Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 22:29

mike píše:Muj vyber je taky celovka na jednu AA, ale pro nekoho muze byt lepsi vestaveny akumulator. Kdyz jdes maximalne na jednu noc nebo na vikend, tak to v pohode pokryjes a pak ji das nabijet.
Taky jsme to tak měli (a na léto vlastně furt i máme), ale docela fajn je i princip dobíjecí čelovky, kdy můžeš 18650 akumulátor nahradit CR123A jednorázovkama. Jsem nevěděla, že je tahle kombinace možná, dokud nám z Fénixu nenabídli tu, už jinde zmiňovanou HL60R.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 22:49

Jj, akorat jsou ty celovky na 18650 uz na mne moc velke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 22:56

Na mě taky, ale na zimu je to super.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 23:00

Hreje, takze nezamrzne mozek? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 23:01

Mimo jiné :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 1:10

@oodoow: nasel jsem zmereny vystup nove Fenix HL40R:
hl40r.jpg

A tohle maji na krabicce:
hl40r2.jpg

Kdyz pomineme opet zavadejici logaritmicky graf, tak obrazek v podstate odpovida mereni. Dobre je, ze jde o stepdown a ne o stale klesani, jako bylo myslim u HM50R. Tj. sviti to furt stejne a pak to v podstate prepne na nizsi mod. Konec ma celkem dlouhy dojezd, takze se nestane, ze ti celovka chcipne bez varovani, coz byla vlastnost starsich modelu.

Nijak zvlast se mi to nelibi, ale uznavam, ze se daji najit i duvody pro a u celovky s vestavenym akumulatorem zvlast. Kdyby byl nekde prepinac mezi timhle a puvodnim modem (porad stejne az do konce), tak by mi to nevadilo vubec.

Obrazky ukradeny z tehle recenze: http://budgetlightforum.com/node/58023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 1:19

Nasel jsem tam i recenzi a mereni pro HL26R, ta to jeste nema: http://budgetlightforum.com/node/54756 Jestli chce nekdo nabijeci celovku, tahle mi prijde jako dobra volba.

Taky jsou tam grafy pro vyse zminovanou HM50R, kde s tim zacali: http://budgetlightforum.com/node/55714 Tak tomuhle rikam podvod, pekny hnus, nastesti se pak vzpamatovali a dalsi uz to maji rozumneji (v Kroniu rikali to same :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte kvě 29, 2018 12:54

@mike: No, na té krabičce mi to nepřijde tak kritické jako to změřené, hlavně ta MID úrověň, která se asi používá nejvíc. Však to podle toho měření ukazuje, že to neklesá až na konci, ale klesne to už snad někde v půlce kapacity. Tím pádem, pokud bys fakt potřeboval tu danou intenzitu, tak ti to na každou baterku vydrží cca jen polovinu doby, než před tím a to je teda docela velký zhoršení.
No a ten HM50R, to už je slušnej úlet, se vracíme zas do časů čelovek bez regulátorů?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 16:52

To je prave ta logaritmicka stupnice. Nepochybuju o tom, ze je to tak schvalne, aby to lidi spletlo. Na prvni pohled to vypada, ze to klesne az na konci a nad tim vetsina lidi mavne rukou :? Neda se tomu vycitat, ze by to nebyla pravda, vysledku mereni to slusne odpovida, ale je to velmi zavadejici, takze u mne na hranici podvodu.

Neklesa to v pulce, musis pocitat plochy. Z grafu mi hrubym odectenim vychazi, ze to klesne, kdyz je baterka na tretine kapacity. Tj. kdyz to ted naplno sviti asi 4:20, tak bez poklesu by to svitilo 6:45 hodin. S poklesem to vytahnou na 9 hodin v nizsim modu a pak to jeste hodinu a pul chcipa Petzl zpusobem.

Tohle je vec nastaveni a neda se rict, ze je to uplne spatne, mne tam ale chybi moznost volby. A vadi mi ty zavadejici informace. 11 hodin na 130 lm znamanalo u Fenixe vzdycky, ze to bude svitit 130 celych 11 hodin a pak to chcipne. A ne, ze to bude svitit 130 lm 4:20, pak 4:40 70 lm a pak to jeste dve hodiny bude chcipat.

HM50R je opravdu ulet, sami snad pochopili, ze takhle fakt ne.

Hele, vis co? Ja jim napisu. Slusny mail, kde se jim pokusim vysvetlit, ze tohle se mi fakt nelibi a jako dlouholety zakaznik jsem zklaman. Kdo se prida? Cim vic lidi to udela, tim je vetsi sance, ze to vezmou v uvahu. (uz jsem to chtel udelat driv, ale zapomnel jsem)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte kvě 29, 2018 22:14

Aha, to je dobrej trik s tou stupnicí, to musel vymyslet nějakej filuta. :twisted:
Takže kdyby to neklesalo, tak by to svítilo naplno o víc než 50% déle? Moc to nechápu a podle mě je to špatně, pokud chci delší výdrž, dám si přeci nižší mód sám. Přece nejsme nesvéprávní a nepotřebujeme, aby se čelovka postupně zhasínala dlouho před tím, než úplně zhasne.
Co by mi dávalo smysl, kdyby čelovka třeba párkrát zablikala v případě, že budou baterky na třetině kapacity, ale pak svítila dál stejně intenzivně a uživatel by měl možnost si nastavit nižší mód, kdyby věděl, že potřebuje ještě x hodin svítit.
Jinak teda nevím kvůli které konkurenci tomu Fenix podlehl, třeba moje Zebralight drží všechny módy jak má, kromě toho největšího těch 1000lm, tam se postupně snižuje intenzita a nemají to tam napsané. Jenže to je z důvodu zahřívání, že to prostě takovou intenzitu delší dobu neudrží. I novější čelovky od Petzlu už maj snad regulátor.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 22:36

oodoow píše:Aha, to je dobrej trik s tou stupnicí, to musel vymyslet nějakej filuta. :twisted:

S grafy se da delat spousta peknych triku, tenhle je oblibeny ;-)

oodoow píše:Takže kdyby to neklesalo, tak by to svítilo naplno o víc než 50% déle?

Ne, asi tak o 33 %. Ted je to 4:20 a kdyby to jelo stejne az do konce, tak by to bylo asi 6:30, predtim jsem to napsal blbe. No a 11 vypada lip, nez 6:30 :?

oodoow píše:Moc to nechápu a podle mě je to špatně, pokud chci delší výdrž, dám si přeci nižší mód sám. Přece nejsme nesvéprávní a nepotřebujeme, aby se čelovka postupně zhasínala dlouho před tím, než úplně zhasne.

Souhlasim, ale mozna nejsme typicti zakaznici a nesvepravnych je vic ;-)

oodoow píše:Co by mi dávalo smysl, kdyby čelovka třeba párkrát zablikala v případě, že budou baterky na třetině kapacity, ale pak svítila dál stejně intenzivně a uživatel by měl možnost si nastavit nižší mód, kdyby věděl, že potřebuje ještě x hodin svítit.

Dobry napad, zkus jim to napsat. Osobne by mi stacil ukazatel stavu baterky, ktery tam je. Dokud nebyl, tak uznavam, ze je to trochu problematicke a sam jsem vickrat zazil, ze mi celovka chcipla z plneho sviceni behem par sekund, takze jsem si musel zvyknout na to, ze musim mit nahradni baterku po ruce a umet ji vymenit kdykoliv a kdekoliv po hmatu. Coz muze byt pro nekoho problem, ale indikator to resi. U nabijeci celovky je skoro nutnost.

oodoow píše:Jinak teda nevím kvůli které konkurenci tomu Fenix podlehl, třeba moje Zebralight drží všechny módy jak má...

Napada mne treba Nitecore, ti to urcite delali driv, nez Fenix. Ono je to trochu psychologie. Lidi, co do toho trochu vidi, neni moc, vetsinovy zakaznik koukne na Petzl, pri 100 lm to vydrzi 180 hodin, super, tak proc by si mel kupovat Fenixe, co vydrzi jen 10 hodin? No a uspesna firma potrebuje prodavat hlavne tem vetsinovym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř kvě 30, 2018 11:39

Jen takovej náhoďák ... ještě jsem to nečetl, nemám teď čas. Nicméně na první dojem vypadá zajímavě.
https://bit.ly/2xrhb7M

EDIT: ještě jedna https://bit.ly/2L4sV20
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř kvě 30, 2018 18:37

Celkem bych i rád nějakou levnou dobře dělanou čelovku s vlastnostma, jako má ten Onight 700. Ale téměř pětikilo se mi za ní dávat nechce. Nevíte někdo o podobně zpracované čajně? Bílé světlo dálka / bílé blízka / červené.

mike: je někde vyčísleno / nebo seš schopen vyčíslit, o co je méně výhodné 3 x AAA oproti 1x AAA?

Je to z tvého pohledu jen prostý poměr kapacita / hmotnost nebo na to nahlížíš i optikou pořizovacích nákladů?

budo píše:Petzl za ty prachy? Ani náhodou. Kdyby aspoň technicky jejich čelovky té ceně odpovídaly... Ale takhle?
Raději zvaž Onnight 700 nebo některou Kalenji.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 20:24

Oboje. AAA byvaji stejne drahe, jako AA, takze platis 3x tolik. Kapacita trech AAA je tusim jen 120 % jedne AA, zatimco vaha asi tak 160 %, mozna i vic. Plus je s tim vetsi pakarna pri vymene, vetsi sance, ze bude nejaka vadna... nenapada mne jedine plus 3xAAA.

edit: jeste mne napada pocet. Tri kusy se kupuji blbe a mely by byt vsechny stejne. Na nabijeci zas potrebujes nabijecku, ktera zvladne 3 najednou, protoze zas, mely by byt nabite stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv kvě 31, 2018 6:06

Napadá tě nějaký relevantní důvod, proč se mnozí výrobci teda drží konceptu 3*AAA?

Napadá někoho relevantní důvod, proč někteří výrobci dávají do čelovek red SOS? Přijde mi to jako kravina. SOS má být vidět daleko a dobře, proto je to SOS.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 16:36

Mozna konstrukce. AAA jsou kratsi a celovka muze byt kompaktnejsi. Muzes je naskladat vedle sebe jako u tech starych Petzlu. AA uz ti docela diktuje tvar. Mozna i historicke duvody. Male celovky od Petzlu byly prvni rozumne pouzitelne turisticke a od te doby se kopirujou. Proc vymyslet neco jineho, zvlast, kdyz jsou na to lidi zvykli? Znaji Petzl, pak vidi neco podobneho u Cinanu za desetinu ceny, a tak po tom sahnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 21:36

Jeste mne napadl jeden duvod, ktery mohl byt driv zasadni. Napeti. Tri AAA maji v serii 4.5 V a bila LEDka potrebuje asi 3 V, takze ti staci uplne jednoduchy regulator. Nebo mozna i zadny. Jedna AA ma 1.5 V a tim LEDku nerozsvitis, potrebujes menic a napeti zvysit. U regulovanych celovek to neni problem, tam stejne byt musi, ale u levnych neregulovanych by to minimalne zvysilo cenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » úte čer 12, 2018 13:30

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod davidF2 » stř čer 13, 2018 18:55

Ahoj,
snažím se sehnat novou čelovku která má mít za úkol vydržet 14 denní VHT výlet do Gruzie zároveň aby svítila daleko a nebyla tak moc těžká.. zaujala mě čelovka Fenix HL 60R sice výdrž není nikterak záhadná ale to po studovaní ostatních to nemá žádná.. možnost výměny baterii za nenabíjecí CR 123 je myslím řešení.. Jen nevím zda je tato čelovka idealní zda není něco lepší kolem 2000 Kč co se týče řad HP tak se mě nelíbí to řešení baterii vzadu ve "zbytečném pouzdru " ..

Pak mě ještě zaujala od Petzl Actik CORE
mohl by mi tedy někdo pomoci s výběrem a něco doporučit ?
Naposledy upravil davidF2 dne čtv čer 14, 2018 7:19, celkově upraveno 1
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř čer 13, 2018 19:20

Ahoj Davide.
Za mne vřele doporučuji zařadit do užšího výběru čelovku Imalent HR20. https://www.fasttech.com/product/641850 ... d-headlamp
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod still_wolf » ned črc 22, 2018 21:22

Ahoj,
náhodou jsem narazil na toto vlákno a docela mě překvapili Vaše negativní zkušenosti s čelovkami Petzl. Čelovky jsem vybíral dlouho a to sobě a kámošovi. Z mnoha čelovek mi nakonec sedla právě Petzl, pač jsem chtěl široce osvětlení prostor (na svícení do dálky mám svítilnu). Někde jsem našel i jejich test, resp. měření křivky svítivosti čelovek.

Já si nakonec koupil Petzl Tactikka+ 2017 a kamarád Tikka (méně svítí periferně a více dopředu). Petzl s námi prožil týden Alpy, 2 týdny Tatry a k tomu pár akcí po ČR. Nepoužívali jsme jej každý den, spíš jednou za 2-3 dny. Ale až nyní zaznamenávám pokles svítivosti. Kamaráda čelovka ještě doprovázela na nějaké týdenní cvičení vojáků a dal do ní nové baterie. Prý během 20 minut začal padat jas a nakonec si půjčil baterky od kolegů a ty už byli v pořádku. Z toho usuzuji, že hlavní problém je u nekvalitním baterií (rychlý pokles napětí-měkký zdroj). Já se snažím vyvarovat případným problémům s bateriemi, takže automaticky kupuji kvalitnější. Ale dneska bych asi investoval do dražší verze s LiOn akumulátorem. Jednak mnohem lépe udržuje napětí, ale také lze nabít z powerbanky.

Co jsem zkoušel, tak Petzl nám jako jediné opravdu dobře sedli na hlavu a i svítivostí. Jak píši výše, nepotřebuji světlomet na hlavě. Ale něco, abych viděl na cestu před sebe.
still_wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 29, 2010 9:16

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned črc 22, 2018 21:36

still_wolf píše:Z toho usuzuji, že hlavní problém je u nekvalitním baterií (rychlý pokles napětí-měkký zdroj).

Hlavni problem je v tom, ze jsou sto let za opicema a nemaji regulovany vykon. Moderni celovka sviti porad stejne bez ohledu na zdroj, s horsima baterkama holt sviti kratsi dobu.

still_wolf píše:Já se snažím vyvarovat případným problémům s bateriemi, takže automaticky kupuji kvalitnější.

To ti pomuze jen castecne. Pokles tam bude vzdycky, to je proste vlastnost. Nejlepsi jsou lithiove primarni clanky, ty maji krivku dlouhou dobu temer plochou a castecne se s nim da simulovat regulace vykonu. Taky maji nejvetsi kapacitu, nejlip se chovaji v mrazech, jsou nejlehci... proste sama pozitiva a socialni jistoty. Krome ceny teda ;-) https://www.kronium.cz/lithiova-tuzkova ... od_76.html

still_wolf píše:Co jsem zkoušel, tak Petzl nám jako jediné opravdu dobře sedli na hlavu a i svítivostí. Jak píši výše, nepotřebuji světlomet na hlavě. Ale něco, abych viděl na cestu před sebe.

To bych rekl, ze potrebujeme vsichni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 22, 2018 22:26

Regulovaný výkon u Petzl mají. Ale ne v cenové kategorii do 40€.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod still_wolf » ned črc 22, 2018 22:28

Mike: Už hodně lidí mi periferní tuto křivku vyčetlo a vysvětlovalo jaká blbá volba to byla a že je nutné vidět daleko před sebe.

Osobně jsem zkoušel všechny čelovky Fénixe, Black Diamond, Ledlenser, Coleman, Beal a Petzl do 1200Kč (tedy co jsem sehnal). A Petzl Tactikka+ a Tikka jsou jediný, co nám opravdu sedli. Ostatní často měli silný kužel dopředu, neměli červené světlo (k nočnímu focení a případně hledání věci mezi spící lidmi nutnost) a nebo byli těžké.
Ohledně regulace si nejsem zcela jistý, zda jí nemají. Protože ten pokles napětí by podle mého byl znatelnější (alespoň u dvou jmenovaných typů). Spíše je otázkou, do jakého rozsahu napětí umí regulovat zmiňované napětí. Ale to teď opravdu hádáme, nebo ty máš nějaká fakta?

Vonkreuz: A toto lze zjisti kde?
still_wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 29, 2010 9:16

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 22, 2018 22:38

V popisu na stránce výrobce.
Je to sice pracovní Petzl, ale např. řada Pixa regulaci má.
Konstantní světlo, zaručený světelný výkon, který nepoklesne po celou dobu svícení
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned črc 22, 2018 22:42

still_wolf píše:Mike: Už hodně lidí mi periferní tuto křivku vyčetlo a vysvětlovalo jaká blbá volba to byla a že je nutné vidět daleko před sebe.

To je podle mne taky, ale kdyz chces videt okolo sebe, tak moznosti je dost. Nektere Zebry, Fenix HL30 apod. Cokoliv se sirsim kuzelem a ze toho je. Mne naopak prijde, ze je maly vyber tech, co sviti opravdu do dalky. No a pak jsou taky takove, kde muzes sirku kuzelu menit: https://www.kronium.cz/nabijeci-zaostro ... _1966.html

still_wolf píše:Spíše je otázkou, do jakého rozsahu napětí umí regulovat zmiňované napětí. Ale to teď opravdu hádáme, nebo ty máš nějaká fakta?

Jiste, mam fakta o Fenixech, kde je ma krivka obdelnikovy prubeh. Sviti porad stejne a az baterka dojde, tak chcipne. Moje celovka obcas chcipne z plneho sviceni do nuly v radu sekund. Coz neni uplne vyhoda, ale svedci to o ucinnosti regulatoru. U Petzlu staci hledat, nezavisle recenze se najdou. Sorry, delat to nebudu, nad celovkama od Petzlu jsem davno zlomil hul (mel jsem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod still_wolf » stř črc 25, 2018 11:12

Tak jsem konečně získal stanovisko výrobce. Petzl má regulaci světelného výkon CONSTANT LIGHTING. Žádnou jinou regulaci nebo částečné řízení světelného výkonu NEMAJÍ. Touto technologií jsou vybaveny pracovní čelovky řady Duo a Pixa a dále jsou vybaveny "běžné" čelovky MYO, REACTIK, REACTIK+ a NAO+. Z "běžných" čelovek je nejlevnější REACTIK v ceně cca 1700Kč.
still_wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 29, 2010 9:16

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » stř črc 25, 2018 13:19

A za 1700 dostaneš plastovou čelovku s odolností IPX4 s maximálním jasem 220lm. Na 14lm vydrží svítit skromných 3,5h (dle výrobce).

Za 80 dolarů můžeš mít například Armytek wizard pro, 1800lm na optice, kovový, nárazu vzdorný, vodotěsný do 10m. Na 165lm svítí 10,5 (dle výrobce).

Je jasně vidět, že ta špička v čelovkách je dnes někde jinde a to jsem nepsal třeba o Imalent, což je moc zajímavá koupě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:20

Dnes? Uz aspon 10 let :) Petzl celovky byly fajn nekdy na zacatku tisicileti, ale pak jim ujel vlak a ted uz nevidi ani koncova svetla v dalce.

Ja jsem Petzlu vdecny, sveho casu mi jejich celovka v podstate zmenila zivot, ale pak prisel Fenix s prvni regulovanou celovkou a to byla dalsi zasadni zmena k lepsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv črc 26, 2018 17:25

Pierre111 píše:A za 1700 dostaneš plastovou čelovku s odolností IPX4 s maximálním jasem 220lm. Na 14lm vydrží svítit skromných 3,5h (dle výrobce).

Za 80 dolarů můžeš mít například Armytek wizard pro, 1800lm na optice, kovový, nárazu vzdorný, vodotěsný do 10m. Na 165lm svítí 10,5 (dle výrobce).

Je jasně vidět, že ta špička v čelovkách je dnes někde jinde a to jsem nepsal třeba o Imalent, což je moc zajímavá koupě.


=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky