Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Volovec » pát srp 8, 2008 6:30

Film, ktery tady probirate jsem nikdy nevidel. Ale vzdycky kdyz nekde zaregistruju jmeno Krakauer, tak si vzdycky vzpomenu, ze jsem kdysi videl TV slataninu se jmenem Peklo blizko nebe (nebo tak nejak byl ten nazev). Byla to jeho kniha prepracovana do filmove podoby. Pak jsem ale kdesi sehnal knihu Tolji Bukrejeva Vystup. To jsem musel v duchu smeknout. A prave od te doby si o Krakauerovi myslim svoje. Pro pripomenuti oc jde: Everest 1996.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod -ant- » pát srp 8, 2008 18:33

sobb píše:...tak bacha na neznámé bobulky :twisted:


Tak knihu jsem dočetl.

To že se otrávil je jen pouhý předpoklad spisovatele a i ten je o tom, že se otrávil plodinou, která je označená jako jedlá. Při pitvě těla se pro to nezjistili žádné důkazy. Smrt byla stanovena jako smrt hlady.

A smrti otravou neodpovídá ani jeden z posledních vzkazů kde psal, že JE ZRANĚN A POTŘEBUJE POMOC.

Nikdo vlastně nic neví.

Už se těším na film. :wink:
Naposledy upravil -ant- dne pát srp 8, 2008 18:36, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Rujir » pát srp 8, 2008 18:36

Myslim, ze oficialne sa uznava smrt hladom ako pravdepodobnejsia nez smrt otravenim. Aspon tak nam to bolo prezentovane na VS v ramci akehosi pochybneho seminaru.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » pát srp 8, 2008 18:37

Rujir píše:Myslim, ze oficialne sa uznava smrt hladom ako pravdepodobnejsia nez smrt otravenim. Aspon tak nam to bolo prezentovane na VS v ramci akehosi pochybneho seminaru.


Ono je to pro něj teď už stejně jedno... :(
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Rujir » pát srp 8, 2008 18:46

-ant- píše:Ono je to pro něj teď už stejně jedno... :(


Jemu urcite, ale inak to velmi jedno nie je. Kym otrava sa da brat ako cira smola a blba nahoda, tak umriet od hladu je proste zlyhanie na zaklade nedostatku skusenosti. Aj ked vysledok je teda rovnaky...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » pát srp 8, 2008 18:57

Rujir píše:...Kym otrava sa da brat ako cira smola a blba nahoda, tak umriet od hladu je proste zlyhanie na zaklade nedostatku skusenosti. Aj ked vysledok je teda rovnaky...


No nedostatek zkušeností neměl, přeci jen dokázal přes 13 týdnů přežít v divočině odkázán jen na to co si uloví a najde. Pak se ale něco pos...a byl konec.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Rujir » pát srp 8, 2008 19:00

-ant- píše:No nedostatek zkušeností neměl, přeci jen dokázal přes 13 týdnů přežít v divočině odkázán jen na to co si uloví a najde. Pak se ale něco pos...a byl konec.


Jo, zmenilo sa rocne obdobie. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » sob srp 9, 2008 10:25

Rujir píše:Jo, zmenilo sa rocne obdobie. :wink:


To každopádně, výsledkem bylo, že se nemohl dostat přes řeku tak jak přišel.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Vont » sob srp 9, 2008 19:46

Rujir píše: ... aby co vlastne? sorry, ale jeho pribeh mi fakt nie je prilis sympaticky...


volnost, svoboda, nevazanost, nechut k zivotu ve spolecnosti v jake zil.. to byly nektere duvody, co byly zretelne z filmu ..chtel byt zavisly sam na sobe, bohuzel to nezvladl, ale aspon se pokusil ..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod šíp » pon srp 11, 2008 17:16

Rujir píše:Myslim, ze oficialne sa uznava smrt hladom ako pravdepodobnejsia nez smrt otravenim. Aspon tak nam to bolo prezentovane na VS v ramci akehosi pochybneho seminaru.


my jsme to úplně stejně probírali na hodinách angličtiny, bo z té knihy byl úryvek v učebnici
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod smawe » pon srp 11, 2008 18:07

šíp píše:
Rujir píše:Myslim, ze oficialne sa uznava smrt hladom ako pravdepodobnejsia nez smrt otravenim. Aspon tak nam to bolo prezentovane na VS v ramci akehosi pochybneho seminaru.


my jsme to úplně stejně probírali na hodinách angličtiny, bo z té knihy byl úryvek v učebnici



No ona ta otrava a vyhladovění spolu hodně souvisí.
Podle knihy jedl kořeny divoké brambory, ty však v létě zdřevnatí a nedají se jíst. Chlapec tedy usoudil, že když kořeny nebyly jedovaté bude jíst i semena. Ty však podle průzkumů jedovaté jsou, avšak v knize, kterou měl o tom nebylo vůbec nic psáno. On je jedl a jeho tělo začalo reagovat na jed. Z jídla, které snědl si tělo díky jedu nevzalo žádnou energii a byl to stejný efekt jako by nic najedl.

Přečtete si knížku, tam je to víc popsaný než ve filmu.
Uživatelský avatar
smawe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 2, 2007 18:17

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod calhoun » ned srp 17, 2008 8:21

-ant- píše:Na knižních stáncích se objevil tento skvost podle kterého byl natočen úspěšný film v režii Seana Penna

Kniha je velmi zajímavá, teď ještě splašit filmek :wink:



film mam, včera jsem na něj zrovna koukal :wink: pošli SZ, jestli chceš
calhoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 23, 2008 8:18

Příspěvekod -ant- » pon srp 25, 2008 18:43

Mám pro Vás dvě zprávy, jednu dobrou, jednu špatnou.

Dobrá zpráva:
od 28.8-31.8 budou tento film (Into The Wild) dávat v kině Světozor.

Špatná zpráva:
budou ho dávat od 14h což je pro nás pracující a přespolní (nejsou o víkendu) dost nemilé.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Jumbo » pon srp 25, 2008 22:02

Asi jiz vsichni zucastneni maji,ci vyuzivaji torrenty atd,ale pokud nekdo shani film..toz tady to mate :)

http://www.mininova.org/tor/1150126

a titulky mate zde:

http://titulky.com/Into-the-Wild-97065.htm

A nemusite do kina * a muzete si dat nohy nahoru

pokud nekdo,nikdy nestahoval film pres torrent apod.. staci programek pres ktery torrenty stahnete..a pak jiz staci klinout na viz vyse na torrent a jedete a vecer mate doma..

toz tady:

http://www.slunecnice.cz/sw/bittorrent/


ci stahnout pres rapidshare,kde to mate cistou cestou..ale delsi dobu..
8)

Have fun 8)
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUMcajs » úte srp 26, 2008 7:33

Tak jsem si objednal knizku. Snad se z ni priucim :-)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod -ant- » úte srp 26, 2008 9:51

Jumbo píše:A nemusite do kina * a muzete si dat nohy nahoru


Velký plátno je velký plátno. A tady u toho filmu, jsou velký obrazy, který za to stojí. Tedy alespoň podle ofiko traileru. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Jumbo » úte srp 26, 2008 9:57

Velký plátno je velký plátno. A tady u toho filmu, jsou velký obrazy, který za to stojí. Tedy alespoň podle ofiko traileru. :wink:

To mas recht :wink: Nektery filmy se proste musi v kine videt a tento za to urcite stoji..
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUMcajs » čtv zář 11, 2008 7:36

RUMcajs píše:Tak jsem si objednal knizku. Snad se z ni priucim :-)


Tak jsem to docetl a nasledne se podival na film.
Od knizky jsem cekal neco jineho. Myslel jsem ze po nem zustalo vice zapisku v deniku a ze tak bude knizk o tom jak tam taboril, zil, plna uzitecnych tipu a omylu.
Nekolik kapitol o tom jaky to byl skvely clovek, jak rozdaval jidlo, jak se ucil ve skole atd. na me bylo moc dlouhych.
2-3 stranky by zastaly to same.

Film se mi libil mnohem vic nez knizka, ale knizka mi ho pomohla pochopit a vic vychutnat.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod -ant- » pon říj 20, 2008 17:00

Dnes jsem pořídil za 399,- original DVD, už se těším... :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Vont » pon říj 20, 2008 22:18

-ant- píše:Dnes jsem pořídil za 399,- original DVD, už se těším... :wink:


v 1080p to je taky super.. :)
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod kropt » úte říj 21, 2008 12:36

A co soundtrack k tomuhle filmu? Je to jedno z nejlepších alb co sem za poslední cca rok slyšel. Jediná vada je jeho délka (respektive krátkost), ale i přes tuto vadu ho mam neustále na MP3 přehrávači a poslouchám skoro denně.

pro zajemce link na stažení:

Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/144724717/Into_The_Wild_-_Soundtrack.rar
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod chonga » úte říj 21, 2008 12:51

sosám dík :smt023 o filmu jsem slyšel neviděl
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod amigo » úte říj 21, 2008 13:27

knihu jsem četl a film viděl též. obojí se mi líbilo, musím říct. knížka záběrem a film syrovostí a přírodou. opravdu super =D>
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Ježo » úte říj 21, 2008 17:32

Souhlasim se Skimpym: rozmazleny fracek. Teda, film jsem nevidel, nemam nic proti tomu jit do divociny a zit tam jen z toho, co priroda da, ale skladat tomu poctu? Ani napad...
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Vont » úte říj 21, 2008 17:37

jezo píše:....


predpokladam, ze si necetl ani knihu.. :roll: a asi tak: vis uplne nic :)
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Ježo » úte říj 21, 2008 18:16

@vont: knihu jsem cetl... Zejmena v pasazi, kdy Alexandra Supertrampa srovnává s ostatními dobrodruhy, jsem si říkal, že se vlastně od nich vůbec neliší - i když se JK snaží (možná až zoufale) dokázat opak.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Ježo » úte říj 21, 2008 21:05

Snažím se nějak dostat do slov, proč tento příběh příběh nemám v oblibě - ale nějak se nedaří.. Jediné, co mě napadlo, je absence jakési pokory. Ještě popřemýšlím.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod amigo » stř říj 22, 2008 7:42

jezo: tak jsi četl, ale zřejmě nepochopil :-k

od patnácti se starat sám o sebe, zcestovat téměř celé státy, to mi nepřijde jako chování rozmazleného fracka??

tyhle rychlé soudy mě vážně ubíjí... ](*,)

apropó, když jsem četl výpovědi lidí, se kterými přišel Alex v kontakt, všichni se shodovali, že byl samostatný a věděl co od života chce, myslím, že tam padla slova jako skvělý člověk, v čemž se lidé z naprosto odlišných koutů země vzácně shodovali. já tam prostě nikde rozmazleného fracka nebo absenci pokory nevidím...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Rujir » stř říj 22, 2008 7:54

amigo píše:apropó, když jsem četl výpovědi lidí, se kterými přišel Alex v kontakt, všichni se shodovali, že byl samostatný a věděl co od života chce, myslím, že tam padla slova jako skvělý člověk, v čemž se lidé z naprosto odlišných koutů země vzácně shodovali. já tam prostě nikde rozmazleného fracka nebo absenci pokory nevidím...


No... Vies ako to byva... Aj na pohrebe mafiana a najvacsieho zkurvysyna na svete sa vzdy rozprava, aky to bol mily clovek a ako mal rad zvieratka. A to, ze nechal vyvrazdit vsetkych, ktori mu stali v ceste, to sa spravidla nespomina. Proste take to klasicke - o mrtvych len v dobrom. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Příspěvekod Ježo » stř říj 22, 2008 8:56

A zase se v knize píše, že když si něco usmyslel, tak to musel mít. Třeba jak lezli na nějakou tu 4tisícovku (ze které se díky otci vrátili). To mi fakt nepřijde jako chování člověka, který má alespoň elementární respekt k přírodě a ke svým spoluturistům. Že měl velkou vůli, díky které toho hodně dokázal - jasně, proč ne. Ale jeho nedostatek respektu vůči okolí mi rozhodně neimponuje.

Ano, je obdivuhodné, že toho tolik přežil. Ale spíš to přičítám neuvěřitelnému štěstí než jeho rozumu.

A zejména to, že šel někam bez toho, aniž by si zjistil kam vlastně jde a jaké jsou v dané oblasti možnosti záchrany, to mi připadá krajně nezodpovědné. Co mu sakra bránilo vzít si třeba tu mapu, byť třeba jen pro případ PZ? Jeho psychické problémy? A to mám obdivovat?

(Ještě poznámka: šíleně rád se toulám sám, zvlášť po horách - i těch vyšších. Chození sám - i dál od civilizace - je pro mně důležité, hodně mi to dává, rozpouští to kameny na duši. Takže z tohoto pohledu jeho potřebu chápu. Že ji naplňoval z mého pohledu arogantním způsobem - probůh, proč?)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy