Levné "noname" čelovky z Číny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 18, 2024 7:17

Jj, ohledne tech lithiovek ma mike pravdu. Lehke, vydrzi dlouho, netrpi samovybijenim.

Pekne teda podrazily, dival jsem se schvalne do mailu, kolik jsem za platil - pred 2 roky jsem kupoval 10pack, kus vychazel na 27,50. Ted stoji skoro 2x tolik, 50,-/kus v 10packu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 7:35

Hlavně nevytečou. Můžu tu baterii tahat v batohu celý roky a nic se jí nestane, v létě v zimě..

Vybitý lithiovky už dlouhý roky sbírám a schovávám, už je jich dost, někdy pak to výhodně prodám, ještě to má čas :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8120
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod ntz » čtv dub 18, 2024 11:03

ted na to koukam ... pouzivam docela levne nabijeci GP Recyko a ty maj 2700 mAh v AA verzi ... @mikovo baterky maj 2260 mAh -- https://www.kronium.cz/dobijeci-usb-aa- ... _2589.html

se zarizenim, kterym nevadi 1.2V misto 1.5 je to v pohode i kdyz je to NiMH .. asi nejvic jde o ten vahovej rozdil ... ja typicky baterky beru dneska uz jen do Garmina (navigace) ... mam doma x celovek na baterky, ty jsem ale prestal pouzivat .. kdyz pujdu na tyden s budu mit jako druhou celovku tikku, tak si klidne 3 nahradni aaa nabijeci (maj jen 1000 mAh) vezmu do KPZ (budu je povazovat za KPZ equipment)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2075
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 12:36

Etheric píše:přičemž do obou jde lithiová jednorázová CR123A, kterou mám neustále v batohu, je malá a lehoučká.

Taky řešení. Tyhle baterie také bývaji docela k dostání všude možně, i když méně než tužkovky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2024 15:02

Lipon píše:pred 2 roky jsem kupoval 10pack, kus vychazel na 27,50. Ted stoji skoro 2x tolik, 50,-/kus v 10packu.

Hmm, jo, pod 50 je nikde nevidim... Mam jeste starou zasobu za dobre ceny, ony nastesti vydrzi dlouho, ale vypada to, ze nakup toho akumulatoru do celovky byl proziravy, s temahle cenama uz se asi zaplatil.

ntz píše:ted na to koukam ... pouzivam docela levne nabijeci GP Recyko a ty maj 2700 mAh v AA verzi ... @mikovo baterky maj 2260 mAh -- https://www.kronium.cz/dobijeci-usb-aa- ... _2589.html

Nemuzes porovnavat mAh u baterek s ruznym jmenovitym napetim. Blba jednotka, ale bohuzel zavedena. Je to potreba prepocitat na Wh. Takze ty tve maji 2.7 x 1.2 = 3,24 Wh, moje 2.26 x 1.5 = 3.39 Wh a ty jednorazove lithiove 3 x 1.5 = 4.5 Wh, to je s velkym naskokem nejvic, maji nejvyssi hustotu energie.

Etheric píše:lithiová jednorázová CR123A, kterou mám neustále v batohu, je malá a lehoučká. Akorát to s ňou svítí omezeně, nejvyšší režim to nezapne vůbec

Protoze ma nizsi napeti, jen 3 V proti 3.7.

Etheric píše:Vybitý lithiovky už dlouhý roky sbírám a schovávám, už je jich dost, někdy pak to výhodně prodám

He? Kdo to od tebe koupi? Nedavno jsem jich vyhazoval neco pres kilo nasbirane za spoustu let ;-) Vyhoda je, ze nevytekaji ani uplne vybite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49444
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 15:47

mike píše:Protoze ma nizsi napeti, jen 3 V proti 3.7.

Jj, vim. Ale i tak svítím 94m dosvitu měřených v reálu. O tom bych si s tužkovkou mohl nechat jen zdát. Je krásný, jak to pokročilo

mike píše:Kdo to od tebe koupi?

Tato komodita se běžně vykupuje, už nějakej ten pátek ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8120
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2024 15:57

Moje stara HL20 sviti na jednu AA 93 m uz 14 let ;-) Na 90 lm, je to dano hlavne kuzelem.

Kde a za kolik? Letme hledani mi nic moc nenaslo, akorat notebookove baterky za nejakych 30 Kc na kilo :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49444
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 16:44

Jo, svit tvojí a svit mojí jsou úplně jiný. Mám to víc do prostoru, což já rád, ale zas to není přehnaně, tahle je spíš orientovaná do dálky. Oproti většině novodobých co jsem za poslední roky zkoušel bych řekl že má ten kužel citelně víc do dálky. Většina byla široká, zase až moc.. Třeba můj novej Armytek, zbytečně širokej kužel. Což nevadí k účelu, ke kterýmu jsem ju kupoval, ale jako jedinou svítilnu ven bych ju kvůli tomu nechtěl, raději vezmu tu s kuželem trochu více do dáli.

U nás ve sběru to vykupujou. Zatím je však lithia dostatek, nevyplatí se to prodávat. Ani druhotný zpracování ještě moc nefrčí. Doma to deset let ležet ještě může, však on tomu přijde čas ...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8120
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 17:27

Etheric píše:. Oproti většině novodobých co jsem za poslední roky zkoušel bych řekl že má ten kužel citelně víc do dálky. Většina byla široká, zase až moc..

Jo. Kvůli tomu jsem se zbavil, tuším, že to byla HM61 Amber. Svitila na můj vkus moc do šířky. Když jsem chtěl vidět hodně do dálky na značky, musel jsem dát max reflektor a to byl reflektor, že jsem ozářil půlkruh široko daleko. Ale zase kamarádce to vyhovuje, jenže ona je jeskyňářka, tak tam to má opodstatnění.

Ale jak už začína být dlouhý den, tak já třeba přes léto ani čelovku moc nepotřebuju na vícedenni akci. To viceméně mám jen na posvícení večer na bivaku, když mě nechytne "záchvat" a nejdu třeba do jedné do rána. Ale tomu už se vyhýbám, protože jsem z toho druhý den rozhozený. Mám vysledováno, že musim jit spát do půlnoci, pokud chci byt druhý den fit. Proto ani nemohu dělat noční směny. Dříve jsem to zkusil a musel jsem s tim skončit, protože jsem nemohl přes den pořádně spát a po 14dnech jsem byl zralý na kolaps.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 18, 2024 18:07

Trochu vám to tu rozvířím.
Na Hadex cz (jinde jsem nehledal) jsou lithiové nenabíjecí AA články s (teoreticky) 8,64Wh a hmotností asi 18 - 19g, nyní bez dopravy za 59Kč.
Má to mušku, mají napětí 3,6V, 2400mAh, takže navrhuji využití jen tam, kde jsou do série dva AA po 1,5V, a se zkratovačkou místo jednoho článku (kteráž přidá nějaký gram).
Ještě jsem to nevyzkoušel.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod mike » pát dub 19, 2024 1:49

Hacek je to docela velky, ale da se pouzit vsude tam, kde akumulator 14500. Tady ho maji u Kronia a je tam seznam svitilen od Fenixu, kde se da pouzit (moc jich neni). Jako nahradu dvou AA bych to nezkousel, 3.6 V je o dost vic, nez 2 x 1.5 V, to by taky mohlo odejit. Treba takova HL50 se dala pouzivat na 3 V CR123, ale nesmely se tam pouzivat nabijeci RC123 prave kvuli napeti 3.7 V.

Kapacita je az neuveritelna, aby to nebylo jako s AA baterkami od alienu s kapacitou 99999 mAh :twisted:

Tady jsem nasel jedny, co maji jen 9800 mAh za 19 Kc, no nekup to. Kde je booze? :twisted: Popis je taky dobry, na to muj diplom z elektrofakulty nestaci: Detection method: some customers mistakenly check the USB port current of 675mah and think that the capacity is insufficient. The correct method is to detect the positive and negative electrode discharge. The battery is very good and the quality is assured :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49444
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod lojzmen » pát dub 19, 2024 21:11

Ty lithiové nenabíjecí 1,5V nové (Tinko) mají u mne 1,75V +- chyba měřáku.
Ta 3,6V nová má 3,6V.
Nu, každý si to musí zvážit.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Levné "noname" čelovky z Číny

Příspěvekod mike » pát dub 19, 2024 22:25

Energizery maji uplne nove 1.7 V, ale docela rychle to klesne na 1.5 V a tam to pak dlouho drzi. Uz se mi stalo, ze mi nektera svitilna odmitla na novou pracovat, vubec se nerozsvitila. Stacilo ji dat na chvilku do neceho jineho a pak uz to slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49444
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky