Čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čelovky

Příspěvekod LudaS » úte srp 10, 2004 11:51

Neberte to jako reklamu ale jako výraz plné spokojenosti s věcí která se mi naplno osvědčila - o cem konkretne mluvim o celovce od Petzlu Ticca plus ktera je mala skladna(vejde se mi do futrálu na foťák) na tri AAA sviti uz pres pul roku (a to ji pouzivam i na cteni v ruznych autobusech a tak)
LudaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 10, 2004 10:28

Příspěvekod Honza » stř srp 11, 2004 18:48

Když už jsme u těch čelovek, máte někdo zkušenosti s čelovkama Jinoli?[url]http://jinoli.hyperlink.cz
Díky za odpovědi![/url]
Honza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 11, 2004 18:44
Bydliště: Ivančice

Příspěvekod Petr » čtv srp 12, 2004 9:08

Honza píše:Když už jsme u těch čelovek, máte někdo zkušenosti s čelovkama Jinoli?[url]http://jinoli.hyperlink.cz
Díky za odpovědi![/url]


No kámoš ji má a zatim si nestěžuje no a hlavně za ty prachy 8)
Petr
 

celovka Petzl

Příspěvekod Rujir » pát srp 13, 2004 9:57

MAm presne tu istu celovku (Tikka plus) a musim suhlasit Plna spokojnost Samozrejme clovek sa musi zmierit s mensou svietivostou LED diod ale inak je uplne super....
Rujir
 

Re: celovka Petzl

Příspěvekod Choceň » pon srp 16, 2004 19:37

Rujir píše:MAm presne tu istu celovku (Tikka plus) a musim suhlasit Plna spokojnost Samozrejme clovek sa musi zmierit s mensou svietivostou LED diod ale inak je uplne super....


no, mne se zda, ze ty ctyri diody sviti docela dost drsne - behal jsem s tim v noci po lese a je to super. az nekde clovek zatmi....

jo, a btw - super vyuziti celovky je pri hre na kytaru nekde u ohne, kdyz nemate moc pamet na akordy a slova ;o)
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

čelovky Jinoli, Sun Set a jiné...

Příspěvekod Petr Drexler » úte srp 17, 2004 12:11

Honza píše:Když už jsme u těch čelovek, máte někdo zkušenosti s čelovkama Jinoli?[url]http://jinoli.hyperlink.cz
Díky za odpovědi![/url]


Koupil jsem si čelovku Cyba Headlight od Sun Set (v brněnském Sun Sportu). Je naprosto stejná jako čelovka od Jinoli model 031 (tady Rev sport). Má jen jiné barevné provedení a jiný popruh. Podobná byla i cena (kolem 1000,-). Jenže pak jsem se stavil v jednom obchodě s rybářskýma potřebama v brněnské Olympii a tu stejnou čelovku jsem tam viděl za mnohem nižší cenu - 550,- Kč. To mě dožralo. Tak jsem si na vlastní peněženku ověřil, že čelovky od těchto firem (Sun Set, Jinoli, Konrad,...) jsou vyráběny v továrničkách na Tchajwanu akaždý "výrobce" si je pak opatří popruhem a vybere si svou barvu pouzdra :-) Další stejný model který nabízí Sun Set i Jinoli je model 118 (118A). Jinoli je nabízí za 693,- a ve výše zmíněném obchodě ji měli za 360,- Kč ! Takže až si budu kupovat novou čelovku, jdu tam. Zároveň model 118 je mým tipem - jedna ledka úplně stačí na běžný činosti, má velkej reflektor, k tomu ostření a externí baterie (na zimu do kapsy). U čelovky Cyba (Jinoli 031) používám jen jednu ledku nebo až pak žárovku. Při aktivaci 3 LED se svítivost úměrně nezvětší, takže v podstatě žádný rozdíl Petr
Petr Drexler
 

Příspěvekod Peter » čtv srp 19, 2004 6:35

Petre Drexlere mam dotaz. Jsi jediny na koho jsem narazil, kdo ma zkusenost jak s produkty Jinoli tak od jinych vyrobcu. Muzes napsat sve zkusenosti s vydrzi techto celovek. Kazdy vyrobce totiz udava diametralne odlisne casy. Nechce se mi verit ze pri pouziti stejnych komponent (LEDky ) mohou byt casy tak rozdilne.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Choceň » čtv srp 19, 2004 7:20

no, nejsem sice P. Drexler ;o) ale, na horydoly o tom byla trosku debata - protoze tam zas vysel jeden z oblibenych reklamnich clanku, tentokrat primo na jinoli. A hned se zacli ozyvat lide, ze tu samou celovku, jenom bez napisu koupili na trznici za 150 apod..

Nakonec to doslo tak daleko, ze se k tomu vyjadril clovek, co to jinoli u nas prodava a tvrdi, ze je to tim, ze jsou velke rozdily i v kvalite diod. Ty kvalitni = drahe a naopak. No a ta kvalita se taky posuzuje podle odberu te diody (s cimz souvisi i zivotnost).

Nevim, jak moc se tomu da verit, ale zni to dost logicky - podobna situace je treba i na poli zakladni desek nebo grafickych karet - levny vyrobce, levne soucastky, nizka kvalita - ale neznamena to, ze to nebude dobre fungovat. Nahoda je blbec...
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Peter » čtv srp 19, 2004 14:06

Diky za odpoved Chocni. Tak trochu te znam z ruznych outdoor stranek, mas hezky web. Shanim informace kde se da protoze se mi nechce delat ze sebe (a sve penezenky) testovaci laborator. Zatim se mi nepovedlo najit nejake seriozni srovnani nekolika vyrobku od nekolika dodavatelu. Asi se nikomu do toho nechce a tak se daji najit jenom testy jednotlivych vyrobku ktere jsou dost subjektivni. Nelze se podle toho rozhodnout. Asi musim jit do rizika jako v milionari.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Paw » ned srp 29, 2004 21:04

Ahojky ...celovky... je jich hodne co? :D a jak si vybrat?

Je pravda ze zalezi hlavne na pouzite leddiode. Je opravdu mezi nima velky rozdil. Ty levnejsi celovky Jinolli ¨pouzivaji ty nejhosi. V obchode tato celovka sviti suprove je to skoro verna kopije Tikky. Ale po par hodinach svice najednou zacne slabnout ...a neni to tim, ze by se vam vybili baterky... :lol: Proste to jsou levne kopie. To co Dela Sun Sport je takove pekne oskubani zakaznika :twisted:

Tikka Plus je opravdu dobra čelovka i kdyz je drazsi. Proste clovek zaplati za Kvalitu .

Jinak na trhu je jeste Led celovka od firmy Silva M4 - Ma uplne stejne funkce jako Tikka Plus akorat ma 3 led. Jinak je zkousena na Cho oyu kdyz sni Jaros a koukal vylezli az na vrchol.
Jinak Silva je svedska firma a dela hodne kvalitni veci --neberte to jako reklamu :wink:
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Choceň » ned srp 29, 2004 22:19

jj, bohuzel je dneska pravda v tom, ze za kvalitu se holt musi zaplatit. je na houby, ze jeste k tomu musi clovek platit za znacku (i kdyz i svetle vyjimky se najdou, hlavne u ceskych firem - myslim, ze napriklad Prabos, Jurek nebo Tilak nedelaji spatne veci a pritom jsou za rozumnou cenu). ale no name firmu co prodava levne a pritom kvalitni veci aby clovek pohledal...

zkratka nejsme tak bohati, aby jsme si mohli dovolit kupovat levne veci...
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod AlesK » pát lis 12, 2004 15:27

Ahoj, neda mi to neco k mytum a poveram .......
LEDka nema nejakej odber, bere tolik kolik do ni pustis (omezis proud) jinak se ti prepali. Ze zvysujicim proudem roste svitivost, kazda ma doporuceny rozmezi proudu. Pokud do ni pousti vyrobce celovky vic tak to muze byt jedinej problem (dejme tomu kratsi zivotnost). Je to proste jenom polovodicovej prechod.
Rozdily znackovy/neznackovy urcite jsou ale spis v kvalite provedeni, pouzitym typu LEDky ale ne ze nova sviti vic a potom min (napada me spis oroseni, poskrabani reflektoru apod.)
AlesK
 

a nebo si to zbastlit...

Příspěvekod uplne jinej martin » úte pro 28, 2004 18:28

Momentalne "tuninguju" kopii tikky od cinanu (pardon, penymarketu :-)) - bude tak li-ion aku 750mAh + 3x LED 15 Cd (svit jak pes)... Samozrejme regulace proudu + sviceni 1/3 diody. Kdyby byl zajem, muzu poskytnout rady z prestavby (az to bude hotovka)
uplne jinej martin
 

kvalita LEDek

Příspěvekod Petr Drexler » stř úno 2, 2005 18:39

Choceň píše:no, nejsem sice P. Drexler ;o) ale, na horydoly o tom byla trosku debata - protoze tam zas vysel jeden z oblibenych reklamnich clanku, tentokrat primo na jinoli. A hned se zacli ozyvat lide, ze tu samou celovku, jenom bez napisu koupili na trznici za 150 apod..

Nakonec to doslo tak daleko, ze se k tomu vyjadril clovek, co to jinoli u nas prodava a tvrdi, ze je to tim, ze jsou velke rozdily i v kvalite diod. Ty kvalitni = drahe a naopak. No a ta kvalita se taky posuzuje podle odberu te diody (s cimz souvisi i zivotnost).

Nevim, jak moc se tomu da verit, ale zni to dost logicky - podobna situace je treba i na poli zakladni desek nebo grafickych karet - levny vyrobce, levne soucastky, nizka kvalita - ale neznamena to, ze to nebude dobre fungovat. Nahoda je blbec...


Myslim, ze je skutecne mozne ze celovky s LED od ruznych vyrobcu, maji ruzne doby vydrze. Pokud jsou udaje vyrobcu korektni, tak je to zrejme zpusobeno pouzitymi LEDkami. Nejde o jejich kvalitu, ale o jejich svitivost. LED diody byly vynuty snad v 70.letech. Dlouho se pak v tehle oblasti nic nedelo az v posledni dobe prosly rychlym vyvojem. Vyrobci si uvedomily perspektivy LED technologie pro osvetlovani (studena emise svetla=velka ucinnost). A tak se v posledni dobe objevily napr. modre LED, o kterych jsem si mohli nechat dlouho zdat (barva LED zavisi na materialu polovodicoveho substratu a typu dotace substratu dopanty). S uvedomenim si potencialu LED technologie, zacali vyrobci vic makat a vyvijet novy materialy pro substraty LED a tak mame nejen modry LED, ale take ucinny vysocevitivy diody jinych barev (pouzivaji se do zadnich svetel aut) a samozrejme bily vysocesvitivy LED. U tech je struktura komplikovanejsi nez u beznych diod. Bezne LED vysilaji relativne monochromaticky svetlo. U bilych LED se musi svetlo namichat z napr. tri slozek (Red Green Blue). Zo znamena tri polovodicove struktury v jedne LED (teda doufam ze se to tak dela :) ) No a spostupujicim vyvojem se zvysovala svitivost LEDek. Udava se nejcasteji v mcd [milicandela]. A tak mame LEDky co sviti malo - stovky mcd az po vysocesvitive, ktere maji treba 15000 mcd (pri stejnem proudu LEDkou). Cim svitivejsi tim samo drazsi. V obchode stoji bila LED 12 000 mcd kolem 50,- Kc. A tak kdyz vyrobci udavaj konec svitivosti poklesem pod urcitou hranici intenzity, tak LEDky co sviti vic maj navrch protoze jsou ucinejsi . Proto zrejme ty rozdily v casech. Reseni - koupit si v obchode vysocesvitive LED a vymenit si je za starsi s mensi svitivisoti *
Petr Drexler
 

Domácí úprava

Příspěvekod Horal Fanda » stř úno 2, 2005 20:03

Já si koupil čelovku od Jinoli 112X na kryptonovou žárovku. Docela solidně provedené světlo, jen mi po čase začala vadit docela velká spotřeba kryptonové žárovky - 0,7A. Tak jsem se rozhodl ji před pár týdny kuchnout a nabastlit do ní LED modul od Luxeonu. Prodávají ho v GESu a uvádí se svítivost až 250 cd, což je oproti LED diodě, která má 10cd pořádný rozdíl. Pozor, 5 LED už dohromady nedá 50cd, ale méně, svítivost se nesčítá. Luxeon stojí necelých 500 Kč, čelovka 430 Kč, takže za necelou tisícovku i se součástkami máte velmi dobré světlo se spotřebou 300-350mA (může být i méně), které nahradí i menší halogeny. Co jsem testoval při pochodu z Trangošky na chatu pod Ďumbierem za tmy, tak dosvit kolem 500m na okolní svahy bez problémů, ve skalní cestě bych si troufl na hledání cesty na délku lana i více. :D
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Jake reseni napajeni?

Příspěvekod Peter » čtv úno 3, 2005 8:27

Fando nemohl by jsi popsat nejake technicke detaily tveho reseni. Jak si upravil napajeni a podobne.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Re: Jake reseni napajeni?

Příspěvekod Horal Fanda » čtv úno 3, 2005 16:13

Peter píše:Fando nemohl by jsi popsat nejake technicke detaily tveho reseni. Jak si upravil napajeni a podobne.

Něco z toho jsem hodil do svých rad - http://horal-fanda.com/rady.html
Napájení je ponecháno stejné na 4 tužkové články, jen přibyl tranzistor a odpor.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Dekuji

Příspěvekod Peter » čtv úno 3, 2005 16:50

Mrknu se na to. Jeden doplnujici dotaz. Ten odpor nezvysuje spotrebu?
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Re: Dekuji

Příspěvekod Horal Fanda » čtv úno 3, 2005 16:59

Peter píše:Mrknu se na to. Jeden doplnujici dotaz. Ten odpor nezvysuje spotrebu?

Nezvyšuje, hodnotou odporu řídíš proud báze-emitor a tím i hlavní kolektorový proud modulem. Ten má max. povolený proud 350mA, já ho mám nastaven zhruba na 300mA.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

LED čelovka za 145,- Kč

Příspěvekod Jan » úte čer 14, 2005 15:36

slušná levná čelovka s 5 LED (každá 15000mcd), tři režimy svícení, dosud v prodeji na www.volny.cz/baterkaled[/url]
Jan
 

LED čelovka a kapesní svítilna

Příspěvekod Jan » úte čer 14, 2005 15:38

Jan
 

Příspěvekod uplne jinej martin » úte čer 14, 2005 16:23

Belza z amara si stavel docela dost led-svitilen, kdyztak skouknete http://www.belza.cz
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod horacek » sob lis 19, 2005 23:07

nemate niekto nahodou skusenosti s celovkami od tejto firmy ?


http://www.ufouni.cz/ufo-bin/eshop2.cgi ... =kuptounas
horacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 19, 2005 22:57


Zpět na Světla a čelovky