Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » pát čer 17, 2016 11:48

S4TYR:
takze podle tebe cervena dioda emituje nejakou jinou cervenou cast spektra nez jakykoliv jiny zdroj plneho spektra ktery projde "cervenym" filtrem ktery propusti jen cervenou cast?

Noktovizory, pokud vim, funguji hlavne na principu zesileni intenzity svetla a proto je lze zdesfunkcnit/znicit nahlou vysokou intenzitou svetla, hadam, nezavisle na spektru.

Jak si sem postoval info o tycinkach a cipkach, tak netusim, co s tim maji spolecneho, tycinky dokazou predavat informaci o intenzite, cipky o barve, a cervena dioda predpokaldam aktivuje i cipky, jinak bys nepoznal cervenou barvu.
Navic to plati pro lidske oko, nevim jak je to napric tridou savcu, ale treba ptaci maji, pokud se pamatuji, cipky pro dalsi dve barvy + UV, takze se lidskemu oku muzou slusne vysmat, pokud by to umely :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » pát čer 17, 2016 11:52

není červená, jako červená...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod S4TYR » pát čer 17, 2016 12:00

scinkk píše:Jak si sem postoval info o tycinkach a cipkach, tak netusim, co s tim maji spolecneho, tycinky dokazou predavat informaci o intenzite, cipky o barve, a cervena dioda predpokaldam aktivuje i cipky, jinak bys nepoznal cervenou barvu.

Cipky nervu predavaji barevnou hloubku za denniho svetla, kdy jsou aktivni i tycinky a podle intenzity tehoz denniho svetla se aktivuji.

Ted me napadlo, jak ti to fungovani svetlocivosti tycinek/cipku v oku priblizit na prikladu :)
Vem si televizor na technologii LCD. Zobrazeni funguje na principu podobnem tomu, ktere zaznamenava ocni nerv za denniho svetla. Cipky budou zastupovat vrstvu RGB (kde Red - cervena; Green - zelena; Blue - modra) spektra, ktere se ruzne micha podle odstinu. Podstatne pro zobrazeni je ale to, ze je tato RGB vrstva v televizoru podsvetlena (jsou tam nejake zarivky na obou stranach, aby podsvitily obrazovku se vsemi body te vrstvy RGB). Cipky v oku tedy zaznamenavaji odstin/hloubku barev jen za jasneho a nejlepe denniho svetla.
Fungovani tycinek v oku si predstav jako ty podsvetlovaci zarivky. Podle sytosti svetla jsou ruzne aktivovane i tycinky a ocni nerv diky tomu odhaduje jas - kontrast a hloubku.
Pro ostre vnimani barev potrebuje oko tedy cele svetelne spektrum, ktere vnimas omezene pouze za dne. V seru jsou aktivni hlavne tycinky a cipky utlumene, protoze jim chybi dostatek svetla, aby umely jednotlive barvy 'cist'. Cervenou LED cipky v oku neaktivujes. Nevim jak ti to vysvetlit polopate, ale jednoduse i kdyz vnimas cervenou barvu toho svetla, tak to na aktivaci cipku nema vliv, protoze ma jinou frekvenci nez svetlo bile LED.

Noktovizor nezrusis cervenym svetlem - ale jakymkoliv zdrojem s bilym svetlem Ano.

Vim, ze ptaci maji svetlocivost a vnimani barevnych hloubek mnohem vyvinutejsi nez clovek. To maji ale i hlavonozci, kteri se barvami dorozumivaji navzajem.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát čer 17, 2016 17:13

Podstata scinkkovy namitky je ovsem v tom, ze je jedno, jestli je zdrojem cerveneho svetlo cervena LEDka nebo bila zarovka s cervenou clonou ;-) Porad to bude cervene svetlo. Ta clona je cervena proto, ze propusti jen cervenou cast spektra zarovky. Polopate: efekt na oci je stejny.

@dudy: jj, tohle jsme meli doma, kdyz jsem byl maly. Videt to asi moc nebude, protoze je to zaclonene, ale taky si neuvidis ani pod nohy. Puvodni diskuse byla o tom, ze cervena celovka by mohla byt min viditelna do dalky. Pochybuju o tom, aspon kdyby svitila tak, ze by se s ni dalo jit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát čer 17, 2016 17:15

booze píše:Svetelna odpoved nechci by mela byt stejna 3xbliknuti, ze signal registrujes a vis o nich, ale nechces. Zeptam se ti na to, me to nenapadlo a je to zajimavy dotaz.

Fajn, diky.

Bojim se ale, ze to v podobnych situacich stejne nepomuze. Protoze to neni vseobecne zname, driv jsem se to snazil najit a bez uspechu. Mozna na ten vrtulnik, ale kdyz na mne nekdo blika z chaty, protoze vidi mou celovku a ma pocit, ze potrebuju pomoct, tak asi ne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » sob čer 18, 2016 8:30

mike píše:...Puvodni diskuse byla o tom, ze cervena celovka by mohla byt min viditelna do dalky. Pochybuju o tom, aspon kdyby svitila tak, ze by se s ni dalo jit.


Blikačka, nebo čelovka s červenou diodou v reflektoru jsou, samozřejmě, konstruovány tak a je použita výkonná dioda proto, aby červené světlo bylo vidět na co největší vzdálenost.
Vojenské, lovecké svítilny a některé čelovky, mají červenou diodu bez optiky, nebo dokonce s rozptylkou (v extrému zacloněnou jako baterka ČSLA), aby byl sníženej dosvit a tohle světlo se používá na čtení mapy, manipulaci se zbraní...

Proto jsem od počátku psal o rozptýleném (nebo jinak utlumeném) červeném světlu a tahle aplikace není, a priori, určená na chůzi.

Jinak samozřejmě červené světlo ze stejného zdroje jako i bílé světlo bude vidět na stejnou vzdálenost.
Pokud použijeme RGB diodu, která má stejnou svítivost ve všech barvách, aby nedocházelo ke ztrátám při zaclonění bílého zdroje, tak bude dokonce červené světlo vidět dál, než bílé z pouhopouhé své povahy a vlnové délky, kterou má delší a tudíž se lépe šíří. Zas je méně odrazivé a výborně pohlcované okolím (dyk už je to jenom krůček k teplíčku).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob čer 18, 2016 14:50

Nejsme vepri ;-) Jenom podotykam, ze HL05 cervena blikacka i stale svetlo ma 0.2 lm, coz neni zadny extra vykon. Bila ma tusim 8 lm, jit se s tim sice da, ale spis nouzove. S tou cervenou ani tak, ale videt je dobre, takze asi budes mit pravdu s tou vlnovou delkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pujda15 » pát črc 1, 2016 14:25

:-)
Naposledy upravil pujda15 dne pát črc 1, 2016 15:06, celkově upraveno 1
pujda15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 1, 2016 14:19

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod frantaHolub » stř črc 13, 2016 9:30

Zdravím potřebuji si koupit novou čelovku a narazil jsem na tuhle http://www.nitecore_je_hrozna_sracka.eu/, ale nejsem si jistý jestli bude vyhovující. Mám jí na běžné používání. Chtěl bych jí však využívat i ve skalách.
frantaHolub
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 13, 2016 9:24

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2016 15:42

Nebude. Nitecore jsou nejhorsi celovky na svete. Nikdo je nechce, a tak zoufalci neustale spamuji outdoorova fora po Netu a doufaji, ze se aspon na to nejaky hejl chytne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Hroch » sob črc 16, 2016 10:44

Nitecore se tu pořád řeší, tak bych sem hodil vlastní zkušenost a pár postřehů k Nitecore HC30. Není to spam, nikdo mi za nic neplatí, tak snad to nesmažete :D

Chtěl jsem čelovku na Li-ionky 18650 a s XM-L2 LEDkou. Mám totiž na 18650 s XM-L2 i světlo na kolo a i když je to úplná čína, tak mi celkem vyhovuje. Mám doma čelovku Petzl MYO RXP na 3xAA a výdrž ani světelný tok nic moc (jasně tady by Petzl dávno nikdo nedoporučil, to už taky vím :D ).

Rozhodoval jsem se mezi Fenix HL55 (46 dolarů na ali, 115g dle výrobce) a Nitecore HC30 (40 dolarů na ali, 72g - váženo, bez horního pásku; výrobce udává 40,3g ale to je úplně holá čelovka). A říkal jsem si, že risknu levnější čínu, než osvědčenou HL55.

Bohužel Fenixe jsem nikdy neměl, takže nemůžu přímo srovnat, ale HC30 svítí jako cokoliv s XM-L2, tam není co pokazit. Tvar kužele mi vyhovuje, difuzor žádnej nemá. Párkrát zmokla a zatím drží. Na hlavě hodně skákala, ale pomohl zdejší tip s provlečením pásku. Čelovka má mechanickou ochranu proti přepólování, což je dost naprd, protože tam nefungujou všechny baterky s flat-top plus pólem (záleží na kusu/štěstí). Ale většina baterek se dělá i ve verzi button-top. Pro představu porovnání tady (Sanyo 2600, Panasonic NCR18650B flat-top, Panasonic NCR18650B button-top). Bohužel button-top verze baterek jsou delší a už mají trochu problém se zdejší oblíbenou nabíječkou Miller ML-102, každopádně se tam vlezou a jdou nabíjet, jenom je to natěsno, viz fotka.

Váha čelovky s horním páskem a bez baterky je 72g. Horní pásek váží 29g.

Ušetřených 6 dolarů mě ani nijak netrápí, chtěl jsem hlavně co nejnižší váhu, ale možná je na tom Fenix HL55 bez horního pásku podobně, nenašel jsem.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » sob črc 16, 2016 11:55

No pokazit lze kvalitu provedeni - vystupni kontrola.
Nevypada spatne tedy stejne jako moje Zebralight. Zajimave ze na ledshopu.cz prodavaji "jinou" a slabsi Nitecore HC50 XM-L2 U2 nez je na aliexpress

Ja kupovat levnou celovku tak asi jdu do Skilhunt H02 /preci jen 2 roky zaruka se muze hodit/ + baterky 18650 a nabijecka z Ciny tam nebude co pokazit :mrgreen: a vejdu se v pohode do 2000kc :wink:

Uz by CREE mohl vydat nejakou novou diodku. Takovy 2000lumiku uz by byla radna palba. Ne ze by mojich stavajicich 1020 bylo malo... ZebraLight H600w MKII mi stale slouzi bezchybicky \:D/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » sob črc 16, 2016 16:07

Ahoj Hrochu. Díky za pěkně zpracovaný popis a fotky.
Jen bych dodal:
- mike to, řekl bych, nemyslel až tak proti Nitecore, ale spíš chtěl vtipně setřít předchozího spammera.
- do nabíječky Miller dávám button-top taky. Z počátku jsem je tam namačkával, jako ty, ale protože používám i flat-top články a nechci, aby se kontakty moc delší verzí s buttonem omačkaly, tak článek nedomačkávám. Kontakt to má taky a fixuju to gumičkou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Hroch » sob črc 16, 2016 18:53

Ahoj :)
Já to právě taky nedomačkávám, asi to na fotce není úplně vidět, ale je tam ta baterka nakřivo. Každopádně drží sama, takže možná to jde ještě míň a přitáhnout gumičkou, to je fakt.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob črc 16, 2016 23:36

budo píše:- mike to, řekl bych, nemyslel až tak proti Nitecore, ale spíš chtěl vtipně setřít předchozího spammera.

Jo. Spamu Nitecore uz mam plne zuby, je to kazdou chvili. Mohl jsem to rovnou smazat, ale jeste jsem si nemohl byt na 100% jisty, ze je to spam. Ted uz jo. Zalozi ucet, napise radobyotazku s linkem a pak uz se sem ani nepodiva.

Hroch na spammera nevypada, ale budeme ho peclive sledovat 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Skimpy » stř zář 28, 2016 16:14

Ma smysl nejak extra vybirat celovku v cene kolem 500? Potreboval bych neco do prace, ale spise bych ji vyuzil na nejake nocni prisviceni pri cestach lesem z hospody nebo i na horach. Ted mam Petzl Tikkina a ze by nejak extra svitila se rici neda, navic mi tam trosku vytekly puvodni baterky a ted uz na ni neni moc spoleh... Diky za tipy
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2016 17:31

Podle mne urcite ma smysl vybirat. Jinak koupis nejaky sunt (jako je ta Tikkina), bude te stvat a za par let budes resit stejny problem. Osobne si radej koupim neco trochu drazsiho a spolehliveho.

Potrebujes na tohle celovku? Uz par mesicu chodim na nocni vychazky, cast po cestach, cast lesem, a misto celovky nosim v kapse tuhle svitilnu. Je mala, lehka, takze muze byt v kapse porad nebo si ji muzes dat na klice. Pro tyhle ucely sviti naprosto dostatecne, pouzivam vetsinou stredni mod. Celovku nosim, kdyz mam batoh tj. na "vaznejsi" akce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Skimpy » stř zář 28, 2016 17:38

Proste mi v praci rekli kup si celovku s limitem cca 500. A kdybych sehnal neco co sviti trosku lepe nez Tikkina tak to budu spokojeny. Rucni svitlnu vybiram taky, diky za tip :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2016 18:02

Rekni si o zvyseni limitu, 500 je malo. 1000 a budes mit slusny vyber. Samozrejme bys mohl koupit neco na Ali(en)expresu nebo DX, ale predpokladam, ze potrebujes ceskou uctenku.

Jeste k tem rucnim: nekupuj Fenixe E01. Tu jsem dostal a uz nepouzivam, E05 je vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř zář 28, 2016 18:15

To se asi v praci zasekli a jezdej stodvácou, když ti dávaj prezentem rozpúočet načelovku pětibábu. Bejt tebou, přidám si kousek ze svýho a raději koupím lepší. Podle mne čelovka za 500 je stejnej šunt, jako čelovka za kilo a to je teda lepší utratit jen kilo. Třeba tuhle jsem odjinud a bez potisku EMOS (je to bouchaný v Číně na pásu pro kohokoliv) vzal děckám a svítí za ty prachy skvěle. https://shop.emos.cz/1441162100-celovka ... 1-2-led-1w
Čelovka za 500 nebude výrazně lepší, teda aspoň rozhodně ne 5x lepší.

Zvaž Fénix HL23. Připlatíš si a budeš mít bezva čelovku. Za vyšší účtenku ti v háku ještě poděkujou. Když ji koupíš na firmu, tak se se šéfem domluvíš, že ti z vejplaty strhne odpovídající rozdíl, ovšem z ceny bez DPH. To v lepším případě.

PS: koukám, že tam leze post od mika a radí ohledně rozpočtu totéž. No ty vole a mike, ten všechno ví, tak si nech poradit ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2016 18:20

:D dokonce bych souhlasil i s tou HL23 ;-)

@Skimpy: kdo bude platit baterky? Ty nebo firma?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » čtv zář 29, 2016 8:01

Po třech letech mi umírá moje HP15. Přesněji řečeno přestalo fungovat přepínání intenzity světla. Funguje mi jen na nejnižší režim a SOS. Bude třeba poslat na reklamaci :cry:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » čtv zář 29, 2016 20:15

Som práve zistil, že sa mi v šuflíku váľa asi desať lítiových AA článkov, tak som pojal rozhodnutie dokúpiť k nim čelovku :-) Predbežne padla voľba na Zebru H52w.
High: H1 280 Lm (0.9 hrs) or H2 172 Lm (1.7 hrs) / 108 Lm (3 hrs)
Medium: M1 50 Lm (7.5 hrs) or M2 25 Lm (12 hrs) / 12 Lm (27 hrs)
Low: L1 2.7 Lm (4 days) or L2 0.34 Lm (3 weeks) / 0.06 Lm (2 months) / 0.01 Lm (3 months)

Je nejaká rozumnejšia voľba v kategórii týchto prťavých a ľahučkých čeloviek na AA baterky?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » pát zář 30, 2016 8:07

nevim, jestli rozumnejsi, ale alternativou je treba Armytek Tiara
mam, nestezuju si
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pát zář 30, 2016 10:30

Jo, na tú som pozeral tiež. Hlavne indikácia stavu sa mi takto od stola páčila. Ktorú verziu presne máš? Štve ťa na nej niečo? Myslím aj nejaké úplne podružné veci.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » pát zář 30, 2016 11:08

jo, "stve" - ma vic funkci, nez pouziju :-D
chvili jsem si zvykal na ovladani (ruzne kombinace kratkych, dlouhych stisku pro ruzne rezimy), ale po chvili praxe se to da
naposled sem ji mel na nocni vyslap Snezky a spokojenost, na vikend mi stacily 2 baterky (Pa, So vecerni sviceni na chalupe bez elektriky + zminovany vyslap na Snezku z Obraku
na jednu stranu je na hlave poznat, ze je kus kovu (oproti plastovym Petzlovkam, co jsem mel predtim), ale neni to zas tak masivni, ze by to nedrzelo na hlave; mel jsem ji i na behani a nebimbala se
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pát zář 30, 2016 11:43

Jakou mas Tiaru? Mam A1 a zadne podfunkce kratke dlouhe stisknuti nema. Zapnu a pak preblikavam 3 ruzne mody. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » pát zář 30, 2016 12:25

mám A1 Pro
cituji z manuálu
Firefly1: 0.1lm/90d Firefly2: 2 lm/200h Main1: 12 lm/25h Main2: 85 lm/3h Main3: 250 lm/1h 10min
Max: 550 lm / 30min Strobe1: 0.6Hz Strobe2: 10Hz

Má to něco jako běžný režim - 3stupně svícení Main a pak se různou kombinací stisků zapínají další režimy (Maximum, Firefly-bludička, stroboskop, indikace napětí)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » pát zář 30, 2016 12:32

Myslím, že Boozemu sa otvoria nové obzory :-) Má to nielen podržanie, ale aj dvojklik, trojklik, štvorklik...

In OFF state:
Click: To turn on the last used mode.
Press and hold: To turn on Firefly1 mode in [Section 1].
In ON state:
Click: To turn off the flashlight.
Press and hold: To start cycling through the modes of actual Section.
The same in OFF & ON states:
2 clicks: To turn on the Main mode [Section 2]. Then double clicks will
switch modes between chosen modes in [Section 1] and [Section 2].
3 clicks: To turn on Turbo mode [Section 3].
4 clicks: To turn on Strobe mode [Section 4].
tiara.jpg

Ako tak na to pozerám, to je ešte zložitejšie, ako moja Zebra H502 (a to je už čo povedať teda :-))... Ale svoju logiku to celkom má, a tuším aj prívetivejšiu.

Edit: Pozerám po eshopoch, žiadne dva sa nezhodnú na parametroch nejakej verzie. Napríklad Tiara A1 Pro v.2 má od 350 do 650 lm, dve rôzne použité diódy, každá z nich v niekoľkých teplotách bielej, atď... To je fakt asi lotéria, čo človek dostane.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod DAV » pát zář 30, 2016 13:33

štvorklik [-o<
Půl roku jezdím na kole za tmy a víc jak dva módy nepotřebuji na nočních pochodech taky víc nepotřebuji a pičovinu se strobem jsem snad nikdy nepoužil spíš to překáží.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky