Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » ned dub 6, 2008 7:16

Tomík píše:
V angličtině existuje několik slušných a dostupných titulů. Vřele doporučuju např. MOUNTAINNERING, THE FREEDOM OF THE HILLS.



No jo, ale dá se sehnat někde v CZ? Se mi nechce objedávat na amazonu atak.

btw (ďurko, pozor!... :wink: ) neska vyšla recenze na HD
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod JK » ned dub 6, 2008 11:05

pavproch píše:
Tomík píše:
V angličtině existuje několik slušných a dostupných titulů. Vřele doporučuju např. MOUNTAINNERING, THE FREEDOM OF THE HILLS.



No jo, ale dá se sehnat někde v CZ? Se mi nechce objedávat na amazonu atak.

btw (ďurko, pozor!... :wink: ) neska vyšla recenze na HD


Amazon funguje bez problémů, myslím že je to pohodlnější než shánět v ČR... jinak jsou firmy, které ti to z ciziny dotáhnou, ale asi né zadarmo.

Jinak pokud by si FTH chtěl někdo přečíst, nikoli rovnou kupovat, tak můžu jeden výtisk půjčit (...hledám v něm něco tak jednou za tři roky...).

Jinak pokud někoho nadchla recenze KT, tak trochu pozor ... ono spíš než jako recence na FTH mi to připadá motivované jako takové drobné kopnutí do HA, jejíž autoři nejsou v Turecku v oblibě :mrgreen:

můj komentář: Samozřejmě, je to megaklasika & u amíků bible, pro zkušené a metodiky je rozhodně zajímavé si to přečíst.

Metodika v mnoha věcech neodpovídá evropským zvyklostem, hodně velká část obsahu je zaměřená na "mountaineering" v tom smyslu, pro který není výstižné české slovo ("pobyt a pohyb v horách obecně"), dost věcí je podaných na dost základní úrovni, rozhodně nedostačující k tomu, aby "se na horách člověk nemusel ničeho obávat".

Ve srovnání s Horolezeckou abecedou - HA se víc věnuje "horolezectví" v užším smyslu lezení horách, zabíhá víc do podrobností "lezecké techniky", odpovídá evropské tradici, která prostě jiná. FTH má lepší strukturi.
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » ned dub 6, 2008 11:16

Nu, ak by ti stacila v septembri alebo v oktobri, tak ti ju mozem nechat doniest zo Statov. Ale ak nie, tak fakt odporucam Amazon - aj s postovnym tam knihy spravidla vychadzaju lacnejsie nez ich kupis u nas. Teda aspon na Slovensku je to tak. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Borsa » ned dub 6, 2008 12:35

Dávám dohromady e-shop ohledně knih, map, průvodců atd (omlouvám se za blbou reklamu :o) ) a nakladatelství, které knihu vydalo jsem už oslovil. Když pár dnů vydržíte, dám vědět, co se mi podařilo domluvit.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pripluv » ned dub 6, 2008 12:52

tak zařaď i mapy Rumunských a Bulharských pohoří za albánské ceny, ne jak ti vyděrači ostatní...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » ned dub 6, 2008 13:39

Přípluv píše:tak zařaď i mapy Rumunských a Bulharských pohoří za albánské ceny, ne jak ti vyděrači ostatní...

www.dimap.hu 8 euro za mapu rumunska včetně poštovného se ti zdá moc? No, zhruba dvojnásobek toho, co stojí mapa KČT.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Borsa » ned dub 6, 2008 15:03

To máš trošku složitější, jestli se jedná o cenovou kategorii pár EUR, tak taky z každého výtisku je potom jenom pár korun. Když prodejce ještě zaplatí distributorovi poštovné odněkud z Albánie nebo kdo to vydává, tak je najednou ztrátový (a to pochopitelně nikdo nechce). Tomu se dá zamezit tak, že najednou objedná větší množství map, jenže toho už se s největší pravděpodobností nezbaví v rozumném časovém období.


Přípluv píše:tak zařaď i mapy Rumunských a Bulharských pohoří za albánské ceny, ne jak ti vyděrači ostatní...
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pripluv » ned dub 6, 2008 15:20

Jsem spíš myslel stav, kdy mapa je dražší o třeba 200%. To už mi přijde dost. Konkrétně mám na mysli mapy Bulharska...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomík » pon dub 7, 2008 9:18

Borsa píše:Dávám dohromady e-shop ohledně knih, map, průvodců atd (omlouvám se za blbou reklamu :o) ) a nakladatelství, které knihu vydalo jsem už oslovil. Když pár dnů vydržíte, dám vědět, co se mi podařilo domluvit.

Jo, to teda dej vědět :-) Já ji mám půjčenou... no, a někdy holt nastane ten krušný čas, kdy bych ji měl vrátit :mrgreen:

btw: když už to někdo srovnává, je to opravdu klasika, která má naprosto nejlogičtější strukturu, s jakou jsem ser kdy setkal. Přiznávám (ba dokonce jsem to už někde psal), že kdybych tuhle knížku měl v ruce o rok, dva dřív, že bych i HA koncipoval trošku odlišně. Jenže já si FTH šel půjčit až když jsem koncepci dodělal a zadal autorům pokyny... A za pochodu jsem do toho už nechtěl zásadním způsobem zasahovat.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod JK » pon dub 7, 2008 12:20

Tomík píše:
Borsa píše:Dávám dohromady e-shop ohledně knih, map, průvodců atd (omlouvám se za blbou reklamu :o) ) a nakladatelství, které knihu vydalo jsem už oslovil. Když pár dnů vydržíte, dám vědět, co se mi podařilo domluvit.

Jo, to teda dej vědět :-) Já ji mám půjčenou... no, a někdy holt nastane ten krušný čas, kdy bych ji měl vrátit :mrgreen:

btw: když už to někdo srovnává, je to opravdu klasika, která má naprosto nejlogičtější strukturu, s jakou jsem ser kdy setkal. Přiznávám (ba dokonce jsem to už někde psal), že kdybych tuhle knížku měl v ruce o rok, dva dřív, že bych i HA koncipoval trošku odlišně. Jenže já si FTH šel půjčit až když jsem koncepci dodělal a zadal autorům pokyny... A za pochodu jsem do toho už nechtěl zásadním způsobem zasahovat.


Hmm... škoda :) když jsme se totiž kdysi dost dávno domlouvali, že budu dělat "kontrolního čtenáře" knížky ještě neznámého jména ...& případně za to i něco dostanu ... tak jsem nelenil a za ještě nevydělané peníze si koupil právě FTH :D Měl jsem ti jí vrazit do ruky :D
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomík » pon dub 7, 2008 13:33

JK píše:Hmm... škoda :) když jsme se totiž kdysi dost dávno domlouvali, že budu dělat "kontrolního čtenáře" knížky ještě neznámého jména ...& případně za to i něco dostanu ... tak jsem nelenil a za ještě nevydělané peníze si koupil právě FTH :D Měl jsem ti jí vrazit do ruky :D

:-)
Asi by to bývalo nepomohlo.
Já o FTH dobře věděl - dokonce jsem ji už před tím měl několikrát v ruce a čerpal z ní. Jak překrásně logickou má strukturu jsem zjistil právě až z porovnání s tou naší.
Prostě bys mi ji musel vrazit do ruky a/ v okamžuiku, kdy jsem už nástřel koncepce měl hotový b/ v okamžiku, kdy po té knize začnu sahat víc jako po zdroji informací c/ k době, kdy ještě lze koncepci měnit. Tedy asi tak o 6 měsíců dřív, než jsem si ji šel půjčit, protože jsem ji už potřeboval.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pát čer 6, 2008 17:43

Tomík píše:
Borsa píše:Dávám dohromady e-shop ohledně knih, map, průvodců atd (omlouvám se za blbou reklamu :o) ) a nakladatelství, které knihu vydalo jsem už oslovil. Když pár dnů vydržíte, dám vědět, co se mi podařilo domluvit.

Jo, to teda dej vědět :-) Já ji mám půjčenou... no, a někdy holt nastane ten krušný čas, kdy bych ji měl vrátit :mrgreen:

Tak co... už ji máš na krámě?
Já už kupcem nebudu... za tu dobu se mi ji podařilo získat ve španělštině :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv zář 25, 2008 8:41

Tak co, už se někdo chytil a začal v ČR distribuovat "nejznámější horolezeckou učebnici všech dob"?
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2009 10:27

tak tadyhle je český sexšop, kde maj hardcover za cca 12set a pejprbek do litru ....

vzhledem k faktu, že mám brzo poroděniny a 3/4 mi chce něco kupiť, asi (si) objednám....pejprbek...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2009 10:34

objednáno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod Ryba » ned bře 15, 2009 12:13

500 stran v pejprbeku? To nevím, jestlis neušetřil 200,- na nepravém místě, Jaromíre...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod Tomík » čtv bře 26, 2009 10:45

Ryba píše:500 stran v pejprbeku? To nevím, jestlis neušetřil 200,- na nepravém místě, Jaromíre...

Dyk je to putna. S sebou po horách to stejně tahat nebudeš, a při tý pálce jsou holt ušetřený dvě stovky dobrý :-)
Ta moje ve španělštině je taky pejprbek. A stačí mi, byť se k ní chovám nehezky, lámu hřbet, něčně se mi álí mezi dalšími na stole, pod počítačem, v aktovce, na dně batohu... A ještě se nerozpadla :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2009 5:45

už sem přelouskal asi 200 stránek....opakování matka moudrosti, skoro fšechno sem už někdy viděl/slyšel/zkoušel.... ale přiznávám, že asi tři-čtyři věci jsou pro mě naprostý novinky.... zrovna fčera večír sem letěl ešče ven vyzkoušet grif se dvěma vklíněncema proti sobě, zajištěnýma utaženou smyčkou proti vytažení/vyklepání lanem.... to sem neznal.... funguje to....

hodnotím veskrze pozitivně.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2009 7:26

jo a ještě (částěčněú) k tématu:

jarní havárie
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod teoretic » stř dub 15, 2009 7:37

Včera jsem to četl a házel do jiného vlákna dotaz na účastníky z Rabštejna, o nichž se zmiňoval někdo dole v diskuzi, jak rybařili přes smyci ](*,)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod Tomík » stř dub 15, 2009 8:29

pavproch píše:.... zrovna fčera večír sem letěl ešče ven vyzkoušet grif se dvěma vklíněncema proti sobě, zajištěnýma utaženou smyčkou proti vytažení/vyklepání lanem.... to sem neznal.... funguje to....

Statrej trik. Popisuje jej i Tvůj jmenovec Vladimír P. ve své nestárnoucí učebnici :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2009 11:14

lezec.czc píše: Epizoda čtvrtá - naštěstí správně položený dotaz

Na Drátníku leze řada dvojic, krom jednoho tříčlenného družstva všichni klasicky s dobíráním na vrcholu a následným sestupem nebo slaněním.
Zmíněná tříčlenná trojice si přemisťuje TR po volných cestách. V okamžiku, kdy doleze poslední členka tohoto družstva na vrchol, chtějí TR zrušit a ona slanit. Zajistí se, vydá pokyn ke zrušení. Po menším boji nakonec navlékne lano do slanění a delší dobu zakládá do slanění reverso. Nakonec se raději zeptá přítomného zkušenějšího lezce, když si není jistá a jestli má slanění v pořádku. Ten při kontrole jejího slanění lehce zesinal, protože slečna měla reverso založené pouze na jednom prameni lana...
Naštěstí si neodsedla...
Pokud by se tak stalo, byla by to podlaha z více jak 30 m. Jediné co může při této chybě pomoc je prusík pod slaňovací pomůckou samozřejmně založený na dvojitém prameni a ten dotyčná na laně neměla.
Jinak to že se tato nehoda může stát velmi snadno ví i sám autor, který si takto nějaký pátek zpátky reverso založil, ale naštěstí si toho těsně před zatížením všimnul a neodsednul.


nezávislé potvrzenítoho, co říkám už asi 25 let: jakákoli pičičanda složitější než 1/2loďák+HMS (nebo v nejhorším osma) smrdí dříf nebo později krchovem...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod teoretic » stř dub 15, 2009 11:20

Hele, na Reverso a spol. mi nešahej - samoblok při dobírání je kolikrát k nezaplacení ;)

To stejně můžeš blbě dát i půlloďák :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2009 11:22

aleno, tak! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod Robur » stř dub 15, 2009 11:26

pavproch píše: ... jakákoli pičičanda složitější než 1/2loďák+HMS (nebo v nejhorším osma) smrdí dříf nebo později krchovem...


moje řeč, malá daň ve formě věčího kroucení lana je bohatě vyvážena blbovzdorností obou uvedených způsobů
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod teoretic » stř dub 15, 2009 11:27

Pokud založila jen jeden pramen, tak by ji nezachránila ani osma nebo půlloďák, tam by taky dala jen jeden pramen. Ale snad nikdo není tak blbej. Spíš bych to předpokládal tak, že provlíkla oba prameny reversem, ale karabinou provlékla kromě ocelového oka Reversa omylen jen JEDEN pramen.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod terkad » stř dub 15, 2009 11:40

Robur píše:...malá daň ve formě věčího kroucení lana je bohatě vyvážena blbovzdorností obou uvedených způsobů

Ale kruť si svoje lano :axe: :wink:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod Robur » stř dub 15, 2009 11:50

neboj, na Tvoje lano jedině s kyblíkem :wink:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Mountaneering: Freedom of the hills - kde v CZ?

Příspěvekod terkad » stř dub 15, 2009 12:01

No proto :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)


Zpět na Outdoorová literatura a časopisy