Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » ned úno 19, 2023 12:44

Etheric píše:Ukořistil jsem jednu čelovku Armytek s teplým světlem na RCR123A nebo 18350.
Hm... Ja jsem Ti psal, ze u Armyteku najdes, jen jsou na 18350 - Elf C1 a Wizard Pro C1. Pokud Tys "ukoristil" na tuto baterii "nebo RCR123A", tak to same bude i u tech, o kterych pisu. Samotny Armytek nepise, ze se 18350 muze nahradit CR123A...

Ty dva jsou take (primo u dovozce) za 1559, resp 1629 Kc, vcetne nabijeci baterie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » ned úno 19, 2023 14:39

Sofirn SP40
https://www.aliexpress.com/item/33014058575.html
$27 - free shipping

Ak ti ide o dobru farbu svetla atd. tak ber so Samsung diodou (nie Cree) a teplotu si vyber aku potrebujes. Dostanes k tomu aj druhe kratsie telo baterky, tak po rozsrubovani si ju mozes za 30s prestavat z 18650 na 18350, ak honis hmotnost do extremu. Nabijat sa da pripojenim miniUSB kabla, alebo vymenou akumulatoru (a nabitim v externej nabijacke). Takze mozes nosit nahradnu baterku (ktoru si kupis aku potrebujes v kvalite aku potrebujes), ale na treku ti staci nabijacka na mobil (a mini kabel) ktoru asi aj tak potiahnes sebou.
Su dve varianty - s TIR optikou alebo reflektorova - ktora ma lepsie rozlozenie svetla, to netusim, mozno niekde v recenziach sa to bude dat najst.

Kvalita dobra, ovladanie tiez. Kupoval som to ako darcek, takze som len prezrel a odskusal, nemam dlhdobu skusenost, ale aj keby, tak za tie prachy...

Tu su nejake moje motivacie, preco som ju kupoval a co z toho sa podarilo splnit - viewtopic.php?p=534947#p534947

Pre minimalistov maju este Sofirn HS10 - 37g, USB-C, nemam osobnu skusenost, ale rating 4.9 z 5. $19
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned úno 19, 2023 16:51

Možnost volby teploty světla je určitě super, ale tak pro někoho, kdo s tím rozhraním umí pracovat :D Já se v tom maglajsu nevyznám.
Fajn možnost je i to zkrácení, podobně to měla Fenix HL50, ale pro mě bezpředmětný, já tam 16850 dávat nebudu, kdo se s tim má tahat..

Aliexpres z morální zásady nepodporuju, bez výjimky, nemám tyhle věci rád. Taky chcu něco bez konektoru, vícedenní výlety nechodím a ten konektor je tam v případě mého způsobu používání akorát na škodu.

Uvidim jaká bude ta Armytek, až dojde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » ned úno 19, 2023 17:38

Semo píše:Sofirn SP40 ..aliexpress...$27 - free shipping
Ja Ti nevim, jestli se to oproti Armytecu az tak moc oplati. +DPH,, +vybavovani se s celnim prohlasenim a s Ceskou postou (i kdyby Ali to delala sama, uz tu bylo par prispevku o problemech, ze stejne vyzadovali rizeni), +cekani, +stejne musis dokoupit baterii/aku. Prakticky bez zaruky, bez servisu, bez nahradnich dilu...
Fakt to za tech par korun stoji?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » ned úno 19, 2023 17:57

To je cena vratane DPH a posta sa do toho nemontuje (ked zacal novy rezim minule leto, tak ku 2 balikom som musel na webe doplnat nejake data (neplatil som nic), ale uz si to sadlo a je to pohodlne ako predtym; pre zakaznikov z EU Ali rovno ukazuje cenu aj s DPH). Do 2 tyzdnov to proste mas na poste, v pripadne pricetnejsiho dorucovatela doma.
Ake nahradne diely potrebujes na celovku za cca 600Kc? Kolkokrat si si uz kupil nahradne diely na celovku a kolko ta stali? Za cca 80Kc si mozes nechat k tomu prilozit 18650 aku, ked mu doverujes. Alebo si tam strcit vlastny Panasonic a vies, co tam mas.
Par korun? Ked porovnam cenu aj s postovnym, tak je to cca 600 Kc vs. cca 1600 Kc. Asi to pocitas v nejakych inych "paroch" ako ja.
Naposledy upravil mike dne ned úno 19, 2023 19:30, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » ned úno 19, 2023 20:56

Jsem si nevsiml, ze je to uz s DPH. Baterii bych si radeji nejakou overenou a spolehlivou, alespon 3000mAh a koupenou vCR. A to uz jsi s cenou (i s tim DPH, co jsem pocital) nekde jinde -a stale na ni nemas zadnou zaruku, do Ciny to posilat nebudes.

Co se tyce nahradnich dilu, tak napr. ted jsem koupil manzelce Fenixa na skialpy - aby se to dalo xo nejjednoduseji pouzit, tak potrebuje na prilbu druhy pasek a na nem drzak na celovku, bo cast cesty celovku mamna hlave, cast na prilbe a chce jen rychle prehodit samotnou celovku. No a zkus si nasadit na prilbu s pruzenkovymi uchyty celovku v palcacich pri -10 a fujavici (nebo jako ted v lijaku a peknem vetrisku) - hodne stesti.
Ani na Fenixe neni uplne jednoduche toto sehnat - vlastne ted uz asi bude, uznali, ze by mohli dat sajotny original drzak dat jako ND a ne jako servisni dil mimo bezne nabidky.
Toto ma dobre vyreseny Armitek - tam kupujes nahradni pasek vcetne orig. drzaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bruca » ned úno 19, 2023 21:16

K téhle se dá náhradní držák koupit samostatně, takže by stačilo přehodit jen "světlo" z jednoho do druhého držáku
https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka ... _2217.html
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned úno 19, 2023 22:38

Semo píše:To je cena vratane DPH... Za cca 80Kc si mozes nechat k tomu prilozit 18650 aku, ked mu doverujes.

Za tak levný peníz to nechci. Zajímá mě pouze top kvalita, nic jiného.
Za jedno Aliexpres je proti mému přesvědčení a za druhé bych si fakt nepomohl. Bůhví jaká, zřejmě low tech elektronika tam je atd, viz apuka, servis nula, reklamace složitá. Ne, nemám tolik peněz a nervů, abych experimentoval s levnými věcmi. Z toho už jsem vyrost. Potřebuju se na své věci spolehnout. Prostě chci prověřenou kvalitu a fakt nepotřebuju nic na 18650.. Menší je ideální.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » pon úno 20, 2023 9:29

k Armyteku je bohatá nabídka popruhů a držáků i z druhovýroby - výhoda toho, že to není nějaká jednorázová série, jaké bývají na Aliexpresu
po x letech mi praskl na jedné straně plastový/gumový úchyt čelovky na čelence
náhradní z ebay byl za pár dolarů a stejně festovní
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 11:26

Bruca píše:K téhle se dá náhradní držák koupit samostatně, takže by stačilo přehodit jen "světlo" z jednoho do druhého držáku
Snad zanedlouho bude i pro HM51R Ruby. Ted je tam jen drzak na starou verzi, kam se to da dat, ale je to jeste slozitejsi nez celou celovkou pridelat na prilbu.
Original drzak se da koupit jako servisni dil a pslai mi, ze to prehodnotili a ze to daji do nabidky jako bezny nahradni dil.

Tam je to prehozeni jeste vyrazne jednodussi nez u Amberu - jen vytahnes z drzaku (drzi to klip) a nacvaknes do druheho.

Lipon ma pravdu s Armytekem. Mimochodem, u nich se mi libilo, ze na podobne prendavani asi mysli (no, jsou to veci i pro vojaky, asi potrebuji mit moznost to udelat rychle) - prodavaji cele kombo popruh+drzak, i original za hodne priznivou cenu.

@Etheric: Stale by me zajimalo, proc se Ti nelibily ty mnou navrhovane male Armyteky, kdyz sis nakonec sehnal od nich neco starsiho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 8:28

Tohle musím sdílet :D
Moje konverzace s eshopem, kde jsem kupoval čelovku. Zajímalo mě, s jakou baterií jsou ty časy měřeny. Posílám plnou konverzaci, spíše pro pobavení:

"Dobrý den, děkuji, čelovku s podobnými vlastnostmi a teplým světlem je dnes téměř zázrak sehnat.
Mám ke své nově koupené čelovce dotaz - ty uvedené časy výdrže pro jednotlivé režimy jsou, prosím, měřeny s jakou baterií?
Děkuji mockrát,
s pozdravem.. "

"Informace od výrobce. Obvykle zaznamenávají čas v nejlepších podmínkách: nejlepší dostupná baterie a ideální venkovní podmínky. :)
Ve skutečnosti je čas světla někdy horší
."

To je celá konverzace, posuďte sami...
Nejlepší kompatibilní baterie, to bude na 100% tohle https://www.kronium.cz/dobijeci-baterie ... _2585.html
Je fajn, že se tam vleze jak toto, tak klasika (R)CR123A

Pro doplnění: jedná se o obchod anod.cz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 9:11

apuka píše:Stale by me zajimalo, proc se Ti nelibily ty mnou navrhovane male Armyteky, kdyz sis nakonec sehnal od nich neco starsiho.

Elf C1 a Wizard Pro C1 jsi uváděl.

Elf C1: Nabíjení probíhá přímo v těle svítilny přes Micro-USB kabel. Nechcu.
Inovovaná elektronika a firmware: prodloužení doby provozu a vyšší jas. To asi nebude konstantní regulace, co?
Navíc bych rád jinak odstupňovaný režimy. A váha 56g bez baterie a popruhu se mi taky nelíbí.

Wizard Pro C1: Nad ní jsem přemýšlel, ta už má konstantní regulaci, taky silnější led /pro plánovaný účel však zbytečnost/, takže to bude víc žrát. Režimy jsou super, akorát nevyužiju stroboskop. Ale přece jen se mi víc líbí režimy na tý, co jsem si objednal. Jinak jsou to prakticky totožný svítilny. A ta moje to krom režimů /snesl bych v pohodě i ty C1/ vyhrála taky tím, že je o celých 11g lehčí :mrgreen:

ad ty tvoje slavný baterie, co ti k tomu dovozce dá - 900mAh je výsměch, to můžu nabídnout nějakýmu blbci za pár korun na bazaru, případně hodit do červenýho a objednat 1200mAh :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 10:16

@Etheric: Diky. Jo rezimy, hlavne 220lm a potom az 40 lm u Elfu je docela nesmyslne... Ohledne (ne)konstantni regulace nevim, jak to je, nezkousel jsem. Podle casu bych odhadl, ze kdyz se aku vybije na nejakych xx procent, tak se prepne do nizsiho rezimu. Tech "xx" nebude moc vysoke, hlavne kdyz to srovnam s Fenixy, ty to taky delaji. Proste vyzdimat totalne baterii se stalym svetlem a potom jednoduse okamzite zhasnout se dnes uz nedela, muze to byt prilis nebezpecne.
Etheric píše:ty tvoje slavný baterie
Hm, proc jsou to "moje slavny"? Ja jsem je nikde neoslavoval, jen napsal, ze se celovky dodavaji uz i s baterii.

To Tvoje shazovani tech 900mAh je ponekud usmevne. Ano, sezenes 1200 - ale bez nabijeni primo v baterii. Mozna ma vyrobce nejaky duvod, proc tam dava "svoji" overenou baterii. Jo - s tou dodanou baterii se meri casy svitivosti (nejenom u Armyteku), takze uni presne vis, jak dlouho bude celovka svitit a ze vsechny rezimy (a jejich odber) zvladne. U kazde jine si to musis overit sam.
Kazdopadne ta moje poznamka byla k nekomu a necemu jinemu - ze kdyz si koupis napr. Armytek, mas v cene uz i overenou a spolehlivou baterii, celovku muzes ihned pouzit.
Mimochodem, Fenix dodava k malym celovkam na rodinu CR123A baterii 700mAh, i kdyz se taky daji sehnat s vyrazne vyssi kapacitou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 14:17

apuka píše:proc jsou to "moje slavny"? Ja jsem je nikde neoslavoval, jen napsal, ze se celovky dodavaji uz i s baterii.

To Tvoje shazovani tech 900mAh je ponekud usmevne. Ano, sezenes 1200 - ale bez nabijeni primo v baterii. .

Tak znělo mi to, jako by to měl být nějaký extra bonus, že k tomu dostaneš slabou bakterii. Není. Zato já bonus dostal - chválím obchod anod.cz, k čelovce mi přidali doživotní zásobu svítilnový "vazelíny". Konečně nějakej eshop napadlo poslat funkční dárek, kterej k něčemu je =D>

Shazuju, pro mé účely shazuju. Kdybych byl thru hiker a potřeboval nabíjet na cestě, situace a můj pohled by byly diametrálně jiný, ale já mám jiný priority, už jsem to psal výše. Takže šup pryč nabíjecí konektor a šup místo něj 300mAh navíc.

apuka píše:s tou dodanou baterii se meri casy svitivosti (nejenom u Armyteku), takze uni presne vis, jak dlouho bude celovka svitit a ze vsechny rezimy (a jejich odber) zvladne. U kazde jine si to musis overit sam

Ta baterie má o čtvrtinu větší kapacitu, než původní, ty ostatní čísla jsou stejný, rozdíl je jen v mAh. O celou čtvrtinu déle, než s tou původní, nejspíše svítit nebude, ovšem rozdíl kapacity baterie 25% je hodně a době svitu přidá.
Mohl by být akorát problém, kdyby měla ukazatel kapacity, kterej by počítal s baterií 900mAh, to by pak nebyl použitelnej, ale ukazatel ta moje nemá, ani ho nepotřebuju. Jo, byl by fajn, ale jsou důležitější věci.

apuka píše:Kazdopadne ta moje poznamka byla k nekomu a necemu jinemu - ze kdyz si koupis napr. Armytek, mas v cene uz i overenou a spolehlivou baterii, celovku muzes ihned pouzit.
Mimochodem, Fenix dodava k malym celovkam na rodinu CR123A baterii 700mAh, i kdyz se taky daji sehnat s vyrazne vyssi kapacitou.

Baterie v balení není vždy a ne ke všem modelům. Maj i modely bez baterie, kupoval jsem takový 1 starší Fenix, 2x novější Fenix a teď kupuju Armytek opět bez baterie. Mně to přijde logický, např jako když je stan bez šňůr a kolíků - každý má jiné požadavky na materiál, váhu, odolnost, rozměry,.. Takže často původní z balení končí nepoužitý a dotyčný si koupí takové, co mu vyhovují.
Jasně, většina zákazníků to neřeší, koupí a používají jak to je /často ani nerozumí všem parametrům/, ale produkty typu Armytek a Fenix si většinou kupuje poněkud jiná sorta zákazníků ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 14:29

Znovu zopakuji, moje poznamka o dodani celovky s baterii byla na nekoho a neco jineho, kde se taky lisily pozadavky od Tvych a to dost podstatne.
Etheric píše:Mohl by být akorát problém, kdyby měla ukazatel kapacity
Mohl by byt problem - teoreticky, vubec netusim, jakou baterii by sis vybral Ty a jake to ma parametry - s nejvyssim rezimem, ze ta druha baterie by nemusela ten odber dokazat poskytnout. Neco podobneho jako u Fenixu - obycejnou CR123 nahradis tu nabijeci v celovce, ale nepojedou ty dva nejvyssi rezimy, bo baterka to neutahne. Zase to Tobe nejspise nevadi, ty zbyle rezimy budou skoro vzdy dostatecne, ale...
Etheric píše:/Fenix/ Maj i modely bez baterie
To by me docela zajimalo, jakou celovku na (R)CR123A (ale i na 18650/2xCR123A) Fenix oficialne v soucasnosti prodava i bez baterky :((. Ja jsem takovou nenasel ani u ceskeho dovozce ani u nemeckeho a rakouskeho dovozce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 14:44

apuka píše:Mohl by byt problem - teoreticky, vubec netusim, jakou baterii by sis vybral Ty a jake to ma parametry - s nejvyssim rezimem, ze ta druha baterie by nemusela ten odber dokazat poskytnout. Neco podobneho jako u Fenixu - obycejnou CR123 nahradis tu nabijeci v celovce

Tak člověk, který kupuje věc takové úrovně a řeší vlastnosti do posledního detailu, má tohle všechno vyzjištěný od výrobce... Ale ok, možná někdo na tento "nepodstatný detail" zapomene a pak se diví. Takže fajn připomenout.

Poslední koupě: HL16, v balení kroužek, klip, návod, poutko. Bylo uvedeno, že je bez baterie.
Teď je E18R cosi, s bílým světlem, ta baterii má, tu slabší s USB.
Jo a ještě bylo, nevim jak teď, několik taktických a EDC od Fenixu též bez baterie. I na krabici psali, co balení obsahuje. Baterie tam nebyla. Ale mění se to, teď už většinou baterie dávají..

edit: oprava překlepů
Naposledy upravil Etheric dne čtv úno 23, 2023 8:12, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2023 16:30

Etheric píše:Mohl by být akorát problém, kdyby měla ukazatel kapacity, kterej by počítal s baterií 900mAh

Takhle to nefunguje a ani nemuze fungovat. Mj. i proto, ze kapacita se meni s teplotou. Ukazatele se, pokud vim, ridi napetim na baterce, ktere postupne klesa. Krivka je pro dany typ baterky dana a podle napeti se da urcit misto, kde na ni jsi. Pro lithiove baterky to bohuzel neni nijak presne, jelikoz napeti klesa vetsinu rozsahu velice pomalu a az na konci zacne naopak klesat velmi rychle. Coz se detekuje snadno, ale to uz je taky pozde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 8:18

Díky, takže mě nemusí mrzet, že tam ukazatel neni :)
"ukazatel" bude schopnost přepnout do nejvyššího režimu, respektive vidět rozdíl oproti tomu, jak to svítí plně nabitý a jak teď. Takhle se to dá zhruba odhadnout. Zhruba jakože poznáš, zda máš 60%, 40%, 20%. To mi stačí. Ale chce to si vypozorovat, být vnímavý.

Včera jsem testoval Armytek, na hlavě sedí skvěle, svítí nádherně, režimy i ovládání super. Teď tam je RCR123A 800mAh, koupím 18350 1200mAh. Fajn, su spokojen.
U mého modelu větší baterie prodlouží dobu svitu, stejně jako u mé Fenix HL16, mj i proto jsem to chtěl.
Apuka má pravdu v tom, že elektronika některých svítilen a čelovek počítá s baterií, kterou k tomu dodává výrobce..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 10:47

Etheric píše:Apuka má pravdu v tom, že elektronika některých svítilen a čelovek počítá s baterií, kterou k tomu dodává výrobce.
Toto jsem ale netvrdil. Jen ze casy sviceni/vydrze jsou vetsinou uvadene s dodanym konkretnim typem baterie a da se z mych slov dovodit, ze vyrobce nejspise garantuje, ze s dodanou baterii budou fungovat vsechny rezimy. Ale to neni zdaleka to same jako, ze elektronika pocita s tou baterii.
Elektronika pocita s volty a ampery, ktere z baterie dostava a podle toho muze omezit vyuziti nekterych modu.

Ja jsem myslel situace, kdy napr. na nektery mod sviceni potrebuje celovka dodat vyssi proud, vice amperu a jedna baterie je schopna dodat 10A, jina napr. 7A. Tj. i kdyz ma "ta druha" baterie vyssi kapacitu a ma stejne napeti nedokaze "utahnout" nektery mod.

Nemas nahodou i na svem novem Armyteku "ukazatel" stavu baterie? Na netu urcite najdes manual, jak toto vyvolat a jak to zobrazuje stav. Samozrejme to nebude zobrazovat presne, napr. 69%, ale alespon 3-4 urovne, nejspise podle aktualniho napeti, ktere z baterie jde. Napr. 75-100, 50-75, 25-50, pod 25 a kdyz se neobjevi nic, tak je to 0%. Nekteri vyrobci to zobrazuji barevne, nekteri rychlosti blikani... Jak koukam, na novych verzich Armyteku automaticky zablikne vypinaci/zapinaci tlacitko pri <25% a jeste jinak pri <10%.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 11:13

Psal jsem, že tam ukazatel stavu baterie není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 12:07

Predpokladam, zes koupil nejspise celovku Armytek Tiara - u te je upozorneni na blizici se vybiti akumulatoru, nejspise podobne jak jsem psal vyse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát úno 24, 2023 7:50

Jo, blikne to, prej. Včera jsem s tim svítil taky, doma, zvykl jsem si používat doma čelovku místo lustru, je to pro mý citlivý oči lepší. Baterie /800mAh/ furt drží, ze světla nebolí oči a na škebli to je v pohodě, třeba 18650 jsem zkoušel a to už mi vadí a překáží.. Proto jsem chtěl tu 18350, to je tak nejvíc, co su ochoten na škebli nosit.
A su rád, že to nemá nabíjecí usb slot - krom toho, že sloty s krytkami považuju za pravěk, tak je to další věc, co se může podělat a ještě kvůli tomu roste váha a velikost/. Magnetickej už je lepší, ale opět váha a velikost navíc. +11g a +7mm je daň za ten konektor. Pro mě moc vysoká. Koneckonců, ani thru hiker ten konektor v čelovce nepotřebuje - stačí mu 18350 či RCR s konektorem, podle mě je to lepší řešení, než mít ten konektor přímo v čelovce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned úno 26, 2023 6:31

Objednal jsem tu 18350 baterii 1200mAh Keeppower, z kuřáckých potřeb i s dopravou za 189. Na Kroniu stojí 299 bez dopravy :finga:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát čer 2, 2023 13:13

Existuje nějaká lehká (pod 50g) čelovka s nabíjením přes usb-c? Něco jako tahle.

A další dotaz, existuje minimalistická nabíječka Li-ion 18650 baterií na usb-c? Mám tuhle a dělá přesně to, co chci, ale je na micro-usb. Toho bych se chtěl už konečně zbavit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát čer 2, 2023 14:42

Co si k ni poridit minimalistickou redukci micro USB na USB-C? Treba tohle tak vypada: https://www.alza.cz/premiumcord-adapter ... 696282.htm
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pát čer 2, 2023 16:04

Jsou na Ali 2A s USB C stejně co odkazujes
https://m.aliexpress.com/item/100500487 ... 1734304670

Pokud ses chlap tak prepajis pajsl.

https://m.aliexpress.com/item/400119667 ... 1734304670
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát čer 2, 2023 21:33

@mike: Jo, tu redukci tu někde mám, ale je to malý a bojím se, že to někde ztratím a pak budu v pytli. Krom toho, když už chci koupit nějakou lehčí čelovku, tak už bych fakt rád k ní netahal redukci. Micro-usb je věc dávné minulosti. Koukám, že na usb-c je ta tady propíraná Nitecore NU25.

@booze: Díky, to je to co hledám, pájet teda určitě nebudu. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát čer 2, 2023 21:35

Jo a ještě k tématu čelovek. Koupil jsem si na zebralight nový popruh (starý byl už vytahaný a nepružil) na https://eu.nkon.nl/ došlo to celkem rychle. Takže, kdo by sháněl nějaký věci, co u nás nejsou, tak můžu tenhle eshop doporučit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » sob črc 15, 2023 17:52

Ze zvedavosti jsem koupil Nitecore NU 25UL a Nitecore NU21.
NU 21 ma svetlo dozelena vydrz pres 8 a pul hodiny na stredni rezim, baterka je tam 500mAh 3.7V vaha 44g

NU 25 ul ma prijemne neutralni bile svetlo. vydrz 9+hodin na stredni rezim, baterka je tam 650mAh 3.7V vaha 46g

Krome toho odstinu LEDky do zelena tak celkem zadny rozdil se nekona.
Zacnu ji vyuzivat okolo stanu po CSR. Ne Alpy a Tatry.

Ty gumicky musim predelat, je to sileny jezek v kleci
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pát črc 21, 2023 21:00

Celovka Nitecore NU 25UL prekvapila. Zjisil jsem, ze tech rezimu je tam zbytecne moc.
Konecne jsem pochopil naco lide potrebuji takovou zbytecnost jako cervene svetlo. Na cervene svelo nejdou komari muchnicky a podobny bordel. To me mile prekvapilo.
Gumicka ve tme "sviti" a celovka sla dobre najit.
Kus gumicky jsem ustrihl a cely system predelal. Motal jsem se do toho...
Svitil jsem kazdy den hodinu a baterka je na pulce tzn 6 hodin svtila.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky

cron