Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Svitilny Fenix

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Svitilny Fenix

Příspěvekod fps » čtv úno 8, 2018 16:57

o Panasonic Eneloop Pro a o předchozích Sanyo Eneloop XX jsem tady psal často, takže jen ve stručnosti, i cca pět let staré akumulátory vydrží svítit stejně dlouho v čelovce Fenix HL21 R2 90 lumenů cca 2h, a to jak v +25°C tak v -25°C, a taky mají s extrémně nízkým samovybíjením
Naposledy upravil fps dne čtv úno 8, 2018 17:05, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:02

Sorry, to je nesmysl. Zadna baterka nevydrzi stejne dlouho v +25 a -25. Ani primarni lithiove, ktere jsou (nejen) v tomhle zdaleka nejlepsi. Muzes si najit krivky kapacity podle teploty, tam je to krasne videt.

A mimochodem, 2 hodiny je dost malo. Lithiove primarni vydrzi tak 4 - 5 hodin. Nemeril jsem to, ale na 50 lm 9 hodin.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » čtv úno 8, 2018 17:18

- neber mě hned za slovíčko, rozdíly ňáké budou, ale já je nedokáži rozeznat, jsou jen minimální, a tak malé rozdíly mě ani nezajímají
- čelovka Fenix HL21 R2 má výdrž při 90 lumenech 2h, a tohle jsem i kdysi naměřil že to sedí, nevím kde si nabral ty tvé hodnoty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:24

Prave, ze minimalni nejsou. Nechce se mi to hledat, ale mam pocit, ze pri -20 uz jde kapacita dolu tak o 40 %.

Pouzivam HL20, ktera ma jen o trochu min efektivni LEDku a ty hodnoty mam dlouhodobe overene. Pouzivam skoro porad 50 lm a tech 9 hodin na jednu baterku to da. Primarni lithiovou, protoze ty maji asi dvojnasobnou kapacitu proti tem tvym. A taky vazi polovinu, takze jsou 4x lepsi :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oodoow » čtv úno 8, 2018 17:37

mike píše:Primarni lithiovou, protoze ty maji asi dvojnasobnou kapacitu proti tem tvym. A taky vazi polovinu, takze jsou 4x lepsi :twisted:

akorát že ty jeho dají až 500 nabíjecích cyklů, takže ty tvoje jsou 4/500x lepší tzn. 125x horší :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:41

Zkus to prepocitat na cenu i s nabijeckou ;-) Nejspis ti vyjde, ze zaplatim neco malo navic, ale jelikoz si mensi vahy na zadech a neotravovani se s nabijenim cenim mnohem vic, vyjdou mne levneji 8)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:53

Mimochodem, kdyz jedu na trek do tvou tydnu, beru si 3 baterky, coz mi da 27 hodin sviceni a vazi 44 gramu. Jestli ty jeho nabijeci vydrzi na 50 lm 4 hodiny, tak bych jich potreboval 7 a vazily by 190 g. To uz mi prijde jako celkem slusny rozdil.

Plus cena. 7 baterek by stalo asi 500 Kc, co tak koukam, zatimco 3 me sezenu rekneme za 120 Kc. Plus nabijecka, opruz s nabijenim... Sorry jako :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oodoow » čtv úno 8, 2018 18:15

akorát 500 treků jeho bude stát pořád 500,- zatímco tebe 120 x 500 = 60000,- :twisted: slušný rozdíl
vlastně půjde 5x na trek a už je oproti tobě v plusu
Jinak opruz to žádný není, prostě před trekem dám nabít ,co potřebuju a jsem si jist, že to je pak plně nabité a bude to svítit. Rozhodně menší opruz než chodit kupovat pořád nové a brát si třeba dvě náhradní, protože v té současné nevíš kolik ještě je, pokud si to nějak neeviduješ, což je opruz ještě větší..
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 18:24

Na 500 treku bych potreboval tak 150 let, toho uz se asi nedoziju :twisted: A velmi pochybuju, ze by se toho dozily ty baterky ;-)

Ti nevim, ja jsem jich koupil hromadu pred nekolika lety ve sleve (takze mne vysly jeste levnejsi) a ted proste jen sahnu do supliku. Ony se totiz opravdu nevybijeji, takze 5 let skladovani v pohode. A taky neztraceji kapacitu, coz ty nabijeci jo. Kolik ze to maji kapacity po 500 cyklech? 50 %?

Pro mne je teda opruz i nabijeni GPSky a baterek do fotaku, nekdy to skoro nestiham ;-)

Jo a jinak, samozrejme neeviduju. Proto beru 3. Jedna v celovce v neznamem stavu plus dve plne. Uz se mi parkrat stalo, ze mi baterka v celovce chcipla behem par minut po prvnim zapnuti #-o Ty dve cerstve mam s sebou porad v pytlicku ala KPZ. Kdyz v celovce vymenim, tak doma doplnil novou a takhle to bez problemu funguje uz spoustu let.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » čtv úno 8, 2018 23:48

zase debata ... :roll: :mrgreen:

Kdo má na AA a podobné baterie jednu věc, tak nabíjecí baterie a nabíječku jen těžko ocení, kdo má takovýchto přístrojů víc, tak to má přesně naopak. No, a kdo používá primární i nabíjecí, tak má holt oboje :lol:
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2018 0:42

A kdo nema zadny baterky, tak at si tam nedava vubec zadny baterky :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pát úno 9, 2018 13:31

Misto hastereni se o baterky osobama, ktere konkretni typ nikdy vezkouseli, ale hlavne, ze maji grafy (delane na jinych) byste mohli poradit nejvhodnejsi alkalicke AAA baterky, ktere vydzi zimni pouziti s co nejmensi ztratou kapacity. Jedna se o baterky do pipaku, tam se nesmi pouzivat ani nabijeci ani Li... Proste idealne alkalicky klon Eneloop Pro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod zdenki » pát úno 9, 2018 15:44

Do některých pípáků je možné používat i lithiovky. Co vím, tak Mammut Barryvox Pulse a Pieps Micro (software 2.0).
zdenki
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » ned úno 11, 2018 13:59

@zdenki: diky, ale ja neshanim pipak k baterkam ale baterky k pipaku (kam se jine nez alkalicke davat nemaji) :wink: . (A prijde mi jednodussi a levnejsi si vymenit baterky nez pipak :lol:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky