Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » sob úno 15, 2020 23:16

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2020 0:09

To je ale spis opak HL20/21. Velmi siroky kuzel (150 stupnu) a maly dosvit. Ma to 800 cd na 250 lm, zatimco HL21 2158 cd na 90 lm. Tohle odpovida spis stare HL30, kterou jsem zkousel a byla pro mne na chozeni nepouzitelna.

Jinak bych zrovna ted z Ciny nic neobjednaval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned úno 16, 2020 7:41

Ad První část: ok

Ad druhá: nejhorší je smrt z hysterického vyděšení https://dvojka.rozhlas.cz/blizka-setkani-7748817
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » pát úno 28, 2020 19:51

Ahojte, hľadám čelovku na nočný beh, turistiku, vacsinou pohorie Tribeč. Dosť by sa mi lubilo, keby ma vymeniteľné baterky, cena do 100€, battery pack vzadu na temene by bol fajn
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned bře 8, 2020 19:55

Tak se stalo, že jen co mi došla od boozeho zánovní Fénix HL21, tak se našla manželčina HL20.
Takže mi tady ta HL21 přebývá. Já ji neužiju, mám Imalent a Nitecore. A synovi bych ji nedával, páč by do pár dnů ztratil nebo ulomil difuzor.

Proto ji nabízím do placu s tím, že bych nechtěl prodělat. Inzerát hýr: viewtopic.php?p=523341#p523341
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Tylec » pon kvě 4, 2020 14:23

Máte někdo vyzkoušenou čelovku Armytek Wizard WR bílá + červená LED?
https://www.defendia.cz/outdoorove-svit ... ne-svetlo/

Není velikost na čelovku příliš? A jak dlouho vydrží při max. svícení?
Tylec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 4, 2020 14:14

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Gawein » pát čer 5, 2020 13:41

Mám ELFa což je hodně podobné a jsem moc spokojený. Svítí pro turistiku sqele (široký rovnoměrný kužel) a výdrž fakt velká, hodiny ti neřeknu ale ta 18650 baterka v ní je na hodně dlouho. Tchánovi jsem bral obdobnou verzi se stejnou baterkou 18650 jen s delším dosvitem a užším kuželem a říká, že ji nemůže pořád vybít :)

Tylec píše:Máte někdo vyzkoušenou čelovku Armytek Wizard WR bílá + červená LED?
https://www.defendia.cz/outdoorove-svit ... ne-svetlo/

Není velikost na čelovku příliš? A jak dlouho vydrží při max. svícení?
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Fenix HM61R Amber

Příspěvekod pavelh » ned čer 21, 2020 10:22

Ahoj, máte někdo zkušenost s čelovkou Fenix HM61R Amber? Na fórum jsem zatím žádnou zmínku nenašel. Vím že je relativně těžší, ale chci mít jistotu dlouhého dosvitu a nebo dlouhé výdrže na slušném dosvitu. Zvažoval jsem i Fenix HM51R Ruby, která je sice o polovinu lehčí, ale podle grafů mi připadá, že má třetinový výkon, alespoň co do doby svitu. Váhu u Amber prostě beru jako daň za větší kapacitu baterie.

Samozřejmě jsem viděl spoustu videí, která hýří superlativy, ale přece jen zjišťuji jestli ji tady někdo nepoužívá delší dobu?
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 21, 2020 17:06

Čelovky teď také řeším. Nabídka je velká, ale u každé čelovky mi něco chybělo. Nakonec se asi rozhodnu Fenix HM51R Ruby. Výdrž baterie sice také nic moc,ale jinak má vše co hledám. Zase tak moc čelovku nepoužívám, i když trochu mě ta krátká doba svitu štve. Ale v této váhové kategorii je to asi normální. Když už baterka měla dobu svitu delší, tak zase neměl červené světlo atd.

Jen se chci zeptat na tu vlastnost, že po určité době se snižuje intenzita svitu a pak už třeba nejde zapnout ten největší světelný výkon. Až při opětovném plném nabití. Chci se zeptat, jestli, když třeba večer budu svítit hodinu dvě, takže mi výkon baterie poklesne, že už nebude moci zapnout ten největší osvit a budu to třeba dobíjet, i když nebude baterie zcela vybitá, ale jen ze čtvrtiny vybitá, jestli tu baterii nebudu tímhle likvidovat. Předpokládám, že to té baterii škodit bude.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned čer 21, 2020 18:03

Dromedaro píše:Fenix HM51R Ruby

snižuje intenzita svitu a pak už třeba nejde zapnout ten největší světelný výkon.

Předpokládám, že to té baterii škodit bude.

Tenhle model je bludička tak na pohyb okolo bivaku, na chození je ten výkon nedostatečnej. Moc malej dosvit, moc malej výkon .... Pro mě by byla použitelná tak jen ve dvou horních režimech výkonu, což je zachvíli po baterii. Není divu, je tam CR123, tak malá baterie zákonitě moc nevydrží.

Ano, snižuje, ale není to tak tragický.

Nebude to škodit ničemu. Li-on a li-pol baterie nemají paměťový efekt.

Btw k čemu červený světlo? Myslím pro použití v outdooru, nebavíme se tu o military hrách..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » ned čer 21, 2020 18:55

Já nevím, ale mě na takovou tu běžnou turistiku bohatě stačí HL 50 na 60 lm a je (spolu s dědečkem HL21 R3) mojí asi nejoblíbenější a nejpoužívanější čelovkou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » ned čer 21, 2020 19:08

HL50 je fajn, ale tak na svícení si pod nohy, ne po krajině okolo. Na ten turbo mód při podržení tlačítka svítí jakš takš, furt je to ale málo, hlavně takhle je hned po baterii.. Výrobce uvádí při turbo módu /s plnou baterií/ dosvit 77m, ale nejsou vždy ideální podmínky a to turbo dává baterii dost na frak..
Často potřebuju vidět na víc než 50m ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned čer 21, 2020 21:49

Myslel jsem, ze mas zostrene vnimani, a tak bych cekal, ze ti bude stacit svetla min. Ja furt pouzivam HL20 na 50 lm, protoze novejsi celovky maji sirsi kuzel a mensi dosvit, ale ta HL50 se taky da. Na denni vychazky, kdyz jsou nocni, mam v kapse E05 a pouzivam na 8 lm. Je to vec zvyku, driv bych tomu neveril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 21, 2020 22:57

To červený světlo je dobrá věc. Když člověk nechce být moc vidět. Třeba když přespává někde, kde by přespávat neměl. Národní parky a tak. Celkově je to lepší, nebýt moc vidět. To klasické bílé světlo je vidět na dálku. Na rozdíl od červeného, když v noci ještě přerovnávám věci, chystám si nocleh a tak.

Na co potřebuješ takový reflektorový dosvit? Já tak daleko potřebuji posvítit jen občas. Abych se podíval, jestli tam není náhodou jiná další odbočka nebo kam dál vede cesta. Normálně používám baterku jen tak,abych viděl kousek před sebe, kam jdu a někam s sebou neškrábl.A co používáš za čelovku?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon čer 22, 2020 5:43

mike píše:Myslel jsem, ze mas zostrene vnimani

To ano, ale nejsu Riddick :twisted: Ve tmě vidim stejný prd jako kdokoliv jinej, když čelovka svítí na 50m, vidím na 50m. To není jako se sluchem, že slyším bzučet elektřinu ve zdech - to je to vyloženě o citlivosti - ale oči s nočním viděním opravdu nemám..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon čer 22, 2020 5:50

Dromedaro píše:Na co potřebuješ takový reflektorový dosvit? Já tak daleko potřebuji posvítit jen občas.

Právě, potřebuju to občas, mj k účelům co popisuješ. Několikrát za noc třeba, a když to ta baterka neumí, je to blbý... Ztlumit ju můžu vždycky, ale větší výkon z ní nedostanu nikdy.
Zvažoval jsem čelovku HM61R Amber, ale po zvážení všech pro a proti včetně ovládání, režimů, výkonu, dosvitu, výdrže baterie při daným počtu lumenů atd jsem došel k závěru, že pro mě bude lepší jít jinou cestou - Fenix LD 30 a k ní difuzér - světelný vlastnosti mě uspokojují a když potřebuju volný ruce, nasadím difuzér a promění tak baterku v lucernu, která ozáří celý okolí. Je to pro mě lepší než čelovka... Ovšem čelovku z ní udělám taky, má takovej dvojklip, že jde přichytit na kšilt čepice
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Vojtos » pon čer 22, 2020 9:53

Etheric píše:Je to pro mě lepší než čelovka... Ovšem čelovku z ní udělám taky, má takovej dvojklip, že jde přichytit na kšilt čepice


Já mám tuhle https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hp25r/prod_1599.html a plní asi většinu toho co potřebuješ má jak reflektor, tak široké světlo tak červené. Mám jí tak 4 roky a zatím na ní nedám dopoustit jen popruh už je trochu vytahaný
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon čer 22, 2020 10:03

Ta byla taky zařazena do výběru, ale prohrála díky kapacitě baterie, váze, ale spíš především /pro mě/ nepraktický konstrukci.
Fenix teď dost inovoval kolimátory, dá se čekat, že se vytasí s nějakou čelovkou, která trumfne všechno dosud existující. Snad během několika let, jde to strašně rychle dopředu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » pon čer 22, 2020 13:21

No já bych teda baterku místo čelovky používat nechtěl. Pdole mě je to mnohme méně praktické. Jediná výhoda je v delším dosvitu. Nicméně dost čelovek má délku dosvitu víc než dostatečnou. HM51R tedy podle mě rozhodně není bludička, která se nehodí ani na chození. Vzhledem k tomu, že je menší, tak má samozřejmě měnší výdrž na baterku, to je pochopitelné. Pokud chcete červené světlo, velký dosvit a velkou výdrž, můžete zvolit nový Armytek Wizard.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon čer 22, 2020 15:05

Tady je krásně vidět, jak máme každej jiný nároky a potřeby. Já měl HM51R půjčenou a jako bludička mi to přišlo..
Na chození jako takový mám radši baterku, jelikož radši svítim nezávisle na pohybu hlavy.
Ale po dojití do cíle na rozložení noclehu atd mi zas víc vyhovuje čelovka...
Po dlouhý úvaze a zkoušení vyhrála LD 30 + difuzér.. To je například výborný k osvětlení tarpu, lepší než tam pověsit čelovku, mnohem..

Nová od Armytek vypadá dobře. Výkonem vpodstatě jako ta LD 30, aji stejnou baterii to žere, ačkoliv výrobce k tomu dává slabší. Mně ale chybí ten difuzér...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 22, 2020 19:26

Dobrý světlomet ta ruční baterka. Ale budu měnit kšiltovku za klobouk (kvůli moskitiéře) tak to upevnění na kšiltovku pro mě padá a chci něco pro připevnění na hlavu. Používal jsem do teď čelovku Sencor z Kauflandu. Vůbec nevím parametry a doposud mi to stačilo.Ale poté co mě zradila na Šumavě, kdy jsem v noci, v dešti, mlze a zimě, promoklý kvůli ní bloudil, tak jsem se rozhodl pořídit něco lepšího. V batohu mi na ní prasklo hlavní světlo, tudíž se do ní dostala vlhkost, takže střídavě svítila a nesvítila a v husté mlze sem s ní stěží viděl stromy na okraji cesty a nemohl najít odbočky.

Ale asi budu muset udělat nějaký kompromis, protože v té váhové kategorii nemohu najít vše, co bych chtěl. A dvousetgramovou čelovku nechci. Když bych vyřadil z požadavků to červené světlo, tak by se asi dalo něco najít, ale úplně se jej zbavovat nechci. Ty výkony jsou ale fakt malé. Výdrž svitu dejme tomu na 30 metrů jen 4 hodiny, to je na jeden prodloužený pochod do půlnoci. Asi nezbude než dobíjet. Ta HP25 má dobré parametry, ale jako Ethericovi se mi nelíbí ta váha a konstrukce mi připomíná zařízení na hlavách amerických mariňáků.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » úte čer 23, 2020 5:50

Dromedaro píše:budu měnit kšiltovku za klobouk (kvůli moskitiéře) tak to upevnění na kšiltovku pro mě padá a chci něco pro připevnění na hlavu.

konstrukce mi připomíná zařízení na hlavách amerických mariňáků.

K tý baterce je možno dokoupit červený filtr, váží to pár gr..
Při výběru světla hrála váha spíš vedlejší faktor, alfa omega pro mě byl odstín světla a jeho výkon k poměru výdrže baterie. Že je to otrochu těžší se vyrovná, když to vydrží 2x tolik, ušetřím váhu jedný náhradní baterie.
Stejně to na čepici nechytám, nasadím difuzér, položím na zem nebo pověsim na strom a mám osvícený celý okolí.

Právě, ta konstrukce mi přijde krajně nepraktická pro moje použití..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 23, 2020 21:58

Proto se mi líbí ty hybridní koncepty. Kdy to dobíjím z powerbanky, kterou stejně nosím, ale v případě potřeby je tam možné dát tužkovky, které jsou všude k dostání. Nemusím tak tahat náhradní baterky.
Díval jsem se na ty difuzery a filtry, ale už mi to přijde dost krkolomné a leda tak,abych to někde rozmáčkl nebo poztrácel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » stř čer 24, 2020 5:00

Tužkovky? Do některých ano, ale spíš to jsou CR123, který jsou drahý a na vesnici v Jednotě je většinou fakt nenajdeš..
Jo, filtry jsou krkolomný. Prostě x malejch dílů k tomu... Ten difuzér je ovšem pevnej plast od Bayer, to fakt nerozmáčkneš.. Ani když na to stoupneš.. Leda bys na něj skočil oproti pevnýmu povrchu, jinak fakt ne..

Jsem viděl čelovku s difuzérem, s regulací jasu otočením kolečka jak doma na vypínači.. Jenže to si borec dělal sám, šílenec přes tuhle jemnou elektroniku s přístupem do plně vybavený dílny.. Sestrojit něco takovýho, o tom si můžu nechat zdát. Kurňa, že já si nevzal kontakt, bych si nechal udělat čelovku na zakázku.
Nebyl to náhodou někdo odsud?? Kdyžtak SZ prosím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 24, 2020 5:29

Etheric píše:Tužkovky? Do některých ano, ale spíš to jsou CR123, který jsou drahý a na vesnici v Jednotě je většinou fakt nenajdeš..


Třeba tato, o které teď taky uvažuju.
https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/29PET000104/celovka-petzl-tikka-hybrid-e093
Jinak ano, více jich je na CR123 a ty zase úplně běžne ke koupení nejsou.Nevím, nemůžu se rozhodnout. Díval jsem se na těch stránkách Fénixu na ty jejich ukázková videa a je fakt, že to jejich roubátko HM51R Ruby mě na ty menší výkony moc nepřesvědčilo. Mají tam ukázky osvitu v nočním lese a na ty menší výkony nic moc osvětlení. A na ty vyšší výkony je to fakt malá výdrž. Přemýšlel jsem o té tvé ruční baterce. Je fakt, že občas tou čelovkou někdy také svítím za pochodu z ruky, protože mi to přijde lepší. Má to ještě jakž takž dobrou váhu. V té nízké váze člověk asi nenajde vše co by chtěl. Ale možná by mi ten petzl stačil. Zase v noci chodím málo. Ale taky už se mi stalo, že jsem chtěl jít, ale raději se utábořil, protože s tou moji čelovkou o malém výkonu jsem si jít dál netroufl po skalnatém, zarostlém a úzkém hřebenu.Přemýšlel jsem, že by ta ruční svítilna šla upevnit nějak na rameno na popruh batohu tím klipem. Kdybych si tam přidal nějakou gumičku. Nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » stř čer 24, 2020 12:52

A co třeba Armytek Tiara? Ta se dá provozovat na tužkovky. Má jak popruh na čelovku, tak klip na ramenní popruh a dá se dokoupit i takový "bazmek", kterým se přidělá buď na helmu nebo řídítka kola.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 24, 2020 13:11

Tak Petzl bych si fakt nevzal. Krytí IPX4. Jako ten jejich slavný článek má kapacitu 1250mha a stojí cca 700kč :D. Trochu pochybuju, že to na takový článek vydrží svítit tak dlouho. Tužkovky AAA podle mě nejsou dobrý zdroj energie pro čelovku. Za mě teda špatná volba.

Hlavně nevymýšlej žádné speciální uchycení a podobná udělátka. Zatím nikdo nevymyslel nic lepšího než čelovka, proč asi :D. Svítíš tam kam koukáš a máš volné ruce.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 13:33

Jasne, ze nevydrzi. Petzl podvadi jako vzdycky. Uvadene lumeny jsou akorat na zacatku a pak to jde rychle dolu. Jako sorry, ale duvodu, proc je Petzl nejhorsi volba, uz tu bylo napsano mraky a opakovane. Staci si trochu projit tohle a mozna par dalsich vlaken.

Dromedaro píše:protože s tou moji čelovkou o malém výkonu jsem si jít dál netroufl po skalnatém, zarostlém a úzkém hřebenu.

Hmm. Chodim za tmy pomerne casto a se svou HL20 na 50 lm jsem prosel opravdu slozite tereny, v Dolomitech jsem obcas musel lezt i po skalach, jistene useky... na to nepotrebujes videt nikam daleko, naopak, ve slozitem terenu potrebujes videt pod nohy a okolo sebe. Na to je skvela prave HL20 s difuzerem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 24, 2020 13:59

Aha, tak to asi díky za tip. Já ji ještě blíže nezkoumal, nervozní jsem ji objevil včera o půlnoci a do zdejšího vyhledavače jsem ji ještě nedával. Ani nikde jinde jsem si o ní nic nevyhledal. Já ty Petzly znám jen od vidění, že jsou dost nabízené v turistických obchodech. Ono je to stejně většinou tak, že to tady někdo chválí a jiný na to nadává.

Jo,ale tam nebylo ani vidět co je cesta a potřeboval (chtěl jsem) vidět do dálky, jestli nejdu nějak bokem a nebudu se muset kvůli tomu vracet, protože to tam bude neprůchozí a ten hřeben nebyl zrovna krátký (pro mě) a nechtělo se mi tam případně někde improvizovaně přespávat. To je ale jedno, každý to máme jinak a já prostě jít dál nechtěl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 24, 2020 14:26

Právě jsem byl téměř rozhodnutý pro toho Fenixe, o kterém jsem četl, že jej tu celkem lidi používají (nebo jiné varianty). Až do osudné Ethericovy reakce. Ta mě znejistila.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř čer 24, 2020 16:34, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky