Diskuse o recenzi HA na HD

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » pon led 21, 2008 15:04

nebo www.polkydolky.cz je volny, džast registr a muzes mu konkurovat :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Polky » pon led 21, 2008 15:10

:fuj:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod pripluv » pon led 21, 2008 15:19

2polky: Na jednu stranu vyzvyhuješ metodiku na Sakalu, na druhou stranu haníš HA ... dyk to je dílo stejných lidí :roll: (teda, ne všech, ale propojený to je velmi)

A pak, obrázky nemusí být dělaný v grafických programech jak má Petzl, stačí když jsou pochopitelné. A tady jsou.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Polky » pon led 21, 2008 15:23

sakal vs HA: no vidis, to jsou ty paradoxy! :mrgreen: Nieco co je nekomercne je krasne pekne uzitocne, a ked sa za to pytaju prachy tak je to prosto prekliate :mrgreen:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod lamaTor » pon led 21, 2008 15:27

Polky píše:Staci?

Už to nechci rozebírat, ale aspoň jsi teď popsal, v čem ti přijde ta recenze vhodná-stačilo to napsat hned a ne tu recenzi obhajovat a přitom nenapsat pádný argument.
Rujir píše:Tipujem, ze jedine, co ostatnych irituje je fakt, ze KT aj ty zabudate, ze k tejto publikacii prakticky neexistuje v cestine alebo slovencine rozumna alternativa.

V mém případě to není to jediné, ale rozhodně to má svou váhu. A rozumnou alternativou myslím soudobou (současnou) a souhrnnou knihu (ty asi taky, jen jsi to nenapsal).

@ Polky: Strkat do toho Sakala se úplně nehodí už jen proto, že to není kniha. edit: Když už to tady všichni rozepisují, tak já taky-i proto, že HA a Sakal je do jisté míry to samé.
Naposledy upravil lamaTor dne pon led 21, 2008 15:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Polky » pon led 21, 2008 15:32

ked sa bavime o informacnych zdrojoch ako sa priucit metodike lezenia tak vynechat sakal by bola zasadna chyba kedze je to velmi podareny a teda cenny zdroj (aspon pre mna bol) A len preto ze je to na nete? O to skor! Dnes uz mladi citaju viac na nete ako tlacene knihy, dovolim si tvrdit. A ked chces tak si to mozes vytlacit, a dokonca autori sakal sa o tom sami zmienuju a umoznuju to (za urcitych podmienok).
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod teoretic » pon led 21, 2008 15:48

Polky píše:ked sa bavime o informacnych zdrojoch ako sa priucit metodike lezenia tak vynechat sakal by bola zasadna chyba...
a kdo má na starosti stránky Sakala? Tomáš Kublák. Kdo je autorem kapitol 3 a 4 v HA, tedy 3. Horolezectví a skalní lezení a 4. Další alpinistické disciplíny? - Tomáš Kublák

;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod lamaTor » pon led 21, 2008 15:49

Polky píše:ked sa bavime o informacnych zdrojoch ako sa priucit metodike lezenia tak vynechat sakal by bola zasadna chyba kedze je to velmi podareny a teda cenny zdroj (aspon pre mna bol) A len preto ze je to na nete? O to skor! Dnes uz mladi citaju viac na nete ako tlacene knihy, dovolim si tvrdit. A ked chces tak si to mozes vytlacit, a dokonca autori sakal sa o tom sami zmienuju a umoznuju to (za urcitych podmienok).

Je pravda, že Rujir se sice zmiňoval o alternativách, ale já teď beru (a nejen já) z logických důvodů srovnání pouze s literaturou tištěnou a svázanou do nějakého titulu-prostě knihu. Význam internetu v žádném případě nepodceňuji, ale nerad bych porovnával nesrovnatelné. Neberu-li úsilí vynaložené na sepsání metodiky (které autoři knihy také vynaložili) a jejího postnutí na net a platbu za doménu (a možná i jiné obtíže), tak se to s vydáním knihy asi srovnávat nedá.......
Internetové zdroje si určitě zasluhují ocenit, ale kniha je kniha.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Vilík » pon led 21, 2008 16:14

Pomalu sem se prokousal timto flamem... Nekdy sem si dokonce tukal na celo, jak se tu hadaji lidi, co tu knizku nevideli a dokonce to pak priznaji... To bych nechal stranou...

A skoda, ze se hadaji i modove, prijde mi to vlakno zraly na zamknuti, mozna snad bych pockal na reakci autora... I kdyz doufam, ze zadna neprijde, protoze reagovat na flame by bylo pod jeho uroven...

Jinak se priznam, ze sem knizku taky nevidel. Precetl sem si na netu nekolik recenzi, vsechny krome jiz zminovane byly kladne... Dal obcas ctu recenze na CD nebo i jine knihy, ale priznam se, ze sem zatim nevidel zadnou, ktera mi prisla tak negativne zaujata... Pozitivne zaujate sem uz videl a myslim, ze nektere na HA taky takove jsou... I kdyz nijak vyrazne... A na lezci mi prijde jako typicky nezaujata recenze, ktera je sice velmi kratka, ale vyzniva pozitivne...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tesil » pon led 21, 2008 16:48

Vilík píše:...na lezci mi prijde jako typicky nezaujata recenze...

podle mě se právě článek na lezci nedá pokládat za recenzi, ale spíš za avízo ve smyslu "vyšla knížka, je dobrá, tlustá a už se dá koupit ve knihkupectvích". nic víc, nic míň.
...ale to se už dostáváme k akademické diskusi, co je a co není recenze a co má kvalitní recenze čtenáři poskytnout za informace
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tuso » pon led 21, 2008 16:54

Vilík píše:A skoda, ze se hadaji i modove, ...


Myslíš jako mezi sebou? Protože já s přípluvem a rujirem naprosto souhlasím.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pon led 21, 2008 16:55

tuso píše:Myslíš jako mezi sebou? Protože já s přípluvem a rujirem naprosto souhlasím.
určitě to tak nemyslel - jen, že se zapojili (a jedním příspěvkem pro polkyho teda i já)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » pon led 21, 2008 17:06

teoretic píše:jen, že se zapojili


Presne tak...

Planujete to nekdo zamknout nebo ne?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon led 21, 2008 17:28

Vilík píše:Planujete to nekdo zamknout nebo ne?


Nie, preco? Len preto, ze ma Polky iny nazor? Ja viem, ze v demokracii ma vzdy pravdu vacsina, ale toto by mi predsa len neprislo koser. Osobne invektivy tu zatial nepadaju, o politike sa tu tiez nikto nebavi, tak na co? BTW a to ze som moderator ma dufam nijako neobmedzuje v moznosti vyjadrovania svojho nazoru. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pon led 21, 2008 17:29

a sice to vlákno zakládal Přípluv, ale je to Tomíkovo dítě, tak by to měl kdyžtak rozhodnout on, ne? ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » pon led 21, 2008 17:44

Rujir píše:Nie, preco? Len preto, ze ma Polky iny nazor? Ja viem, ze v demokracii ma vzdy pravdu vacsina, ale toto by mi predsa len neprislo koser. Osobne invektivy tu zatial nepadaju, o politike sa tu tiez nikto nebavi, tak na co?


Spis mi to prislo jako zbytecnej flame... Ale mas pravdu, asi je to zbytecne...


Rujir píše:BTW a to ze som moderator ma dufam nijako neobmedzuje v moznosti vyjadrovania svojho nazoru. :wink:


Samozrejme, ale mel bys dbat na to, aby to nebylo brano jako duvod k hadne...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon led 21, 2008 17:54

Vilík píše:Samozrejme, ale mel bys dbat na to, aby to nebylo brano jako duvod k hadce...


Eh? To ako mozem mat len nazor, s ktorym budu vsetci suhlasit? :shock:

Ak na to chces reagovat tak v Pokeci, ok? (Nech ideme prikladom). :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon led 21, 2008 19:16

Kua že reaguju. I mod má někdy názor :twisted:
Zamykat netřeba, je tady diskuze, neurážlivá, nikdo nikoho neuráží, dokonce ani na politiku nedošlo...

To že má Polky názor jiný než většina ostatních je jeho věc a po přečtení vícero vláken bych řekl, že si na tom skoro už i zakládá. Tož tak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » pon led 21, 2008 19:42

Rujir píše:
Vilík píše:Samozrejme, ale mel bys dbat na to, aby to nebylo brano jako duvod k hadce...

Eh? To ako mozem mat len nazor, s ktorym budu vsetci suhlasit? :shock:

To víš, Vilík je ještě mlád a pln ideálů .... :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod ij1 » pon led 21, 2008 19:49

Vilík píše:Pomalu sem se prokousal timto flamem... Nekdy sem si dokonce tukal na celo, jak se tu hadaji lidi, co tu knizku nevideli a dokonce to pak priznaji... To bych nechal stranou...

A skoda, ze se hadaji i modove, prijde mi to vlakno zraly na zamknuti, mozna snad bych pockal na reakci autora... I kdyz doufam, ze zadna neprijde, protoze reagovat na flame by bylo pod jeho uroven...

Jinak se priznam, ze sem knizku taky nevidel. Precetl sem si na netu nekolik recenzi, vsechny krome jiz zminovane byly kladne... Dal obcas ctu recenze na CD nebo i jine knihy, ale priznam se, ze sem zatim nevidel zadnou, ktera mi prisla tak negativne zaujata... Pozitivne zaujate sem uz videl a myslim, ze nektere na HA taky takove jsou... I kdyz nijak vyrazne... A na lezci mi prijde jako typicky nezaujata recenze, ktera je sice velmi kratka, ale vyzniva pozitivne...


zamknout nějakou diskusi - jak jednoduché a laciné ukončení konversace
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod Rujir » pon led 21, 2008 19:53

ij1 píše:zamknout nějakou diskusi - jak jednoduché a laciné ukončení konversace


A preto to nerobievame. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ij1 » pon led 21, 2008 20:19

Rujir píše:
ij1 píše:zamknout nějakou diskusi - jak jednoduché a laciné ukončení konversace


A preto to nerobievame. :wink:


:smt023 tak je to dobre, tak to ma byt
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod zbuddy » pon led 21, 2008 20:59

teoretic píše:a sice to vlákno zakládal Přípluv, ale je to Tomíkovo dítě, tak by to měl kdyžtak rozhodnout on, ne? ;)t.

Zeptám se podobně jako tuso, Panebože, proč? Cožpak je Tomík nějaký nadmoderátor (tj. nadčlověk)? :(( :twisted:

P.S. Zatímco jste se tu zhádali, tak jsem ujel 35 km na bruslích :wink: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » pon led 21, 2008 21:34

zbuddy píše:Zeptám se podobně jako tuso, Panebože, proč? Cožpak je Tomík nějaký nadmoderátor (tj. nadčlověk)? ..
vůbec nechápu, jak přicházíš na takovýhle formulace - pokud se v tom vlákně nebude probírat politika apod, tak já nevidím důvod, proč to vlákno zamykat - a pokud si to Tomík nebo Přípluv budou chtít zamknout a budou k tomu mít pádný důvod, tak ať to provedou, je to jejich vlákno - nechápu, proč máš takovéhle pro mě občas zcela nepochopitelné rekace :((

A že HA je Tomíkovo dítě - to je snad věc, na které se shodneme

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » pon led 21, 2008 21:51

Ty máš zase někdy pro mne až moc pochopitelné reakce :(( Já neříkám, že se má vlákno zavřít, právě naopak. Ale jsem poněkud starší než Ty a nemyslím si, že pouze Tomík jako autor abecedy (proč se ptáš na to, zda ho můžeme považovat jako otce HA?) má právo toto vlákno uzamknout a že počkáme pokorně na jeho reakci. Vlákno pojede či nepojede dál a když něco/někdo překročí nějaká pravidla, tak je může kterýkoli moderátor zamknout. Howgh.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Vilík » pon led 21, 2008 23:14

Omlouvam se za to, co sem zpusobil... :oops: :oops: :oops: Me osobne ten flame prisel jako duvad k zamknuti, ale pochopil sem, ze vam ne, tak to uz nereste...

Popojedeme dal...

Myslite, ze je jeste dost latky na HA2?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon led 21, 2008 23:22

Vilík píše:Myslite, ze je jeste dost latky na HA2?

by bud musela byt velmi odborna, nebo na neco zamerena. HA2 bude nejspis maximalne jako "prepracovane" vydani (mavic tomik rozhodne nevypadal, ze by se mu chtelo jeste neco psat :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Vilík » pon led 21, 2008 23:23

Hafi píše:navic tomik rozhodne nevypadal, ze by se mu chtelo jeste neco psat :mrgreen:


Pravda... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon led 21, 2008 23:25

Hafi píše:navic tomik rozhodne nevypadal, ze by se mu chtelo jeste neco psat :mrgreen:

a jeho manzelka uz vubec ne :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » pon led 21, 2008 23:32

HA2 bychřekl, že nebude - ale chystají se jiné věci Tomík už to ale zmiňoval a nebudu to opakovat..:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

PředchozíDalší

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy