Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » ned úno 7, 2016 14:03

grco píše:som sa mohol ist vychcat v noci zo stanu. Takze nejaky dosvit ma moc nezaujima... :)

Takze jak moc dochcijes? :twisted:
U HL05 me vadi baterka, ktera neni standartni.
Co Zebra H52 AA ?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod jirik » ned úno 7, 2016 14:32

booze píše:Dobra prace dekuji :smt023
Vic celovek bys asi nechtel otestovat? :mrgreen:


Pokud je sezenu, tak muzu. Zajima te nejaka konkretni?

mike píše:Pekne :smt023 Cos pouzil za baterky?.


SEO 5 jsem meril s alkalickyma AAA, HL50 s nabijeci Eneloop Pro.
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » ned úno 7, 2016 15:38

jirik píše:Pokud je sezenu, tak muzu. Zajima te nejaka konkretni?

Zajimala me Fenix E01, Zebra H52, Armytek Tiara, ale diky odkazu, ktery dal budo jsem si to projel vsechno a porovnal. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned úno 7, 2016 16:07

A mohl bys prosím sehnat i nějakou z řady Zebralight H600 MkII "ne-Frosted"? Tady ji lidi mají, tak by jí asi na test půjčili. Má ji deu, pokud vím.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 18:38

booze píše:U HL05 me vadi baterka, ktera neni standartni.

Co je na CR2032 nestandardniho? Dostanes je i u pokladny v superhyper. Koupil jsem je dokonce i ve vesnici v Italii, kdyz mi jednou na zacatku trasy hned po vystupu z busu chciply hodinky #-o V te vesnici nebylo skoro nic, ani plynove kartuse.

HL05 je samozrejme specificka, to neni celovka na chozeni, ale vylozene zalozni nebo obcasne pouziti, kdyz chces neco maleho a lehkeho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Grent » úte úno 16, 2016 11:50

Ahoj, rád by som sa opýtal, myslíte že sa oplatí a dá kúpiť čelovka do 20€ ? či už priamo tu na Slovensku alebo aliexpress.
Viac by som za ňu moc nechcel dávať. Využitá by bola sem tam na turistike ak by už prišla tma. Chcem začať chodiť na túry po práci a na konci túry očakávam tmu. + občasne využitie pri kempingu.
Myslíte že mi bude stačiť svetelnosť do 50m ?

PS: snad ma nezbuzerujete že dávam takú primitivnu otazku, no mám pocit že čelovky čo sa tu preberaju su pre profi ludí a ja som len taky mladý nadšenec zatial :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » úte úno 16, 2016 12:20

Bych drobátko přitlačil a za 27,-$ máš Fenix HL23
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Chmeld4 » úte úno 16, 2016 14:41

A nebo jít na dřeň a prubnout VARTA INDESTRUCTIBLE 1W LED HEAD LIGHT za cca 350.-
Myslím že jí tady někdo zmiňoval jako ucházející základ.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř úno 17, 2016 21:21

Fenix HL 21 vs Armytek Tiara A1
DSC00177.jpg

HL 21 s difuzorem
DSC00178.jpg

HL 21 bez difuzoru
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř úno 17, 2016 21:23

Stredni vykon
medium.jpg

medium2.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod gollum » úte bře 29, 2016 22:44

AldaCZ píše:Ja mam obecne postrehy k Armyteku, vlastnim WizardPro. Jde o kus bytelnyho kovu. Premyslim, co bych s ni musel delat abych ji znicil. Kolega si koupil novejsiho WizardPro s teplejsim svetlem a zacal mu haprovat spinac, ale mne se nic takovyho nestalo a to ji pouzivam temer ob den na beh. Mozna mel vadny kus/serii. Funguje mu, ale nekdy je potreba trosku vic stisknout. Jeste se mi nepovedlo ji prehrat, dobre chladi. Ta Tiara na tom bude stejne. Jediny, co jsem uplne nepobral za rok a pul je to signalizovani stavu baterie. Vrazim tam novou baterku a pochvilce to zablika, opakuje se v nejakych intervalech vlastne po celou dobu sviceni.


Mám taky Armytek WizardPro, původní verze byla nějaká špatná celá serie, při teplotách kolem nuly a níž to pořád něco signalizovalo blikáním (baterie byly naprosto vpořádku). Můj odhad je, že bylo asi něco špatného s teplotním čidlem, připadalo mi to, že signalizuje něco jako přehřívání (což byla naprostá blbost, bylo to na 3 nejnižší režimy, které nic nežerou a vůbec nezahřívají). Při pokusu čelovku přehřát čelovka nereagovala na přehřívání (ale zkoušel jsem to jen jednou, takže žádný průkazný pokus), tak předpokládám že tam bylo něco špatně s teplotním čidlem.
Prodejce bez problémů přijal reklamaci a poslal zpátky novou verzi v2 (u kamaráda naprosto to samé).
Jinak já mám s teplejším odstínem světla, kamarád má studenější odstín.

Doporučuji ji poslat na reklamaci, je na ní záruka 2roky + dalších 8 u výrobce.
gollum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 20, 2011 22:30

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod NNicooll » úte dub 12, 2016 16:18

Ahoj, taky hodně běhám a protože je ještě pořád chladno, tak se snažím běhat ještě na denním světle, ale postupem času bude přes den vedro a zase budu muset běhat až večer, aby se to tak nějak dalo. Loni jsem si koupila bohužel čelovek hned několik. Nechtěla jsem totiž do toho investovat moc peněz a tak jsem si kupovala všude možně, ale nejčastěji na aliexpresu, protože ty ceny tam byly fakt směšný, ale výrobek fakt nic nevydržel. A tak jsem se naštvala a koupila jsem čelovku od <casto_spamovane_znacky>. Stála mě tak jako ty všechny levný čelovky dohromady, ale zase mi vydržela zatím ze všech nejdéle a ještě stále drží a doufám, že bude žít ještě dlouho :-))
NNicooll
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 11, 2016 16:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 12, 2016 17:04

Je hezke, zes nam to prisla sdelit. Stejne jako spousta tvych "predchudkyn" drive. To je fakt tahle firma tak zoufala, ze si nemuze zaplatit normalni reklamu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod grco » úte dub 12, 2016 17:09

Hej inak, technicka, preco rovno nevymazete cely prispevok? Na co tu ten prispevok visi s nulovou uzitkovou hodnotou, kde ten odkaz, na ktory by som mozno aj klikol, zrusite? :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 12, 2016 17:18

Zadny odkaz tam nebyl, jen znacka. Nekdy mazem, nekdy ne, ono neni na 100% jiste, ze je to spam, tady treba jen na 99.9% ;-) Muzes to brat tak, ze obcas mame chut ukazat spamerovi :finga:

Co se tyce prispevku s nulovou informacni hodnotou, dneska jsi jich vygeneroval nekolik sam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod NNicooll » úte dub 19, 2016 19:26

Jéééé tak to jsem nevěděla, že sem člověk nemůže ani napsat svoji vlastní zkušenost :-D to jste z toho tak všichni zblblý, že mažete každý název firmy? Stačilo to napsat, že název firmy se psát nesmí a bylo by to vyřešený :-)Tak to je moc příjemné fórum tady, skoro jako na fb. Tam taky hned každýho osočují za každý prd :-)to je docela škoda, jelikož já, jako velký fanda sportu, a to od běhu až po tůry v horách, jsem byla ráda, že jsem narazila konečně na fórum, kde se dá normálně komunikovat a Vaše rady a doporučení byly pro mě užitečné :-)
NNicooll
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 11, 2016 16:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » úte dub 19, 2016 19:32

každý název firmy?

kazde ne :) Ty kvalitni znacky zustavaji :)
Ne ted vazne, tady si musis duvery zaslouzit aspon nekolika prispevky, ktere zrovna nepobizeji k nejakemu nakupu a z kterych pozname, ze tvuj zajem jen opravdu ze stran sportu, pak jsme tu jedna velka stastna rodina, skoro jako FB :D Jen se tu mene kradou osobni data :)
Naposledy upravil scinkk dne úte dub 19, 2016 19:33, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2016 19:33

Nemazeme kazdy nazev firmy, ale ten, co vypada jako spam. Coz je v pripade tehle konkretni firmy naprosta vetsina prispevku. Uplne stejnych, jako tvuj, prvni prispevek na foru a skvela zkusenost s touhle konkretni firmou. Opakuje se to celkem casto, coz je samozrejme nahoda, ze?

Aby bylo jasno, stale te povazuju za spamera. Nikdo ti nebrani ucastnit se normalni diskuse a treba se casem ukaze, ze je to jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2016 19:52

Tohle a tohle taky neni spam, co? :D Holt jsme tady v likvidaci spamu trochu rychlejsi, nez jinde :twisted:

Ciste pro zajimavost, kolik vam plati za prispevek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod NNicooll » úte dub 19, 2016 19:57

scinkk píše:Ne ted vazne, tady si musis duvery zaslouzit aspon nekolika prispevky, ktere zrovna nepobizeji k nejakemu nakupu a z kterych pozname, ze tvuj zajem jen opravdu ze stran sportu, pak jsme tu jedna velka stastna rodina, skoro jako FB :D Jen se tu mene kradou osobni data :)

Skoro jako na fb :-D my se chodíme s přítelem pro rady docela často, akorát se moc nevyjadřujeme. Ale co se týče čelovky, s tím máme oba velký zkušenosti, aspoň co se týče firmy, kterou vlastně nemůžu zmiňovat :-D
Naposledy upravil mike dne úte dub 19, 2016 20:04, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace a zrusena vnorena
NNicooll
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 11, 2016 16:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 20:05

@mike :smt023 skoro jako Colombo. Nevahej a banuj. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2016 20:10

Zatim ne, je to sranda ;-) Zajimalo by mne, jestli maji nejaky bonus za dalsi prispevky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nahrada za Petzl Tikka XP 1.generace

Příspěvekod Klaraf » pon kvě 2, 2016 12:51

Pritel mi koupil novy Petzl Tikka s tim, ze bude stejna. Bohuzel chybi tesneni kolem baterky, tak se o vodotesnosti (odpudivosti) neda vubec mluvit. (viz recenze tady na foru...)
Jeho momentalne dosluhuje, tak hledam nahradu za tu puvodni. Chodi na vandry a obcas proste prsi a je nutno nekam dojit bez toho, aby svetlo vypovedelo sluzbu. Mate nejaky typ na adekvatni nahradu?
Dekuju
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 15:25

Treba Fenix HL23, ale klidne i jina celovka od Fenixe. Kazda bude lepsi, nez Tikka. Jen je dobre si procist, jak moderni celovky funguji, konkretne konstatni regulace vykonu. Znamena to, ze celovka sviti porad stejne a pak celkem rychle chcipne (nebo prejde na nizsi mod). Neni to jako Tikka, ktera chcipa od zacatku a vydrzi svitit jako bludicka desitky hodin. Prakticky to znamena, ze je dobre mit u sebe vzdycky nahradni baterku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Klaraf » čtv kvě 5, 2016 11:47

Dekuju, kouknu na to a neco vyeru :)
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TheViper » stř kvě 11, 2016 8:13

Vybírám zrovna novou čelovku a zatím zvažuji mezi těmito kandidáty:
Fenix HL23
Fenix HL50
ARMYTEK TIARA A1 PRO
Nyní nám zbyla s partnerkou pouze jedna, konkrétně EMOS:
http://shop.emos.cz/zbozi/1441113100-ce ... idlofokus/

Využití v podstatě pouze pro turistiku, takže nějaká noční chůze (běh ne), a samozřejmě večery a rána v přírodě. Chystáme se za dva měsíce na GR11, takže hlavní využití teď bude tam. Rád bych aby bylo reálné i nějaké hledání značky za tmy v neznámém terénu, což by asi vyžadovalo co největší výkon, ale na druhou stranu proti té EMOSce bude velký posun určitě i ta HL23. Nějaké velké nároky nemám a snažím se najít nejlepší poměr cena/výkon.
Díky za rady :-)
TheViper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 11, 2016 7:55

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slezacekm » stř kvě 11, 2016 12:22

před nějakou dobou jsem pořídil Zebru H52 a hned potom, co jsem absolvoval dvouměsíční intenzivní večerní kurz ovládání tohoto tělesa, pěji jenom samou chválu (bez problému šlo u finálních testů opisovat z taháků).
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » stř kvě 11, 2016 12:58

Vlastním Armytek Wizard Pro a jsem velmi spokojený. Hlavní výhodou je velký výkon, odolnost a plynulý kužel světla bez duchů. Z těch nabízených čelovek je dle mého názoru nejlepší. Otázka je zda potřebuješ tak velký výkon. Tyhle čelovky taky mají poměrně široký kužel a nesvítí tedy tolik do dálky. Určitě tedy zvol typ s užším kuželem (dřív se dělali dva typy kuželů). Verze pro má myslím jinak udělané režimy je možná trochu "inteligentnější" a indikaci vybíjení čelovky pomocí podsvíceného zapínacího tlačítka. Jiné podstatné rozdíly tam dříve nebývaly, zvaž tedy jestli tohle potřebuješ nebo ti bude stačit levnější verze.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř kvě 11, 2016 17:05

TheViper píše:Rád bych aby bylo reálné i nějaké hledání značky za tmy v neznámém terénu, což by asi vyžadovalo co největší výkon...

Na hledani znacek v neznamem terenu (moje oblibena cinnost ;-)) potrebujes co nejdelsi dosvit, idealne aspon 80 metru. Ten sice zalezi i na vykonu, ale hlavne na sirce kuzele. Coz je dneska problem, jelikoz se vsichni rozhodli delat hladky siroky kuzel bez ohniska, se kterym sice vidis pekne okolo sebe, ale nevidis do dalky. Zvysovani vykonu zas tak moc nepomuze, protoze osvetlujes velkou plochu a vykon pozira druha odmocnina ;-)

V realu je to pak tak, ze znacky se lip hledaji se starou HL20/21, nez s novejsi celovkou, co ma nekolikanasobny vykon (a spotrebu)... Tak treba nejnovejsi Fenix HL60R ma dosvit 116 m, coz je fajn, ale pri 950 lm. HL21 ma dosvit 93 m pri 90 lm. Tj. pri vic nez 10x vetsim vykonu dosviti HL60 jen o 25% dal...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř kvě 11, 2016 19:14

TheViper píše:Vybírám zrovna novou čelovku a zatím zvažuji mezi těmito kandidáty:
ARMYTEK TIARA A1 PRO....
Využití v podstatě pouze pro turistiku, takže nějaká noční chůze (běh ne)... Rád bych aby bylo reálné i nějaké hledání značky za tmy v neznámém terénu,

Chuze s touto celovkou v noci je maximalne paradni. Nic lepsiho jsem zatim nemel. Znacka se v noci s ni hleda hodne spatne spis ji nenajdes. Podivej se spis na neco od fenixe a dodelej si nejaky difuzor na normalni chuzi.
Nevim jestli to mam jen ja, ale kdyz se divam na cestu pred sebou do jasneho stredu svetla. Je mi po 3 hodinach spatne, jak z kolotocu. :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky