Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » sob čer 9, 2012 11:38

vonkreuz píše:Ale jak jsem psal - ve srovnání s mým starším Petzlem je to nebe a dudy.


Mohl by jsi to prosím ještě upřesnit? Na krámě jsem mluvil s distributorem Petzlu a nehledě na to, že Nao přiveze snad za měsíc, tak uvažuji právě o kombinaci Tikka XP 2 a CORE baterky... Tak by se jakékoliv info hodilo. Díky moc :wink:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » sob čer 9, 2012 11:51

Petzl TIKKA 2 mam, ale už bych si jí nekoupil, krátky dosvit maximálně 30 m, a to musí být baterie úplně nové, ale už po pár hodinách nedosvítí ani na 10 m, taky není vodotěsná, koupil jsem Fenix HL21 která stoji stejně, a je o několik tříd lepší, dosvit je 90 m, a je vodotěsná, akorát to chce mít náhradní baterii jako rezervu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » sob čer 9, 2012 12:04

Já mám Fenix HL 20, takže toto vše vím :) Ale i přes to uvažuji pořád o Core.. Protože mě láká ta "programovatelnost" :D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » sob čer 9, 2012 15:38

tak si představ, co bys tam asi tak naprogramoval, a co ti to přinese navíc oproti té HL20
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 9, 2012 20:43

suslos píše:Já mám Fenix HL 20, takže toto vše vím :) Ale i přes to uvažuji pořád o Core.. Protože mě láká ta "programovatelnost" :D

Klidně ti prodám dvě Core - 1x použitá.
Na mojí Tikka XP2 jsou nějaké divné kontakty, takže Core tam nefungují. A jako reklamaci mi to uznali - dali mi nové dvě Core (zabalené v orig. obalu). Tak jsem je vyndal, zkusil zda fungují a zjistil, že je chyba v mojí čelovce a Core jsem odložil do šuflete...
Masozřejmě dobrá cena.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod suslos » sob čer 9, 2012 22:28

Ty jo, to by bylo fajn :wink: Zítra se ozvu a domluvíme se, děkuji :ú
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Wolfi » ned čer 10, 2012 13:12

Pořídil jsem Fenix HP11 a šel v pátek v noci testovat.
Chození v noci po lese, nejen po pěšinkách ale i volným terénem, + podzemní nízká štola. A jsem velice spokojen. Na první stupeň je to opravdu tak na hledání něčeho ve stanu kdy nechcete ostatní vzbudit světlem. Druhý stupeň je dostatečný na bezproblémovou chůzi, a při použití difuzoru příjemné rozptýlené světlo pro dobrou prostorovou orientaci. Stupeň 3 s odklopeným difuzorem výborný pro hledání značek a dalších orientačních bodů v terénu. Čtvrtý stupeň je opravdu řádný "šajn", takové malé svítání.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte črc 24, 2012 5:54

Ako dôležité je u čelovky teplejšie svetlo diódy? Zebra v H502 ponúka viac diód, najstudenšia Cree má 6300 K a najvyššie svietivosti, s Luxeonom má 4000 alebo 5000 K, ale v režimoch s porovnateľnou výdržou asi o 15 % nižšie svetelné výkony.

H502 - LED: Cree XM-L Cool White (CRI: 65, Norminal CCT 6300K)
H502c - LED: Philips LUXEON Rebel Neutral White (Typical CRI: 85, Norminal CCT 4000K)
H502d - LED: Philips LUXEON Rebel Neutral White (Typical CRI: 85, Norminal CCT 5000K)

A čo je CRI?

Edit: Aha, CRI je index vernosti farieb. Čím sa to číslo viac blíži k 100, tým je farebné podanie vernejšie farbám na slnečnom svetle.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pepek » ned črc 29, 2012 17:24

Barva světla u čelovky je spíš otázka osobní preference. Já používám CW svítilny a vyhovují mi, nicméně NW světlo je hlavně do přírody fajn, předměty s teplou barvou mi připadají o něco přirozenější. WW světlo mi už ale nevyhovuje pro své výrazné zabarvení do oranžova. Nejlepší je vyzkoušet a vybrat si to svoje (samozřejmě za předpokladu, že je svítilna k dispozici s různými ledkami).
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » sob srp 18, 2012 1:28

mike píše:@DAV: nemyslim, ze by Fenix vyrobil nejaky kram.

@aksam: diky, to zni zajimave, uvidime. Nevsiml sis, jestli to treba nema indikator stavu baterii?


No až krám by som to nenazval, ale aj taká firma dokáže vyrobiť horšiu čelovku. HL30 žiadny zázrak určite nieje. Na najvyššom výkon to je časovo obmedzené a naklápací mechanizmus nevyzerá vôbec tak, že by mal vydržať roky.

@DAV Nový čip, mysíš LEDku? V takýchto čelovkách a pri napájaní to nemá zmysel. Aj tak by si nevyužil jej potenciál a účinnosť je vyššia skutočne len o pár percent. HL20/21 je zato veľmi vydarený model.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2012 18:12

Casove omezeni maxmalniho vykonu dava smysl, by to neuchladili a stejne ti takovy obvykle staci na chvili. S naklapecim mechanismem je to horsi, ale na fotkach mi prisel v podstate stejny jako u HL20/21 :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » ned srp 19, 2012 12:00

Hej, neuchaldili, to je jasné pretože je to plastové telo. Keby sa jednalo o hliník tak by to bol značne menší problém.

Ten maximálny výkon Ti na päť minút stačí v horách keď sa hľadá značka, cesta,...,ale napríklad pri použití na bicykli/lyže sa maximálny výkon hodí a nie len na pár minút. Ale ako ako som povedal HL21 je pre bežného užívateľa vynikajúca voľba. Tiež sa mi páči čelovka Sprak ST6-460NW. Keby mala riešené ovládanie ako HL21 a rovnako riešený difúzer(prípadne lepšie) tak by nemala chybu. Aj cena by sa dala oželieť, ale nikde neudávajú dosvit.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » sob srp 25, 2012 9:57

Nemohu se rozhodnout jakou novou čelovku. Stávající špatně snášela mrazy a už je komplet rozpadlá :(( Na druhou stranu poměr/cena výkon je fantastická ! =D> Čínskej krám za 300kč http://is.gd/rgb94Q ale vydržel cca 3 roky a stále svítí !!!

Požadavky:
- výkon alespoň 200 lumenu zvládajících v tomto režimu 3 hodiny provozu.
- co nejmenší váha, bez battery packu !
- nejlepé moderní CREE XM-L :D ale není podmínkou
- nějaký ten stupeň krytí proti vodě
- libí se mi "baterkové/válečkové" provedení čelovky. To slibuje velkou výdrž bez toho, aby se poškodil mechanismus naklápění/uchycení čelovky (problém stávající čelovky)

Použití:
Treking v horách. Sestupy v (ne)značeném terénu. Hledaní značek a chodníku. Nepotřebuji tedy široký kužel.

Zatím mě zaujali:
Zebralight H600 Cree XM-L http://is.gd/3ILCI7
Kromě výkonu asi nejlepší poměr výdrže - 270 lumenů (4 hodiny)
Mínusem je cena :mrgreen: Zase lze očekávat zpracovaní, které něco vydrží :((

Spark ST6-500CW http://is.gd/71O6sA
Podobné parametry....

Které z těch dvou by mi mohla lépe vyhovovat ?
Jinak jsem přemýšlel v rámci redukce ceny o tom koupit jen popruhy na běžnou baterku http://is.gd/yoXzc7 Spousta levných CREE XM-L baterek je na dealextreme. Jde toto řešení srovnávat s čelovkou ? Nebo jde spíš o nouzovku co se pro intenzivnější využití nehodí ?
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Vachon » sob srp 25, 2012 10:05

Řekl bych, že s těmi popruhy budeš mít oproti standardní čelovce horší zaměření paprsku.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » sob srp 25, 2012 10:29

To je asi pravda.... Zase když koukám na mého favorita Zebru tak jak je docíleno fixace ve vertikálním směru ? http://tatry62.xf.cz/q.jpg
Ona se prodává i ve verzi H600w což je verze s teplejším odstínem světla. Je tato varianta vhodnější pro mé použití ? Proč má tato verze ale o 100 lumenu menší maximálku ?
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Vachon » sob srp 25, 2012 10:50

Myslíš fixace popruhu na čele nebo baterky na popruhu?
Řekl bych že to první bude podobné jako u "normální" čelovky (nemá-li třetí popruh přes temeno), popruh ale může mít vlivem tvaru a váhy baterky trochu větší sklon se posunout když hodně prudce zakýveš hlavou, případně se ten poměrně hranatý výčnělek může o něco zachytit (větev?).
To druhé vypadá OK, spojení víceméně napevno.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod TooMooX » sob srp 25, 2012 11:02

Právě to uchycení "baterky" do popruhu. Zda se třeba nebude pootáčet a padat dolu. Nejspíš ji drží jen dva gumové "pásky"... Ty časem asi zteří/ztvrdnou a baterka se začne protáčet. :(( Zase oprava alá tzuning do původního stavu by neměl být problematickým :ú Lepší než upadnutý nějaký naklápěcí mechanismus.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Vachon » sob srp 25, 2012 11:22

Mně to přijde jako dva široké gumové pásky na měkkém plastu, jejich spojení bude spíš lepit než prokluzovat, možná bych i váhal jestli nebude (třeba v teplejším počasí) těžké baterku jemně rukama pootočit (pokud se tedy nedá otáčet sama světelná hlavice, to nevím).
A co se týče lepší bytelnosti tohohle systému než naklápěcích kloubů normálních čelovek, o ní bych nepochyboval.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pepek » ned srp 26, 2012 8:31

Držák na pásku je celý ze silikonové pryže, která by měla vydržet dýl než klasická kaučuková guma, čelovka v něm drží dobře. Já tohle považuju za geniální řešení, prptože je to prakticky nezničitelný. Čelovky jsou to opravdu hodně podobné, Spark se lépe ovládá, je o něco těžší, ale zato se lépe chladí, Zebralight se umí docela dost zahřát, ale má těžiště blíž k hlavě, takže se s ní líp běhá :t:t
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » ned srp 26, 2012 18:35

tu Zebralight H600w mám.
Výborný je hlavně ten elektronický regulátor (spousta úrovní a vyhlazený spojitý výstup - žádné blikající jednoduché PWMko) a ohromné rozpětí použitelnosti v jednom malinkatém lehoučkém a prakticky nezničitelném těle.

v současnosti nejlepší li-ion články 18650 - Panasonic NCR18650A - se dají nejsnáz a nejlevněji koupit tady:
http://dx.com/p/genuine-panasonic-18650 ... air-121452

Ty dva ti stačí bohatě - jeden uvnitř a jeden náhradní na delší akce. Pokud plánuješ dlouhodobější noční aktivity s vyšší intenzitou svícení, můžeš toho potřebovat víc, ale to se dá snadno naplánovat podle udávaných výdrží v různých režimech.

Jediná výtka je právě k tomu silikonovému držáku čelovky na gumovém čelenkovém pásku - držák je úzký (na výšku) a při divočejších pohybech hlavou má tendenci se na čele kývat. Samotná čelovka si ale svojí rotaci (výškové nastavení) vůči držáku zachovává.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2012 22:27

pepek píše:Čelovky jsou to opravdu hodně podobné, Spark se lépe ovládá, je o něco těžší, ale zato se lépe chladí, Zebralight se umí docela dost zahřát, ale má těžiště blíž k hlavě, takže se s ní líp běhá :t:t

Podobne i kuzelem a dosvitem? Cekal bych, ze Spark bude mit uzsi kuzel a delsi dosvit.

Taky mne zarazily odlisnosti v dobe sviceni pri ruznych rezimech. Jestli mi neco neuniklo, tak Zebra vychazi znatelne lip, prestoze maji stejnou diodu (Spark 220 lm/3.5 hodiny, Zebra 270 lm/4 hodiny apod.). Ze by efektivnejsi elektronika?

Dr4k3 píše:Výborný je hlavně ten elektronický regulátor (spousta úrovní a vyhlazený spojitý výstup - žádné blikající jednoduché PWMko) a ohromné rozpětí použitelnosti v jednom malinkatém lehoučkém a prakticky nezničitelném těle.

Blikajici PWMko? U ceho jsi to videl?

Jak je to s dosvitem? Svetelny vykon uctyhodny, ale na hledani znacek a cesty v horach to asi nebude, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » pon srp 27, 2012 1:22

mike píše:Podobne i kuzelem a dosvitem? Cekal bych, ze Spark bude mit uzsi kuzel a delsi dosvit.

co tě k tomu vede?

mike píše:Taky mne zarazily odlisnosti v dobe sviceni pri ruznych rezimech. Jestli mi neco neuniklo, tak Zebra vychazi znatelne lip, prestoze maji stejnou diodu (Spark 220 lm/3.5 hodiny, Zebra 270 lm/4 hodiny apod.). Ze by efektivnejsi elektronika?

Spark říká "320lm 2.5hours"
Zebra udává "420Lm 2.4 hrs"
rozdíl bude pravděpodobně v kapacitě testovacího akumulátoru, regulátory by měly hrát roli v řádu jednotek procent, ne 30 něco.
mike píše:Blikajici PWMko? U ceho jsi to videl?

např. u Petzl Tikka XP(²) v nižším režimu, a u několika dalších cizích čelovek. Většinou si toho člověk všimne při rychlém posunu zorného pole stranou (otočením hlavy)(a nejcitlivější je periferní část zorného pole). Ale i když nevidíš přímo tenhle efekt, to světlo je nepříjemné.
mike píše:Jak je to s dosvitem? Svetelny vykon uctyhodny, ale na hledani znacek a cesty v horach to asi nebude, co?

V lese nebo na polní cestě je to naprosto v pohodě. Chtěl jsem jí dát tvrdej test v Tatrách, ale ani jednou jsme nezatměli...
Jako jo, má to ten efekt, že to rozsvítí všechno ve střední vzdálenosti. Není to na hledání horolezců ve tři kilometry vzdálené stěně, ale na hledání pěšinky na vzdálenost desítek až stovek metrů to je fajn.

(jenom pozor v křovinatém lese na úzkých pěšinách s odbočkama, kvůli neosvětlenýn okrajům a horšímu vnímání hloubky zorného pole se dá velice snadno ztratit pojem o tom, kudy vlastně člověk přišel)

Co bych chtěl - chtěl bych víc periferního světla, na střední vzdálenost bych chtěl kužel jaký tam je teď, a na větší vzdálenosti poloviční kužel s 1500 lumeny. A regulované nějak inteligentně na způsob Petzl Nao. Ve stejně malinkatém těle jako to má teď. A hodinky s vodotryskem.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2012 2:33

Dr4k3 píše:co tě k tomu vede?

Tvar celovky. Ale podlozene to nijak nemam a co jsem koukal, tak to tak nejspis neni.

Dr4k3 píše:
mike píše:Spark 220 lm/3.5 hodiny, Zebra 270 lm/4 hodiny apod.

Spark říká "320lm 2.5hours"
Zebra udává "420Lm 2.4 hrs"

Tak to maji na LED shopu pro Spark nejaka divna cisla. Ostatni pisou to, co ty.

Dr4k3 píše:rozdíl bude pravděpodobně v kapacitě testovacího akumulátoru, regulátory by měly hrát roli v řádu jednotek procent, ne 30 něco.

Prijde mi divne, ze by nepouzili co nejvykonnejsi, jelikoz v porovnani pak vychazeji hur. Taky je divne, ze na rozdil od Zebry kapacitu neuvadeji nebo jsem ji aspon nenasel. Ale asi mas pravdu, rozdil by se premenil na teplo a to by asi bylo docela znat.

Dr4k3 píše:např. u Petzl Tikka XP(²) v nižším režimu...

Jo tak, myslel jsem, ze rec je o celovkach s regulaci vykonu na konstatni hodnotu, ne o prekonane technologii.

Dr4k3 píše:Co bych chtěl - chtěl bych víc periferního světla, na střední vzdálenost bych chtěl kužel jaký tam je teď, a na větší vzdálenosti poloviční kužel s 1500 lumeny. A regulované nějak inteligentně na způsob Petzl Nao. Ve stejně malinkatém těle jako to má teď. A hodinky s vodotryskem.

Rekl bych, ze je to zalezitost nekolika let. Ty hodinky, myslim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Brko » pon srp 27, 2012 6:48

Nepročítal jsem celé vlákno, ale začátečníkům by při výběru mohl pomoct můj nový web http://www.e-celovka.cz ... bohužel zatím není moc času na další články, ale nápadů je hodně. Proto jsou na webu pouze základní informace. Kdyby někdo chtěl nějaký článek napsat a stát se tak autorem / recenzentem, stačí mně napsat do soukromé zprávy.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pepek » pon srp 27, 2012 17:00

mike píše:Podobne i kuzelem a dosvitem? Cekal bych, ze Spark bude mit uzsi kuzel a delsi dosvit.

Ony tyhle čelovky s malým reflektorem mají podobný kužel světla, tedy široké halo i ohnisko, což je pro čelovku dobré. Možná ten Spark dosvítí o chlup dál.

mike píše:Tak to maji na LEDshopu pro Spark nejaka divna cisla. Ostatni pisou to, co ty.

Na webu máme to co Spark udává v manuálu ke svítilnám. Nevím, proč má Spark stále na webu tuhle nepřesnost, akorát tím dělají zmatky.

Co se týče uváděných časů, tak zde je třeba říci, že v tom výrobci dělají trochu hokej. Skutečně to měří s různými akumulátory a často opomenou uvést kapacitu testovacího aku. A když svítilnu zkoušíme, tak to málokdy úplně sedí (někdy naměříme i delší výdrž, a u nonejmů na to už vůbec není spoleh, většinou je to jen velmi optimisticky odhadnutý hausnumero). Každopádně účinnosti bych se nebál, tihle špičkoví výrobci dovnitř chtě nechtě musí dávat kvalitní elektroniku, protože při těch výkonech, které si trh žádá by měli příliš reklamací s usmaženými součástkami.

Ještě doplním:
Nedoporučoval bych Li-ion aku bez ochranného obvodu, jak tu vidím. Dejme tomu pro někoho, kdo opravdu ví co dělá, ale i tak je to risk. Mě se nedávno stalo, že jsem ho šoupnul do svítilny a zapomněl na to a svítil na nízký režim, po vyndání byl chudák dosti podvybitý, což mu samozřejmě na životnosti nepřidá. A pokud ho někdo omylem strčí do svítilny na dvojici aku, tak ho pravděpodobně zničí.
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dr4k3 » pon srp 27, 2012 23:24

Spark i Zebralight jsou jen na jeden článek a Zebra vypíná při 2.7V (ověřeno), přičemž Panasonic v datasheetu pro NCR18650A má cut-off 2.5V. A ochranný obvod lehounce zvyšuje ztráty a když bude vypínat nad tím limitem svítilny, tak znemožní svítilně správné fungování (postupné automatické přepnutí na střední a nízký režim, takže člověk může pohodlně připravit výměnu za nový článek)...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod pepek » úte srp 28, 2012 6:28

Myslel jsem to obecně, jasně že v některých svítilnách bude použití celkem bezproblémový, ale často si člověk později přikoupí něco dalšího a tam už může být situace úplně jiná a je docela blbý mít akumulátory použitelný jen v jedný svítilně a pro druhou mít zas jiný... a nemoct je prohazovat...
pepek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned dub 24, 2011 15:18
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Skimpy » stř zář 5, 2012 14:19

Jakou čelovku do 500kč?? Mám dva favority Petzl Tikkina 2 a nebo Energizer Pro Advanced 7LED. Petzl je asi sázka na jistotu, ale ten Energizer má lepší papírové parametry, máte někdo zkušenosti??

díky za rady
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » stř zář 5, 2012 14:29

Skimpy píše:Petzl je asi sázka na jistotu

jediná jisto je že Petzl Tikkina 2 je šílená bludička, je to čelovka akorát tak na svícení do stanu, rozhodně ne na chození v přírodě, přidej pár stovek a kup si Fenix HL21
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 5, 2012 14:44

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky