Miroslav Šmíd -Cesty a návraty [Ze života horolezce 1952-93]

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Miroslav Šmíd -Cesty a návraty [Ze života horolezce 1952-93]

Příspěvekod -ant- » čtv zář 4, 2008 10:01

Nevím jestli jste někdo zaznamenal, ale nakladatelství JUKO vydalo tuto knihu o českém horolezci Miroslavu Šmídovi. Není to ta samá kniha, kterou vydala Olympia v roce 1991. Je to přepracované a doplněné vydání:

Opsáno odtud:
V záři 1993 Míra Šmíd zahynul v kalifornských Yosemitech. Žádný z tisíců plánů, které mu vířily v hlavě, už neuskutečnil. V Policích nad Metují, doma, zanechal své deníky, spousty rukopisných poznámek, nevydaných i publikovaných článků. Po jejich využití vznikla tato kniha Cesty a návraty - Miroslava Šmída.

První část nazvaná Ze života horolezce (do roku 1988), vychází z původního rukopisu knihy Ze života horolezce, vydané v roce 1991 pražským nakladatelstvím Olympia. Rukopis se od knihy, kterou mnozí z vás znají, značně liší.

Druhá část, nazvaná Ze života horolezce (1989 - 1993), je složena z nepublikovaných textů Mírových deníků a ze vzpomínek jeho přátel Jiřího Havla a Vladimíra Pechka na cesty podniknuté po jeho boku. Při úpravě jsme se samozřejmě snažili co nejvíce zachovat Mirův osobitý styl.

Knihu jsem pořídil v Neoluxoru na Václaváku za mrzkých 467,-Kč. Na internetu ji splašíte za 290,- Ale rozhodně nelituji přirážky, je to fajné počtení :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Indy » čtv zář 4, 2008 10:18

diky,

puvodni knihu mam.

jsem zvedav na doplnky.

Jinak, pro srovnani, jestli znas knihy Konkolskeho, podivej se na sevenoceans.com, tam ma doplnky ktere v knize vydane za sociku byt nemohly, anebo papirova valka s aparatem.

take velmi poucne. kdyz jsem jak maly kluk cetl jeho knihy nevedel jsem ze musel vynalozit minimalne 2x tolik sil, protoze ta druha pulka nesla tehdy popsat.
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod pripluv » čtv zář 4, 2008 13:00

mam, zrovna ctu, dobre
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Outdoorová literatura a časopisy