Survival knizka jako darek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Survival knizka jako darek

Příspěvekod RUMcajs » pát pro 14, 2007 14:29

Ahoj, vybiram darek pro synovce a premyslim nad nejakou dobrou knizkou o preziti v prirode, treba z vojenskeho prostredi atd.. Proste neco pro 12ti leteho kluka, ale zaroven aby mu to poslouzilo i za par let.

Nasel jsem treba prirucku SAS survival.
Jakou by jste doporucili? P.S. Horolezeckou abecedu dostane, az si ji celou prectu :-)

Nechce se mi prolezat vsechny stranky knihkupectvi, ani dlouze googlit, tak si od vas necham poradit.
Dikys
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Blaf » pát pro 14, 2007 14:35

me se pred nekolika mesici do ruky dostala vyborna knizka pojmenovana Prezit! byly tam celkove rady od maskovani, po loveni, zdravovedu apod....fakt skvela, barvna....ale asi tudiz byla docela draha
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lamaTor » pát pro 14, 2007 14:47

Přežít! vyšlo společně s knihou Bojovat! v nakladatelství Svojtka a Vašut (teda aspoň tak je mám doma). Nejsou to špatné knihy, ale pro normálního člověka je to všechno trochu "mimo"-ty věci se hodí, ale většinu z nich asi nikdy nevyužije. Jako mladší se mi strašně líbily (proto je taky mám), ale teď už bych to bral s rezervou.......
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » pát pro 14, 2007 14:49

Každopádně pro dvanáctiletého synovce bych to bral jako výborný dárek, teda pokud ho něco takového baví. Lépe je to ovšem zhodnotit z vlastního pohledu, ať si na to uděláš názor sám...
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Blaf » pát pro 14, 2007 14:52

no tak tys asi nechodil na "military" akcicky, pres ne sem se vlastne k outdooru dostal.....air soft a military.....a par veci sme zkouseli, jasne ze ne preziti v dzungli,ale ty pouzitelne veci sme si zkouseli a slo to
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lamaTor » pát pro 14, 2007 14:57

Blaf píše:no tak tys asi nechodil na "military" akcicky, pres ne sem se vlastne k outdooru dostal.....air soft a military.....a par veci sme zkouseli, jasne ze ne preziti v dzungli,ale ty pouzitelne veci sme si zkouseli a slo to


Vážně??? Na skříni mi leží M3 Super 90 Shorty od Marui...... :roll: :|
Já netvrdím, že to nefunguje, jen si myslím, že celkově je ti to vlastně k ničemu, protože z toho v dnešní době téměř nic nepoužiješ (i když uznávám, že o tom ty knihy tak úplně nejsou).
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Blaf » pát pro 14, 2007 15:00

no tak muzes se dostat do krizove situace nerikam ted nebo zitra,ale jednou a nektere veci si po precteni zapamtujes,treba ja ty cervy:D, a pak ti to muze prijit vhod, popr ted to jako kluk s pak kamosema vyzkousi, nejaky provizorni bivak, past na zajice apod....a pak si na to jen vzpomene :ú

ja mel vzdy radeji kov :mrgreen: Classic Army :twisted:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lamaTor » pát pro 14, 2007 15:16

Blaf píše:no tak muzes se dostat do krizove situace nerikam ted nebo zitra,ale jednou a nektere veci si po precteni zapamtujes,treba ja ty cervy:D, a pak ti to muze prijit vhod, popr ted to jako kluk s pak kamosema vyzkousi, nejaky provizorni bivak, past na zajice apod....a pak si na to jen vzpomene :ú

ja mel vzdy radeji kov :mrgreen: Classic Army :twisted:


Já si to pamatuju, ale nemyslím si, že to někdy využiju. Ale na to už si může udělat názor každý sám......

Classic Army pro mě před pár lety nebylo zrovna synonymem spolehlivosti a nevím, jak je tomu dnes. A už se to docela proměnilo, zajímá to čím dál víc lidí. A ten rozvoj jde hodně vidět i na cenách-takový Škorpion stál 2500Kč a teď je za tisícovku........Moje M3 zlevnila za nějaké čtyři roky na méně jak polovinu původní ceny, to samé se dá zhruba říct i o elektrikách (ale u nich je ten cenový rozdíl kvůli jejich vyšším cenám pochopitelně ještě znatelnější). Jinak zase OT, pardon.......Stejně už asi končíme. :oops:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » pát pro 14, 2007 15:23

A ty knihy nemůžu najít, tak už se asi ani neprodávají.... :((
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Blaf » pát pro 14, 2007 15:26

no CA je ted spicka co se tyce kvality....a ceny sly fakt dolu!! ja mel teda uz tu elektrinu a mazec:)

jinak ty knizky no prave ted se mi vybavuje, ze ten znamy rikal, ze kupoval tusim uz posledni dotisk :roll: skoda

dalsi kniha me tak napada Prirucka vojaka ACR,ale to taky neni tusim volne prodejne a je to uz trosku extrem :mrgreen: ja pak cetl hlavne takove ty prirucky armad,ale to je fakt spise o taktice, likvidaci, pruzkumu apod :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 20:34

Survival knizka pre dvanastrocneho? Jednoznacne Kronika Ztracene stopy od Foglara. 8) To je kniha, vdaka ktorej som sa k horam dostal ja. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 20:40

Rujir píše:Survival knizka pre dvanastrocneho? Jednoznacne Kronika Ztracene stopy od Foglara...

A proč ne rovnou Dva divoši?
Zaklady přežití, táboření, rukodělby, "lesní moudrosti"; a ke všemu je to pro uvedený věk ideální dobrodrůžo četba.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 20:44

Tomík píše:A proč ne rovnou Dva divoši?


Proc? No pretoze to som necital. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 20:51

Rujir píše:Proc? No pretoze to som necital. :mrgreen:

Hrubý nedostatek.
Přímo nedostatek ve vzdělání!

Já snad obejdu antikvariáty v okolí a pořídím alespoň nějaké to brožované vydání. To prostě MUSÍŠ mít přečtené. To je ta nejzákladnější outdoorová literatura...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Cvrk » pát pro 14, 2007 21:15

No, já ji snad ještě někde mám, heheč *
Ale četl jsem ji tak naposled v jedenácti......dík za inspiraci.... :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 21:21

Cvrk píše:...Ale četl jsem ji tak naposled v jedenácti......dík za inspiraci.... :mrgreen:

:mrgreen: Já na ni po letech (a před lety) opět narazil když jsem část knihovničky stěhoval na chalupu. A přečetl (asi v pětatřiceti) opět jedním dechem. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 21:29

Tomík píše:Hrubý nedostatek.
Přímo nedostatek ve vzdělání!


Som si toho vedomy, ale musis sa na to pozriet z mojej strany. Na Slovensku som bol rad aspon za toho Foglara. A aj s tym bol problem. Napr. Rychle sipy som cital prvykrat pred rokom. :oops: Ked som mal dvanast a skutocne som to zhanal, tak som proste nemal sancu. :(( Takze to, ze som nenatrafil na nejakych divochov ma vobec neprekvapuje.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 21:50

@Rujir: to nejsou nějaký divoši :twisted:
To je E. T. Seton: Dva divoši!
Možná to bude tím, žes moc mlád :-) Za mýho mládí zase nebylo k sehnání prakticky nic jiného (ale pak to bolševik dlouho nevydal ani v tom Albatrosu - už ani tohle mu nepřišlo dostatečně neškodný). A v letech následujících to sice vyšlo (viz odkaz) ale v malých nákladech, a kdo neví co konrétně hledat, to na krámech nenajde. Možná tak v Junáckých prodejnách.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod zbuddy » pát pro 14, 2007 22:18

V knihovnách normálně byli a i pár dalších Setonových knih o Woodcraftu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 22:21

zbuddy píše:V knihovnách normálně byli a i pár dalších Setonových knih o Woodcraftu...


Tak som sa pozrel a v univerzitnej kniznici to naozaj maju. Dokonca mam na vyber medzi vydaniami z rokov 1971 a 1990. :mrgreen: Momentalne ma caka este asi osem knih, ale akonahle ich preluskam, tak si to poziciam a prestudujem. Diky za tip! :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 22:31

Rujir píše: Diky za tip! :mrgreen:

No, on to je spíš tip pro žáky ZŠ :-) (a ty ty, mám pocit, neučíš, takže nevyužiješ). Ale opravdu dobrý. Já to četl s nádhernou nostalgií... I když faktických rad a tipů v tom je opravdu celá řada. To vůbec není špatná knížka (i když je myšlena pro mládež).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 22:48

zbuddy píše:V knihovnách normálně byli a i pár dalších Setonových knih o Woodcraftu...

Máš pravdu. Zase tak "závadné" se nezdály. Jen se nevydávaly. Já dostal od tatínka to vydání ze sedmdesátých let... A na dlouhý čas se to stalo v mých očích Knihou s velkým Ká, tou jedničkou v knihovničce :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 22:52

Tomík píše:
Rujir píše: Diky za tip! :mrgreen:

No, on to je spíš tip pro žáky ZŠ :-) (a ty ty, mám pocit, neučíš, takže nevyužiješ). Ale opravdu dobrý. Já to četl s nádhernou nostalgií... I když faktických rad a tipů v tom je opravdu celá řada. To vůbec není špatná knížka (i když je myšlena pro mládež).


Ale ved ja od toho necakam nejaku hodnotnu literaturu ala Tolstoj. Napr. teraz si pravidelne postupne kupujem vsetky diely pana Tragacika, ktore vychadzaju a vobec mi nevadi, ze to je literatura pre mladez, z ktorej som uz davno vyrastol. Ja si viem proste uzit aj detsku literaturu. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » sob pro 15, 2007 8:36

Rujir píše:Ja si viem proste uzit aj detsku literaturu. :ú

Já myslel, že už ne... ale jak jsem ji tenkrát deponoval na chatu (tedy ji měl v rukách skoro všechnu), tak jsem zjistil, že mám neodolatelnou chuť si mnohé z těch titulů zase přečíst :-) A kupodivu, zklamalo mně máloco. Prostě sem se královsky bavil.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod ZbynekN » sob pro 15, 2007 8:54

Tomík píše:... Já dostal od tatínka to vydání ze sedmdesátých let... A na dlouhý čas se to stalo v mých očích Knihou s velkým Ká, tou jedničkou v knihovničce :-)

Tak jsem se podival do knížky, kdy byla vydaná ta, co ji máme doma a je z roku 1957. Je původně tatínkova, ale samozřejmě jsem ji taky párkrát četl, nebo jí jen listoval. Naposledy, když jsem hledal návod na výrobu luku
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Tomík » sob pro 15, 2007 9:14

ZbynekN píše:Tak jsem se podival do knížky, kdy byla vydaná ta, co ji máme doma a je z roku 1957. Je původně tatínkova, ale samozřejmě jsem ji taky párkrát četl, nebo jí jen listoval. Naposledy, když jsem hledal návod na výrobu luku

Tak tohle vydání mám po tátovi také. Koupil mi to nové jako dárek, a je jen otázkou, zda proto, že si chtěl to své původní v knihovčce uchovat, nebo proto, že mi nechtěl dávat (už fakt nevím k jaké příležitosti) knihu postarší a ošoupanou :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod ZbynekN » sob pro 15, 2007 9:26

Tomík píše:... knihu postarší a ošoupanou :-)

Taky je to to oranžové vydání? Taky je ta naše knížka ošoupaná. Ale určitě stojí za přečtení.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod sobb » sob pro 15, 2007 11:04

RUMcajs: záleží na tom, co synovce baví ... pokud se zajímá více o vojáčky, tak mu kup něco (pro dítě zajímavě podaného) z tohoto prostředí, jestli ho zajímá příroda, indiáni atd., tak zmiňovaní Dva divoši jsou naprosto dokonalou četbou a inspirací ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » sob pro 15, 2007 13:50

Tak dva divochy mám z roku 1983. Pro dvanáctiletého doporučuji, jestli je ale víc military, tak ho to možná zas tak nenadchne.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Levneknihy

Příspěvekod ixo » sob pro 15, 2007 14:26

V levnych knihach som videl knizku¨na danu temu, bola pekna, myslim, ze s vyd. Svojtka a bola aj lacna okolo 69 Kc.
ixo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 15, 2007 14:17

Další

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy