Geografické časopisy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co čtete?

Koktejl
1
6%
National Geographic
4
25%
Lidé a země
5
31%
Outdoor magazín
6
38%
 
Celkem hlasů : 16

Geografické časopisy

Příspěvekod Vašucek » pát úno 10, 2006 15:17

Ha :mrgreen: celkem by mě zajímalo co čtete? :-k Mám na mysli časopisy :D onehdá jsem vedl dilema s profesorkou, říkala, že v koktejlu je moc reklam....ale kde dneska není, že? :(( Koktejl, National Geographic, Lidé a země a Outdoor magazín :) ... tak co, který čtete Vy?? Pokud znáte jěště nějaké jiné, pište ! :wink:

Koktejl > http://www.ikoktejl.cz

National Geographic > http://www.national-geographic.cz/

Lidé a země > http://www.lideazeme.com

Outdoor magazín > http://www.ioutdoor.cz/
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod mtb.matyse » pát úno 10, 2006 15:30

NG, Koktejl, LaZ :-) Koktejl je z těch 3 asi nejslabší...:-( Na Outdoor magazín už nezbývají penízky, ale taky je fajn:-)
mtb.matyse
 

Příspěvekod chonga » pát úno 10, 2006 18:38

předplatný - treking, turista
pravidelná koupě - monotematický země světa, lidé a země
občasná koupě - cykloturistika, outdoor
nemám rád (už) - koktejl, ND

jinak myslím, že tu tuto vlákno již někde je :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zitka » pát úno 10, 2006 18:55

přeplácím jen LaZ, pak čtu plno jinejch věcí :)
Koktejl nemusím a s NG taky příliš nesympatizuju, i když když už to někdo má, tak to prolistuju taky
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vašucek » sob úno 11, 2006 15:49

To čtou jenom tři lid? :(( nj...
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod mahik » sob úno 11, 2006 17:06

Jelikoz mi jezisek predplatil NG, tak ten...ale prilezitostne i cokoliv jinyho...
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod chonga » sob úno 11, 2006 17:27

Vašucek píše:To čtou jenom tři lid? :(( nj...

:(( spíš to bude tím, že už se tu o tom psalo :ú
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » sob úno 11, 2006 17:39

Bez vytáček se přiznám, že pravidelně nečtu žádne časopisy /ani odborné/. Příležitostně si něco koupím do vlaku /posledně Snow/, ale jinak jsem přišel na to, že se vždycky pro nějaký časopis nadchnu a za pár měsíců zjistím, že obsah je skoro pořád stejný.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lenka » sob úno 11, 2006 17:58

Je outdoor magazín dobrej? Nikdy sem si ho nijak neprohlížela, ale dneska sem si říkala, že bych ho mohla zkusit koupit...nakonec prachy padly na čelovku.
Jinak občas čtu Lidé a Hory, občas Everest.
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » sob úno 11, 2006 18:29

Lidé a hory, Montana pravidelně, Geo občas, momentalne zjistuji, jestli za to stoji... Jinak ridce vse mozne, co se mi dostane pod ruky
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » sob úno 11, 2006 19:11

Dobrý je Koktejl, vté malé verzi a NG (ale ten se mi tak nelíbí)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Jano » sob úno 11, 2006 23:01

Odporucam aj Backpacker a National Geographic Adventure. Su sice dost zamerane na Severnu Ameriku (mozno tak 50% obsahu), su dost komercne, ale napodiv su lacne, celorocne predplatne stoji len zopar stovak korun... a mne sa zdaju byt naozaj dobre, najma Backpacker. Je to dobre citanie.

A samozrejme Krasy Slovenska!

www.backpacker.com
www.nationalgeographic.com/adventure
www.krasy-slovenska.sk
Jano
 

Příspěvekod chonga » ned úno 12, 2006 18:05

občas jsou pěkný články v časopisu "cestopisy". 29Kč :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » sob dub 8, 2006 21:08

kde se vzal tu se vzal je na světě nový časopis "Českopisy"
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Tomík » stř říj 17, 2007 17:20

Zvláštní :-) V anketě chyběj ty klasický, alpinistický... A ještě zvláštnější mi přijde, jak nízko se umístil NG.
Tan já přitom rád :-)
Zato mě překvalipili Lidé a Země, co se rozhádala redakce a vznikly ještě vedle Země světa... Nestojí za mnoho ani jeden.
Prostě se na tom našem malém písečku tolik "geografickejch" časáků nedá udělat při dodržení určitý úrovně. Škoda.

A chybí tam také Krásy slovenska :-) Časák mého dětství, jeden z mála, ve kterém vycházely slušné (byť populární) články z oblasti karsologie.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Cestopisy

Příspěvekod RUMcajs » stř říj 17, 2007 17:25

chonga píše:občas jsou pěkný články v časopisu "cestopisy". 29Kč :wink:


Mam predplacene Cestopisy, NG, Outdoor, Lide a zeme a Koktejl a si nejlepsi clanky se zamerenim na nekomercni turistiku maji ty Cestopisy.
P.S. Kdyz ma clovek takovej vyber, je chodit na WC radost!
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Cestopisy

Příspěvekod Tomík » stř říj 17, 2007 20:19

RUMcajs píše:Mam predplacene Cestopisy, NG, Outdoor, Lide a zeme a Koktejl ...

To se pěkně časopisecky rozšoupáváš ;-) Ideální čtenář.
Přiznávám, že inspirován přečtením diskuse jsem si dnes koupil po dost dlouhý době Lidé a Země, nenadchnul. Co se ta redakce rozdělila, nějak to není ono (ani v jednom případě). Škoda. Tož mi zbývá NG a pak ty "outdoorový".
Naštěstí vlastně nemám moc čas to číst :-) Ale opravdu debrej geografickej časopis bych si u nás přál. a nevěřím, že by se neprodával.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Cestopisy

Příspěvekod Rujir » stř říj 17, 2007 20:20

Tomík píše:Tož mi zbývá NG a pak ty "outdoorový".


Len tak pre zaujimavost. Ktore outdoorove?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Cestopisy

Příspěvekod Tomík » stř říj 17, 2007 20:26

Rujir píše:
Tomík píše:Tož mi zbývá NG a pak ty "outdoorový".


Len tak pre zaujimavost. Ktore outdoorove?


Taky nic moc výběr :-(
Občas koupím Jamesáka, dnes málokdy Montanu, někdy Outdoor. Lidé a hory je jak na houpačce - leze nahoru, pak změní komplet redakci, stojí za prd, leze nahoru - kdo to má sledovat by věděl, že je to zrovna nahoře :mrgreen:
No, takže nejčastěji Jamesák.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod berry » čtv říj 18, 2007 6:18

když bychom brali v úvahu opravdu geografické časopisy, tak by to byly především: Geografické rozhledy, Geografie, Geo Informations ... Geografie je trochu širší pojem než jen cestování, výlety apod. :twisted: Tím však nechcu snižovat důležitost ostatních cestovatelských časopisů ... u mě vedou LZ, Koktejl, Outdoor
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod mayya » čtv říj 18, 2007 7:08

Celkem pravidelně Outdoor, Everest, občas Treking a Lidé a hory, hodně nepravidelně Montanu, Země světa podle výběru. Koktejl jsme měli předplacený zezačátku, ale po pár letech se nám zdálo že to jde dolů, takže jsem ho už asi 3 roky neměla v ruce.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod patentik » čtv říj 18, 2007 8:00

mayya píše:Koktejl jsme měli předplacený zezačátku, ale po pár letech se nám zdálo že to jde dolů, takže jsem ho už asi 3 roky neměla v ruce.


Nezbyva nez souhlasit, ja ho predplaceny jeste mam ve formatu A5 to vyjde asi 220 kc na rok, ale ctu z nej tak 30%.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poldík » čtv říj 18, 2007 8:07

Já prvidelně Montana, občas Jamesák, Hory a Lídé, Outdoor, Treking, HoryDoly, NG. asi tak plus občas i různý další.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod jedik » čtv říj 18, 2007 9:02

Nema nekdo zkusenosti s OutMagem? Dneska jsem ho videl nekde v krame a ani jsem nestacil rychle prolistovat.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 18, 2007 9:04

jedik píše:Nema nekdo zkusenosti s OutMagem? Dneska jsem ho videl nekde v krame a ani jsem nestacil rychle prolistovat.

Já si koupil buď první nebo jedno z prvních čísel, myslím, že kvůli rozhovoru s Hudečkem. Je to takový Maxim v outdooru...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jedik » čtv říj 18, 2007 9:10

zbuddy píše:Je to takový Maxim v outdooru...

AHA, diky, tak to je presne to, co jsem potreboval slyset, vyhybam se tedy mocnym obloukem :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poldík » čtv říj 18, 2007 9:26

jedik píše:Nema nekdo zkusenosti s OutMagem? Dneska jsem ho videl nekde v krame a ani jsem nestacil rychle prolistovat.
Já si taky koupil jedno číslo ale ten obsah nic moc, něco o potápění no dobrá, dále sky diving dá se, ale když jsem ta uviděl článek o HellSkiing tak se mě chtělo blejt :vom: :vom: :vom: už nikdy více.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Tomík » čtv říj 18, 2007 10:01

berry píše:když bychom brali v úvahu opravdu geografické časopisy, tak by to byly především: Geografické rozhledy, Geografie, Geo Informations ... Geografie je trochu širší pojem než jen cestování, výlety apod. :twisted: Tím však nechcu snižovat důležitost ostatních cestovatelských časopisů ... u mě vedou LZ, Koktejl, Outdoor


Geografické rozhledy mi nepříliš vyhovují, i když většinu novinek pochytají. Jenže jak to je časák především pro kantory (byť specializované) je v tom na můj vkus trochu moc didaktiky a málo geografie ;-)
Ty zbývající jo. Jenže je nečítávám pravidelně (tedy nemám ani jeden předplacený).
Z klasických "cestovatelských" mám na první místo hozenej ten NG, ale je to dáno mojí prapůvodní profesí, kterou narozdílod jiných časáků dosti preferují.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod berry » čtv říj 18, 2007 11:04

Tomík píše:
berry píše:když bychom brali v úvahu opravdu geografické časopisy, tak by to byly především: Geografické rozhledy, Geografie, Geo Informations ... Geografie je trochu širší pojem než jen cestování, výlety apod. :twisted: Tím však nechcu snižovat důležitost ostatních cestovatelských časopisů ... u mě vedou LZ, Koktejl, Outdoor


Geografické rozhledy mi nepříliš vyhovují, i když většinu novinek pochytají. Jenže jak to je časák především pro kantory (byť specializované) je v tom na můj vkus trochu moc didaktiky a málo geografie ;-)
Ty zbývající jo. Jenže je nečítávám pravidelně (tedy nemám ani jeden předplacený).
Z klasických "cestovatelských" mám na první místo hozenej ten NG, ale je to dáno mojí prapůvodní profesí, kterou narozdílod jiných časáků dosti preferují.

ono všeobecně platí, že geografie jako věda je tak nějak podceňovaná ... všichni si řeknou - to je ten zeměpis že? i proto se vysloveně geografický časopis těžko hledá ... rozhledy jsou skutečně spíše pro kantory, ale i tak se v nich dá něco pohledat ...
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod Tomík » čtv říj 18, 2007 11:23

berry píše:ono všeobecně platí, že geografie jako věda je tak nějak podceňovaná ... všichni si řeknou - to je ten zeměpis že? i proto se vysloveně geografický časopis těžko hledá ... rozhledy jsou skutečně spíše pro kantory, ale i tak se v nich dá něco pohledat ...


No právě proto si myslím, že je největší škoda toho vnitroredakčního rozpadu v LZ. Ty se profilovaly jako "cestovatelský" časák, ale se slušným geografickým přesahem a hlavně se zajištěním slušně nasazené laťky v oboru...
Když vono to je těžký. Místo jednoho slušnýho časáku si každej hraje na svám písečku. Geografická společnost... Kartografové mají taky minimálně dva ty významnější časáky, mezioborovky a geologové už úplně jedou mimo, cestovatelský jsou brány jako šitovka mimo obor, NG je populární a už dávno ne geografický... Geo jak by smet. Těžká věc.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Další

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy