Horolezecká abeceda

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Polky » čtv pro 27, 2007 13:57

teoretic - to nepisal poldik, vsimol si si? Takze to nebol z mojej strany pokus byt vtipny.

poldik - ano, Polky = stuka v rybniku 8) :mrgreen:

Hanzik - ty mne nemas co doporucovat presun a kazat mi ako sa mam spravat. Ano mas pravdu nie sme cez kopirak. Opakujem, ked sa ta nejako moje prispevky dotykaju, pokojne ich ignoruj. Dokonca sa myslim da nastavit, aby sa ti vobec nezobrazovali, ale zial ti neporadim ako sa to robi. Ja by som si nedovolil niekomu vypisovat ze ma sa stratit z fora ani ze ma taky alebo onaky styl a ze sa ma zmenit tak ci onak. To uz nehovorim o tom ze mam preskakane zrejme trochu viac ako ty. Samozrejme slusnost OK, ale asi ju chapem inak ako ty... Mna ste zacali napadat za vyzvu na ktoru ste vobec nemuseli reagovat, ked sa vas netykala.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod teoretic » čtv pro 27, 2007 14:14

Polky píše:teoretic - to nepisal poldik, vsimol si si? Takze to nebol z mojej strany pokus byt vtipny....
jelikož jsi ve své citaci neuvedl jméno autora citovaného příspěvku, logicky jsem vycházel z toho, že tak reaguješ na příspěvek předchozí, tedy poldíkův (z lenosti jsem již nekoukal a zpětně neprocházel, čí příspěvek že to cituješ - čili i má chyba, přiznávám). Nic to však nemění na tom, že v přiostřené diskuzi to nepovažuji za vtipné.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonda » čtv pro 27, 2007 16:57

Milý Polky, nevím nevím, asi si slušnost představujeme jinak, ale veřejně vyzývat ke krádeži...mno, dělej, jak myslíš, řekl bych, že sis touhle výzvou příliš přátel na OF nevytvořil...A tímto vyzývám k tomu, abychom tohle téma už opustili, neb v tomto vlákně nemá co dělat - anebo moderátoři konejte svoji povinnost :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Tomík » čtv pro 27, 2007 17:17

mtb.matysek píše:Dotaz na Tomíka, jakožto autora knihy: Jsem se v jedné z prvních kapitol dočetl (ne že bych tak rychle četl od rozdávání dárků, kniha je už pár dní doma:)), že uzly navázané na laně "natrvalo" to lano, smyčku apod. ničí - je to až tak životu nebezpečný? Na odsedce mám v půlce vůdčák, to stejný prusík na slanění - dva uzly tak aby mi prusik nelezl do osmy, "namotaný" prusiky 1,5m,3m atd. na sedáku, něco smyček na štandy, založení apod., to všechno asi 7 let, co už lezu nebylo rozvázaný, krom těch smotaných prusíků, který semtam použiju a zase zamotám do úhledných válečků...tak by mě zajímalo jestli kvůli tomu, že jsem na zimu, kdy tak často nelezu línej to všechno rozmotávat očekávat pád...asi ne, ale zajímalo by mě to:) Ten prusík bych si každopádně už mohl vyměnit, už musí být chudák napůl přepálenej z častýho slanění:) Díky za odpověď a za bezva knihu!


Začnu tím, že Ti móóóc pochválím péefko :-) Zvlášť to první - to je fotka jak od Zajocha (Morkrasovýho).

K těm smyčkám... no, mezi náma, mám to také tak. Ale za 1. se vyhýbám vůdčákům a volím "příznivější" uzly, a za 2. po pár letech to vždy celé vymněním za nové smyčky. Prosíkovačky i odsedávačku. Abych Tě trochu uklidnil - poslední obnova osedávačky v mém případě proběhla cca před čtyr až pěti lety... Osobně si nemyslím, že by to třeba u tý odsedky mělo mít dramatický vliv po třeba sedmi letech - teda spíš může mít vliv ten samotný uzel, zejména na slabší repce - třeba 7 až 8 mm - notabene určené pro statické namáhání - jako všechny REPšňůry. Ale ve statickém režimu by to mělo být naprosto spolehlivé. Ovšem po sedmi letech bych se trochu rozpakoval do toho nedejbože padat ;-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 27, 2007 17:22

Lenka píše:
Martini píše:tak všichni majtelé teto knížky se sejdem,budem s ní předčítat....a pak si to předvedem v praxi :P

:mrgreen: To už by vypadalo jak nějaká sekta... Tomík muže dělat "Velkého mistra" :mrgreen:


Konečně se na stará kolena dočkám vrcholného uznání... Jen to předvádění v praxi bych radši nedělal... Zůstanem u těch šafránových rouch, budu sedět na vyvýšeném stupni (a připomínat prozřelého zejména obvodem pasu - to se právě tím rouchem budu snažit skrýt - páč já ještě neprozřel a marnivost je metla) a kázat, jo? Lézt radši ne. Potom, co jsem strávil rok výhradně u počítače o lezení radši nic nevím :-)
Jen si dávám předsevzetí, že s tím příští rok zkusím něco udělat...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 27, 2007 17:24

Lenka píše:...kdyby tam dali aspoň nějakýho pěknýho chlapa...ale to už by se asi Tomíkovi tak dobře nefotilo[/size] :twisted: )

To sis měla objednat ten kalendář slovinských jeskyňářů na kterej jsem tady dával odkaz... Tam ten poměr vypadal pro tebe příznivěji :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 27, 2007 17:58

Děkuji všem zde dišputujícím za příznivé přijetí našeho výtvoru :-)

Rovněž děkuji za příznivé přijetí fotéčky z Kavkazu. Jistě jste všichni ocenili zejména metodicko-didaktický autorský záměr...

---------------
A nedá mi to se nevyjádřit k části diskuse o vypálení knížky na CD. No, přiznávám, že osobně mi lichotí zájem o knížku i v této podobě; jenže prosím zvažte, že: knihy se musí vyplatit.
Tedy někdo, kdo je vydává z nich musí mít přiměřený zisk (to že mu z toho zisku ukousnou značnou část i distributoři, prodejci atd. je věc jiná), protože jen bude-li mít nakladatel přiměřený zisk, může vydat další podobnou věc.

Od Abecedy si slibujeme, že tak trochu vydělá, aby "vyfutrovala" nějaké ty další plány (Edice Horolezecká abeceda - zaměřená na brožury s tématem související). Počítáme totiž i s několika tituly, které se budou prodávat hůř, ale které dlouho nevyšly - např. počasí v horách, jednolanová technika se zaměřením na záchranářskou praxi apod. I mezi ně budeme muset umístit několik titulů, které vydělají rychle (na knihách ležících na skladě se obvykle nevydělá, i když se nakonec rozprodají), a v každém případě budeme muset zvýšit objem reklamy v těch brožurách.
Každopádně bych byl mrzutý, kdyby celou knížku někdo bleskurychle vypálil a šlehnul někam ke ztažení - snížilo by to asi prodej a tím pádem by nakladatel těžko mohl jít do těch dalších naplánovaných věcí. Spíš by se z toho stáhnul (a nikdo by se mu nedivil) s pocitem, že podobně dopadne každý titul zamýšlené edice.
Ve výsledku to znamená, že vypálení každé podobné věci je poněkud medvědí službou "horolezecké veřejnosti". Ta totiž dostane vypálenou knížku, ale těžko něco dalšího, když každý seriozní nakladatel od vydávání horo a lezeckých knih nakonec bude muset ustoupit. A neseriozní nakladatele v téhle branži myslím až tolik nepotřebujeme. I když, mezi náma, díky těm neseriozním, kteří stihli vždy včas zkrachovat, a snižovali náklady tím že neplatili překladatelům, měli velmi mizernou redakci a dodnes dluží po několika tiskárnách... nakonec u nás vyšlo pár knížek, které by si ti seriozní nemohli dovolit. Je to myslím škoda.

A rád bych k věci připodotknul ještě takovou maličkost osobní. Vzhledem k tomu že v ČR ani v SR se na knihách mnoho nevydělává, a že vlastně skoro nejméně dostanou autoři, s nějakým ziskem jsme ani nepočítali. Prostě tři roky práce prodej knížky nezaplatí (kdybych to zkoušel propočítat na hodinovou mzdu, asi by to byl dost smutný výsledek), těžko by byl k zaplacení ten poslední půlrok, kdy mi jen šedly vlasy, střídavě jsem tloustnul a hubnul, trčel u počítače a vlastní rodinu nevídal.
Takže budu opravdu moc rád, když se vrátí alespoň přímé náklady. Třeba to, že jsem právě ten poslední půlrok živil rodinu z rezerv a nikoli výdělku, protože jsem musel odmítat všechny lepší zakázky pro jejich časovou náročnost. Plyne z toho, že v tomhle projektu mám v této chvíli vlastně nepřímým způsobem docela dost peněz - z výtěžku Abecedy se vrátí jen velmi těžko - proto musím spoléhat právě na další tituly v edici, a byl bych naivní, kdybych měl pocit, že třeba právě tahle edice (se kterou je už teď docela dost práce) mě uživí.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 27, 2007 23:07

BTW: na stránkách Abecedy máme novou soutěž a rovnou o tři knížky...
Konečně něco pro Přípluva!
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod tesil » čtv pro 27, 2007 23:26

2 Tomík: především poklona a dík (celýmu týmu) za obrovskej kopec práce :smt023

a teď dotaz (i když bude asi na Tomáše Kubláka): v kapitole Odsazení jistícího stanoviště (str. 220) je jistítko zavěšeno na fousu lana vedoucím od lezce ke stanovišti - na sebejištění. Na stránkách HO Sakal je ale jistítko pověšeno na druhým fousu - na konci vedoucím k druholezci. Ten druhej způsob mi přijde praktičtější, bo když si druholezec odsedne, tak nestrhne svou váhou jističe - ten zůstává nezávislej... Má ten rozdíl mezi Sakalem a Abecedou nějakej hlubší význam? Díky ;-)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod mtb.matysek » čtv pro 27, 2007 23:39

Tomík píše:
mtb.matysek píše:Dotaz na Tomíka, jakožto autora knihy: Jsem se v jedné z prvních kapitol dočetl (ne že bych tak rychle četl od rozdávání dárků, kniha je už pár dní doma:)), že uzly navázané na laně "natrvalo" to lano, smyčku apod. ničí - je to až tak životu nebezpečný? Na odsedce mám v půlce vůdčák, to stejný prusík na slanění - dva uzly tak aby mi prusik nelezl do osmy, "namotaný" prusiky 1,5m,3m atd. na sedáku, něco smyček na štandy, založení apod., to všechno asi 7 let, co už lezu nebylo rozvázaný, krom těch smotaných prusíků, který semtam použiju a zase zamotám do úhledných válečků...tak by mě zajímalo jestli kvůli tomu, že jsem na zimu, kdy tak často nelezu línej to všechno rozmotávat očekávat pád...asi ne, ale zajímalo by mě to:) Ten prusík bych si každopádně už mohl vyměnit, už musí být chudák napůl přepálenej z častýho slanění:) Díky za odpověď a za bezva knihu!


Začnu tím, že Ti móóóc pochválím péefko :-) Zvlášť to první - to je fotka jak od Zajocha (Morkrasovýho).

K těm smyčkám... no, mezi náma, mám to také tak. Ale za 1. se vyhýbám vůdčákům a volím "příznivější" uzly, a za 2. po pár letech to vždy celé vymněním za nové smyčky. Prosíkovačky i odsedávačku. Abych Tě trochu uklidnil - poslední obnova osedávačky v mém případě proběhla cca před čtyr až pěti lety... Osobně si nemyslím, že by to třeba u tý odsedky mělo mít dramatický vliv po třeba sedmi letech - teda spíš může mít vliv ten samotný uzel, zejména na slabší repce - třeba 7 až 8 mm - notabene určené pro statické namáhání - jako všechny REPšňůry. Ale ve statickém režimu by to mělo být naprosto spolehlivé. Ovšem po sedmi letech bych se trochu rozpakoval do toho nedejbože padat ;-)


Dekuji za pochvalu PFka, Zajocha znam z jeskyni no a fotky taky byly foceny v Moravskym krasu (prvni v Pustem zlebu, v jedne noname jeskyni ve svahu a druha na Novych dvorech - takove pocasi u nas panuje uz skoro druhy tyden...) - nejkrasnejsim miste k zivotu!

Dnes jsem ve slabsi chvilce vymenil aspon tu odsedavacku, prece jen jsem do ni na jare sletel s padovym faktorem 2, ale presto ji budu pouzivat stale aspon na postupovy jisteni a tak, byla ze sesite 80ky a na prvni pohled ji skutecne nic neni - siti v pohode, natavena taky nikde nevypada...no a mistr prusik by taky po zime vymenim, neni to prece jen nejlepsi pocit v nem sedet x metru nad zemi, kdyz uz ma naslanovano peknych par kilometru, prece jen se mam o trochu vic radsi nez ty 3 petky co dam za novej:)
A abych se dostal k tomu co jsem chtel napsat: Diky za super knizku! Clovek si v ni osvezi znalosti, necemu novemu se priuci a nekoho trebas donuti i ty stary smycky vymenit:)
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod Polky » stř led 2, 2008 9:20

k tomu napalovaniu - ja len ze ci nenasmerujeme vyvoj tam, kde je pop music: CD sa uz pomaly nelisuju, kapely davaju nove albumy na net bud zdarma alebo za dobrovolny poplatok, a nezivi sa tak armada pridruzenych odvetvi, cize tlaciaren, distributor a pod... *
(kde je solidarita? Alebo toto je prave ta solidarita? :mrgreen: Skor sa mi zda ze sa nikomu nechce skenovat ked uz za to dal tych 700 Kc ako vidim... 8) )
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod teoretic » stř led 2, 2008 9:45

Polky píše:...CD sa uz pomaly nelisuju, kapely davaju nove albumy na net bud zdarma alebo za dobrovolny poplatok..
s tím bych tak úplně nesouhlasil - mám dost známých z této branže, takže vím, jak to tam chodí..

kapel, které dávají zdarma ke stažení (nebo zas onen dobrovolný příspěvek), je mnohem mnohem méně než těch, u kterých to tak není..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

OF

Příspěvekod Polky » stř led 2, 2008 10:18

ano ale vyvoj tam smeruje. Jasne ze cela masineria sa drzi zubami nechtami aby mohla este existovat, ale pre hudobnikov samotnych je vyhodne zbavit sa zataze vydavatela a distribucie. Tusim novy Smashing Pumpkins to tak spravili a zarobili obdobne ako keby normalne vydali album (ale to je fuk)

Podobne existuju e-books, su servery kde si bez problemov stiahnes kopu titulov svetovej literatury total zdarma - urcite nic nove pre vas.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Re: OF

Příspěvekod teoretic » stř led 2, 2008 10:23

Polky píše:ano ale vyvoj tam smeruje. Jasne ze cela masineria sa drzi zubami nechtami aby mohla este existovat, ale pre hudobnikov samotnych je vyhodne zbavit sa zataze vydavatela a distribucie. Tusim novy Smashing Pumpkins to tak spravili a zarobili obdobne ako keby normalne vydali album...
nemůžeš to ale tak paušalizovat - je obrovský procento kapel, který si jen těžko můžou dovolit financovat si sami studio, zvukaře, reklamu, distribuci atd - a proto mají právě smlouvy s nahrávajícímí společnostmi, které jim toto zařídí

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

pardon este raz OT

Příspěvekod Polky » stř led 2, 2008 10:36

ved o tom prave hovorim! Dnes uz mladi co maju mp3-prehravace to CD ani nepotrebuju - zavadzia im. Cize kapela ktora nema na naklady spojene s vyrobou CD ich vobec nemusi nechat vyrabat. Distribucne kanaly sa menia na menej formalne, zvukove studio sa da urobit aj na domacom PC... atd atd, ale hudba je specificka tema.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Re: pardon este raz OT

Příspěvekod jedik » stř led 2, 2008 11:21

Polky píše:zvukove studio sa da urobit aj na domacom PC...

Jasne:
  • Zaznam - kazda kapela ma prece profi mikrofony, kabelaz, mix pult, studiove nastroje a akusticky dokonale resenou mistnost
  • Strih - "tak to smiknu trebaaaaaa tady", co?
  • Mixovani - tak at ty stopy plus minus sedi, ze jo?
  • Korekce - prdnout tam nejaky filtr, prozkousime a uvidime, co to udela
  • Mastering - no to by se i dalo
To prece zvladne kazdy na PC!
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mayya » stř led 2, 2008 11:40

Tak abych to vrátila k tématu:

@Tomík:
Přidávám se k poděkováním :smt023 , zatím zuřivě listuju a studuju co mě zrovna zaujme.

A už znáte termín křtu knihy? Na webovkách jsem našla jen že to bude teď v lednu....abych si zapsala do diáře datum a vyrazila sbírat podpisy :ú
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: pardon este raz OT

Příspěvekod teoretic » stř led 2, 2008 12:40

Polky píše:ved o tom prave hovorim! Dnes uz mladi co maju mp3-prehravace to CD ani nepotrebuju - zavadzia im. Cize kapela ktora nema na naklady spojene s vyrobou CD ich vobec nemusi nechat vyrabat. Distribucne kanaly sa menia na menej formalne, zvukove studio sa da urobit aj na domacom PC... atd atd, ale hudba je specificka tema.
vypadá to, že nemáš moc představu o tom, jak náročný je něco natočit. CO napsal jedik je přesně to, v čem jsou ty rozdíly. I kdybys vynechal jen mastering, což imho asi nejmíň ovlivní výsledný zvukový dojem, tak to je stejně prostě rozdíl jako prase.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Polky » stř led 2, 2008 12:45

ok tak zaplatit prenajom studia pripocitame. Este to chcete riesit? Sformujeme nejaku OF dychovku, ked uz sme to tak majstrovsky prebrali? :mrgreen:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Tomík » pát led 4, 2008 16:37

tesil píše:2 Tomík: především poklona a dík (celýmu týmu) za obrovskej kopec práce :smt023

a teď dotaz (i když bude asi na Tomáše Kubláka): v kapitole Odsazení jistícího stanoviště (str. 220) je jistítko zavěšeno na fousu lana vedoucím od lezce ke stanovišti - na sebejištění. Na stránkách HO Sakal je ale jistítko pověšeno na druhým fousu - na konci vedoucím k druholezci. Ten druhej způsob mi přijde praktičtější, bo když si druholezec odsedne, tak nestrhne svou váhou jističe - ten zůstává nezávislej... Má ten rozdíl mezi Sakalem a Abecedou nějakej hlubší význam? Díky ;-)


Jo, hlubší význam. Jak se to vezme :-)
Varianta nafocená na Sakalu je z praxe. Také jí dávám přednost. Je pohohodlnější, v případě pádu druholezce (zatížení štandu to necukne s jističem atd.). Tom K. preferuje druhou variantu jako bezpečnější, resp. blbuvzdornější. Jde o to, že v první varintě, v případech, kdy má jistič nahoře hodně nasysleného lana a spěchá, může teoreticky dojít k tomu, že naváže smyčky k nacvaknutí jistího prostředku někam dál na lano. Což se mu v případě,. že váže uzlík přímo před sebou stát nemůže.

Dotaz jsem Tomovi ještě přeposlal, takže Ti odpoví sám.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pát led 4, 2008 16:40

mtb.matysek píše:Dekuji za pochvalu PFka, Zajocha znam z jeskyni no a fotky taky byly foceny v Moravskym krasu (prvni v Pustem zlebu, v jedne noname jeskyni ve svahu a druha na Novych dvorech - takove pocasi u nas panuje uz skoro druhy tyden...) - nejkrasnejsim miste k zivotu!

Předpokládal jsem, že se znáte ;-)

mtb.matysek píše:Dnes jsem ve slabsi chvilce vymenil aspon tu odsedavacku, prece jen jsem do ni na jare sletel s padovym faktorem 2...
...Clovek si v ni osvezi znalosti, necemu novemu se priuci a nekoho trebas donuti i ty stary smycky vymenit:)

Alespoň k něčemu Abeceda je :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pát led 4, 2008 16:47

mayya píše:....
A už znáte termín křtu knihy? Na webovkách jsem našla jen že to bude teď v lednu....abych si zapsala do diáře datum a vyrazila sbírat podpisy :ú


Křest bude v úterý 15. 1.
Přesný čas a místo upřesním, pokud si vezmeš na starost organizaci minisrazíku OF při této příležitosti bude to jistě užitečné, já na nic takového nebudu mít čas.
Samotný akt vítání knígy bude (vzhledem k tomu, že se s vyskou pravděpodobností bude jednat o jeden podníček se salónkem s omezenou kapacitou) pravděpodobně jen pro zvané (autoři, pár nejbližších spolupracovníků, sponzoři-inzerenti, hlavouni ze svazu těchlenstěch horolezců), ale podníček má krom salónku běžný prostor, který obsadit nehodláme, a hlavně po skončení oficiální šaškárny se hodláme chovat tak nějak velice normálně... Sedět v hloučcích, pokrafat, popít... Případně knížku podepsat.
Takže áno, budete vítáni :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pát led 4, 2008 16:49

Ještě P.S. k tomu křtu:
Autoři (bohužel) nebudou všichni. Zato ale s vysokou pravděpodobností bude přítomen pan inženýr Koutecký, za normálních okolností zastižitelný pouze ve svých domovských horách kdesi na západě Francie :-)
Je tedy možné, že nebude nutné využít Rujirových nosičských služeb při shánění tohoto konkrétního podpisu :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod mayya » pát led 4, 2008 18:41

Tomík píše:
Křest bude v úterý 15. 1.
Přesný čas a místo upřesním, pokud si vezmeš na starost organizaci minisrazíku OF při této příležitosti bude to jistě užitečné, já na nic takového nebudu mít čas.

.....podníček má krom salónku běžný prostor, který obsadit nehodláme, a hlavně po skončení oficiální šaškárny se hodláme chovat tak nějak velice normálně... Sedět v hloučcích, pokrafat, popít... Případně knížku podepsat.
Takže áno, budete vítáni :-)


@Tomík: OK

@ostatní: vydržte, včas se dozvíte :wink:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod ZbynekN » pát led 4, 2008 20:25

Když se bude křtít nějak rozumně (kolem pátý), tak se rád stavim a necham si podepsat horobibli
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod swisss » pát led 4, 2008 20:55

Tomík píše:Křest bude v úterý 15. 1.

chjo, zrovna v utery mame kontrolni dny do vecera.. :smt022
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mayya » pát led 4, 2008 20:58

swisss píše:chjo, zrovna v utery mame kontrolni dny do vecera.. :smt022


...tak až skončíte...vždyť mi večer teprve budeme začínat :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod chonga » pát led 4, 2008 21:01

smekám, DOBRÁ kniha
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tesil » pát led 4, 2008 22:54

Tomík píše:Jo, hlubší význam. Jak se to vezme :-)...Dotaz jsem Tomovi ještě přeposlal, takže Ti odpoví sám.

tome, díky za odpověď, v podstatě je to akademická diskuze, bezpečnostně je to asi skoro nastejno, praktičnost a blbuvzdornost si každej vybere, co mu vyhovuje. mě jenom překvapil ten rozdíl v interpretaci u jednoho autora (psal to tk, ne?)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Tomík » pát led 4, 2008 23:11

@tesil: jo, psal tov obou případech TomK ;-)
Ale jak už jsem psal. I já se přikláním (teda používám) spíš k té variantě co má na stránkách, než k té, která je v Abecedě :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy