Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 12:36

apuka píše:Asi by byla sranda mit to na hlave a dostat se v lete nekde pobliz nejakeho otravneho letajiciho hmyzu, ktery musis furt odhanet. Bzzzz, Hus!, mavnuti rukou - celovka vypla, mavnuti rukou - celovka zapla, bzzz... mavnuti rukou - celovka vypla, ...... :lol:


To je fakt :-)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » pon pro 5, 2022 16:43

Ferd píše:Ono to není tak stabilní jako kříž přes hlavu. Padá... Při chůzi to nevadí.

Tak jsem našel v historii, jak jsem to převázal. Pak i moje velká zebra držela jako přibitá, takže tvoje lehká na 1AA na tom bude ještě lépe.
Můžeš mrknout a zkusit.

Jo a ještě tohle:

Asi to bude opravdu delší doba, protože zatím cca 7 let intenzivního používání a ani známka degradace. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 17:13

Mam takovy problem. Ztratil jsem Fenix E05 na AAA baterky a jelikoz uz se neda koupit, mam ted nabijeci E05R. A uz nekolikrat se mi stalo, ze mi dosla baterka, takze jsem ji po navratu chtel dat nabit a nez jsem prisel domu, tak jsem na to zapomnel a prisel na to az kdyz jsem ji potreboval dalsi den. Nenapada vas nekoho, co s tim tj. jak si na to po navratu vzpomenout? Nosim ji v kapse u kalhot a vetsinou ji ani nevytahuju.

Ve ztracene E05 jsem pouzival nabijeci AAA, kde se mi to stavalo taky. Jenze v te se dala vymenit, nosil jsem lihtiovou AAA a kdyz nabijeci dosla, tak jsem tak proste dal tu nahradni. Lithiova vydrzela hodna a do tydne jsem si vzpomnel, ze tu AAA nabit mam. Ted se baterka vymenit neda a nabit se tedy musi hned...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 17:18

Vždycky, když je taková situace, najedu v telefonu na notifikace, nastavím čas na dobu kdy už budu doma a přidám poznámku o co go. Jen to musíš nadatlit hned. Doma se to pak připomene
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 17:22

To by mozna fungovalo u celovky na celodenni ture, ale na tyhle vychazky telefon nenosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 17:36

Hazardér. I tam se ti může něco stát, v okolí nikdo nebude a ty se pomoci nedovoláš.
Nosíš něco na psaní? Asi taky ne, co.
Pak už snad jen možnost dát si baterku někam tak, aby se ti po příchodu dom připomněla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 17:40

mike: Tak si pořiď ještě jednu a střídej je.
Ještě si můžeš dát lísteček třeba na zrcadlo v předsíni nebo na počítač, ale to bude fungovat spíš jen krátkodobě, než se Ti okouká, pak už poznámku asi nebudeš vnímat. Případně můžeš poznámku přemisťovat o bytě :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 17:51

Etheric píše:Hazardér. I tam se ti může něco stát, v okolí nikdo nebude a ty se pomoci nedovoláš.

Doufam, ze si delas srandu. Pochazim z doby, kdy mobily nebyly a i do Alp jsem dlouho jezdil bez nej (a u nas samozrejme taky). Takze mi fakt nepripada normalni mit mobil s sebou jen proto, kdyby se nahodou neco stalo.

(navic teda posledni dobou casto nechodim sam)

Etheric píše:Nosíš něco na psaní? Asi taky ne, co.

Samozrejme, ze ne a navic by to nefungovalo, papirek ti nezapipa. Nenosim s sebou nic, jen minipeneznku s klicema a tu baterku. Jde o nejakych 8 - 12 km tj. hodinu az dve chuze kousek za mestem.

Etheric píše:Pak už snad jen možnost dát si baterku někam tak, aby se ti po příchodu dom připomněla.

Tohle bych asi zkusit mohl, ale jsem trochu skepticky...

sobb píše:Tak si pořiď ještě jednu a střídej je.

To uz mne taky napadlo, ale musel bych je obe nosit #-o

sobb píše:Ještě si můžeš dát lísteček třeba na zrcadlo v předsíni nebo na počítač

Jaky listecek? Potrebuju vedet, ze mam baterku nabit, kdyz je vybita a ne porad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 18:00

mike píše:Jaky listecek? Potrebuju vedet, ze mam baterku nabit, kdyz je vybita a ne porad ;-)
Vzkaz typu "woe, vzpomeň si, jestli se Ti dneska nevybila baterka" :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 18:07

mike píše:Doufam, ze si delas srandu. Pochazim z doby, kdy mobily nebyly...
Takze mi fakt nepripada normalni mit mobil s sebou jen proto, kdyby se nahodou neco stalo

Myslím to vážně. Mně teda připadá zcela normální mít mobil právě proto, kdyby se něco stalo. Nemyslím jen úraz. Cokoliv, jakákoliv nečekaná situace. Něco zjistit, něco zaplatit,... Vše řeší ten proklatej krám. Koneckonců, svítilna je na něm taky... Nešel bych bez toho stejně, jako bez lékárničky.

Ad psaní: třeba na ruce si toho všimneš. Psát na kůži, ne na papír
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 20:20

sobb píše:Vzkaz typu "woe, vzpomeň si, jestli se Ti dneska nevybila baterka" :twisted:

To by prave nefungovalo.

Etheric píše:třeba na ruce si toho všimneš. Psát na kůži, ne na papír

To by mooozna bylo o neco ucinnejsi, ale nic na psani s sebou nosit nebudu.

Zatim jsem dostal nejlepsi tip nabijet v pravidelnych intervalech a nastavit si na to recurring alert v kalendari. Zkusim zmerit, jak dlouho mi ted vydrzi a podle toho nastavim interval (odhad 4 - 5 dni). Resilo by to i problem s tim, kdyz zacne dochazet na zacatku trasy, tak i na nejnizsi mod sviti jen 40 minut. Indikator nabiti nema, coz povazuju za zasadni minus. Umi jen indikovat, kdyz uz je jen tech 40 minut. Po zapnuti nebo prepnuti modu 3x blikne a pak to dela kazdych 10 minut. Je to celkem otravne, tohle Fenixove nevychytali.

Etheric píše:Mně teda připadá zcela normální mít mobil právě proto, kdyby se něco stalo. Nemyslím jen úraz. Cokoliv, jakákoliv nečekaná situace. Něco zjistit, něco zaplatit,... Vše řeší ten proklatej krám.

To je ta dnesni mladez, bez mobilu se ani nevy... :twisted: Mne to tedy normalni nepripada a vetsina veci nespecha tak, aby se musela resit hned. Na placeni mam bezkontaktni nalepku, kdyz se cestou zpatky stavim nekde v kramu. Na rozdil od mobilu temer nic nevazi a nezabira misto.

Proti mobilu nic nemam, ale fakt ho nehodlam tahat na vychazky nalehko. Pokud si bez nej nekdo neumi predstavit ani tohle, tak by se mel lecit se zavislosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 20:31

Už mockrát se mi telefon /kapesní počítač/ opravdu hodil a mockrát mi pomohl.. Jako s tou lékárničkou. Je fajn to mít u sebe pro případ potřeby, však to venku vůbec vytahovat nemusíš, pokud nebude potřeba..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 20:37

Nemusim, ale v kapse by mi vadil a to velmi. Kvuli tomu jsem si poridil i UL penezenku. V batohu je to neco jineho, tam nicemu nevadi a nosim ho.

Tak schvalne, kdy a v cem ti pomohl na vychazce podobneho typu. Kousek za mestem, 8 - 12 km, hodina az dve. Fakt nepisu o tom, ze jedu nekam vlakem na cely den, to se hodi minimalne na nakup jizdenek a jizdni rady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 20:44

mike píše:kdy a v cem ti pomohl na vychazce podobneho typu. Kousek za mestem, 8 - 12 km, hodina az dve.

To sem napsat nemůžu, internet není anonymní.. Ok, byly to situace, který běžnej člověk těžko zažije, pravda...
Co napsat můžu, kde mi pomohl - právě když jsem zjistil, že čelovka zůstala v pracovním batohu a já potřebuju světlo...
Taky u mě je normální, že jdu ráno na procházku kousek, nakonec je z toho celej den bůhví kde, někdy i dní více... Toto se mi stává často.

Uvažuju, že koupím tu Armytek s teplym světlem na RCR123A a tu dám do civilního batohu. Jelikož chodím na brigádu 6 dní v týdnu brzo ráno, světlo je nutnost. A pak ho zapomenu přendat.... Taky si na to nevzpomenu, stejně jako ty na nabití, a pak su po tmě.. Takže chcu ještě jedno světlo, prostě ať je nastálo jedno v každým batohu.

Btw, k čemu je ti peněženka na takový vycházce? To zas nechápu já ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř pro 7, 2022 21:54

@ mike
Kup si E01 V2.0
Má to podobný parametry, jako E05 - To už není ta stará mrdka V1.0 bez sklíčka a výkonu...

Potýkal jsem se se stejným problémem jako Ty - Ztratil jsem E05 a v UC02 na klíčích mi odešel akumulátor...
I jsem ho řešil stejně, nákupem E05R.
Přítelkyni jsem koupil E01 V2.0 a dost sem čuměl, jak základní model za pár korun svítí.

A oproti Tobě mám výhodu: Já svou ztracenou E05 našel a do UC02 mi dali v Kroniu za věrnost nový aku zadara...
Takže teď mám tři klíčenky, hezky podle velikosti...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 22:28

mike píše:To by prave nefungovalo.
Se po návratu nenatřásáš před zrcadlem, jak Ti to sluší? :wink:

mike píše:nabijet v pravidelnych intervalech a nastavit si na to recurring alert v kalendari.
Jasně, pokud vybíjíš pravidelně stejně, tak je to řešení. Já svítím každý den jinou dobu, takže dobíjím velmi nepravidelně.

mike píše:To je ta dnesni mladez, bez mobilu se ani nevy... :twisted:
Použiju oblíbené klišé: "jak my jsme vůbec mohli bez toho přežít" :D Ty jo, brát si mobil na procházku do lesa za barákem mi přijde docela úchylný. Ale když vidím naši sousedku, jak valí s kočárem uspat dítě a při tom čumí do mobilu ... #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 3:13

dudy píše:Kup si E01 V2.0
Má to podobný parametry, jako E05 - To už není ta stará mrdka V1.0 bez sklíčka a výkonu...

Docela jsem o ni uvazoval. Jenze uz nemam zadnou nabijeci AAA, tu jsem ztratil s E05. Kupovat dalsi od alienu se mi nechce, vsechno jsou to podvody s min nez polovicni kapacitou.

A tak jsem si rekl, ze budu moderni... ona ta E05R neni spatna, ale ma sve hacky. Hlavne indikator stavu baterky mi fakt chybi. Zas ale ovladani je lepsi, kdyz narazim na divocaky, tak boost je podstatne rychlejsi, nez driv nakroutit nejvyssi mod. A sviti vic i kdyz zas vic do sirky.

sobb píše:Se po návratu nenatřásáš před zrcadlem, jak Ti to sluší?

To samozrejme natrasam, ale prave proto bych si papirku nevsimnul ;-)

sobb píše:Jasně, pokud vybíjíš pravidelně stejně, tak je to řešení. Já svítím každý den jinou dobu, takže dobíjím velmi nepravidelně.

Ono to uplne pravidelne neni, ale kdyz tam dam rezervu, tak ji v nejhorsim budu nabijet zbytecne casto. Coz sice snizi zivotnost baterky, ale ja ji stejne driv ztratim, nez odejde. Uz jsem ztratil tri #-o Posledni mi vydrzela tri roky, coz je myslim rekord.

sobb píše:Použiju oblíbené klišé: "jak my jsme vůbec mohli bez toho přežít"

Mel jsem to na jazyku, ale udrzel jsem se :twisted:

Etheric píše:Btw, k čemu je ti peněženka na takový vycházce? To zas nechápu já ;)

Ona je to hlavne klicenka, do ktere se da i neco dat. Treba ta nahradni AAA baterka, co ma 7 g. Se trema klicema ma 51 g. Mobil 164 g a v kapse dost prekazi. E05R 24 g, takze s sebou nosim 75 g, coz je min nez polovina mobilu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv pro 8, 2022 11:09

Etheric píše:Už mockrát se mi telefon /kapesní počítač/ opravdu hodil a mockrát mi pomohl.. Jako s tou lékárničkou. Je fajn to mít u sebe pro případ potřeby, však to venku vůbec vytahovat nemusíš, pokud nebude potřeba..


pardon za OT.

S těmi telefony je to takové ozajstné - jak kdy jak kde, jak na jakou aktivitu. Tohle je hodně subjektivní, ale já mám s telefonem zkušenosti spíše negativní.

(DH/FR) Saalbach, Semmering, Leogang, Maribor, Wagrain apod. - je tam poměrně vysoké riziko, že v určitých částech kopce a v údolích signál nechytneš :( mě už to párkrát vypeklo.

Cca od roku 2009 vozíme do zahraničí na sjezdové tripy vysílačky, kamarád (poměrně movitý) satelitní telefon.

Tady v ČR je populární appka Záchranka - asi to funguje dobře, ale já se prostě nechci spoléhat na smartphone, který je náchylnější k poškození a vybití než staré tlačítkové telefony. Mimochodem, i zde v ČR bych si na tu Záchranku úplně nevsadil. Určitě to funguje nahoře na hřebenech, ale jsou sportovní aktivity, kdy si spíš v údolích, takže za mě osobně - telefon ne! vysílačky a satelitní telefon ano (Downhill, skialpinismus, freeride na lyžích atd.)
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 8, 2022 11:54

Jj, budu chodit Žďárské vrchy se satelitním telefonem :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv pro 8, 2022 12:11

To by bylo vskutku nepraktické 8) Žďárské vrchy v mém výčtu ze zřejmých důvodů chybí.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv pro 8, 2022 12:54

Byses divil, kolik je tu míst bez signálu....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 15:31

EjdouuRotacak píše:Saalbach, Semmering, Leogang, Maribor, Wagrain apod. - je tam poměrně vysoké riziko, že v určitých částech kopce a v údolích signál nechytneš

Ano, to v celych Alpach. Dvakrat jsem se v Italii svezl vrtulnikem a v obou pripadech v miste nehody signal nebyl. To je ale dobre zname, uz jsme to tu resili davno :)

EjdouuRotacak píše:já se prostě nechci spoléhat na smartphone, který je náchylnější k poškození a vybití než staré tlačítkové telefony.

To neni tak uplne pravda, muj (4 roky stary) smartfoun ma IP68, o cemz si stare tlacitkove mohly nechat akorat zdat, a celkove je odolnejsi. Baterku ma dostatecne velkou a zalezi na tobe, jak s ni zachazis. Telefon pro tyhle ucely by mel byt vypnuty a dobre zabaleny v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2022 17:21

mike píše:Zatim jsem dostal nejlepsi tip nabijet v pravidelnych intervalech a nastavit si na to recurring alert v kalendari.
Hm... Kdyby ses naucil strict do nabijecky po kazdem navratu z vychazky, myslis, ze by to nejak citelne snizilo zivotnost akumulatoru? Takto bys na to (po case, az si na to zvyknes) nezapomel.
mike píše:ochazim z doby, kdy mobily nebyly a i do Alp jsem dlouho jezdil bez nej (a u nas samozrejme taky).
Zajimave na tom vsem je, ze napr. ve Vysokych Tatrach v "predmobilove dobe" se resili problemy typu uraz/pad, ... zpusobem, ze nekdo, kdo byl tomu pritomen nebo zaselchl volani o pomoc "bezel" do nejblizsi civilizace (chata, vesnice) stezkou (prip. u horolezcu i mimo), tam to ohlasil nekde, kde meli telefon, tim se to ohlasilo Horske sluzbe, ta vyslala par lidi (tehdy vetsinou pesky) na dane misto. Tj. takova "prumnerna doba prijezdu pomoci" se merila v hodinach, nekdy klidne 5-6, nekdy i vice hodin (napr. nekde ke konci Bielovodske doliny).

Kupodivu, i v casech, kdy bylo navstevniku cca jako v soucasnosti, nebylo vice umrti a tezkych urazu nez dnes. Pricemz tehdejsi stezky rozhodne nebyly na lepsi urovni nez dnes.Cim to asi? (Taky ale bylo vyrazne min hlasenych urazu, mnoho, nejspise vetsina lidi, kteri chodili do tech tezsich terenu si dokazala mnoho potizi vyresit (alespon docasne, kym se nedostane do civilizace) sama, resp. se spoluchodicimi. Dnes holcicka upadne, odre si kolinko a zacne plakat a rodice uz hystericky volaji HZS aby priletel vrtulnik, ze holcicka je ve smrtelnem ohrozeni, urcite si na nekolikrat zlomila naho a vykrvaci - nakonec HZS prijde a reseni problemu je umyt kolinko peroxidem a dat na to maly rychloobvaz, pripadne pokud maji, tak devcatku lyzatko nebo neco podobneho ](*,))

Mimochodem, bez signalu je u nas hodne mist. Si vzpominam, kdy jsem se smal, ze na Lyse hore jsem stal prakticky pod vysilacem vsech nasich operatoru a jedine dva signaly byly z Polska a ze Slovenska, pokud neco vubec bylo. Nebylo to jen hned pod vysilacem, ale i na pomerne velkych vrcholovych castech nekterych stezek. Ale zrovna na vrcholu se ted situace trochu zlepsila.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 17:36

Nevíte někdo jestli nějaká další spolehlivá značka nevyrábí podobné svítilny jako fénix, konkrétně tato E15 XP-G2 ?

Já ji mám a chci podobnou koupit otci, ale tato se už nevyrábí. Našel jsem nástupce Fenix E18R V2.0. Ale je dražší a má menší výdrž.

Pak jsem se díval na Fenix E09R, ale je o něco větší a má vestavěnou baterii, takže když odejde, odejde i baterka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 20:49

apuka píše:Kdyby ses naucil strict do nabijecky po kazdem navratu z vychazky, myslis, ze by to nejak citelne snizilo zivotnost akumulatoru?

Myslim, ze ano. Neustale dobijeni na maximum mu skodi nejvic. Bezne udavana zivotnost je 500 cyklu, pricemz dobiti na maximum je temer cely cyklus bez ohledu na pocatecni stav (aspon mi to tvrdi aplikace na mobilu, do 80 % dava 20 % cyklu, poslednich 20 % 80 % cyklu). Takze rekneme 500 dni, svitim tak pul roku, coz dava necele tri roky a to je kratsi, nez posledni ztraceni. Kdyz si nastavim alarm na jednou za 3 - 4 dny, tak z toho budu mit 10 let a to uz ji skoro jiste ztratim driv.

apuka píše:Taky ale bylo vyrazne min hlasenych urazu, mnoho, nejspise vetsina lidi, kteri chodili do tech tezsich terenu si dokazala mnoho potizi vyresit (alespon docasne, kym se nedostane do civilizace) sama, resp. se spoluchodicimi.

Presne tak. Proste to nejak vyresit musis. Ja jsem taky se zlomenym kotnikem sesel z ledovce (silenou rychlosti kilometr za tri hodiny) a kdybych se mi druhy den mobil nechytil aspon na 112, tak jsem se holt musel dostat dolu sam a skoro jiste bych to zvladnul. To uz jsem byl na stezce, sice italske, ale furt lepsi, nez volny teren predtim. Mobil se ale chytil, a tak jsem se proletel :)

apuka píše:Dnes holcicka upadne, odre si kolinko a zacne plakat a rodice uz hystericky volaji HZS aby priletel vrtulnik, ze holcicka je ve smrtelnem ohrozeni, urcite si na nekolikrat zlomila naho a vykrvaci - nakonec HZS prijde a reseni problemu je umyt kolinko peroxidem a dat na to maly rychloobvaz, pripadne pokud maji, tak devcatku lyzatko nebo neco podobneho ](*,))

Mas nejaky takovy konkretni pripad nebo zas prehanis? Pricemz obecne souhlasim, ze lidi volaji casteji, nez je nutne, ale to je zas vec dispecera, aby to rozhodnul. Proste kdyz je neco k dispozici, tak se to pouziva, kdyz neni, tak si musis poradit bez toho.

apuka píše:Si vzpominam, kdy jsem se smal, ze na Lyse hore jsem stal prakticky pod vysilacem vsech nasich operatoru a jedine dva signaly byly z Polska a ze Slovenska, pokud neco vubec bylo.

Slysel jsi nekdy prislovi, ze pod svicnem byva nejvetsi tma? ;-) A videl prubeh signalu anteny? Primo pod vysilacem je fakt signal nejslabsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 20:52

Dromedaro píše:Pak jsem se díval na Fenix E09R, ale je o něco větší a má vestavěnou baterii, takže když odejde, odejde i baterka.

Viz muj vypocet vyse. V tehle je baterka vetsi, takze ji bude nabijet min casto a vydrzi mu klidne 20 let. Tj. nevidel bych to jako podstatne kriterium. Jestli chces mensi, tak ta moje E05R je v pohode do kapsy nebo na klice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2022 21:29

mike píše:Mas nejaky takovy konkretni pripad nebo zas prehanis?
Ja osobne nemam, alespon nemam link. Ale videl jsem delsi rozhovor v televizi se zachranarem, kde o par podobnych pripadu jako (nepostihnutelne) zneuzivani zachrany spominal. Stejne jsem slysel mluvit zachranare osobne. Bohuzel, na verejnosti to moc nahlas rikat nemohou, v tom TV vysvetloval, proc - ze nechteji, aby se rozsirila fama, ze se jim nechce zachranovat a zaroven taky nechteji, aby rodicem(a lidi vubec) podcenovali situaci ranenych. Cca ze radeji prijdou desetkrat zbytecne nez jednou pozde nebo vubec.

Ohledne dispecera se to lehce rika, hur udela - taky o tom mluvil, ze Ti mluvi do telefonu nekdo evidentne v panice, slysis rvat decko. V takovem pripade nemuzes z volajiciho dostat rozumnou informaci a jsi rad, ze se alespon dozvis, odkud vola.

Popravde receno, toto je stale vyrazne, opravdu vyrazne lepsi pripad nez kdyz nekdo vola umyslne ohledne nepravdive udalosti, samozrejme z nevystopovatelne predplacenky a klidne nahlasi neco, cim na nekolik hodin zablokuje i desitky zachranaru.
mike píše:Myslim, ze ano. Neustale dobijeni na maximum mu skodi nejvic. Bezne udavana zivotnost je 500 cyklu, pricemz dobiti na maximum je temer cely cyklus bez ohledu na pocatecni stav ... Takze rekneme 500 dni
Vim, ze se to tak tvrdi - ale moje zkusenosti rikaji neco jineho. Kdyz jsem pracoval v datovem centru a na sluzbu 24/7 jsme meli neustale zaply mobil (ne chytry, tynse objevily pozdeji), za 11 let se vystridaly 3, pricemz ten stredni se pouzival vice nez´5 let, tak ten, kdo mel nocni a potom ranni smenu, hned po prichodu do prace (nebo pres vikend rano po probuzeni) dal mobil do nabijecky, aby v noci jej mel co nejvice nabity.
A mobil mel vydrz dobrou i kdyz se vyrazoval - a to mel za sebou urcite vice nez nejakych 1600-1700 nabiti do plna.
Podobne mam/mel jsem ja nebo v rodine i jine mobily a jina a zariazeni, ktera slozi/ly/la peknou radku let a tisicovku nabiti do plna maji za sebou davno - a prece nemaji problem.
Taky naopak, mam nabijeci baterie, i znackove, ktere uz po 150-200 setrnych nabijeni jsou na mizivem procentu puvodni vydrze.
Takze je to otazka spise stesti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 22:30

apuka píše:Ohledne dispecera se to lehce rika, hur udela - taky o tom mluvil, ze Ti mluvi do telefonu nekdo evidentne v panice, slysis rvat decko. V takovem pripade nemuzes z volajiciho dostat rozumnou informaci a jsi rad, ze se alespon dozvis, odkud vola.

Jo, to je samozrejme pravda.

apuka píše:Podobne mam/mel jsem ja nebo v rodine i jine mobily a jina a zariazeni, ktera slozi/ly/la peknou radku let a tisicovku nabiti do plna maji za sebou davno - a prece nemaji problem.

Co znamena, ze nemaji problem? Tech 400 - 500 cyklu se bere pri poklesu na 80 % puvodni kapacity, takze samozrejme funguje i potom, jen ma mensi kapacitu.

apuka píše:Takze je to otazka spise stesti.

Myslim, ze je to spis otazka kvality.

Mam mobil pres 4 roky, pocet cyklu nevim, ale puvodne jsem ho nabijel aspon jednou za 4 dny, ted za 3. Takze minimalne 400 cyklu, spis k 500, mozna i k 600. Kdyz jsem si tam na jare nainstaloval aplikaci, ktera nabijeni hlida, tak ukazovala kapacitu myslim 78 % puvodni, ted ukazuje 76 %. Normalne nabijim na 80 % tj. 0.2 cyklu, v nedeli na 100 % tj. skoro cely cyklus. Prijde mi, ze to zivotnosti opravdu pomohlo, kapacita klesa pomaleji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 6:49

Dromedaro píše:je dražší a má menší výdrž.

Taky větší výkon, tohle se dá úspěšně použít i na sebeobranu. Koupil bych ju, bohužel má studený světlo. Podobných jsem viděl vícero, ale všechno buď drahý plus mínus jak Fenix, něco ještě dražší, nebo totální shit.. A vše studený světlo. Předchůdce E18R /E16/ se mi už bohužel nedaří nikde najít..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 10, 2022 8:53

Mike: Díky, podívám se na tu co doporučuješ.
Pokud by teda tato baterka vydržela jak píšeš, tak ten důvod proti v tom vestavěným akomulátoru by padnul.

Etheric: Na obranu nepotřebuje. Navíc si nedovedu představit, že by po mně někdo vystartoval a já budu vytahovat baterku a štelovat na ní stroboskop. Asi je pro mě důležitější délka použitelného svitu. Otec hodně chodí se psem ven, tak aby mu teď v zimě vydržela svítit na nějaký větší výkon aspoň ty dvě hodiny. A nebyla to bludička. Taky aby to měl na příležitostné použití, kdyby potřeboval posvítit třeba u auta, tak aby to bylo malé, že to může mít na klíčích nebo v kapse
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky