Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 12:29

Volal do LEDshopu a vyptaval se. Nakonec taky pujdu do Zebry H600w MKII. Armytek ma pry spis siroky kuzel, Skilhunt ma pry LED i elektroniku stejne kvalitni, ale horsi dilenske zpracovani tela celovky i design a Spark mi nedoporucil kvuli nizke kvalite s tim, ze ho uz jen doprodavaji.

I kdyz nekteri to vedi, tak uvedu pro ty, kteri v tom tapou stejne, jako jeste pred chvili ja, logiku znaceni Zebry.

F = frosted = piskovane matne sklo, ktere dela vetsi rozptyl = stejne jako oodoow a deu volim verzi NE-frosted pro lepsi dosvit a vyrobim si rozptylku. Btw vcera se u mne stavil deu a rozptylku ma udelanou z Cubenfiberu. Stahuje to kolem optiky (aby to drzelo) provazkem, coz vidim pro opakovane pouziti jako lepsi variantu, nez prelepovat 3M rozptylujici paskou. Taky to pry ma i vetsi svetelnou propustnost. Mimochodem tento zpusob rozptylky vidim jako zajimavy obecne pro vsechny ostatni celovky.
w = warm = 4400K - z meho profesniho pohledu nejblize tomu, co ja vedu jako neutral. Pracuju s LED svitidly s takto odstupnovanou Tk: 3000K warm, 4000K neutral, 5700K cold. V 99% svych navrhu pouzivam neutral 4000K, je to oproti studene 5700K vyrazne prijemnejsi. Proto i u Zebry dam prednost jejich "teple" 4400K nez studene, kde ani Tk neuvadeji. O 8% nizsi svetelny tok na strednim rezimu (nebo obecne nizsi ucinnost LED - principiane s nizsi teplotou chromaticnosti kkesa ucinnost LED) je pro mne mnohem mene prioritni vlastnost celovky, nez kvalita svetla, pod kterym nekdy koukam i desitky minut az nekolik hodin v kuse. Totez doporucuju pri rozhodovani zvazit vsem! Je lepsi obetovat trosku energie (ci svetelneho toku, chcete-li), nez cumakovat na svet pod svetlem, ktere zkresluje barvy nebo z nej i muzou bolet oci.
KMII = mark II - verze II

Protoze mam letite zkusenosti s modelem Zebralight H30 a o vyborne kvalite neni pochyb, zustanu jako konzerva u teto znacky a nebudu laborovat s nakupy levnych noname Čín oznacenych lzivymi parametry nebo vyrobenych v nejiste kvalite.

Mimochodem k celovkam a svitilnam s hlinikovym telem vrele doporucuju koupit Deoxit Gold na mazani zavitu. Maly, ale vecny baleni.
Naposledy upravil budo dne čtv říj 1, 2015 13:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv říj 1, 2015 12:44

@budo: Dík za info. Jen teda podle recenze má DEU H600F, což je ta s frosted sklem. S warm světlem souhlas, i když to teda je asi subjektivní a každý to vnímá jinak. Taky jsem hledal jak moc teplé světlo má HL21 a nenašel jsem to, takže jsem taky radši objednal teplejší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 13:06

Včera mi deu řekl, že tu Frosted dal bráchovi a koupil si tu s čirým sklem.
Jinak Fénix HL20 (21 bude snad podobná) má teplejší a mnohem příjemnější odstín, než Zebralight H30.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » čtv říj 1, 2015 13:40

Super, takže to bylo dobrý rozhodnutí koupit warm stejně jako koupit tu H600w bez frosted skla. :)
Deu by mohl dát nějaké fotky jeho selfmade difusoru.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slezacekm » čtv říj 1, 2015 14:29

připojuji se k zájemcům o homemadebastldifusor
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 15:50

a já taky ... to z nás bude mít deu radost :-D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv říj 1, 2015 17:35

slezacekm píše:připojuji se k zájemcům o homemadebastldifusor

deu ma navod na FB nalehko.com
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 18:15

asi nejde o navod, ... ale deu ma urcite pod posteli kus Cubenfiber a o to kráčí :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv říj 1, 2015 18:32

3M Transpore muze nahradit Cuben
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 18:36

máš na mysli tuhle náplast za pjéťo? :mrgreen: http://naplasti.heureka.cz/3m-transpore ... 5-m-12-ks/
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » čtv říj 1, 2015 18:42

tvl to je tak drahe :shock: tak to nic. Hlavne s ni mam olepenou hokejku :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » čtv říj 1, 2015 18:57

mike píše:Jasne, chapu. Vetsina lidi ma po zkusenostech s Petzl celovkama dozivotni trauma :twisted:

To mohu potvrdit, jsem jedna z nich. Dostávám kopřivku jen při představě Petzl čelovky. No a podobně to mám s čelovkou Silva :twisted: , též nikdy více.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 19:34

booze: tady oodoow dával link na rozptylovací pásku viewtopic.php?p=432912#p432912
Jen mi je divný, že jí tam teď nemůžu najít. Když jsem tam koukal, jak to oodoow postnul, tak jsem tam určitě viděl nějakoou 3M pásku. Teď ji tam nevidím a nevím proč...

EDIT: tady ten FB: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 526&type=3
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deu » čtv říj 1, 2015 20:50

Nějakej cuben mám,takže se klidně podělím,není toho potřeba moc.Ale nechtějte to po mě posílat poštou.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod budo » čtv říj 1, 2015 21:05

V nedeli jedu do Prahe ...

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » pát říj 2, 2015 23:56

já už delší dobu uvažuju o tom, že by bylo fajn mít jednu H602 (široký 120° kužel) a jednu H600 MkII. Tu H602 na popruhu batohu, tu H600 na čele. Popř. na kole by H602 byla na řidítkách a H600 na helmě... a u jedné z nich by to sneslo přídavnou čočku pro opravdu přesné zúžení kužele do velké dálky, protože těch 12° hotspotu u H600 na větší dálce přebije kdejakej ledlenser se třema AAA.. Problém není ani tak v tom, že těch 12° není dost úzký kužel, jako spíš to, že na padesáti metrech je jasnost toho kuželu v dálce relativně nižší než jasnost bláta dva metry daleko, které je osvícené tím "80 degree spill"
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deu » sob říj 3, 2015 7:50

Dr4k3 píše:Popř. na kole by H602 byla na řidítkách a H600 na helmě...

Doporučuji úzkej kužel na řidítka a širokej na helmu.Vlastní několikaletá zkušenost z nočního bikingu včetně enduro/freeride vyjížděk.Širokej kužel ti krásně přisvítí okolí do zatáček.Jedno světlo je na technický ježdění málo.
Pokud jezdíš jen polní/lesní cesty,může stačit i silnější světlo jen na helmě.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte říj 6, 2015 16:27

Ok, tak mi přišla H600w MKII, zatím jsem se s ní jenom projel v noci na kole.
Takže pár postřehů:
- střed je míň ostrej než u HL21, takže v tomhle ohledu pohoda
- když se to zapne naplno, tak to pěkně rozsvítí celý les
- barva světla podle mě subjektivně super, asi jako u HL21
- ovládání je složitý jak atomovka, chtěl jsem si to na tu jízdu pustit na 660lm, ale po hodině a něco svícení dělá čelovka při signalizování stavu baterie pořád 2 bliknutí jako dělala předtím, takže jsem tam asi měl tak max 150lm, to ovládání budu muset ještě prostudovat
- je to už větší váha vpředu než HL21 a zdálo se mi, že se dost kýve, ale když jsem si našel na fóru jak líp provlíknout popruh, tak se to vyřešilo, horní popruh přes hlavu jsem dal úplně pryč
No, to je asi zatím všechno, jestli se to naučím ovládat, tak budu myslím spokojenej.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slezacekm » úte říj 6, 2015 17:47

jak lépe protáhnout popruh? mohu poprosit o info nebo odkaz?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte říj 6, 2015 18:44

@slezacekm: Se mi nechce hledat odkaz, ale je to jednoduché - provlíknul jsem to skrz ta oka, která drží čelovku a potom skrz díry, kde se to provléká normálně, tím se eliminuje poskakování i případné otlaky na čele.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 6, 2015 18:45

@oodoow: co dosvit v porovnani s HL21?

Ad ovladani: to mi u Zeber prislo dost komplikovane uz pri prvnim cteni kdysi davno a od te doby pridali nekolikanasobek modu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte říj 6, 2015 18:54

@mike: No dosvit... na ten plnej výkon to dosvítí mnohem dál :D Až budu vědět, jak tam nastavím mód 61lm a budu si jistej, že ten mód je tam opravdu nastavenej, tak pak můžu férově porovnat. Čekám ale, že se stejnýma lumenama to dosvítí méně, protože HL21 má hotspot o dost výraznější.

Jo a ještě jsem tam zapomněl napsat, že šířka je pro mě víc než dostačující, difusor by byl dobrej tak leda na indoor použití, kde by člověk nechtěl vůbec žádnej hotspot a chtěl super širokej kužel.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 6, 2015 19:00

oodoow píše:Až budu vědět, jak tam nastavím mód 61lm a budu si jistej, že ten mód je tam opravdu nastavenej, tak pak můžu férově porovnat.

:D koukam, ze k vybave Zebra celovek by mel patrit jeste luxmetr ;-)

Neumi to vlastne aktualni mod nejak signalizovat? Uz si to nepamatuju, ale mam matny pocit, ze to nejake veci sdelovat umelo. Nejspis morzeovkou :twisted:

oodoow píše:Jo a ještě jsem tam zapomněl napsat, že šířka je pro mě víc než dostačující...

Vsak jsem ti to rikal predem ;-) Lezt po skalach jsi s tim asi nezkousel, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte říj 6, 2015 19:11

mike píše:Neumi to vlastne aktualni mod nejak signalizovat?

No, to by bylo super, ale zatím jsem to nikde nenašel, umí to jenom signalizovat vybití baterie - 1 až 4 záblesky. Nevím jak moc je to spolehlivé.
mike píše:Lezt po skalach jsi s tim asi nezkousel, co?

Nezkoušel, takové věci jako skály tady na Hané nemáme. [-(
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 6, 2015 19:21

Mozna si to s necim pletu. Mohl bych se ale nechat u Zebry zamenstnat a pak bych tam tu morzeovku dostal ;-) Vybitou baterku by to hlasilo jako /.../---/.../ :twisted:

:roll: a jo, to je ta nudna placka, co pres ni obcas jezdim... Co treba zebrik? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod deu » úte říj 6, 2015 19:57

slezacekm píše:jak lépe protáhnout popruh? mohu poprosit o info nebo odkaz?

Obrázek
sucháč skrz díru v helmě a drží to jak přibitý,nyní vozím bez popruhu na hlavu,jen za sucháč
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slezacekm » úte říj 6, 2015 20:14

diky moc. to vypada fakt dobre. kdyz jsem s celovkiu na cele obcas bezel trosku mi poskakovala. mozna by stacilo vic dotahnout popruh, ale na ti chvili jsem to neresil
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod šíp » stř říj 7, 2015 19:14

Úplně stejně jak deu vozím čelovku na cyklistické přílbě už několik let taky, jen trochu níž. Samozřejmě, že si musím sundat kšilt. Jen na lepší udržení užívám sucháče tři: jeden vpředu a dva na bocích, spíše vzadu. Funguje to tak bez problémů. V tomto období, tj. od podzimu do jara, už ji ani nesundávám a mám ji tam stabilně, jelikož stejně jezdím na kole v pracovní dny až večer po práci za tmy, a na ty víkendové projížďky ve dne mi na helmě nevadí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » ned říj 11, 2015 9:31

mike píše:@oodoow: co dosvit v porovnani s HL21?
157 metrov (ANSI) by mohlo stačiť aj tebe, nie? :-) Xtar H3 Warboy, a videorecenzia (aj porovnanie s nejakými Armytekmi, Sparkmi a Skilhuntom. Beamshoty sú celkom zaujímavé...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » ned říj 11, 2015 9:54

oodoow píše:ovládání je složitý jak atomovka



Svitilna má celkem 3 primární režimy (Max, Mid, Min), každý primární režim (A) má přiřazen jeden sekundární režim (B), přepínání mezi primárním a sekundárním režimem se provádí rychlým dojstiskem tlačítka. Svítivost sekundárních režimů si můžete nastavit podle své potřeby, na výběr je několik možností.
Změna sekundárního režimu: přepněte svítilnu do primárního režimu u jehož přiřazeného sekundárního režimu chcete provést změnu, pak proveďte 6x rychle za sebou dvojzmáčknutí spínače. Tím vstoupíte do menu svítilny a pomocí dalších dvojstisků budete moci procházet mezi svítivostmi, které jsou pro tento konkrétní sekundární režim k dispozici. Pro uložení svítivosti do paměti je nutno svítilnu v tomto režimu vypnout. Po dalším zapnutí již bude možno dvojzmáčknutím přepínat mezi primárním režimem a sekundárním režimem, jehož svítivost jste si tímto postupem nastavili.

Ztratil jsem se za slovem svitilna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky