Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 0:51

Pasky u Fenixu se povoluji a je potreba je obcas dotahovat. Ja jsem teda puvodni u sve HL20 menil za reflexni, abych ucinil zakonu za dost a apukovi radost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 22:31

Dotažené jsou na doraz. Téměř vůbec už nepruží. Docela mě to zklamalo, takto krátce nevydržely pásky u žádné z čelovek co jsme měli či máme. Můžu jen doufat, že ty nové budou trvanlivější.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 22:38

Co s nima delate? :shock: Ten muj puvodni pasek byl sice pred vymenou trochu vytahany, ale jeste furt pouzitelny a pruzil. A to bych rekl, ze vzhledem ke svemu zpusobu zivota pouzivam celovku vic, nez je bezne ;-)

Dotazeni na doraz taky nechapu, ze nefunguje. Tak malou hlavu nemas ani mit nemuzes. Schvalne jsem to zkusil a celovku natahnu akorat na biceps ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 22:48

Používám ji :wink:

Že bys byl takový osvalenec? :-k 8-[ :mrgreen:
Jak píšu - téměř nepruží. Takže se asi vytáhla a nedrží. Na normální nošení ještě celkem OK, ale když jsem se sehnula pro poleno, tak mě praštila do nosa a pak jsem ji málem musela hledat v křoví :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 22:53

Tak jsi ho holt opouzivala a potrebujes novy :twisted:

Zkus druhou moznost ;-)
Asi jedine, ze se fakt vytahnul. Zkus zmerit delku, muzeme porovnat s myma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:07

Asi ano, jen je to strašně brzo - když porovnám s ostatními našimi čelovkami, tak to opravdu nepotěšilo.
Se budu muset podívat, kde Kronium sídlí, že bych se k nim kdyžtak stavila, jak pojedem přes Prahu. Pásky drahý nejsou, ale poštovný bude stát tak polovic jejich ceny. A další čelovku si asi na sražení nákladů za dopravu pořizovat nebudu :D

Délku můžu porovnat i se svým novým Fenixem, ale je to zřejmé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:11

Co to je strasne brzo?

Kronium sidli na kraji Vinohrad bliz centru, tam autem zajizdet nechces. Kup si pasku vic, budes mit do zasoby :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:18

5 let.

Hm, tak to si ne, škoda. To raděj budu doufat, že je vylepšili :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:20

To je fakt malo. Svuj pasek jsem menil za reflexni asi tak pred 6 lety a furt pruzi a drzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nové čelovky

Příspěvekod Kjuba » sob led 14, 2023 17:19

sobb: Hele a nemůže to být tím, že jezdíte na sever do velkých mrazů? Je v tom nějaká guma a té obecně nízké teploty nedělají dobře. Ztvrdnou a nepruží. Jen mě to tak napadlo.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » sob led 14, 2023 23:19

Napadlo mě to též. Ale pak mi došlo, že ve větších mrazech nosím čelovku většinu času na krku, a jen při nočním svícení je na hlavě. Takže je vlastně hýčkanější, než při normálních výletech do hor, kdy je za lehčích mínusových teplot v noci volně ve stanu.
Druhá věc je srovnání - pásky ostatních čelovek (2x Zebra) to vydržely. Ale může to být i konkrétními páskami, co má (měl) Fenix. Ona i ta jedna Zebra, co nám zbyla, je už trochu vytahaná. Ale je minimálně jednou tak stará jak tento Fenix, a na zimním Severu byla o jeden nebo dva výlety víc. Tam by mě to až tak nermoutilo, Fenix mě v tom lehce zklamal.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát led 20, 2023 14:59

Mate nekdo napad. co za celovku koupit na skialpy (pro manzelku, mozna i pro syna)? Samozrejme, ne vyslovene nocni, ale kdyz ve ctyri je uz tma, tak se to nekdy docela protahne do tmy i o nekolik hodin a vetsinou na nejnehvhodnejsich, resp. nejslozitejsich mistech.

Zakladni minimalni pozadavky:
- neutralni nebo tepla bila, rozhodne ne denni bila!
- konstantni jas, resp. jen male snizeni vykonu prvni 3-4 hodiny sviceni na cca 250-300lm
- moznost mit uzky kuzel do dalky i siroky "na blizko"
- pomerne lehka
- 250-300 lm na "bezne" pouzivani, moznost si prisvitit na chvili do vetsiho vykonu, slabsi rezim 100-200 lm
- vydrz min. 4-5 hod v "beznem" vykonu i s obcasnym prisvicenim
- jednoducha vymenitelnost baterie/akumulatoru
- jednoduche ovladani
- ma to byt na prilbu, nejsem si jisty, ze je dobre mit baterii vzadu, svitilnu vepredu - ale to si necham poradit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát led 20, 2023 16:14

Já svou Zebru používám mimojiné i na skialpy. Až se mi rozbije zkusím možná nějakou novinku od Stoots. Kamarád ji zkusil na nějakém delším závodě v zahraničí a tak se mu zalíbila, že je sem začal dovážet.

Jinak můj pásek na Zebře je už taky dost vytahaný, ale nosim ji docela často už mnoho let. Musel jsem instalovat ten třetí pásek přes hlavu jinak se při poskakování z kopce děsně kymácela, což v kombinaci se silnějším středem nebylo komfortní.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 16:30

Odkaz je na kamosuv web? V tom pripade mu vyrid, at zmeni font, tenhle se neda cist. Nekontrastni a vypada jak rozbity. Je to nejaka priserna moda, v posledni dobe jsem videl vic takovych webu. Rovnou je zaviram. A mozna by taky mohl prelozit popisky u obrazku, zabozroutsky tu umi malokdo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát led 20, 2023 16:57

Můžeš mu to tam napsat do komentářů. Mám radši dark mode, ale to je tak jediný, co bych tomu vytknul. Že by se mi špatně četl font mě tedy vůbec nenapadlo.
Měl bys začít dělat oční gymnastiku/jógu, jestli už jsi na tom se zrakem takhle špatně. Já to cvičím každý den před usnutím, stáří se blíží a je potřeba se udržovat. :wink:
Jo, obrázky by přeložit mohl, ale má to jenom jako hobby, tak na to asi ještě neměl čas. Ale zas jediný obrázek, který by mohl být nejasný je ten poslední.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 17:06

Za 10 let si povime, jak jsi na tom s ocni gymnastikou :twisted: Zatim jsi ve veku, kdy presbyopie teprve zacina a jen u casti lidi, ja jsem v te dobe jeste videl dobre. Ale neboj, mezi 45 - 50 to prijde ;-)

Uz jsem to napsal tady, jestli je to kamos, muzes mu vyridit, ze takhle prichazi o potencialni zakazniky. Jak s tim nalozi je uz na nem. BTW, rec je o tomhle a necetlo by se mi to dobre ani pred 20 lety:
font.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát led 20, 2023 17:10

To máš nějaký rozbitý, ne? Takhle to u mě nevypadá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 17:14

Proto jsem to sem radej dal ;-) Jestli mam neco rozbity nevim, ale vysledek je ten, ze jsem to nedocetl a zavrel. Takze problem ma on, ne ja. Pricemz naprosta vetsina fontu se mi zobrazuje bez problemu, jen tenhle konkretni takhle, vsimnul jsem si ho v poslednich mesicich na nekolika webech (tak 3 - 4 pripady).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát led 20, 2023 17:20

Tak hlavně nebuď BFU a oprav si to, jinak se ti budeme smát. :twisted:
Takhle to vypadá u neBFU uživatelů https://imgur.com/a/5Qzl5sn
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 17:27

Zkusil jsem to jeste z firemniho laptopu, kde jsou Win10 a Chrome. Vysledek je o neco lepsi, font je kontrastnejsi, ale furt je dost hrozny. Pri pohledu pres bryle, co mam misto lupy a vidim s nima mrizku s pixely, je chyba ve fontu. Je napul sedivy, cimz vznikaji efekty na obrazku vyse, jen jsou u mne (Win7, FF), vic videt. Tedy ve vysledku hur ;-) A ted vidim, ze je hrozny i na tvem obrazku.

Fonty obvykle souvisi s driverem graficke karty. Ten mam hodne stary a updatovat nelze, protoze stary je i hw. Resit to nehodlam, nemam duvod. Problem ma on, ne ja. Dela web pro potencialni zakazniky a kdyz ho kvuli fontu zavrou, trati on. Resit bych to musel, kdyby to bylo castejsi, ale kdyz se mi 99.9+ % webu zobrazuje citelne a par nepodstatnych vyjimek ne, proc bych to delal?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod lojzmen » pát led 20, 2023 23:15

W10Pro, Firefox tmavý režim, 1920 x 1080 ,
šipka myši velká, inverzní, v tomto obrázku černá.
Ten font má jakoby stíny, nebo spíše okraje písmen do ztracena.

Schránka 02.jpg
Schránka 02.jpg (21.06 KiB) Zobrazeno 6122 krát
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 23:25

Ano, ten font je proste hnusny a blbe udelany a kdo ho pouziva si zaslouzi prijit o zakazniky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pon led 23, 2023 10:45

Nikdo nic?

Ta oodoowem linkovana celovka, co vyvolala diskusi o fontu se mi nijak moc nepozdava, ten (jediny) zpusob automatickeho zuzovani uhlu kuzele na skialpy moc vhodny neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát úno 3, 2023 16:57

Nikdo nic, tak jsem musel hledat sam. Pri tom hledani jsem si spomenul na to, ze nekdo hledal pouzitelnou celovku se silnejsim cervenym svetlem. Ja jsem takove nasel. Dokonce s moznosti volby teploty bileho svetla.

Armytek Wizard C2 WR teplé a červené světlo
Armytek Wizard C2 WR USB /studene/ bílé a červené světlo

Rezimy na cervene svetlo jsou:
230 lm - 3h (klesne na 160 lm po 7 minutach)
72 lm - 13h
18 lm - 46h
0,1 lm - 65 dnu
blikani 1 Hz na 230 lm - 9:20 h

Bohuzel, na bile svetlo ma jen Turbo (1100 lm), 400, 130 a potom az 0,6 lm. Tj. nic pro bezne chozeni kolem 20-50 lm. S teplym svetlem je to cca o 7% mensi max. svetelny vykon (1020 lm).

Podobne, myslim Etheric hledal celovku/svitilnu s teplou nebo neutralni barvou a dobrou vydrzi, tak se u Armyteku muze kouknout, vetsinu celovek (svitilny nejspise take) vyrabi v obou provedenich. Nejlepsi hledat u dovozce celovky tady, svitilny jsou v menu hned pod tim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát úno 3, 2023 17:53

Já Armytek prohlédl a našel takovou, co má teplý světlo a 1x RCR123A, psal jsem to sem. Jsou dvě takový, respektive jedna použitelná /konstantní regulace/ ale ty režimy, to bych zahodil.... Nepotřebuju jich 12 nebo 8. Stačí nízký - střední - vysoký - turbo, tak mi to vyhovuje.
Svítilny od Armytek na RCR jsou doba kamenná, chápej starý typ kolimátoru, tudíž nesmyslná velikost a šílená váha /bez baterie co Fenix s baterií/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pát úno 3, 2023 18:18

@apuka: Musíš si holt vybrat sám, Armytek, Zebralight, Olight, Nitecore, Fenix anebo pak Petzl tam to vypadá, že se konečně naučil ty čelovky vyrábět.
Jinak mně to zužování kuželu přijde super, protože právě když svítíš na max, tak chceš dosvítit hodně do dálky no a tohle ti ten dosvit do dálky zvětší. Naopak na blízko svítí více do šířky. Takže se tím vlastně nahrazuje difusor.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát úno 3, 2023 18:33

Výběr čelovek na 18650 a výš je lepší. Ale kolik jich je s teplým světlem na RCR123A? Možná jsem něco přehlídl, ale jestli jsem /z aktuální nabídky na trhu/ našel dvě, který mají konstantní regulaci? Myslím, že ani to ne, že s konstantní byla jen ta jedna Armytek. Ale jak říkám, třeba jsem něco přehlédl.

Požadavky mám:
Napájení 1x RCR123A
Konstantní regulace světla
IP68
Nový typ kolimátoru /TIR optika, či jak se tomu říká/
Rychlé ovládání, bez nutnosti promačkávat se 10+ režimy
Znáte někdo takovou, která se ještě vyrábí? Za libovolnou, klidně i přehnanou částku. A nemusí to být ani čelovka, stačí svítilna s klipem ala Fenix E16, něco takové dělá i Olight, jen bohužel se studeným světlem. Díky za tipy! :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pon úno 6, 2023 17:28

Etheric píše:Já Armytek prohlédl a našel takovou, co má teplý světlo a 1x RCR123A, psal jsem to sem. Jsou dvě takový
Hm... Ja jsem v aktualni nabidce (na strankach Armyteku) nenasel ani jedinou na RCR123A...

Nejvice se Tvym pozadavkum blizi Fenix HM51R Ruby - jen nema teplou bilou ale neutralni. Coz nevim, jak chapat 4000-5000K, to je docela velky rozsah odstinu bile...
No, nakonec jsme se s manzelkou domluvili na tomto. Hlavne kvuli vaze - ona ma obavy, ze by skoro dvojnasobek sveho soucasneho Petzlu nezvladla, na hlave stredovy popruh by nesnesla a i na 325 g tezke prilbe je tech 150+ gramu (na 18650) taky docela neprijemne.

oodoow píše:mně to zužování kuželu přijde super, protože právě když svítíš na max, tak chceš dosvítit hodně do dálky no a tohle ti ten dosvit do dálky zvětší. Naopak na blízko svítí více do šířky.
Nevim, z popisu te celovky mi prislo, ze ta sirka na blizko zase nijak siroka neni.

Ze do dalky videt dobre, je vyhoda, ale pri sjezdu za tmy v ne( moc )znamem zasnezenem terenu potrebujes hlavne svetlo dostatecne do sirky a jen primerene do dalky. V dalce si vyhledas smer, ale cemu se jak vyhybat, jak a kam delat oblouk, na to potrebujes siroky kuzel, cim sirsi, tim lepsi.
Manzelka prave nedavno, jak byla v Ziarske a sla smerem do Lucneho sedla (chtela az na Hruby vrch, ale jednak dorazila na chatu pozde a jeste netrefila spravnou odbocku), tak rikala, ze sice cele to okoli pozna hodne dobre zdalky, z okolitych tur. stezek, ale kdyz tam jsi na lyzich a jeste za tmy, tak jsou tyto znalosti naprosto k nicemu. Max. na to, ze cca vis, kterym smerem je Tvuj cil (chata) - ale jak se tam dostat, si musis najit na miste sam. Nastesti mela rozum, ze uz pod sedlem otocila a horni cast zlyzovala jeste za posledni zbytky svetla i bez celovky, skoro az na chatu.

BTW: maly dotaz - jak dlouho normalne trva Kroniu predat objednavku zasilkove sluzbe, kdyz vsechno maji mit skladem? Jsem celovku s nahr. baterkami objednaval v patek v 9:46 a doted jsem obdrzel pouze okamzite potvrzeni objednavky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon úno 6, 2023 17:59

apuka píše:Hm... Ja jsem v aktualni nabidce (na strankach Armyteku) nenasel ani jedinou na RCR123A...

Nejvice se Tvym pozadavkum blizi Fenix HM51R Ruby - jen nema teplou bilou ale neutralni.

Nekoukám na aktuální nabídku, nýbrž na to, co se kde ještě dá sehnat. Bylo jich více.

Bohužel. Barva světla je požadavek priority číslo 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned úno 19, 2023 8:56

Ukořistil jsem jednu čelovku Armytek s teplým světlem na RCR123A nebo 18350. Konstantní regulace, 6 režimů, max 567 lumenů /ANSI/, max dosvit 93m a širokej kužel. Váha 45g bez baterie (+27g) a popruhu (+?g). No, uvidíme... Hlavní byl ten požadavek na zdroj, teplotu světla, IP68 a konstantní regulaci. Takových je velice málo, ale ještě se dá najít. Tahle byla za 1550 + kilo doprava, samozřejmě je to bez baterie, tudíž + dalších 250-300.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky