outdoor časopis

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

outdoor časopis

Příspěvekod chonga » stř srp 3, 2005 19:05

co čtete? já odebítám Turistu :lol: a Treking :lol: a občas koupím monotematické číslo Země světa a Lidé a země. ale zäčínají mít plitké texty a měli zůstat jedním časopisem, tříští se. Koktejl se mi zprotivil před pár lety přibývajícím množstvím reklam. National Geografic (cz) mi nesed. Cykloturistika má občas dobrý nápady na trasy v zahraničí.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod homerr » stř srp 3, 2005 20:13

já beru Treking, Everest, Lidé a hory a Koktejl. Brácha Cykloturistiku. Jinak je fakt, že v Koktejlu je těch reklam opravdu dost, ale zase bych řekl, že se pořád zlepšuje a když si uděláš předplatný v době kdy je akce, tak je cena více než přátelská :)
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » čtv srp 4, 2005 5:51

Tři roky jsem odebíral Montanu. Nicméně ubývající články o horách a přibývající články o TM a jeho dovolených mi to nějak zprotivily. Přemejšlím o Lidé a Hory, prej se hodně zlepšili, nevíte jak na tom jsou?

Jinak Everest jsem četl ve vlaku (jel jsem 90 hodin, takže jsem to pročetl fakt důkladně) a nepřišlo mi to jako moc plnohodnotný čtení. Jsou tam pěkný fotky, ale u článků jsem postrádal informační hodnotu. Ale asi to je věc názoru. Když už se inspiruju článkem a někam chcu jet uvítám základní info už pod nebo za článkem, ale ne typu, že Gumachi je na hranicích Ruska a Gruzie a hotovo.

Sem se ale nějak rozepsal, sakra...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod homerr » čtv srp 4, 2005 6:16

Přípluv píše:Tři roky jsem odebíral Montanu. Nicméně ubývající články o horách a přibývající články o TM a jeho dovolených mi to nějak zprotivily. Přemejšlím o Lidé a Hory, prej se hodně zlepšili, nevíte jak na tom jsou?


Lidé a hory se fakt dost zlepšujou, je to dost pestrý, vždy je číslo věnovaný nějakýmu pohoří či masivu a z něj je docela slušný výcuc: chaty, lezení, VHT, feraty, je tam i mapa. pak klasický články vždy jedna skalní oblast v čr, nějaký výstupy, feraty, skialpy....
uprostřed jsou kartičky bud s vrcholem nebo lezeckou cestou a na nich taky hodně podrobný popis dle toho o co se jedná - to je hodně dobrý nápad :smt023
a jestli máš pojištění u alpenvereinu, tak máš speciální cenu na předplatný a to už se hodně vyplatí :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » čtv srp 4, 2005 6:45

homerr píše:
Přípluv píše:Tři roky jsem odebíral Montanu. Nicméně ubývající články o horách a přibývající články o TM a jeho dovolených mi to nějak zprotivily. Přemejšlím o Lidé a Hory, prej se hodně zlepšili, nevíte jak na tom jsou?


Lidé a hory se fakt dost zlepšujou, je to dost pestrý, vždy je číslo věnovaný nějakýmu pohoří či masivu a z něj je docela slušný výcuc: chaty, lezení, VHT, feraty, je tam i mapa. pak klasický články vždy jedna skalní oblast v čr, nějaký výstupy, feraty, skialpy....
uprostřed jsou kartičky bud s vrcholem nebo lezeckou cestou a na nich taky hodně podrobný popis dle toho o co se jedná - to je hodně dobrý nápad :smt023
a jestli máš pojištění u alpenvereinu, tak máš speciální cenu na předplatný a to už se hodně vyplatí :D


Tak to zní hodně dobře. Na pojištění přes ČHS tam slevu nemaj :(( ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod homerr » čtv srp 4, 2005 6:54

Přípluv píše:
homerr píše:
Přípluv píše:Tři roky jsem odebíral Montanu. Nicméně ubývající články o horách a přibývající články o TM a jeho dovolených mi to nějak zprotivily. Přemejšlím o Lidé a Hory, prej se hodně zlepšili, nevíte jak na tom jsou?


Lidé a hory se fakt dost zlepšujou, je to dost pestrý, vždy je číslo věnovaný nějakýmu pohoří či masivu a z něj je docela slušný výcuc: chaty, lezení, VHT, feraty, je tam i mapa. pak klasický články vždy jedna skalní oblast v čr, nějaký výstupy, feraty, skialpy....
uprostřed jsou kartičky bud s vrcholem nebo lezeckou cestou a na nich taky hodně podrobný popis dle toho o co se jedná - to je hodně dobrý nápad :smt023
a jestli máš pojištění u alpenvereinu, tak máš speciální cenu na předplatný a to už se hodně vyplatí :D


Tak to zní hodně dobře. Na pojištění přes ČHS tam slevu nemaj :(( ?


to myslím že ne, ale projeď si http://www.lideahory.cz/

tam to asi najdeš a uděláš si zákldní představu...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vojtos » čtv srp 4, 2005 7:48

Čtu co se mi dostane do ruky, takže většinou Lidé a Země jelikož to nám chodí do práce, je pravda že se liší číslo od čísla někdy přečtu všechno jindy ho jenom prolistuju. Občas když mám náladu nebo mě něco zaujme tak si koupim Outdoor Magazín.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Tomík » pát lis 9, 2007 23:40

Přípluv píše:Tři roky jsem odebíral Montanu. Nicméně ubývající články o horách a přibývající články o TM a jeho dovolených mi to nějak zprotivily. Přemejšlím o Lidé a Hory, prej se hodně zlepšili, nevíte jak na tom jsou? ...


Nojo, Montoška. Taky jsem ji přestal brát. Ale občas ji stajně koupím u Schnablika v Kiwi :-)
Lidé a Hory - to je tak trochu houpačka. Vždycky jdou nahoru, pak rychlý sešup a znovu se sápou nahoru... Teď jdou zas nahoru :-)

Přípluv píše:Jinak Everest jsem četl ve vlaku (jel jsem 90 hodin, takže jsem to pročetl fakt důkladně) a nepřišlo mi to jako moc plnohodnotný čtení. Jsou tam pěkný fotky, ale u článků jsem postrádal informační hodnotu. Ale asi to je věc názoru. Když už se inspiruju článkem a někam chcu jet uvítám základní info už pod nebo za článkem, ale ne typu, že Gumachi je na hranicích Ruska a Gruzie a hotovo.
Sem se ale nějak rozepsal, sakra...


Everest. Hmm. No spolknul je koktejl, jsou samá reklama, občas se zdaří číslo...

Asi holt napřed prohlídnout, pak třeba koupit. A asi u všech těch časáků. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod patentik » sob lis 10, 2007 10:01

Tedkom ma pry vychazet u Lide a hory i DVD s tremi dily cestomanie - tusim za cca 80 kc. Jinak ja jsem sehnal pres inzerat na svete outdooru vsechny cisla casopisu outdoor za poslednich 5 let - toz se prokousavam tim "starym" ctenim.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

časopisy

Příspěvekod lysergine » sob lis 10, 2007 13:00

Kdysi Koktejl, to tam psal ještě Kily. Poté co jsem dostal k vánocům "Prsatého muže..." a pár stránek přečetl, jsem Koktejl přestal kupovat. Jednak kvůli přereklamováno, tak i kvůli postoji k vydavateli - které jsem si po přečtení výše zmíněné knihy vytvořil.
Dnes NG a Lidé a země - to je ideální čtení do letadla.
A za dobrý časopis s outdoor tématikou považuji Outdoor.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod outdoor » sob lis 10, 2007 15:41

Lide a Hory + Outdoor :smt023!

Koktejl, Lide a zeme nic moc..

obcas Zeme sveta, kdyz je to nejak zajimave zamerene.... *
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Příspěvekod Blaf » sob lis 10, 2007 15:45

sem tak zakoupim taky Outdoor
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lenka » sob lis 10, 2007 16:57

Já outdoor a everest. jen mně trochu vadí, že everest začali teď dělat ve větším formátu...sice jsou teď větší fotky, ale předešlej A5kovej formát se mi líp četl v MHD...
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 18:37

Tak tohle téma se nedávno řešilo v tomhle vláknu :wink:


http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 18:38

..až se tu objeví nějaký moderátor (esli nejsou fšici na guláši :(( ), mohl by vlákna sloučit :roll:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Petras » sob lis 10, 2007 18:41

Turista,Treking,Outdoor,Krásy Slovenska...a dvakrát do roka katalogy :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 18:57

Petras píše:Turista,Treking,Outdoor,Krásy Slovenska...a dvakrát do roka katalogy :roll:


to znám, mě za poskední dva týdny přišly dva katalogy RP (stejné!! :twisted:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » čtv pro 6, 2007 18:55

ad katalogy: pravidelně beru novej katalog Petzl a Kong. Je v nich vždy metodika ;-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod pripluv » čtv pro 6, 2007 19:02

Petzl OK (kor když v těch starejch šly vymazat listy s nabidkama a nechat jen metodika), kong je nekde v pdf?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 6, 2007 19:04

Tomík píše:ad katalogy: pravidelně beru novej katalog Petzl a Kong. Je v nich vždy metodika ;-)

Já vzal v HS jejjich katalogue 2008, ale tam je metodika spíš na pracovní nasazení než horolezecké...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » ned čer 15, 2008 10:21

...mi tak napadlo :(( schováváte si odebírané, či kupované časopisy?
sem při stěhování zjistil, že těch beden s nima mám nějak mooc :twisted:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » ned čer 15, 2008 10:42

Lidé a Hory a Cestopisy. Outdoor jsem cetl, ale v posledni dobe v nem nenachazim nic zajimaveho. Pak Cykloturistiku.

V UK si ale pozctu. Zde maji casopisy jinou silu:-) Takovej Trail je plnej informaci. TGO, Country Walking, Summit, Climber... Myslim, ze mame v CR co dohanet:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 21, 2008 10:26

Červnové číslo časopisu Země světa je o Vysokých tatrách, kdyby se to někomu hodilo
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: outdoor časopis

Příspěvekod Honza Kuchař » pát čer 26, 2009 11:59

Už asi 3 roky si předplácím outdoor magazín, ale letos převzal vydávání nový vydavatel, a včera mi přišlo nové číslo a hrůza. poloviční formát za stejný peníze, ztenčený papír, tak akorát místo toaletního. Však tam píše šéfredaktor že ke zmenšení je vedla myšlenka, aby jsme si vzali časopis s sebou do batohu. Původní styl byl o 100% lepší. Tohle je cesta do pekel.
Hlava rodiny, kterou otáčí manželka.
Hlava by chtěla.....
Honza Kuchař
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 23, 2008 18:18
Bydliště: Nové Hrady v již. Čechách

Re: outdoor časopis

Příspěvekod qwak » pát čer 26, 2009 19:16

Ale ne je o 5 Kč levnější :lol:
No taky mi přijde dřívější redakce lepšejší :) Do konce roku předplaceno je, uvidíme jak se to vyvine, možná to je jen přechodové stádium, člověk vždycky nadává na něco nového, když je zvyklý na staré... přinejhorším si ho už nepředplatím...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: outdoor časopis

Příspěvekod mayya » sob črc 4, 2009 10:15

Ref "nový" Outdoor...taky jsem z toho rozpačitá, na začátek X stránek připomínajících lifestylové časopisy (wakeboarding na Bora-Bora :shock: :roll: ).... No uvidíme. Zase článek o Brdech nebo dole pod Sněžkou a tůry v Tatrách jsou dobré....

btw Zájemcům (jednomu :wink: ) zdarma nechám letošní Katalog outdoorového vybavení, který jsem si objednala s předplatným.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: outdoor časopis

Příspěvekod Petras » sob črc 4, 2009 11:09

mayya píše:...Zájemcům (jednomu :wink: ) zdarma nechám letošní Katalog outdoorového vybavení...

:prayer: :prayer: :prayer:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: outdoor časopis

Příspěvekod mayya » sob črc 4, 2009 11:11

Peťo je tvůj * . SZ.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: outdoor časopis

Příspěvekod Petras » sob črc 4, 2009 11:34

mayya píše:Peťo je tvůj * . SZ.

Děkuji ó božská :prayer: :D
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: outdoor časopis

Příspěvekod šíp » sob črc 11, 2009 14:35

taky nejsem spokojená s novou verzí Outdoor časopisu. články mi přijdou více "populárně-věděcké" než "vědecko-populární". Prostě starý časopis jsem vnímala jako více profesionální. Pokud se výrazně nevylepší, příští rok si neobnovím předplatné
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy