Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » pon úno 14, 2011 14:02

HL20 na běh po lesních cestách v pohodě, stačí na půl plynu, na kole ji mám především po městě abych "byl viděn", ale pokud ji pustíš na plný kule, dá se s ní jet po silnici slušně i tmou. Samozřejmě na nějaký daunhily lesem to není, na to je tréba světla aspoň kolem těch 150 lumenů a nejlíp 2 - nějakej úzkej bím na dálku a třeba čelovku naširoko. Jo, a rozptylku jsem používal asi týden a pak jsem ji sundal. Ten kužel je sám o sobě tak akorát širokej a leda bych ji někde ulomil. Navíc to má výhodu v tom, že z toho tvarovaného plastového blistru, ve kterým se dodává jsem si udělal futrál, do kterého by se to s difuzérem nevešlo.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » pon úno 14, 2011 14:13

ok, díky.
ještě váhám mezi HL20 a Led Lenser H7R :-k
ta led lenser mi přijde na kolo lepší - víc světla, zoomem říditelnej kužel světla, dobíjecí baterky. i sem dohledal (fce hledat :) ), že vinohradské sekce disponuje i touto čelovkou a je s ní nad míru spokojenej Mařena. nešlo by tyhle dvě provonat? nebo jestli časem nezjistil nějaký negáce?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » pon úno 14, 2011 14:19

ha, tak jsem dohledal další vlákno členů led lenser ze skály shazujících, tak to vypadá, že nakonec zvolím HL20 a bude klid.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » pon úno 14, 2011 14:20

Mařena teď kupoval do rodiny jako další právě HL20, takže jest ideálním recenzentem. Akorát teď přes zimu asi nebylo moc jak spontánně testovat - a on není typ, že by se šel s novou čelovkou pomazlit v noci do lesa. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » pon úno 14, 2011 14:25

no třeba se uvolí k nějakým postřehům, nebo menšímu srovnání :prayer:

někteří by s novou čelovkou týden spali v posteli, dělali srovnání a točili videa :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod bobo » pon úno 14, 2011 14:38

amigo píše: nebo jestli časem nezjistil nějaký negáce?


o HL20 neviem nic, ale H7R uz mam nejaku dobu (2 roky) a co sa tyka vykonu a funkcnosti, tak potvrdzujem same chvaly...horsie je to so spracovanim, LedLenser predsa len celovky nerobi velmi dlho, takze muchy vychytavaju az pri H14...na H7 ti takmer zarucene praskne oplastovanie kabelaze pri zausteni do baterioveho puzdra, ja som to pri prvych naznakoch olepil izolepou a null problemo...dalsia vec, ktora sa da vytknut je sirka gumenneho remienku a jeho uchytenie k celovemu modulu, nie su to vsak veci, ktore by niecomu vadili, akurat ich prevedenie nie je take, ako sme zvyknuti u tradicnych vyrobcov celoviek...takze ak su hlavnymi kriteriami vykon a deklarovane funkcie, tak sa H7R neda nic vytknut 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod kejklir » pon úno 14, 2011 15:45

ja objednal Zebru H51 a spokojenost. i když na kolo ji nepoužívám. obyč turistika, teď v zimu dva prodloužené víkendy a nemůžu si ji vynachválit. zpracování perfektní, výdrž na 1 AA slušná, dosvit dostačující. přímo od výrobce navíc vyšla o dost levněji než u nás. poštovné mají zdarma, tak to vyšlo na cca 1100,-. myslím že je dost podobná HL-20ce. Má docela široký rozptyl s poměrně výrazným středovým kuželem. 200 lumenů :)

EDIT: odkaz: http://www.zebralight.com/H51F-AA-Flood ... _p_44.html
a úprava lumenů, má jich "jen" 200 :o)
Naposledy upravil kejklir dne pon úno 14, 2011 16:08, celkově upraveno 1
kejklir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 12, 2009 21:21

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » pon úno 14, 2011 15:52

Tak za tyhle peníze je to masakr! HL20 má myslím 107 lm a svítí to slušně, 200 lm to už je na opíkání buřtů...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon úno 14, 2011 17:54

Může výše zmíněné Fenixe HL20 a Zebralight H51 (je to trošku jiná verze než v předchozím odkazu) někdo porovnat co se týče dosvitu? Zebra je mi výrazně sympatičtější, jen by mě zajímal ten přibližný dosvit - u HL20 se uvádí okolo 70m, H51 má širší kužel, ale těch 60 prý také dosvítí. Srovnával je někdo?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » pon úno 14, 2011 20:16

@sobb: Tady najdeš nějaké fotky, ale osobní zkušenosti s H51 by mě taky zajímaly - zebry mají obecně spíš širší kužel a nejsou moc na dálku, ale tahle vypadá, že umí i celkem do dálky - na druhou stranu stojí H51 dvojnásobek :((

Edit: Ještě jsem teď o tom něco načítal a dneska bych už asi šel do té H51 (a asi bych volil verzi H51w)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » pon úno 14, 2011 20:16

amigo píše:ha, tak jsem dohledal další vlákno členů led lenser ze skály shazujících, tak to vypadá, že nakonec zvolím HL20 a bude klid.
:axe:
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon úno 14, 2011 21:10

díky Ti teo, to je přesně to co jsem hledala a nemohla najít :)
mám pocit, že tahle Zebra z toho nevychází nijak špatně ...

dvojnásobek sice stojí, ale zas mnohem víc umí

třeba se ozve někdo, kdo má osobní zkušenost s obojím
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » pon úno 14, 2011 21:39

Pročti zahr. fóra, najdeš nějaké informace.

Jinak když to objednáš z www výrobce, tak to při současném kurzu vyjde (vč. poštovného - je zdarma) na cca 1 200 Kč, čili rozdíl už pak není moc velký - asi jeden večer v hospě :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pon úno 14, 2011 22:59

jojo, docela ... tedy více než docela :) ... se mi zamlouvá, taková "láska na první pohled" :oops: :mrgreen:
je ještě nějaká konkurence (krom HL20) v této kategorii? (= lehká, AA baterie, variabilita výkonu ... )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » úte úno 15, 2011 7:09

@sobb: zdá se, že hledáme stejnou čelovku :)
za tip na tu zebralight H51 dík, vypadá to jako dobrá alternativa k fenixovi, cena je vyšší, ale "intenzivní výkon 200 lumenů" bude ve sjezdech v lese to pravé. z výběru jsem vyřadil všechny s akumulátorem na zátylku, chci ji nosit pod cyklohelmou.
ještě jsem našel tuhle - ta má dokonce 320 lumenů a udávanou dobu svitu 2,5 hodiny :shock:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte úno 15, 2011 7:37

O tom sparku jsem chvíli taky uvažoval..momentálně nemá moc konkurenci, ale ta cena, krom čelovky je potřeba koupit akumulátor(y) a nabíječku, což je taky nemalá investice..ale na kolo nebo běžky by byla mnohem lepší.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » úte úno 15, 2011 9:18

@zdéňa: do toho sparka jdou i obyč nenabíjecí. je škoda, že nemá ještě jeden režim okolo 150 lm, přeci jen na střední 50 a na max 320 je docela dost, ale to bych chtěl už asi moc.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte úno 15, 2011 9:44

@amigo: Jo vidíš, já se překouknul, tam jdou i ty CR123, otázkou pak je, jak moc se vyplatí provoz.. :?
Ale tich sparků dělají více s různým max režimem..viz třeba zde
Já jsem osobně použil HL20 párkrát na běžky a je to fakt málo. Zvlášt tam, kde nejsou úplně ideál stopy. Jet třeba na Šumavě ve strojové stopě a svítit aspoň hvězdy tak by to šlo asi v klidu :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » úte úno 15, 2011 9:59

@zdéňa: dík za odkaz, ten spark se mi líbí čím dál víc. ještě otázka: těch 50 lm je, předpokládám, na běžnou chůzi v noci v lese dost?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » úte úno 15, 2011 10:46

Já na HL20 na půl plynu (48 lm) v pohodě běhám - toho bych se nebál. Když potřebuju víc, tak by se mi právě hodilo HODNĚ víc, na hledání značek, třeba. Takže se mi ten Spark jeví jako takžka ideální - až na tu cenu, teda (včetně 2 akumulátorů a nabíječky :(( )
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod amigo » úte úno 15, 2011 10:49

@Ryba: dík, možná jsem našel, co hledám :-k
teď se jen odhodlat rozbít prasátko :smt022 :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte úno 15, 2011 11:09

50 je na běhání a chůzi náročným terénem dost. Podle mě na běžnou chůzi v lese stačí cca 20 lumenů (to je to co mi na HL 20 chybí).
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » úte úno 15, 2011 11:17

oproti HL20 i H51 je Spark už poměrně těžký, ale ten střední pásek přes hlavu to spraví
pro mě už je ale ta váha moc (ani napájení a variabilita výkonu se mi nelíbí), takže zatím zůstávám u svých dvou favoritů, pokud se neobjeví ještě něco zajímavějšího :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte úno 15, 2011 14:55

Spark je vhodný na kolo do lesa a na běžky, jinak myslím, že je zbytečně těžký, velký a drahý 8) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 20:12

sobb píše:třeba se ozve někdo, kdo má osobní zkušenost s obojím

Tomu sama neveris ;-) Kup Zebru a srovname. Docela se mi libi, trochu bych se bal dosvitu, ale zda se, ze trochu zmenili optiku a udelali 11 stupnovy kuzel uprostred kuzele, coz by i mohlo stacit. Na fotkach vypada, ze dosviti stejne, jako HL20. Kazdopadne ma lepsi LEDku a 30 lm mod, ktery bude na chuzi bohate stacit. Za $64 mi to prijde slusne, ale nevahej, dodaci doba je dlouha a od dubna ti svine nauctuji DPH :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » úte úno 15, 2011 20:20

neříkám, že je nutně musí obě vlastnit :wink:

Taky mám podle fotek pocit, že na tom zebra dosvitově nijak hůř není. Ta varibabilita výkonu se mi moc líbí, super je i ten slaboučký mod na svícení ve stanu, člověk tím ušetří spoustu energie.
Zatím sice nekoupím, ale v brzké době asi na jednu z nich dojde, pokud to bude zebra, tak možná i v ČR, i když o dost dráž.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 20:27

Testuje tu myslim akorat jirik a ten uz by se ozval.

S dosvitem tezko rict, z fotek to uplne nepoznas, to spis v realu pri hledani cesty. Na to uz jsem nejvyssi mod u HL20 parkrat pouzil a vubec bych se nezlobil za vic. Zato ten nejmensi mod nic moc ani v malem prostoru, opravdu jen kdyz musis setrit. Mluvim o 4 lm, 2.5 lm u Zebry bude tak nastejno. 0.2 lm tak mozna abys ji ve tme nasla ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » úte úno 15, 2011 20:48

nepoznáš, právě proto se ptám, jestli neměl někdo možnost porovnat :wink:
2,5 lm bude do stanu dobrý, 0,2 je možná na to, abych se v noci potmě nebála :ú :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2011 20:53

Zebri hodnoty jsou po ztratach na optice, takze by melo. Ale pod sirakem mi byly 4 lm celkem malo.
Naopak, budes se navic bat toho divneho svetylka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deckardph » úte úno 15, 2011 21:09

Ta výdrž je teda šílená, podle mě nepoužitelný. Vzhledem k tomu, že moje čelovka vydrží 10x dýl při dostatečný svítivosti prakticky pro každou aktivitu (na kolo mam svělo a v noci v lese zase tak často neběhám). Prostě je to specialitka pro slepejše na speciální aktivity, ale zase ruku na srdce kolik lidí tu provozuje sport na takový urovni a s takovou specializací žejo.
sry jen muj názor :mrgreen:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky