Horolezecká abeceda

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Horolezecká abeceda

Příspěvekod pripluv » pát črc 27, 2007 13:56

Třebas to bude někoho zajímat.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod -ant- » pát črc 27, 2007 14:25

Tak jsem si ji objednal. No neberte to s tou slevou :)
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod poldík » pát črc 27, 2007 15:09

No ta book vypadá zajímavě asi si ji taky objednám :(( ale čekat až do listopadu bych ju chcel hned :evil:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Chumy » pát črc 27, 2007 16:14

už vím, co si budu přát na narozeniny :ú
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod Vojtos » čtv srp 2, 2007 10:34

Tak po dohodě kdy autory připravované knihy zaujalo, že některé objednávky na knihu přišly na základě odkazu z outdoofora jsme se dostali ikonou mezi DOPORUČUJEME na strákách připravované knihy.

Klukům držim palce, jelikož něco podobného tu fakticky chybí, a metodiky není nikdy dost :smt023
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » čtv srp 2, 2007 10:53

To je příjemné, to je fajn :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » čtv srp 2, 2007 10:55

Mimochodem, taky jsem si ji objednal ... z autorů registruji jen Tomáše Franka a protože jeho metodický články jsou silně na úrovni jsem s objednávkou ani moc neotálel (po tom, co jsem překecal ježíška :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

..

Příspěvekod Aldo » čtv srp 2, 2007 11:18

Tak jsem si ji taky objednal. Vypadá to zajímavě. =D>
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 2, 2007 11:28

Taky jsem ji objednal. My budeme chytří jak rádio Jerevan...... :mrgreen:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

..

Příspěvekod Aldo » čtv srp 2, 2007 12:47

... a hlavně polezem tak bezpečně, že asi zruším pojistku. :climb:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

O Abecedě

Příspěvekod Tomáš F. » pát srp 3, 2007 9:35

Ahoj, neodolal jsem, a po přečtení Vaší diskuse se zaregistroval ;-)

Tímto tedy zdravím všechny naše (doufám že spokojené) budoucí čtenáře. Jen malá opravička. Z OF přišla úplně první předobjednávka. Takže jsme to vyhodnotili jako hezký začátek a logo OF mezi bannery vyvěsili hlavně pro štěstí (a jako poděkování). Ono zatím nic moc, ale až začnem s propagací, těch přístupů asi bude dost :-)

A teď pro Přípluva: úplně za prvé: Díky za vyvěšení. A za druhé překvapuje mě, že ostatní neznáš. Já se snažil najít autory, kteří budou rozhodně lepší než já. Takže pokud Ti jméno autora kapitoly o horolezectví nic neříká, možná si vzpomeneš na jedinou opravdu dobrou a horolezeckou metodiku dostupnou na webu. Jde o metodické stránky HO SAKAL. Autorem tak 95% je Tomáš Kublák, kterýho mám i v bezpečnostní komisi ČHS (a bez kterýho by to nefungovalo). Tak ten mi dovolil do kapitoly napsat pár odstavců :-) A ostatní autoři jsou vždy špička ve svém oboru. Takový Ivan Rotman psal už zdravovědu do legendárního Procházkova Horolezectví... A od té doby vyprodukoval několik velmi dobrých publikací na toto téma.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod tuso » pát srp 3, 2007 9:42

@Tomáš F.:

Nic se neboj. Objednávek bude víc. Já už to mám vyhlédnuté jako dárek na Vánoce /teda dárek pro sebe :mrgreen: /. A tady na OF bylo více lidí, kteří to plánují objednat. Šlo by to event. i s podpisy autorů /teda, kdyby to nebyl nějaký logistický problém/?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomáš F. » pát srp 3, 2007 9:52

Šlo by to event. i s podpisy autorů /teda, kdyby to nebyl nějaký logistický problém/?[/quote]

No, tak obtížné by to snad nebylo v několika případech. Ale já sám už přemýšlel, že tuhle knížku chci mít doma podepsanou od autorů. Sehnat je na jednou (třeba na autogramiádu) mi příjde neproveditelný (i když čtyři z devíti - včetně ilustrátora, pracují v Praze; ti ostatní se vyskytují různě, nejvydálenější žije a pracuje ve francouzských Pyrenejích).
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod norman_64 » pát srp 3, 2007 9:52

kniha vypadá dobre....asi taky koupím,ale vidím to tak po výplatě (ale nevím po které :mrgreen: )
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: O Abecedě

Příspěvekod pripluv » pát srp 3, 2007 10:05

Tomáš F. píše:A teď pro Přípluva: úplně za prvé: Díky za vyvěšení. A za druhé překvapuje mě, že ostatní neznáš. Já se snažil najít autory, kteří budou rozhodně lepší než já. Takže pokud Ti jméno autora kapitoly o horolezectví nic neříká, možná si vzpomeneš na jedinou opravdu dobrou a horolezeckou metodiku dostupnou na webu. Jde o metodické stránky HO SAKAL. Autorem tak 95% je Tomáš Kublák, kterýho mám i v bezpečnostní komisi ČHS (a bez kterýho by to nefungovalo). Tak ten mi dovolil do kapitoly napsat pár odstavců :-) A ostatní autoři jsou vždy špička ve svém oboru. Takový Ivan Rotman psal už zdravovědu do legendárního Procházkova Horolezectví... A od té doby vyprodukoval několik velmi dobrých publikací na toto téma.


Totiž, já když si mám zapamatovat nějaký jméno, tak je to hotovo. Tebe si pamatuju zejména z Lezce a HoryInfo, protože jsem na tebe za těch pár let narazil často. Stránky Sakal samozřejmě znám, ale upřímně řečeno už nevím, kdo za nimi stojí. Kdybych nad těmi jmény chvíli přemýšlel, třeba se mi něco vybaví, ale to jsem nepřemýšlel. Veřím, že to jsou všechno odborníci, kteří dané problematice rozumí, proto jsem si tu knihu objednal. :wink:
To s těmi podpisy autorů mne už napadlo taky, bylo by to moc fajn...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Jména (a podpisy)

Příspěvekod Tomáš F. » pát srp 3, 2007 11:10

Nojo, neber to jako výčitku :-) Mě jen překvapilo, že jsem asi z autorů nejprofláknutější. Asi proto, že jsem místo něčeho užitečného právě měl i čas na těch pár článků. Ale faktem zůstává, že jsem se snažil ty jednotlivé kapitoly nacpat těm úplně nejlepším. A myslím si že se mi to docela podařilo. Třeba Meteorologii si pochvaluju jako asi to nejlepší, co tady z této oblasti bylo cíleně na horolezectví kdy napsáno. Prostě proto, že autor je sice v oboru profesionál, ale takových je mnoho. Tenhle navíc umí věc sroyumitelně napsat, a hlavně za ta léta na horách a mezi horolezci opravdu ví, co horolezci potřebují. Koneckonců, jde o starého instruktora horolezectví I. třídy.

A k těm podpisům. Dát dohromady autogramiádu si fakt neumím představit. A dostat do knihy poodpisy jinak taky ne. Prostě jsou autoři příliš rozstrkaní porůznu. Sám počítám, že do toho mýho vlastního výtisku mi to bude trvat spíš v řádu měsíců :-) Než se s nimi potkám, objedu je, vždz s sebou mít knihu (nazapomenout). Už to vidím :-)
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Re: Jména (a podpisy)

Příspěvekod pripluv » pát srp 3, 2007 13:30

Tomáš F. píše:Dát dohromady autogramiádu si fakt neumím představit. A dostat do knihy poodpisy jinak taky ne.


Však v pohodě, co se dá dělat. Sákra, jsem na tu knihu čím dál zvědavější :D ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomáš F. » ned srp 5, 2007 20:37

:-) No, přinejhorším by jistě bylo možné získat alespoň podpisy editorů (já a Tom Kublák - v podstatě se v posledních letech pravidelně potkáváme nikoli na skalách a horách, ale v redakci nakladatelství, takže se podepsat by tak velikej problém asi nebyl)

Jo, zcela mimochodem, na stránkách máme o knížku i soutěž. A budou ještě dvě. A pokud by vyhrál někdo, kdo už si to předobjednal, není problém objednávku stornovat ;-)
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Lenka » ned srp 12, 2007 16:48

Tomáš F. píše::-) No, přinejhorším by jistě bylo možné získat alespoň podpisy editorů (já a Tom Kublák - v podstatě se v posledních letech pravidelně potkáváme nikoli na skalách a horách, ale v redakci nakladatelství, takže se podepsat by tak velikej problém asi nebyl)

Jo, zcela mimochodem, na stránkách máme o knížku i soutěž. A budou ještě dvě. A pokud by vyhrál někdo, kdo už si to předobjednal, není problém objednávku stornovat ;-)

Knížka nevypadá vůbec špatně. Jak psal Tuso - ideální dárek na Vánoce :wink:
Ale nejdřív zkusím soutěž *
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod si9 » ned srp 12, 2007 23:17

vyborně. Už vím, co si přát k svátku, kterej mám posledního listopadu. To je jako na zavolanou! Navíc, babička mi strašně ráda kupuje knížky...Už se nemůžu dočkat!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Rozcestník horolezeckých průvodců

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 3, 2007 18:58

Ahoj, snad mi prominete, že si tady dělám PR :-)
Na stránkách máme konečně i nějaké ukázky z již zalomených kapitol. Tak to je pro navnadění, ale hlavně jsme dali dohromady (snad) docela užitečnej a určitě poměrně rozsáhlej rozcestníček průvodčíků po lezeckých oblastech (mohlo by se hodit lezouchům – o víkendu má být pěkně) a k němu přidali několik odkazů na reálie a užitečné informace (a ty se mohou hodit kdejakýmu cestovateli). Rozcestník se ukrývá pod odkazy.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Lenka » pon zář 3, 2007 19:13

Rozcestník je fajn. něco takovýho se moc hodí :smt023
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod tesil » pon zář 3, 2007 19:18

rozcestník je super. díky :smt023
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod si9 » pon zář 3, 2007 20:15

Průvodci paráda. Hodně se mi hodí konklrétně info o feratách.
Ještě se jen pro sichr ujistim... Vyjde kniha opravdu v listopadu? Dá se na to spolehnout?
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 3, 2007 20:38

Spolehnout se nedá nikdy na nic :mrgreen:

Ale opravdu nevím, co by se muselo stát, aby nevyšla. Na konec října je nasmlouvaná tiskárna. V půlce října je definitivní uzávěrka úplně všeho. Texty jsou hotové, v těch posledních běží korektury textu. Obrázky jsou hotové, při korekturách může ještě vyplynout, že některý kus textu je bez obrázku hůře k pochopení (to se nám stalo ve dvou případech u už zalomených kapitol), ale obrázky, i v řádu desítek dělá ilustrátor za týden. Všechny soubory (i ty grafické podoby) jsou zálohované... Takže i kdyby vyhořelo nakladatelství nebo grafické studio, jsou ty věci ještě jinde a je tam kus rezervy. Jediný problém by mohl vzniknout v tiskárně (náklady knih nejsou tak obrovské, aby to byl ten kšeft, co má všechny priority, takže se může něco opozdit, mohou být technické problémy atd., ale každý nakladatel má v záloze vždycky tiskárnu další. Takže místo v půlce by to mohlo být na konci listopadu).

A vzhledem k tomu, že tohle fórum je československé, měl bych podotknout, že se definitivně podařilo vyřešit objednávání ze SR :-) S tím jsme sice počítali, ale ta úplná jistota, že to nějak snadno půjde dosud nebyla.
Tedy i ze Slovenska lze do konce října předobjednat s 20% slevou, a po vydání v E-shopu nakladatele s 10% slevou. Buď bude bez poštovného a balného doručeno na dobírku, nebo, kdyby selhal jeden distribuční kanál, je v záloze další, kde by kniha byla po výzvě k vyzvednutí u "spádového" knihkupce, nebo by ji tento zaslal na adresu (bohužel, v tomto případě by bylo připočteno poštovné, ale nikoli poštovné do "zahraničí" ale jen v rámci SR).
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod si9 » pon zář 3, 2007 20:43

Jéééé. Tp zas nemuselo být, tak detailní rozbor všech možných potíží a jejich řešení * Proč jsem se ptal. Jenom, že přítulka pracuje v knihkupectví a často říká, že se vydání nějaký knížky odložilo atd... Já si o ní poprosil k svátku, kterej mám na konci listopadu. Tak spíš jenom jestli to opravdu bude ;-) dík
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte zář 4, 2007 5:27

V nejhorším ji nafasuješ pod stromek :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte zář 4, 2007 6:06

Tak jsem si konečně objednal i já. Když nic nevymyslím, tak ho dostane Sylva pod stromeček. A když jo, tak ho dostanu já :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Caba » úte zář 4, 2007 7:03

Tak a knihu mam taky objednanou, sice nemam svatek ani narozeniny ale to asi nevadi :D
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod pripluv » úte zář 4, 2007 7:20

Co vánoce, taky nemáš? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy