Publikace k zivotu a preziti v prirode...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » ned lis 4, 2007 22:35

Přípluv píše:Doporučuji i první díl :wink:


Vsetky tri su fajn... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zatora » ned lis 4, 2007 22:43

Přípluv píše:

Doporučuji i první díl :wink:

též sem četl :smt023 i když neuvedl
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod zbuddy » pon lis 5, 2007 7:24

zatora píše:
Přípluv píše:

Doporučuji i první díl :wink:

též sem četl :smt023 i když neuvedl

Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hanzik » pon lis 5, 2007 10:05

Přípluv píše:

Doporučuji i první díl :wink:


a treti taky neni k zahozeni, i kdyz nekonci zrovna vesele :wink:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » pon lis 5, 2007 10:11

Hanzik píše:
Přípluv píše:

Doporučuji i první díl :wink:

a treti taky neni k zahozeni, i kdyz nekonci zrovna vesele :wink:
„Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou“ - ten jsem nečetl, je dobrej?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hanzik » pon lis 5, 2007 10:24

zbuddy píše:
Hanzik píše:
Přípluv píše:

Doporučuji i první díl :wink:

a treti taky neni k zahozeni, i kdyz nekonci zrovna vesele :wink:
„Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou“ - ten jsem nečetl, je dobrej?


Prvni dva jsou lepsi, ale u tohohle se taky zasmejes. Takovy besely popis toho, jak se hrdinove drivejsich dilu po x letech vraci na vodu a do hor.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sobb » pon lis 5, 2007 10:48

zbuddy píše:Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii ... Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou ...

televizi většinou nevidím jak je rok dlouhej (teda kromě pohádek na Vánoce :mrgreen: ), ale na tohle jsem docela zvědavá ...

ad. ten poslední díl ... Šmíd nepíše jen pro zasmání, ale dokáže velmi vtipně podat realitu života ... mně se ta knížka moc líbila
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » pon lis 5, 2007 10:54

Jan píše:Tak to by ma teda zaujímalo, čo z geológie je naprosto životne nezbytné...

Pro chození po horách? Skoro všechno. I když hlavně geotechnika. A přitom jsem ochoten uznat, že další geo obor velmi důležitej pro přežití (v tomto úřípadě geomorfologie spadá do oblasti bádání geografického)... Jo, tak třeba co která hornina vydrží když ji zatížíš (a jak), koneckonců jak a zajakých okolností dochází ke glacifikaci a jak se ten masteriál chová potom (tyto znalosti - pokud je doplníš alespoň základní znalostí geomorfologie ti nenechají spadnout do trhliny), v případě pohybu ve větších pohořích se vyhneš tak banálním problémům, jako pády mur a smíšených lavin, nebo třeba stavbě tábora na místech ne zcela bezpečných z řady důvodů...
A jasně, všechno tohle můžeš nahradit zkušeností (tak, jako staří horalé, kteří vědí, co kdy se bude dít - mají to založené na pozorování, mnohdy i po dobu vící generací), jenže zkušenost je sice dobrá, ale mnohdy bývá bolesně získaná.

Jan píše:Inak, dobrá je aj knižka o lavínach:
Ladislav Milan, Štefan Šramka: Nebezpečenstvo lavín. Šport, Bratislava, 1988

Jasně, jenže já tam právě nacpal ty obecné publikace - ne odborné. Tudíž jsem se vyhnul geologii, meteorologii a nedoporučoval učebnice mechaniky (to všechno by se hodilo). Ostatně, nahoře se ptáš, k čemu geologie a tady doplňuješ standardní geologické téma (i když uznávám, problematiku lavin nelze studovat bez základních znalostí zákonistostí fyzikálních - třeba počasí; ale v principu je tohle jen nejvšednější geologie).
BTW, knížek o problematice lavinové bylo víc... Tahle (přestože v mnohých ohledech zastaralé) dílko je to nejlepší co vyšlo v češtině či slovenštině v době poslední (tedy kromě vysloveně odborných děl - např. skript z geologie :-)) době. Podotýkám, že v češtině není nic srovnatelného k sehnání (nebu-li počítat sešítek z nakl. Alpy z poloviny devadesátých let, který odsud ostatně dost čerpal).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Jan » pon lis 5, 2007 11:12

Tom, ta žltá knižočka Nebezpečenstvo lavín nie je až tak odborná, naopak je dosť čitateľná aj pre laika a myslím, že to bol aj jej účel. Či je zastaralá, neviem posúdiť, už veľa rokov sa v lavinóznom teréne v zime nepohybujem (aj keď sa to možno zmení, keďže som si konečne kúpil snežnice... :-) ) a tak neviem, či sa lavíny odvtedy správajú nejako inak :-)

No, ako vyštudovaný geológ (aj keď už dlhšie mimo praxe) si nepamätám, že by som v teréne využil na prežitie nejakú tú vedomosť z geológie. Geológia mi skôr pomáha pochopiť a obdivovať tú krásu okolo mňa, ale že by to bolo o prežití, neviem, neviem... ale ok, keď tak, tak už :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Tomík » pon lis 5, 2007 11:48

@Jan: tož to máme podobně, také řemeslo nedělám:-) Jen jsem si uvědomil (oproti svým humanitně vzdělaným rodičům), že to studium mi nejenom pomáhá chápat okolí, ale chápat i poměrně náhlé jevy... Prostě jsem k těm zkušenostem přidal to "odborné" zázemí.
Běžnej příklad z praxe: třikrát v životě jsem viděl skupinu zbudovavši tábor pod ledovci na štěrkových lavicích; vždycky se dotyční strašně divili, když je to vypláchlo. Jasně, má zkušenost z hor by mi nedovolila postavit tábor tamtéž... ale stejně tak by to tobě nedovolila tvá odbornost. Je totiž jedno, zda k tomu dospěješ na základě zkušenosti, nebo odbornosti, ale neuděláš takovou ptákovinu... Rozdíl je jen v tom, že bez té odbornosti musíš napřed učinit tu zkušenost.

Ad. Nebezpečenstvo lavín: jasně že je psaná tak, aby ji chápal laik - já to myslel tak, že jsem nezařazoval knihy, věnované úžeji nějaké odbornosti. To bych totiž musel zařadit ještě např.:
to počasí:
- Dvořák, P.: Ilustrovaný atlas oblaků, Svět křídel 2001
- Hanzlík, S.: Základy meteorologie a klimatologie, Nakladatelství ČSAV, Praha 1956
- Kolektiv autorů: Meteorologický slovník výkladový terminologický, Academia, Ministerstvo životního prostředí ČR, Praha 1993
- Munzar, J. a kol.: Malý průvodce meteorologií, Mladá fronta, Praha 1989
- Kobzová, E.: Počasí, Rubico, Olomouc 1998
- Hruška, L.: První pomoc v horách. Učební texty, Tělovýchovná škola ČÚV ČSTV, Praha 1982
- Roth, G. D.: Encyklopedie počasí, Knižný klub, Praha 2000
- Simm, O.: Počasí v horách, Alpy, Lysá n. L. 1997
případně přidat adresy:
http://www.chmi.cz, popř. http://pocasi.chmi.cz, popřípadě něco zásadního o klimatu jistě najdete na adrese: http://www.worldclimate.com/ a pro dlouhodobé plánovaní lepší kombinovat s adresou http://www.wunderground.com - aktuální počasí ve světě a http://www.slf.ch/laworg/map.html - laviny Evropa
zdravovědu, např.:
- Hruška, L.: První pomoc v horách. Učební texty, Tělovýchovná škola ČÚV ČSTV, Praha 1982
- Rotman, I.: Aklimatizace v horách, Alpy, Lysá n. L. 1997
- Rotman, I.: Základy zdravovědy pro instruktory horolezectví, Metodická komise ČHS, Praha 1999
- Šulc, J., Morávek, M., Dvořák, J.: Člověk na pokraji svých sil, Avicenum, Praha 1984
geologii a geomorfologii, např.:
- Černík, A., Sekyra J.: Zeměpis velehor, Academia, Praha 1969
- Hokr, Z.: Geologie pro instruktory hrolezectví, Metodický dopit, ÚV ČSTV, Praha 1975
- Hokr. Z.: Geologie, vybrané kapitoly pro horolezce a jeskyňáře, Krasová sekce ČSS, Praha 2003
-Houdek, I., Vrba, M.: Zimní nebezpečí v horách, Státní tělovýchovné nakladatelství, Praha, 1956
- Milan, L.: Nebezpečenstvo lavín, Šport, Bratislava 1977
- Milan, L., Šramka, Š.,: Nebezpečenstvo lavín, Šport, Bratislava 1988
- Rubín, J., Balatka, B., a kol.: Atlas skalních, zemních a půdních tvarů, Academia, Praha 1986
- Záruba, Q., Mencl, V.: Inženýrská geologie, Academia, Praha 1974
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

clovek v drsne prirode...

Příspěvekod outdoor » sob lis 10, 2007 14:48

Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: clovek v drsne prirode...

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 18:53

outdoor píše:taky neni spatne jako zdroj infomaci:

http://youtube.com/watch?v=Au2XSD8cvIU

http://youtube.com/watch?v=oqPa-mY9xvw

:finga: :zimnioutdoor:
:finga: :lol:


:finga:
Hodně pij, mnoho nemluv a včas se navazuj na lano :mrgreen: :mrgreen:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 19:39

Přípluv píše:
Tomík píše:A pro horolezce bych jako povinné přidal:

- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, Freytag&Berndt a Kletr Plzeň, Plzeň 1997
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, II. díl, Freytag&Berndt, Praha 2002


A pro germanisty:
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, III. díl

A kde máš toto :twisted: ?


Jo, já tam dával přednostně knihy české (a slovenské). III. díl od velikého Pita v češtině dosud není...
A ten druhej titul... No, ještě není dostupnej... Tedy zase, jedná se pouze o seznam, který vytiskneš a zajdeš s ním do nejbližší knihovny, vypůjčíš, nastuduješ... Takže Horoabecedu budu v doporučené literatiře doporučovat až příští měsíc :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 19:42

Tomík píše:
Přípluv píše:
Tomík píše:A pro horolezce bych jako povinné přidal:

- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, Freytag&Berndt a Kletr Plzeň, Plzeň 1997
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, II. díl, Freytag&Berndt, Praha 2002


A pro germanisty:
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, III. díl

A kde máš toto :twisted: ?


Jo, já tam dával přednostně knihy české (a slovenské). III. díl od velikého Pita v češtině dosud není...
A ten druhej titul... No, ještě není dostupnej... Tedy zase, jedná se pouze o seznam, který vytiskneš a zajdeš s ním do nejbližší knihovny, vypůjčíš, nastuduješ... Takže Horoabecedu budu v doporučené lite
ratiře doporučovat až příští měsíc :twisted:


OT: Ty nejsi na gulagi? :roll: Já myslela, že tam taky vyrážíš. :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 19:43

Tomík píše:
Přípluv píše:
Tomík píše:A pro horolezce bych jako povinné přidal:

- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, Freytag&Berndt a Kletr Plzeň, Plzeň 1997
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, II. díl, Freytag&Berndt, Praha 2002


A pro germanisty:
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, III. díl

A kde máš toto :twisted: ?


Jo, já tam dával přednostně knihy české (a slovenské). III. díl od velikého Pita v češtině dosud není...
A ten druhej titul... No, ještě není dostupnej... Tedy zase, jedná se pouze o seznam, který vytiskneš a zajdeš s ním do nejbližší knihovny, vypůjčíš, nastuduješ... Takže Horoabecedu budu v doporučené literatiře doporučovat až příští měsíc :twisted:



Dneska jsem si v Outdoor magazínu přečetla možnou lsevu na Abecedu, tak to doho asi taky půjdu :wink:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 19:45

mayya píše:OT: Ty nejsi na gulagi? :roll: Já myslela, že tam taky vyrážíš. :((

Včera v noci jsme si tady povídali (ve značně zúžené skupině) o tom kdo a proč na guláš neodjel...
:)
No, já mám poněkud moc práce :cry:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 19:46

mayya píše:
Tomík píše:
Přípluv píše:
Tomík píše:A pro horolezce bych jako povinné přidal:

- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, Freytag&Berndt a Kletr Plzeň, Plzeň 1997
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, II. díl, Freytag&Berndt, Praha 2002


A pro germanisty:
- Schubert, P.: Bezpečnost a riziko na skále, sněhu a ledu, III. díl

A kde máš toto :twisted: ?


Jo, já tam dával přednostně knihy české (a slovenské). III. díl od velikého Pita v češtině dosud není...
A ten druhej titul... No, ještě není dostupnej... Tedy zase, jedná se pouze o seznam, který vytiskneš a zajdeš s ním do nejbližší knihovny, vypůjčíš, nastuduješ... Takže Horoabecedu budu v doporučené literatiře doporučovat až příští měsíc :twisted:



Dneska jsem si v Outdoor magazínu přečetla možnou lsevu na Abecedu, tak to doho asi taky půjdu :wink:


Ha :shock: :shock: teď vidím, že přes web dáváte dokonce 20%, tak to je eště lepčejší :ú
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 19:49

mayya píše:Dneska jsem si v Outdoor magazínu přečetla možnou lsevu na Abecedu, tak to doho asi taky půjdu :wink:

Nechci zas dělat té reklamy příliš, ale předplatitelé, členové Outdoor klubu mají 15%; na stránkách je ještě do 15. 11. sleva 20% jako bonus za objednávku v předprodeji ;-) A ke všemu myslím, že ještě dnes můžeš správně zodpovědět soutěžní otázku, a knížku vyhrát :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 19:52

Tomík píše:
mayya píše:Dneska jsem si v Outdoor magazínu přečetla možnou lsevu na Abecedu, tak to doho asi taky půjdu :wink:

Nechci zas dělat té reklamy příliš, ale předplatitelé, členové Outdoor klubu mají 15%; na stránkách je ještě do 15. 11. sleva 20% jako bonus za objednávku v předprodeji ;-) A ke všemu myslím, že ještě dnes můžeš správně zodpovědět soutěžní otázku, a knížku vyhrát :mrgreen:




jdu se pídit

btw: Máš SZ
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 19:55

mayya píše:btw: Máš SZ
to ty taky... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 19:59

Tomík píše:
mayya píše:btw: Máš SZ
to ty taky... :mrgreen:


:smt077 a ty další :mrgreen:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 20:44

Rujir píše:
Přípluv píše:Doporučuji i první díl :wink:

Vsetky tri su fajn... :wink:

První ovšem zůstal nepřekonaný :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Ježo » sob lis 10, 2007 21:08

Tomík píše:
Rujir píše:
Přípluv píše:Doporučuji i první díl :wink:

Vsetky tri su fajn... :wink:

První ovšem zůstal nepřekonaný :-)

A co je v tom tretim? Vysel cesky?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod mayya » sob lis 10, 2007 21:17

jezo píše:
Tomík píše:
Rujir píše:
Přípluv píše:Doporučuji i první díl :wink:

Vsetky tri su fajn... :wink:

První ovšem zůstal nepřekonaný :-)

A co je v tom tretim? Vysel cesky?


[-o< :smt119 No to by sakra měl, když je autor Čech http://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_%C5%A0m%C3%ADd
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » sob lis 10, 2007 21:23

Á, tady se směšují různé tituly. Te, na který jsem reagoval, byl od Zd. Šmída, pohříchu českého autora, a pochybuju, že vyšel i jinaknež česky...
Ten, na který se jezo táže, asi bude ta trojka Bezpečnosti a rizika... Tak ten česky nevyšel (nějak se do tohoto počinu žádný nakladatel zatím nehrne, přinejhoším začnu uvažovat o zakoupení licence :-))
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » ned lis 11, 2007 10:48

Ta trojka uz je prilis nostalgicka, ale 1-2 su fajn. Samozrejme mam na mysli Smida.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned lis 11, 2007 18:36

Rujir píše:Ta trojka uz je prilis nostalgicka, ale 1-2 su fajn. Samozrejme mam na mysli Smida.

Ba, 1 a 2 jsou nejdokonalejší. Jinak od Šmída mám teď nově ty jeho pohádky a ty jsou taky brut. Třeba ta o Yetim :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hanzik » ned lis 11, 2007 18:41

Přípluv píše:ty jeho pohádky a ty jsou taky brut. Třeba ta o Yetim :mrgreen:


K tem jsem se jeste nedostal, ale jestli jsou brut, tak je asi zacnu shanet:-) Jinak cetl jsem Za pisni severu a Jak se maji Mayove. Nejsou spatne, ale oproti jeho prvotinam uz jsem se tolik nebavil. Jsou holt pojaty vice cestopisne.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: clovek v drsne prirode...

Příspěvekod poldík » pon lis 12, 2007 11:15

outdoor píše:taky neni spatne jako zdroj infomaci:

http://youtube.com/watch?v=Au2XSD8cvIU

http://youtube.com/watch?v=oqPa-mY9xvw

:finga: :zimnioutdoor:
:finga: :lol:
:finga: :smt082 :smt082
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Tomík » pát lis 23, 2007 0:50

Vlákno bylo (z moci úřední, a hlavně na základě Vilíkových četných interpelací) rozděleno. Pokračování viz Burza knih s tématikou zádveří zde v Pokecu.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy