Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Krysha » pon říj 11, 2021 6:03

Když se sundá popruh, tak drží bez problému i v horizontální poloze (HM51R)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 12:45

značka Fénix je opravdu výborná, nicméně, mám ji raději jako baterky, než čelovky - zrovna HM50R, předchůdce HM51R Ruby V2.0 jsem onehdá pustil do světa; co se týká světelných vlastností, výdrže atp. je nepřekonatelná, ale byla pro mne nepraktická - při použití vyššího stupně výkonu strašně hřeje, v rukavicích se mi dost špatně štelovala a zrovna při plném výkonu jsem si o ni spálil a zničil rukavice... taky ve stanu jsem ji každou chvíli hledal, je totiž jen v černém provedení...
...takže, co se týká čelovek, přešel jsem na BD a jsem naprosto spokojený (BD jsou sice trochu těžší, ale zato praktické a nerozbitné)
;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » ned lis 14, 2021 10:53

Když budete vybírat čelovku, tak si dejte bacha, abyste vybrali takovou, která bude mít velkou světelnost, tedy hodně Lumenů...
:mrgreen: #-o
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned lis 14, 2021 21:41

:D nadelas, hodne sviti, a tak ma velkou svetelnost, ne? ;-) To mas z toho, ze ctes SO, vzdyt uz to davno neni nic jineho, nez reklamni nosic, a studujes snad letaky Lidlu? ;-)

Jinak mne tenhle trend cim vic lumenu, tim vic Adidas, zacina stvat. Nekdy minuly tyden jsem vylezl z mesta a rikam si, ze po louce snad nekdo jezdi autem. Nejake pako tam behalo s celovkou naplno, takze fakt svitila jako xenony a oslnovala na stovky metru, auto aspon nesviti rovnou do oci... Nastesti mu pri druhem okruhu bud zafungovala tepelna ochrana nebo dosla baterka, protoze to zacalo pohasinat a nakonec mu to chciplo uplne. Mne tam v pohode staci 8 lumenu, za mestem moc tma neni a potrebuju si jen videt pod nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 1:46

Premyslim, kam to dat, rec o baterkach byla tady.

Na Neviditelnem psu jsem narazil na clanek o nebezpecnosti lithiovych baterek, autorovi pri nabijeni bouchla a zacala horet. U clanku je fotka, na ktere je ta 18650 baterka se skvelou kapacitou 9900 mAh :D

Jsem si rekl, to mas za to, ty vole, ze si kupujes levne podvodne sunty z Ciny (napsal bych mu to tam, ale platit agentu Blbisovi za registraci nehodlam). Pak jsem si ale hodil do Googlu zminovane TR 18650 a ke svemu zdeseni zjistil, ze se vesele prodavaji i u nas, treba tady na Mall.cz: https://www.mall.cz/baterie-pro-noteboo ... 0058957516. A taky na mne vypadl clanek, kde takove sunty otestovali: http://danyk.cz/test18650.html. Krome nesmyslne uvadene kapacity se poznaji i podle vahy, jsou vyrazne lehci. Takze vlastne UL ;-) Akorat ze maji o rad nizsi kapacitu, treba 552 mAh proti 5800 mAh uvadenych a tenhle podvod vazi 24 g (normalne 45 - 50).

Kdyby to nekdo nevedel, tak maximalni realna kapacita 18650 je 3500 mAh, mozna uz o stovku vys, ale to je zatim technologicky limit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bruca » čtv led 20, 2022 3:35

Není špatný, jak mají na fotce 6800 mAh, ale v popisu všude 8800 mAh :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 5:05

Ta baterie se jmenuje dost příznačně. Ultra Fire :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 8:03

Ultrafajr je znamý Činsky výrobce. Kromě baterek má i svitilny z miliony lumenu :D Tězko říct, ale jestli ty fejko produkty jsou vubec jeho nebo jen Čiňan fejkuje Čiňana.
Já mám 10+ let nabíječku a až pár let zpět začala hvízdat. No a v tom bude i ten problém. Tipuji, že ta nabíječka nemá žadnou ochranu proti ničenu :wink: Stejně jako ty levnější 18650 batrerky jsou unprotected.

Jasně že 18650 má kapacitní strop a proto vymysleli fyzicky větší 2170 které pere aj Tesla teď do svojich vozítek :wink:
Já nedávno koukal po nových 18650 zelenočerných OEM Panasonic. A na Bazoši přeprodejci mají bežne fotky na váze. Což se nebojím, že Čiňáni vyrábějící fejky je "nevytíží" na potřebnou hmotnost.

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » čtv led 20, 2022 11:33

Tu nabijacku mam tiez. Pamatam si, ze som ju kupoval podla doporcenia nejakeho chlapika, ktory sa fakt v tom vyznal a sam testoval a recenzoval. A ten ju doporucil ako dobru. Bezpecnostna vyhoda je, ze je fakt pomala, takze nic neznici a neprehreje.

Na testy LiOn aku treba ist sem, tam je asi fakt vsetko: https://lygte-info.dk/review/batteries2 ... %20UK.html
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 12:02

To jo hezkých spousta testu, ale druhá věc kde je koupit (aby to byla ta origo změřená)
Už vzhledem toho, že 2/3 jsou bez "reklamniho" potisku = OEM neurčená k prodeji koncovému zakazniku. Takže vždy jen přeprodeje od Číňana.

Koukám, že nové lampy na 21700 pomocí redukce papají aj staré 18650. Zase mě 1200 lumíková Zebra už snad 10 let stale hezky svití. Nějak nevidím vyhodu nových. Ta kapacita není až o tolik lepší a lumenový deficit nepociťuji.
http://www.ledshop.cz/nitecore-hc35~z9739.html

Obrázek

Pro polární medvědy dělají baterky i do -40 Tam se doteď používali ty CR123. Ty neměli trpět na mrazy. Proto většina svitidel umí 1x18650 nebo 2x CR123
http://www.ledshop.cz/mrazu-odolna-dobijeci-baterie-fenix-18650-2900-mah-li-ion~z4469.html
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 12:25

Ta Nite... nic moc parametry. Hlavně jejich 21700 baterie, která má jen 4000mAh. Opravdu nic moc.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 12:44

Baterka "zdarma" je nepodstatná.
Paramtry čelovky jsou fajn. Mě se líbí právě ten minimalisty design. Ne X reflektoru ve velké krabici jako má u vetšiny třeba Fenix. Každy máme jiné požadavky :wink:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 13:13

4 x CREE XP-G3 S3 LED budou mít jakou teplotu světla? Hádám moc studenou. Chybí mi tam i info o tý elektronice - prý až 1200 hodin provozu. Je to elektronika s postupným snižováním výkonu, nebo konstantní? Vypadá to na konstantní, ale přímo psáno to nikde není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 14:11

Ok tak má studenou. To bych taky nechtěl.

Pak tedy Armytek https://eu.nkon.nl/armytek-wizard-c2-pro-warm.html
Ono těch čelovek na ty nové 21700 moc ještě není. Nepřinášejí nic převratného. Pro mě nemá cenu měnit. Mám doma funkční 2 Zebry

Z roku 2014 Zebralight H600 MKII
Pak tedy moje teplá Zebra má vlastně "jen" 1020L
https://www.knifecenter.com/item/ZLH600WMKII/zebralight-h600w-mk-ii-18650-headlamp-xm-l2-neutral-white-led-1020-max-lumens

Koukám, že nová Zebralight H600c Mark IV na 18650 dá 1600 lumenu =D>
https://eu.nkon.nl/zaklampen/brands/zebralight-flashlights/zebralight-h600c-mk-iv-headlamp-xhp50-2-high-cri.html
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv led 20, 2022 14:13

mike píše:Neviditelnem psu jsem narazil na clanek o nebezpecnosti lithiovych baterek

No škoda, že tam nedal nějaké fotky ohořelé baterie. Jinak ještě nebezpečnější je, když ti vybuchne v čelovce na hlavě, pak to vlastně funguje jako takový menší granát. 8)

mike píše:tady na Mall.cz

To je neuvěřitelný, by mě zajímalo, jestli to na mall.cz vědí, že prodávají nebezpečný fake a jenom dělají že nic anebo jsou fakt tak mimo.

AlexBeck píše:Zase mě 1200 lumíková Zebra už snad 10 let stale hezky svití.

Též mám starou Zebru, asi už 7 let a funguje pořád skvěle. Ale být tam větší 21700 baterka, už by to při běhu hodně skákalo na čele. Už takhle je to tak na hraně bez horního popruhu.
AlexBeck píše:Proto většina svitidel umí 1x18650 nebo 2x CR123

Jo, to je jediný, co mi na té Zebře trochu chybí, do větších mrazů bych chtěl použít 2x menší lithiovky nenabíjecí.

Semo píše:Na testy LiOn aku treba ist sem, tam je asi fakt vsetko: https://lygte-info.dk/review/batteries2 ... %20UK.html

Mám už taky sedm let 2x Panasonic NCR18650B Protected 3400mAh. Prosvítily už stovky hodin a pořád fungují skvěle. Jediný problém je ve velkých mrazech, kdy se rychleji vybíjí.

Jinak zajímavostí je, že jsem nedávno zkoušel moje baterky v nějaké novější Fenix 18650 čelovce a nefungovaly a stejně tak nefungovaly Fénixí 18650 baterie (ty s tím micro-usb dobíjením) v mojí staré Zebře.

AlexBeck píše:Z roku 2014 Zebralight H600 MKII

Přesně tuhle mám, skvělá čelovka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 14:20

:D Tak nejem stejná čelovka, ale i baterky. Mám i 2ks z roku 2012 a stále funguji (kapacitu bude dole, ale ne tragicky). Uvažoval jsem o koupi těch s USB. Tak zustanu u odzkoušené klasiky :wink:

Ten NKON je asi nějaké Činske překladiště. Za 2 ečka poštovného a zdaněné. To vypadá fajně. A že tam mají zajimavých věcí.

Obrázek

EU customers pay VAT. Prices are including VAT. There are no custom duties in the EU, so prices are final, no extra costs
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 15:48

Já si poslední dobou oblíbil svítidla na 1x RCR123A. Super rozměry a váha, na hlavě to je dost znát. A v batohu taky.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 16:06

Nj to jsou defakto nabíjecí CR123 označované jako 16340. Ty ale používáš jen 1ks.
Ještě, že si je vzpoměl. Mám SteriPEN a ty prastaré RCR v něm jen bliknou. Chtěl jsem sehnat druhé za "normalní" cenu.

Na Youtube ti to odvažní Rusáci ukažou co ty baterky umí 8) :mrgreen:
Rozbití kladivem
https://youtu.be/CUgbmCSmSNY?t=119
Propichnutí
https://youtu.be/CUgbmCSmSNY?t=319
Opékaní jim taky nesvědčí =D>
https://youtu.be/CUgbmCSmSNY?t=375

Není nad bezpečné pokusy :finga:
Naposledy upravil AlexBeck dne čtv led 20, 2022 16:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 16:37

Jasně že používám 1ks, to bylo hlavní kritérium výběru, svítit na 1x RCR.
Mám RCR 800mAh od Keeppower, kupoval jsem, že maj o 100mAh víc, než ty nabíjecí Fenix
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 17:31

oodoow píše:Jinak ještě nebezpečnější je, když ti vybuchne v čelovce na hlavě, pak to vlastně funguje jako takový menší granát.

Kolikrat se ti to stalo? ;-) Myslim, ze riziko pri dobijeni je podstatne vetsi. Na cele by to mohlo bouchnout pri zkratu nebo pri mechanickem poskozeni, treba kdyby te do hlavy strelil myslivec ;-)

oodoow píše:To je neuvěřitelný, by mě zajímalo, jestli to na mall.cz vědí, že prodávají nebezpečný fake a jenom dělají že nic anebo jsou fakt tak mimo.

Koukni tam do diskuse, evidentne nevedi a navic to realne prodava nejaky jejich partner. Ktery to nejspis nakupuje nekde v Cine:

Váš dotaz jsme ověřovali u daného partnera a obdrželi jsme následující informace:

"Bohužel nemáme měřák k dispozici, avšak dodavatel deklaruje tuto hodnotu a neevidujeme u prodaných kusů negativní recenze nebo zprávy o nízké kapacitě."


Takova ceska klasika. Jeste nikdo si nestezoval (kolikrat jsem to jen slysel...) :roll:

oodoow píše:Jinak zajímavostí je, že jsem nedávno zkoušel moje baterky v nějaké novější Fenix 18650 čelovce a nefungovaly a stejně tak nefungovaly Fénixí 18650 baterie (ty s tím micro-usb dobíjením) v mojí staré Zebře.

V cem byl problem? V rozmeru? Tam se trochu lisi a je to potreba hlidat. Meni ho ochrana i konektor pro nabijeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 17:32

Semo píše:Na testy LiOn aku treba ist sem, tam je asi fakt vsetko: https://lygte-info.dk/review/batteries2 ... %20UK.html

:smt023 proklikal jsem nejake 3500 mAh 18650 a realne to nemela zadna, tak 3200 - 3400. Ale ani to neni spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv led 20, 2022 18:35

mike píše:V cem byl problem? V rozmeru? Tam se trochu lisi a je to potreba hlidat. Meni ho ochrana i konektor pro nabijeni.
V čem byl problém právě nevím. V rozměru určitě ne, obě baterie se vejdou do obou svítilen a konektory se dotýkají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 18:41

Hmm, to je nejake divne. Elektricky (napeti, vnitrni odpor) jsou ty baterky stejne, lisi se jen rozmery a mozna tvarem kontaktu. Nebylo to v tom?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv led 20, 2022 19:17

Ty baterky maj až na délku stejný tvar.
Podle mě to je v tom, že Fenix svítilna očekává, že bude mít baterka nějakou ochrannou elektroniku a ty moje Panasonic to nemaj a naopak moje Zebra nesvítí s Fenix baterkama, protože jí do toho kecá ta elektronika. Proto jsem taky kdysi kupoval baterky bez ní. Pár lidí v recenzích psalo, že je to spíš pro zlost to tam mít.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 19:26

Ta elektronika je, pokud vim, jen ochrana proti prebijeni a hlubokemu vybijeni. Z vnejskem nijak "nekomunikuje", takze pri spravne nabite baterce by nemela mit vliv. Leda kdybys tam dal prebitou baterku bez ochrany a odpojila ji ochrana v celovce, protoze dava moc velke napeti. Ale nikdy jsem to nestudoval, takze nevim, co tam presne je. Co jsem kdy cetl, tak hlavni rozdil a problem je jiny rozmer, s ochranou jsou delsi (coz je dost pitome, kdyz je uz v nazvu a mel by byt standardni...).

BTW, tohle se pry stava s primarnimi lithiovymi AA/AAA clanky. Uplne nove maji 1.7 V, coz je na nektere celovky moc a odmitnou s nima pracovat. Staci lehce vybit a pak uz to jde, na zacatku klesa napeti rychle a pak se ustali na 1.5 V.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv led 20, 2022 20:05

mike píše:hlavni rozdil a problem je jiny rozmer, s ochranou jsou delsi

Většina čelovek je šroubovací s pérkem, které se dotýká baterie. Takže je tam dost velká rezerva pro různé délky baterek.
Je to stejná konstrukce jako stará Fenix HL21 jenom větší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 20:09

No prave, mne to smysl nedava, chtelo by to prozkoumat. Mas nejake draty a voltmetr + ampermetr?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv led 20, 2022 20:21

Nemám a nemám už ani tu fenix čelovku ani fenix baterky. Zkoušel jsem to na hotelu před závodem, když jsem si chtěl půjčit třetí 18650, protože jsem si (oprávněně) myslel, že moje dvě nebudou tentokrát stačit. Naštěstí mi ale svítí ještě mobil. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » úte dub 26, 2022 0:10

Najde se nějaký rozumný nástupce čelovek Fenix HL50 či Zebralight H51?

- váha okolo 50 g bez baterie
- s konstantní regulací výkonu - tedy žádné postupné snižování výkonu
- koupitelná v ČR
- napájení např. 1 AA nebo akumulátorem, který je ovšem zaměnitelný za CR123A (nikoliv za 3 AAA)
- paměť na poslední nastavený režim výkonu

U Fénixu bych si asi za normálních okolností vybrala HM23 (i když s výhradami) nebo HM51R V2.0 , ale to snižování výkonu se mi dost příčí. U HM51R je to sice jen u jednorázových, ale vadí to. Váha už je taky o trošku víc, než bych chtěla.

Nějaké tipy z aktuální nabídky?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2022 0:44

Jak to myslis? 51 se od 50 lisi prave tim, ze ma konstantni regulaci vykonu. Viz srovnani tady: https://www.kronium.cz/srovnani-celovek ... o_128.html.

Proc vlastne chces menit HL50?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky