Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod xPetr » čtv lis 24, 2016 11:41

Díky za reakce a za tipy, vypadá to celkem dobře, rozhodně mám z čeho vybírat.. nu ono to zní jako hazardní sport, ale je to jen každodenní doprava z práce, bo to je na sjezdovce na hornspitzu a nějak (na lyžích) se člověk dolů dostat musí.. je to široká sjezdovka, takže je třeba světlo aby se netrefil sloup, nebo nějaká terasa.. (není to žádný "freeride" pěšinkama)
Ten armytek vypadá opravdu špičkově :)
xPetr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 3, 2014 14:58

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv lis 24, 2016 12:50

Jo, to budeš aj s tým lacnejším Amytekom (v2) spokojný. PRO verzia má navyše aj slušnú signalizáciu stavu batérie, to je pri tvojom používaní asi tiež veľké plus.

Pierre111 píše:Ty výdrže co se tam u H52Fw píšou jsou s AA že ? Nebude na 14500 výdrž větší ? A co třeba H32, CR123 asi nejsou nabíjecí že ?
Jo, to je pre Eneloop. Lítiové primárne články vydržia asi o tretinu viac.

Ale nemyslím, že by to s 14500 vydržalo viac - majú dosť malú kapacitu. No nikdy som to neskúmal, nemám ich. Výhoda 14500 by mala byť tá, že dokážu dodať vysoký prúd pri 3,7 V, takže krátkodobo dokážu svietiť vyššou intenzitou, pri tej Zebre je to 271 vs. 475 lm.

Nabíjacie CR123 sa volajú RCR123, R123 alebo 16340. Občas sa dajú nahradiť článkami 18350 (ak vlezú, niektoré čelovky to umožňujú).

Edit: oprava.
Naposledy upravil wawrik dne čtv lis 24, 2016 14:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pickard » čtv lis 24, 2016 13:26

Od té doby, co jsem zatměl na Střechošutru a sjížděl Krippenstein beze světla, pokládám čelovku na sjezdovce za buržoasní luxus :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 24, 2016 13:30

Wawrik a proč tedy nevzít tu H32 ? V čem je podle tebe horší ? Má vyšší výkon a delší dobu svícení. Já jen teda vůbec nemám zkušenosti CR123, RCR123 a podobně.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv lis 24, 2016 13:37

Neviem, ja ju nepoznám. Čelovky na jednu CR123 tiež nevediem. Ak ti nevadí typ batérie, tak asi žiadny dôvod nebude...

Len pozor na verziu, kód označovania u Zebry som popisoval tu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv lis 24, 2016 18:36

Pěkně jsem to tipnul :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2016 1:31

RCR123 maji docela malou kapacitu, okolo 600 - 750 mAh, takze dve 1200 - 1500, pricemz bezna 18650 ma 2600 a spickove 3400 nebo 3500. Proc to tak je nevim, ale strkat dve RCR123 misto jedne 18650 je dost nevyhodne.

Taky kompatibilita s CR123 neni nic moc, ta ma 3 V, zatimco RCR123 3.7 V a to nemusi nektere celovky skousnout. Ledaze je to u nich primo napsane. CR123 nejsou kapacitne spatne, ale pomer cena/vykon je horsi, nez u primarnich lithiovych AA clanku. Kapacita je priblizne stejna, ale CR123 jsou drazsi. A taky se hur shani a neexistuje levna varianta jako u AA clanku. Takze nejak nevidim vyhodu celovky na jednu CR123 proti celovce na jednu AA. Snad ze se da udelat trochu kompaktnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod xPetr » ned lis 27, 2016 18:00

Tak jsem to ještě jednou zvážil, rozhodoval jsem se nakonec pro taky doporučenou Fenix HP25R - měl jsem možnost ji krátce vyzkoušet na kole (z kopce po lese) a myslim si, že to ženě na sjezd "bude stačit". Sobě pravděpodobně pořídim tu ArmytekWizard, protože mě prostě zaujala a myslim si, že ji musim mít.. (ale to až časem, teď toho fenixa).
Proč Fenix? Protože: tabulkově dobrý dosvit, osobně pocitově cajk dosvit, osvětlená plocha a síla osvětlení taky dobrý, ta výdrž bude pro nynější potřeby dostatečná, možnost dvou ledek spot/flood - větší univerzálnost (to dálkové je fajn na jízdu, široké světlo si dokážu představit do jeskyní, esli mi to žena pujčí..:) )

mike píše:Nebo neco jako HP25R a svitil si obema reflektory najednou.

Díky, beru jí! Tu bych jen upřesnil, že není možno svítit oběma ledkama naráz buď jedna, nebo druhá (když je jedna zapnutá, automaticky se vypne při zapnutí druhé) - ideální by bylo kdyby šly obě naráz, ale to by asi chtělo více baterií :)

budo píše:Pěkně jsem to tipnul :-)

Ano, trefa do černého! "Adrenalinový sport? Kdepak. Dělám to kvuli práci."

Každopádně ještě jednou díky za tipy, vzešel z toho výsledek!
xPetr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 3, 2014 14:58

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 0:07

xPetr píše:Tu bych jen upřesnil, že není možno svítit oběma ledkama naráz buď jedna, nebo druhá (když je jedna zapnutá, automaticky se vypne při zapnutí druhé) - ideální by bylo kdyby šly obě naráz, ale to by asi chtělo více baterií :)

:(( sorry, toho jsem si nevsiml. Predchozi verze obe naraz umela (vypadala jinak) a nenapadlo mne, ze by to zrusili #-o Skoda, zrovna na lyzovani by to byla vyhoda. Snad to bude pouzitelne i bez toho.

Casem prosim napis, jak se osvedcila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon lis 28, 2016 9:36

Pierre111 píše:Wawrik a proč tedy nevzít tu H32 ? V čem je podle tebe horší ? Má vyšší výkon a delší dobu svícení. Já jen teda vůbec nemám zkušenosti CR123, RCR123 a podobně.
Včera sa mi dostala na pár minút do ruky. Presnejšie verzia H32w (čiže s hotspotom, nie rozptýlený kužeľ). Je parádna. Je ešte menšia ako moja H502 - a to už je naozaj čo povedať, lebo H502 je najmenšia plnohodnotná čelovka, akú som doteraz videl (čelovky na gombíkové batérie za použiteľné nepovažujem). Sa mi v dlani pomaly strácala :D

Ako záložnú čelovku si neviem predstaviť nič lepšie, myslím, že je ešte vhodnejšia ako H52 na AA batérie. CR123A sú lítiovky a majú väčšiu kapacitu aj výkon ako akékoľvek AA vrátane lítiových, takže má tá čelovka lepšiu výdrž aj intenzitu. A keďže sa v záložných čelovkách nijako často baterky nemenia, ani nemusí vadiť skoro dvojnásobná cena za CR123A oproti AA lítiovke. S dobíjateľnými batériami sa situácia mení, ale v záložnej dávajú lítiovky oveľa väčší zmysel - netrpia samovybíjaním a vydržia roky, pokojne aj desať...

Škoda, že bolo svetlo, takže som nevedel posúdiť kužeľ a dosvit... Vhľadom k tomu, že na CPF na H32x ako EDC svetlo dosť ľudí pomaly prisahá, asi to žiadny prúser nebude. (Nejaké beamshoty.)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod bloesty » pon lis 28, 2016 11:35

Na začátku léta jsem si koupila Fenix HL55 (ačkoliv jste mi jí tu nikdo nijak extra nedoporučoval), tak chci napsat svou zkušenost. Za těch pár měsíců se mnou zažila ledacos od celonočních pochodů, přes noční orienťák až po operační světlo během chirurgických výkonů. Nejsem expert na difusory a podobné věci neřeším, ale nikdy jsem neměla pocit, že by kužel byl moc velký nebo moc malý.
Mile mě překvapilo:
- celá ta čelovka se dá vytočit úplně nahoru nebo dolů (používám často, když nechci svítit do očí nebo před sebe)
- bez problému drží na hlavě (bála jsem se, že nebude, protože je docela težká a celá vepředu)
- baterka vydrží opravdu dlouho
Naopak bych uvítala i drobné červené světýlko. Zmrzlýma rukama se mi hodně špatně utahuje uzávěr na baterku (povoluji jako pojistku, aby se mi nevybila v batohu)
Celkově jsem s ní moc spokojená a určitě doporučuju.
Snad to někomu pomůže při výběru.
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pon lis 28, 2016 12:28

Červené svetlo má napríklad konštrukčne veľmi podobná Fenix HL60.

Btw, pri čom konkrétne ti to červené svetlo chýbalo?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod bloesty » pon lis 28, 2016 13:01

Kdyz v noci potrebuju aspon trosku videt a nechci rusit okoli (typicky při nocnich hrach, kdy cervene svetlo rusi atmosferu prece jen min...). S pak si predstavuju, ze se muze hodit i pri chuzi po silnici, ze bych si ho dala zezadu jako blikacku. Coz mi pripomina, ze nejakej blikaci rezim by mozna taky nebyl na skodu. Nicmene jsem vedela, ze tohle ta celovka neumi, uz kdyz jsem si ji kupovala, takze si ted nemam co stezovat;-). Obecne si myslim, ze cim je vec jednodussi, tim je menci sance, ze bude furt rozbita...
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 22:00

Koukni na Fenix HL05. Hodi se jako lehka zalozni celovka, ma cervenou i cervenou blikacku. Ta mi na ni prijde nejuzitecnejsi a prave na to, co pises. Tj. dozadu na batoh jako blikacka. Videt je slusne. V cervenem svetle nic moc videt neni, ale to nikdy, doted jsem nepochopil, jak to nekdo muze pouzivat. Dosvit bileho je slaby, svetlo nema kuzel a je rozptylene, ale pro pripad nouze lepsi, nez dratem do oka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 22:02

wawrik píše:CR123A sú lítiovky a majú väčšiu kapacitu aj výkon ako akékoľvek AA vrátane lítiových

To neni pravda, maji stejnou. CR123A 1500 mAh pri 3 V, lithiove AA 3000 mAh pri 1.5 V, takze oboji 4.5 Wh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod S4TYR » pon lis 28, 2016 22:14

Chmeld4 píše:Se mi vrátila HP15 z opravy...

neni to nahodou jeste ten starsi model s difuzorem?!? Mam HP15 UL a ani po dvou letech nikde nic, jediny duvod proc ji chci upgradovat je moznost nabijeni externich ficur u HP30.
Otazkou je, zda by HP15 Ultimate Edition vubec nekdo chtel koupit :D jinak za ty penize HP30 ozelim.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte lis 29, 2016 9:02

mike píše:To neni pravda, maji stejnou. CR123 1500 mAh pri 3 V, lithiove AA 3000 mAh pri 1.5 V, takze oboji 4.5 Wh.
CR123A mali do 1500 mAh tak pred desiatimi rokmi. Dnes aj bežné Panasonic majú cez 1550. Varty viac. Špičkové Titanium Innovation (ktoré občas kupujem do Steripenu) alebo Olight majú cez 1650 mAh aj pri vysokých odberoch. A tie prvé stoja v Nepále polovicu AA Energizerov. Podstatné je kupovať CR123 vyrobené v USA, sú vraj citeľne lepšie ako ostatné.

Btw, dnešné AA Energizer L91 majú pri nižších odberoch do 0,5 A dokonca 3100 mAh.

To je všetko, čo mám k téme povedať, do googlovacieho pingpongu sa zatiahnuť nenechám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » úte lis 29, 2016 14:35

Prima. Včera u nás asi pošťačka hodila lístek do schránky a vzala sprintem roha. Byli jsme doma a nic, ale dnes mi přišel email, že mám Imalent HR20 na poště. Tak se těším a doufám, že nebudu mít smůlu na vadný kus.

Jinak nevím, kam to dát, mike to případně někam přesune. Mně se nechce hledat. Ale zaujala mne informace o novém typu superbaterií z nanomateriálů: http://www.zive.cz/clanky/novou-superba ... fault.aspx
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2016 18:53

wawrik píše:Dnes aj bežné Panasonic majú cez 1550. Varty viac. Špičkové Titanium Innovation (ktoré občas kupujem do Steripenu) alebo Olight majú cez 1650 mAh aj pri vysokých odberoch. A tie prvé stoja v Nepále polovicu AA Energizerov. Podstatné je kupovať CR123 vyrobené v USA, sú vraj citeľne lepšie ako ostatné.

1650 mAh je u mne porad v ramci tolerance skoro stejne. V Nepalu je to asi jinak, ale u nas je rozdil v cene podstatne vetsi v neprospech CR123 a navic si obvykle clovek nemuze moc vybirat, obvykle byva jeden, maximalne dva typy. Ceny jsou od nejakych 70 Kc vys, klidne pres 100. AA Energizery byvaji do 50 Kc a kdyz se clovek snazi, tak je sezene i za 30.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2016 19:05

budo píše:Jinak nevím, kam to dát, mike to případně někam přesune. Mně se nechce hledat. Ale zaujala mne informace o novém typu superbaterií z nanomateriálů: http://www.zive.cz/clanky/novou-superba ... fault.aspx

Necham to tady. Takove clanky se objevuji uz spoustu let a zatim z toho nic nebylo. Az se to doopravdy povede uvest do pouzitelneho stavu, tak to bude bomba. Mozna doslova ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod budo » úte lis 29, 2016 21:21

Hm, to je škoda, tak snad se jim to povede, bylo by to super.

Jinak Imalent HR20 se mi líbí fakt hodně. Dokonce si nechám zatím i třetí popruh. Sedí s ním dobře a na objemu v kapse to nijak nevadí. Pravda je, že kolečko by se mohlo točit o něco snadněji, ale je to otázka cviku. Dobře se jim otáčí mezi palcem a ukazovákem při využití té části palce, která je mezi dvěma klouby. I v kožených rukavicích to jde celkem dobře. Má dobrý kužel, skvěle přepínání režimů. Na odstín barvy světla si zvyknu. Set obsahuje krom jiného nástavec do české (asi to je i euro) zásuvky 230V, ale neobsahuje jinou komponentů, na kterou by se nástavec nasazoval - což je mimo mísu. Zas je tam ale usb-micro USB kabel. Všiml jsem si, že v některých intenzitách světlo bliká. Jinak s tou slevou a akumulátorem je to super čelovka a plynulá regulace je boží. Na večerní procházce jsem ji ani nevypinal, jen tlumil na minimum. To má spotřebu nula nula nic a kdykoli rychle přidám tolik, kolik potrebuju. Za mne paráda. Teď jen aby nenastala nějaká ta porucha - její foto tady bylo, ale moc jsem to ne prohlížel, jen to bylo něco mechanického. Tak snad se mi to vyhne.

Ze závitů toaleťákem vytřu použité mazadlo a kápnu zlatý Deoxit. Při šroubování v nich mírně skřípou zřejmě drobné nečistoty. To spíš pro radost a že ten Deoxit mám.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » stř lis 30, 2016 9:56

S4TYR píše:
Chmeld4 píše:Se mi vrátila HP15 z opravy...

neni to nahodou jeste ten starsi model s difuzorem?!?


Přesně tak.
Mě tu svojí neudáš :D ... na cestě je propíranej Imalent HR20. Po té poslední opravě už té HP15 nevěřim :|
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod S4TYR » stř lis 30, 2016 10:32

Ten starsi model mel prodluzovaci kabel a difuzor, ale to je vec, co dokazu ozelet. HP15 ue mi funguje skvele a upgradovat ji budu casem az na ten model na 18650 clanky, kde lze z adapteru nabit i periferni elektroniku a navic ma uz zabudovany led panel s kapacitou clanku :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » sob pro 3, 2016 0:21

wawrik píše:No, nejakému fešákovi z Nórska sa stalo to isté :cry:
imalent.jpg

Ale ja by som to na tvojom mieste, Deu, aj tak reklamoval. Tá čelovka je pri používaní tak výrazne iná, že by bolo škoda aspoň to neskúsiť... U mojej som testoval vodotesnosť ešte pred trekom v umývadle, a teraz po ňom, keď som ju dostatočne umyl, som skúsil aj ten fúkací test :) Žiadny problém, ani voda vnútri, ani som ju neprefúkol.

Mňa asi čaká reklamácia Armyteku Wizard Pro :smt022 Nejako divne je ukončený závit a často sa nedá dostatočne zaskrutkovať koncovka, takže nemá kontakt a nesvieti. Šajze, všetky čelovky, čo stáli nad 30 €, som musel aspoň raz reklamovať :-k Tie lacné fungujú bez problémov, aj keď prešli cez paprče môjho triapolročného šarkana...


Tak jo. Taky se mi to mírně hýbe. Raději to ani nebudu nabíjet přes kabel. Jen v nouzi a s výsostně opatrnou manipulací. Voděodolnost taky testovat nebudu ;-) Rád bych se zeptal, jestli se to hýbe i vám ostatním. Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » sob pro 3, 2016 6:41

Moja je OK, aj keď krytku či kábel vyťahujem dosť nešetrne kvôli necitlivým prstom.

Ešte môžeš skúsiť - ehm - fúkací test :D Odskrutkovať uzáver, vybrať batériu, a fúknuť. Keď to niekde prefukuje, vodotesné to zrejme nebude.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned pro 4, 2016 11:09

nechci do toho zbytecne foukat vlhkost. verim, ze slaby dest to zvladne a pri silnem bude pod kapucou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deu » ned pro 4, 2016 16:48

Tak jo. Taky se mi to mírně hýbe. Raději to ani nebudu nabíjet přes kabel. Jen v nouzi a s výsostně opatrnou manipulací. Voděodolnost taky testovat nebudu ;-) Rád bych se zeptal, jestli se to hýbe i vám ostatním. Díky.

To ni stejně upadne :lol: , doporučuju odloupnout a zakápnout lepidlem po celém obvodu(jako jsem to udělal já), třeba to pak neztratíš někde na výletě.Normálně teď nabíjím přes kablík a čekám jestli to vydrží. Šunka jedna čínská.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » ned pro 4, 2016 17:04

Tak jsem Imalent zkusil na sneznicich.
Chvili jsem si rikal, zda mi nevadi ten hotspot, ale nakonec dochazim k tomu, ze to naopak ma sve vyhody. Ten hotspot pokryva sirku nohou (respektive sneznic). takze clovek nejjasneji vidi to, kam slapne a okoli pak vidi tlumeneji, akorat tak aby mel prehled.
Celovka drzi polohu dobre a poloha se snadno nastavuje. Horni popruh jsem sundal a nezda se ze bych ho postradal.
Plynula regulace je fajn a uz jsem si nasel grif, abych celovku nastavoval palcem v tenkych rukavicich.
Zkousel jsem v lese dosvit a stale mam k dosvitu dost pochybnosti, opet mi prisel jen o chlup lepsi nez HL21.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » ned pro 4, 2016 19:03

scinkk píše:Tak jsem Imalent zkusil na sneznicich. Chvili jsem si rikal, zda mi nevadi ten hotspot, ale nakonec dochazim k tomu, ze to naopak ma sve vyhody. Ten hotspot pokryva sirku nohou (respektive sneznic). takze clovek nejjasneji vidi to, kam slapne a okoli pak vidi tlumeneji, akorat tak aby mel prehled.
Fakt ten hotspot na snehu nevadil? By som tipoval, že ak má človek intenzitu nastavenú na kukanie okolo seba, tak pri pohľade pod nohy to musí oslňovať. Aspoň mne to vadilo pri iných (starších) čelovkách s hotspotom, aj keď je pravda, že ten profil mali iný.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky