Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2020 16:29

Jo, vsiml jsem si. Nemyslim si, ze by to pro mne byl problem, ale jestli jo, tak bych holt presel na stredni mod. Zatim se budu snazit E05 neztratit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » čtv říj 15, 2020 21:07

Malá recenze, v nouzi poznáš přítele, při závadě servis výrobce:
https://www.michalzhor.cz/2020/10/15/hanba-001-top-celovka-petzl/
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 21:20

Diky za prispevek k tematu proc nekupovat Petzl celovky ;-)

Chybi mi tam info, jak byla stara a jestli jeste byla v zaruce. Jestli jo, tak doufam, ze ses nenechal takhle odbyt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » čtv říj 15, 2020 21:44

Hoj
v úvodu na blogu mám, že jsem před rokem vybíral (a já tedy i koupil :-) ).

Prozatím jsem čelovku oficiálně nereklamoval (reklamuji až jsem si jistý, že je závada je 100% ve výrobku a já fakt nevím jak v té tmě/zimě a po 16h treku k tomu došlo ...... křupnutí jsem neslyšel, snad ten plast tolik nekřehne a doufám, že to nemají pouze lepené (tomu bych nevěřil) a bez čelovky jsem nevěděl proč to nechce svítit ...... analogie: brýle se blbě hledají bez brýlí :-) ) a tak jsem ten kroužek ani nehledal.

Zvolil jsem tedy pravdivý popis situace jak k tomu došlo - mohl jsem si vymyslet, že jsem ji zapojoval v kanceláři v rukavičkách atd. ....... jenže já nechci lhát.

TAKTO JSEM TO POPSAL:
Dobrý den,
měl bych dotaz na opravu konektoru u mojí čelovky Petzl Nao+ (typ s červeným plastem na aku - jako na obrázku). Konektor na obrázku ve žlutém rámečku.
Zapojoval jsem čelovku na sestupu z hory za tmy a při rozpojování spoje samec-samička mi odpadla vnitřní plastová část konektoru (na obrázku značeno zelenou šipkou). Tu vnitřní plastovou část bohužel nemám - zjistil jsem, že mi chybí až když jsem ji chtěl znovu zapnout další den. Čelovku mám necelý rok, asi byla víc zima a neměl jsem cit v rukách, nevím kde se stala chyba :-(

Nyní bych potřeboval pomoc a nechám si poradit.
- ta vnitřní plastová část konektoru je lepená ? pokud ano, tak bych to zvládl opravit. Jen bych se trošku bál pokud je to takto řešeno od počátku.
druhá varianta je náhradní plastový konektor:
- umíte dodat (a já bych si zajistil připájení ..... k tomu bohužel nemám věci a ani zkušenosti - takže pro mne nouzová varianta)
nebo
- umíte mi ten konektor vyměnit za nový (pro mne asi nejlepší varianta). Dokázal bych u vás v Jablonci předat.
Moc díky za pomoc (bez světla se nepohnu :-) :-) )
MICHAL


Nyní se můj život díky podzimu lehce zpomaluje a zítra či o víkendu se v laboratoří podívám na mikroskopu a zkusím zjistit jak došlo k oddělení toho vnitřního kroužku. A taky jsem zvědav jak se k tomu postaví ofiko PETZL. Pokud jinak než distributor, budu rád.

Pro vysvětlení - zatím se nedokáži srovnat s tím, že žijeme v tak spotřební době a drobná závada na konektoru se neřeší.

tak asi tak
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 21:52

A jo, to jsem prehlid :)

Normalne bych ji reklamoval. Ono je celkem jedno, jak se to stalo. Bud vada materialu nebo blba konstrukce. Celovka musi vydrzet i drsnejsi zachazeni. Zvlast celovka za tyhle penize.

Jinak je to jeden z duvodu, proc nekupovat celovky s kablikem, je to jejich slabe misto. Kdyz se nestane tohle, tak se zlomi nebo prekrouti. Navic celovka s baterkama u diody ma v zime vyhodu, ze je dioda zahriva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » čtv říj 15, 2020 22:05

Koupi bych asi neopakoval (nemám rozhodně nic proti PETZL).
Má výhody oproti levným čelovkám (svítivost, odolnost v dešti, sedí mi na květáku .....).
Náhradní aku je uvnitř lehce atypická a při koupi neorigo bych si musel i ten akumulátor dodělat :-(. Původní idea byla mít jeden náhradní no name aku na delší akce. Toto možná v zimě pořeším.
Navíc se mi jedna funkce (vypnutí zadní červené blikačky) nedaří ovládat jinak než přes bluetooth (nevýhoda jak prase).
Poměr cena / výkon - proto bych neopakoval a dnes díky podpoře produktu ani u levnější verze.
Chybami se člověk učí. Naštěstí jsou i recenze "POCHVALA". Dnes jsem sem vložil jednu batohovou a přidám ještě jednu z jiné oblasti ...... z té mám radost a před pár lety bych tomu nevěřil (technická bunda ve které nekondenzuji na její vnitřní straně).
Kauza čelovka PETZL nekončí .....
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 22:15

Ovladani pres Bluetooth? Z toho jsem si tu delal pred 4 lety srandu a on s tim fakt nekdo prisel :lol:

Schvalne jsem se kouknul, parametry nic moc. IPX4 zrovna moc desti odolna neni, Fenixy maji bezne IPX8 a za ctvrtinovou az polovicni cenu dostanes podstatne lepsi celovky. Diody, dosvit, vydrz, odolnost, vsechno. Jasne, nebudou mit hipsterske nesmysly jako ovladani pres BT a reactive lighting ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » čtv říj 15, 2020 22:24

Málo jsem studoval, volil tu "nej" značku a nakupoval "něco o hodně lepšího" než jsem měl do té doby ..... a ve shonu.
Výsledek se dostavil :-(
V mnoha věcech jsem s vybavením spokojen (i díky čtení recenzí lidí zde), ale chválím až po zkušenostech v praxi a po delší době.

Bluetooth je omyl a myslím si, že mít plnou recenzi uživatele (ne prodejce) a nebo ji mít na pár dní na zkoušku (a zjistil bych, že ne vše se dá ovládat na manuál), tak bych do toho nešel.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 22:37

Z toho si nic nedelej, nejsi sam. Spousta lidi koupi Petzl celovky z podobnych duvodu, akorat ty obvykle ty levnejsi. A pak se divi, jaky je to sunt.

Kdyby ti nahodou nakonec vratili penize, tak si zajdi v Praze do prodejny Kronia. Maji tam vystavenou vetsinu Fenixu a urcite si vyberes.

Ovladani pres BT fakt muze byt akorat pro hipstery, co si behaji v meste po parku s mobilem na pazi :D Do hor je to teda maximalni kravina, zvlast jestli se vsechno neda ovladat manualne.

Kdyz uz jsme u te zabavy, tak zkusim nahodit dalsi napad. Celovka ovladana hlasem. Kdo zvedne rukavici? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nové čelovky

Příspěvekod Kjuba » pát říj 16, 2020 9:12

No, myslím, že soudruzi z Čung-chua žen-min kung-che-kuo by mohli příští rok přijít s čelovkou ovládanou myšlenkou. Konec konců nosí se to stejně na hlavě.

To bude předstupeň nejvyššího dosažitelného technologického pokroku u čelovek - čelovka ovládaná Bohem.

Pak už následuje pouze čelovka ovládaná centrálně z ministerstva sportu, mládeže a tělovýchovy, kam obor turistika jistě spadá :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2020 16:41

Celovka kombinovana s detektorem zavadnych myslenek? :-k Bude muset mit vetsi akumulator, protoze po detekci zavadne myslenky musi nasledovat elektrosok. Cimz se vyresi prebytky turistu v horach. Krasny novy svet uz je za dverma ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod tour » ned říj 18, 2020 20:46

Dromedaro píše:Říkal jsem si, že ta absence červeného světla u lehkých čelovek s konstantním svícením by se dala řešit druhou čelovkou s červeným světlem Petzl E-lite. Takový Fenix HL50 + dvě baterie + petz E-Lite vyjde na nějakých 120g. Nebo místo Petzla použít toto:
https://www.kronium.cz/nabijeci-blikacka-fenix-bc05r/prod_2082.html
To bych byl na nějakých 110g.
Něco takového stejně chci mít u sebe, když jdu při špatné viditelnosti po silnici,jak ty trasy vedou všude možně.
To červené světlo je dobré pro to nenápadné noční svícení. Už jsem byl párkrát rád, že ho mám.


Fenix HL50 je super a oceňuju spolehlivost. Občas by to chtělo aby nanejnižší intenzitu svítil míň.
Jinak víc tady:
https://www.outver.net/post/vyber-celovky
tour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 16, 2019 8:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pon říj 19, 2020 7:34

@tour: Jen jednu vec bych zmenil ve Tvem clanecku (jen mirne OT).
Výhodou je použití na skialpy, kdy máte společné náhradní AAA alkalické baterie pro lavinový vyhledávač.
Na toto teda bacha, muze se to velice obratit proti dotycnemu. Nahradni baterky pro vyhledavac bych teda nesdilel - ani jako sdilene nahradni. Obe veci jsou vlastne pro stav nouze a nekdy nemit jedno z nich muze jit o zivot. Cert nespi a pokud Ti odejdou baterky v celovce i vyhledavaci, tak se Ti to jako na just stane v lavinovem terenu potme :twisted: ... A tehdy jsi nahrany - pokud nemas svoji nahradni celovku. Bo zlyzovat ten svah po tme se sviticim mobilem v rukou asi nebude to prave orechove, hlavne pri zvysene lavinove situaci, kdy na svahu chces travit jen absolutnio minimum casu.
Takze ja bych zrovna tady na vaze nesetril a vzal nahradni baterky zvlast k obema pristrojum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » ned říj 25, 2020 19:32

WDSNV píše:Dobrý den, mám takový dotaz/problém mám čelovku ledlenser ( dál už nevím )
Mám jí asi rok a půl cca koupil jsem jí jako výstavní kus tudiž nebyla za plnou cenu ale byla trošku sleva... :)
Ale teď nedávno se mi na čelovce ulomila taková fufu věc a nedrží to a čelovka ztratila tak svojí voděodolnost..

Za tím zeleným spinačem byl takový entý oný plast a jaksi se zlomil a není..
Teď to drží jen díky tomu popruhu přes hlavu kdyby tam nebyl tak mám po zadním plastu..


Reklamaci mi uznaly! Tak pohoda jazz..ufff! :rock:
Naposledy upravil sobb dne ned říj 25, 2020 19:41, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » ned říj 25, 2020 20:53

Gratuluji.
I já jsem situaci PETZL nakonec řešil reklamací. Jsem zvědav jak dopadnu (v nouzi poznáš přítele). Prodejci jsem situaci popsal (vzali to naprosto v pohodě a dle jejich názoru prkotina), vysvětlil jsem, že bych si tu koncovku klidně už dávno vyměnil či nechal vyměnit, protože jsem nechtěl, aby to někde leželo k vyřešení (chtěl jsem si ji vzít na pár velkých výšlapů). Jsem zvědav jak se vyřeší stanovisko výrobce "neopravitelné".
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Pracovna celovka pre dochodcov

Příspěvekod Semo » čtv říj 29, 2020 15:55

Ahojte, presiel som skoro 20 stran tohoto vlakna dozadu, ale nenasiel som nic, co potrebujem.

Chcem pre svokrovcov (vek 70+) kupit na Vianoce 2 celovky na pracu okolo chalupy. Priority su:

1. Jednoduche ovladanie. Idealne do 3 modov, blikanie je uplne zbytocne. Ak tam ale jeden blikaci mod bude, tak sa prezije. Tlacitko pouzitelne aj v pracovnych rukaviciach vyhodou.
2. Kuzel siroky, rozptyleny, na pracu. Zoom je zbytocny. Radsej teplejsi odtien svetla.
3. Vykon vyssi ako 200lm je asi nevyuzitelny. Pri hodne sirokom kuzeli do 250-300lm. Nieco okolo 1000lm a pod. je na skodu, len to vypali oci.
4. Nejake pracovne mody, t.j. cca 50-80lm. Nieco slabsie do 20lm k tomu je plus.
5. Konstantna regulacia svitu, alebo hodne plocha vybijacia krivka. Fenix-like "predlzena zivotnost" je uplne naprd.
6. Popruh len okolo hlavy, nie cez temeno. Konstrukcia "vsetko-vpredu" - nie baterky vzadu a kable okolo hlavy.
7. Mechanicka a padova odolnost. Vodoodolnost je plus, ale nejake IP68 sa uplne nevyuzije.
8. Nabijatelna cez USB, alebo na AA. Ja som uz presiel na 18650, kde sa dalo, ale oni sa uz preucovat a saskovat s nabijackou nebudu.
9. Aliexpress a pod. nie je problem.
10. Cena vyznamne pod 1000 Kc by bola fajn.

Fenix HL23 je zhruba pouzitelnym kandidatom, ale ma asi uzky kuzel. Byt to nabijacie a lacnejsie, tak by to bolo tiez fajn. Viem, mozem kupit Fenix Li-on AA nabijaci akumulator, ale zase to navysuje cenu (kupujem 2x) a komplikuje uzivanie.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod michalzhor » pát lis 13, 2020 21:33

PETZL hogofogo čelovka a její reklamace má pokračování. Zrovna jsem zdolal neznámý skalní útvar u vrcholu Slepice, sedl si na šutr a hovor. Volala mi dívkačipaní z SunSport (rád tam nakupuji, často na poslední sekundy a zatím vždy všichni v pohodě. Poradí neználkovi, necpou moudra).
Pozitivní info: reklamace uznána, čeká mne nová čelovka.
Blbé je: že nevím, zda to byla náhoda (bublinka v materiálu, výroba.posledního kusu toho dne ....). Nevím, zda ten plastový kroužek, který mi na Grossglockneru zmizel, byl/je lepený (jestli ano, tak tomu řešení moc nevěřím bo to může přijít kdykoliv znovu).
Sice se splnilo vyjádření dovozce, že čelovka je neopravitelná, ale to mi nedělá moc radost. Jako Hrušínský, kterému v jednom filmu amputovali nohu a on zjišťoval, kde ty končetiny končí a zda mají pohřeb, tak i mne napadlo..... kde skončí ta reklamovaná čelovka???? Použijí její díly? Prodají ji k opravě samodomo či na díly? Zlikvidují "ekologicky"?
Nyní jsem tedy "vyhrál". Asi stárnu. Těžko se srovnávám s tím, že dnes se neopravuje.
Každopádně už mám řešení pro sebe. Protože rád chodím i tmou (někdy je to z nouze ctnost, umím se zamyslet a protáhnout výlet o dlouhé hodiny :-)) a čelovku holt potřebuji, tak pořídím jednu dobrou ještě dcerám a když pojedu do větší divočiny, tak si holt vezmu čelovky dvě. Aspoň srovnáme dvě čelovky vyšší řady a dvě lowendovky.
Díky za příspěvky, dcera bude mít Fénixe.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » ned lis 15, 2020 8:10

michalzhor píše:Gratuluji.
I já jsem situaci PETZL nakonec řešil reklamací. Jsem zvědav jak dopadnu (v nouzi poznáš přítele). Prodejci jsem situaci popsal (vzali to naprosto v pohodě a dle jejich názoru prkotina), vysvětlil jsem, že bych si tu koncovku klidně už dávno vyměnil či nechal vyměnit, protože jsem nechtěl, aby to někde leželo k vyřešení (chtěl jsem si ji vzít na pár velkých výšlapů). Jsem zvědav jak se vyřeší stanovisko výrobce "neopravitelné".



To se teda mám poslali mi úplně novou čelovku Ledlenser :D
Tak to zas vydrží x x let.. :oops:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Pracovna celovka pre dochodcov

Příspěvekod Semo » pon pro 7, 2020 14:33

Semo píše:Ahojte, presiel som skoro 20 stran tohoto vlakna dozadu, ale nenasiel som nic, co potrebujem.

Chcem pre svokrovcov (vek 70+) kupit na Vianoce 2 celovky na pracu okolo chalupy. Priority su:

1. Jednoduche ovladanie. Idealne do 3 modov, blikanie je uplne zbytocne. Ak tam ale jeden blikaci mod bude, tak sa prezije. Tlacitko pouzitelne aj v pracovnych rukaviciach vyhodou.
2. Kuzel siroky, rozptyleny, na pracu. Zoom je zbytocny. Radsej teplejsi odtien svetla.
3. Vykon vyssi ako 200lm je asi nevyuzitelny. Pri hodne sirokom kuzeli do 250-300lm. Nieco okolo 1000lm a pod. je na skodu, len to vypali oci.
4. Nejake pracovne mody, t.j. cca 50-80lm. Nieco slabsie do 20lm k tomu je plus.
5. Konstantna regulacia svitu, alebo hodne plocha vybijacia krivka. Fenix-like "predlzena zivotnost" je uplne naprd.
6. Popruh len okolo hlavy, nie cez temeno. Konstrukcia "vsetko-vpredu" - nie baterky vzadu a kable okolo hlavy.
7. Mechanicka a padova odolnost. Vodoodolnost je plus, ale nejake IP68 sa uplne nevyuzije.
8. Nabijatelna cez USB, alebo na AA. Ja som uz presiel na 18650, kde sa dalo, ale oni sa uz preucovat a saskovat s nabijackou nebudu.
9. Aliexpress a pod. nie je problem.
10. Cena vyznamne pod 1000 Kc by bola fajn.


No, ste sa na mna s celovkou pre dochodcov na pracu vysrali, tak som si musel nieco najst sam. Vzal som Sofirn SP40 Led Cree Xpl 1200lm 4000K

Nejake kompromisy boli nutne, nie vsetko sa podarilo splnit.

Bod 2 - ma to celkom silny stred (porovnavam s mojou SkillHunt H03, ktora ma extra rozprestrete svetlo. Nejaka rozptylujuca polopriesvitna nalepka na sklo by to mohla vyriesit.
Bod 5 - regulaciu to nema, ale nenasiel som nic co by malo a zaroven naznamenalo vyrazne vacsie kompromisy. Je to nabijacka, tak si ju mozu pichnut do steny, vzdy ked im pride, ze je to uz slabe.
Bod 6 - ma to 3. neodnimatelny popruh vrchom hlavy - noznice si uz poradia.

Ostatne body to celkom splna, takze vcelku spokojnost.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » úte pro 8, 2020 9:46

Moc sem už nechodím, ale těší mě, že sis poradil :-) Když sem pak případně dáš zpětnou vazbu, díky za ni, rád se podívám. Jinak jsem si při této příležitosti vzpomněl na tip od PaKa https://youtu.be/RR6i0GzPhbg

Naživo jsem to svítit neviděl, ale Pavlovi důvěřuju.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » úte pro 8, 2020 14:02

Tu "tvoju" celovku som zvazoval, ale: zbytocne silna, privela modov, vratane niekolkych blikacich, s baterkou vyjde na 2/3 ceny mojej (to uz nie je taky rozdiel) a studeny odtien svetla.

Takze som siel do Sofirn SP40 za cca $23 vratane slusnej baterky. Rating 4.9/5, 4000K odtien, jednoduche ovladanie, intenzita na pracu okolo domu. Pouzitelna spatna vazba asi nebude, kedze to bude darcek ludom, ktori ziadne pdobne svetlo nikdy nemali. Ale co som ju skusal po byte, tak vyzera dobre.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slash1111 » čtv led 28, 2021 10:26

Ahojte, uvazujem o novej celovke (primarne na trailrun).
Momentalne pouzivam Fenix HL23, jedine co mi na nej vadi je kratka vydrz baterie.
Pouzivam cca 90% stredny rezim a 9% nizky rezim pri chodzi, takze nepotrebujem ziadne hyper lumeny...

Ma zmysel hladat nejaku nabijatelnu celovku (vsetky co som nasiel maju este micro-usb, ja by som uz chcel usb-c), alebo je jednoduchsie pouzivat nabijatelnu AA v HL23?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » čtv led 28, 2021 11:18

Jestli jsem to spravne pochopil, tak aktualne pouzivas v HL23 nenabijeci baterky. To chapu, ze je spatne reseni. Ja si ze stejneho duvodu poridil nabijeci celovku a urcite nelituju.

Taky nevim o zadne celovce, ktera by byla nabijena pres usb-c a je to skoda.

Vyhody vestaveneho akumulatoru:
1) indikace nabiti - To je pro pravidelne pouzivani na behani hrozne dobre. Proste kouknes, jestli uz je potreba nabit. Nevim, jak bych to delal u nabijecich baterek.
2) jednodussi obsluha - Pichnout celovku do kabelu je jednodussi nez menit baterky. Drobnost, ale zvysuje to sanci, ze bude baterka vzdycky dostatecne nabita.
3) Na turistiku skoro vzdycky beru powerbanku, tak nemusim resit jeste baterky do celovky

Nevyhody:
1) Na dlouhe behy (treba pres celou noc) neni dobre reseni a vede to k pouziti dvou celovek. Tam nemoznost vymeny baterky fakt vadi.
2) Uz se mi stalo, ze jsem pred behem zjistil, ze je baterka skoro vybita, a tak jsem ho musel o chvilku odlozit. Zase lepsi nez zatmet nekde v lese, kdyby na celovce nebyla zadna indikace nabiti.
3) Teoreticky muze byt akumulator to prvni, co ti na celovce odejde. Prijde mi ale, ze nez se to stane, tak celovka stejne driv moralne zastara. Kdyz vezmes, ze po X kilometrech probehas boty atd., tak mi prijde, ze naklady na kilometr behu se ti pouzitim nabijeci celovky moc nezvednou.

Takze za me radeji baterku s akumulatorem kvuli indikaci nabiti. Kdyz tam pujde misto akumulatoru pouzit i nejake baterky (klidne 3xAAA), tak je to bonus, ale za me ne nutny. (Petzl Core, nektere Silva, nektere Led Lenser,...). Misto moznosti pouzit baterky muze stacit schopnost svitit behem nabijeni ultra behy a nouzove pripady pri turistice jde pak prezit s kabelem od powerbanky. Pisu z pohledu cloveka, ktery pres zimu beha 2-3x tydne za tmy. Pokud behas v noci jen obcas a jsi s HL23 spokojeny, tak nabijeci baterky muzou byt ekonomictejsi varianta.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slash1111 » čtv led 28, 2021 12:21

mam aj nabijatejne AA, ale uz starsie tak ani neviem v akom su stave a preto ich nepouzivam
tiez vidim hlavnu vyhodu v kontrole stavu baterky + "ekologia" nabijatelnej celovky (prepocty nakladov na km behu si nerobim :wink: ), tak sa asi budem musiet zmierit s micro-usb...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv led 28, 2021 14:14

Nemas nejlepsi pouziti nabijecich Li baterek? Delsi vydrz na nabiti, kdyz potrebujes, muzes si sehnat nabijecku s USB-C (nebo primo baterku s USB, ale tam, myslim, spise je Micro USB, ale mas prakticky s nabijeckou).
Ted myslim, samozrejme pro Tvoji staro HL23.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slash1111 » čtv led 28, 2021 16:01

myslis takuto?
https://www.baterky-fenix.sk/produkt/do ... l14-1600u/

mozno ano, preto sa pytam na moznosti ;)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv led 28, 2021 16:19

Asi jo, ja jsem si jen spomenul na etherica, myslim, ze on neco take koukal a spominal.
Tady toto ale nebude mit moc vetsi vydrz nez poradna klasicka nabijeci. Navic budes mit smulu v tom, ze ji stejne nemuzes nabijet pri pouzivani, tj. mas to stejne jako pouzit externi nabijeni Li (nebo jakychkoliv jinych) baterii - a ty maji vetsi kapacitu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát led 29, 2021 5:01

@apuka: přesně takový baterie od nich mám, jen 18650.
Nic, co pořádně šajní a zároveň něco vydrží jsem na 1xAA nenašel a používat 2xAA je nepraktický.
Na 18650 je výběr lepší, ale je to větší a těžší.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 6:32

Tyhle baterky maji jeden hacek, ktery mne vcera opet dostal. Mam Fenix E05 a AAA nabijeci baterku, na nocni vychazky za mestem to uplne staci. Hacek je v tom, ze baterka ma konstantni regulaci, stejne jako svitilna. Takze z ni leze porad stejne napeti a svitilna nepozna, v jakem je stavu. Vysledek je, ze sviti furt stejne a pak najednou zhasne a uz se nerozsviti ani na nejnizsi mod. Protoze baterka je totalne vycucnuta a nic nedava. Je tedy potreba mit po ruce nahradni. Tak, aby ji clovek nasel i za tmy a dokazal vymenit.

Vcera klasika, chrochtali na mne prasaci, chtel jsem si na ne posvitit, prepnul na nejvyssi mod a jelikoz uz baterka byla temer vybita, po par sekundach zhasla a zustal jsem s prasaky ve tme 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát led 29, 2021 6:42

U některých na 18650 ti to ukáže, kolik baterie zbývá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky