levne zasilky :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 10:37

Byl jsem v kině na tom novém dokumentu Psí láska a všiml jsem si, že ta ženská používá na ty závody psích spřežení čelovku Petzl i pro jízdu v noci. Pokud to teda nebyl "product placement" a mimo záběr ji neměnila za jinou. Ale zase je taky pravda, že na prvního psa v čele spřežení už to moc nesvítilo a dál už byla jen černá stěna. :-) Co jsem si tak všiml u ostatních, tak ti měli Fenix.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 14, 2020 9:42

Armytek by měl jít koupit v pohodě i u nás, jen je to trochu dražší než ze zahraničí. Já ho koupil tady.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 14, 2020 17:02

Já měl na mysli tu baterku. Se mnou je to tak, jak to je. Že dost věcí koupím a jsou nějak vadné nebo mi to nakonec nevyhovuje. Nerad bych si něco nechal poslat ze zahraničí a dopadlo to stejně. Tady u nás to ještě nějak můžu reklamovat nebo vrátit. Nevím, jak bych to řešil do zahraničí. Tu baterku,kdyby to bylo vadný bych ani neřešil, takže bych nic neušetřil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 11:01

Mně tu na ve vláknu zaujala ta zmínka o tom, že jde čelovku využít jako powerbanku. Jsem googlil a nacházelo mi to jen ten Fenix HP30. To pravdu jiné nejsou? Pak mi to našlo jakousi za 7500Kč, ale to už je moc. Ne, že by mi ta od Fenixu přišla špatná. Mi to přijde jako dobré řešení, jak ušetřit gramy a věc navíc. Co mi u toho není jasné je to, že ten Fenix HP30 se píše, že se nabíjí dvěma bateriemi 18500 mAh. To znamená, že mám k dispozici 37000mAh na dobíjení s čelovkou a powerbankou v jednom o váze 300g? Nebo jen zase něco nechápu a je to jen těch 18500mAh. I to by ale stačilo.Jestli tam není nějak podstatné ALE, tak bych do toho šel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 11:23

mike píše:Samozrejme jsem nemyslel nabijet z 18650 primo. Chce to malou nabijecku na jeden 18650 clanek, ktera zaroven umi fungovat jako powerbanka. Ma standardni USB vystup (pres menic, na napeti baterky opravdu nezalezi). Vazi se vsim vsudy okolo 30 g, pred lety tu na tohle tema byla delsi diskuse a jsou tu lidi, co to bezne pouzivaji. Vyhoda je, ze mas jednu mininabijecku + libovolny pocet clanku podle potreby tj. podle delky akce. Dokonce muzes clanky dobit i nekde v prubehu akce, kdyz potkas zasuvku. Cele je to pekne UL reseni.

Aha, tak jestli jsem to teď lépe pochopil,tak to není o tom používat jako powerbanku čelovku, ale ty 18650 baterie do čelovek? A ty baterie používat jako powerbanku jen v nabíječce těch baterií. Některé ty baterky mají mini usb konektor,ale to je kvůli tomu nízkému proudu nepoužitelné, jak píše etheric?

A ještě mi úplně není jasné, jak se zde používá termín čelovka s regulací. Mám dojem, že je zde používán protichůdně. To je čelovka, která postupně zeslabuje intenzitu světla nebo naopak, že tohle nedělá a zhasne až dojde baterka?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 13:30

- jak psal Mike - ta nabíječka musí umět fungovat i jako powerbanka. Třeba ten článek Fenix je jako takovej určen výhradně jako zdroj energie pro svítilny Fenix. Z toho nabiješ prd, možná i odrovnáš jednu nebo druhou baterii.

- regulace = svítíš tebou zvoleným režimem bez ztráty výkonu. Když už šťáva nestačí, přepne se do nižšího režimu. Pak vypne úplně, bez varování. To už víš, že je baterie slabá, když se přepne na nižší režim. Pak není problém vypozorovat, kolik času ti zbývá, jak rychle padá o další režimy. Ty novější Fenixy maj ukazatel stavu baterie, výborná věc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 14:27

Etheric píše:- jak psal Mike - ta nabíječka musí umět fungovat i jako powerbanka.

Jo, to jsem pochopil. Mrknu se na to, kolik by se dalo ušetřit váhy. Powerbanky s 20000 mívají okolo 500g. Já jsem před pár dny volal do toho Fenixu a tam mi řekli, že ta nabíječka pro Fenix normálně slouží jako powerbanka a lze s ní dobíjet i telefony a běžná zařízení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » pon črc 20, 2020 16:01

Pane Bože...
ETH
Článek Fenix NENÍ jako takovej určen výhradně jako zdroj energie pro svítilny Fenix.
Je to normální 18650 na kterém je natištěné logo Fenixu.
Zrovna tak tam může být třeba Imalent, nebo Bateria Slaný...
Tím, že ho použiješ jako powerbanku (v k tomu určeném zařízení) neodrovnáš nic.
Spousta svítilen po vybití nepřepíná do nižšího módu, popř. poznáš prd, když tím lowem zrovna svítíš.

Jako nic proti, ale neměl by mu poradit někdo, kdo ještě nedávno netvrdil, že v powerbance nemůžou být 18650, že mají malé napětí a jiné věci?
Zkrátka někdo, kdo o tom něco ví?

DROM
Nevím kde bereš ta hausnumera jako 37 000 mAh.
18650 je typové označení, ne kapacita!
Nejlepší články mají 3 500 mAh
Z toho po ztrátách dobiješ tak jednou telefon s baterkou do 2 500 mAh.
Ta HP30R je na dva články 2 600 mAh, takže ten futrál jde použít jako powerbanka s kapacitou 5 200 mAh, takže reálně tak max 4 000. Když to nakrmíš tři a půl tisícovejma aku, tak máš powerbanku s kapacitou reálně tak 5 800mAh. To je tak jednou a kousíček nabitej smartphone, nebo dvakrát nějakej obyč telefon...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pon črc 20, 2020 16:12

Dromedaro píše:Aha, tak jestli jsem to teď lépe pochopil,tak to není o tom používat jako powerbanku čelovku, ale ty 18650 baterie do čelovek? A ty baterie používat jako powerbanku jen v nabíječce těch baterií.

Jo, pochopil jsi to dobře, je to tahle věcička, vlastní to asi dost lidí z OF, protože to nic skoro nic neváží nezabírá v batohu a můžeš si s tím nabíjet baterky anebo z baterek nabíjet jiné zařízení. Jenom by to chtělo časem sehnat si už verzi s USB-C, tím bych ušetřil kabel.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 16:22

dudy píše:Článek Fenix NENÍ jako takovej určen výhradně jako zdroj energie pro svítilny Fenix.

Spousta svítilen po vybití nepřepíná do nižšího módu, popř. poznáš prd, když tím lowem zrovna svítíš.

kdo ještě nedávno netvrdil, že v powerbance nemůžou být 18650, že mají malé napětí a jiné věci?
Zkrátka někdo, kdo o tom něco ví?

Ok. Je určen pro všechny zařízení, do nichž pasuje všemi parametry.

Nojo, to je ale taky kritérium při výběru. Například Fenix LD30 přepíná do nižšího módu a ani v low módu ti nezhasne naráz, nýbrž oslabuje a oslabuje. Že si někdo nevšimne, že světlo slábne, to je ale chyba obsluhy svítilny, nikoliv toho zařízení.

A zase překrucuješ co někdo řekne. Já neříkal, že tam být nemůžou, ale že předpokládám, že ti lepší výrobci si nechají dělat vlastní články. Jasně že "powerbanku" poslepuješ i z nabíjecích tužkovek...
Že má malý napětí jako pro nabíjení přímo z toho článku Fenix, tzn použití přímo toho článku jako powerbanky, když to má to USB, přímo to k tomu svádí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky

cron